Railjet ČD

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Railjet ČD

Příspěvekod Brejla » úte 13 říj, 2015 8:39 pm

milan3791 píše:Každopádně je Piko Taurus blíže realitě než ten od Roca za 2x takový peníze

Taurus Piko vyloženě bílý není. I když možná by nepatrně šedější asi být mohl. Ale také tvrdím, že je realitě mnohem blíže než Roco.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Railjet ČD

Příspěvekod jihous » čtv 15 říj, 2015 10:58 am

Tady na této adrese jsou jak foto modelů railjet tak také taurusy.

http://www.mostviertler-modellbahnhof.at/info.htm
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: Railjet ČD

Příspěvekod vildas » stř 21 říj, 2015 9:01 am

Tak mám Piko Taurus a Jagerndorfer Railjet a musím potvrdit že souprava vypadá výborně a barevně spolu ladí.
vildas
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř 28 úno, 2007 1:04 pm
Bydliště: Brno

Re: Railjet ČD

Příspěvekod radi » stř 21 říj, 2015 3:30 pm

Také jsem od včerejška šťastným majitelem Jagerndorfer Railjet ČD, souprava vypadá parádně, foto na mých stránkách
radim-stepanek.com
radi
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 12 pro, 2007 4:56 pm

Re: Railjet ČD

Příspěvekod lovik » čtv 22 říj, 2015 6:36 pm

Koukám, že u JC asi zapomněli na široký černý pruh ve spodní části čelního skla a modrá palubní deska je jak ve výkladní skříni.
lovik
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 22 říj, 2015 6:08 pm

Re: Railjet ČD

Příspěvekod milan3791 » čtv 22 říj, 2015 9:05 pm

Objednávali jste na modely.biz nebo jinde? Já stále čekám :|
milan3791
 
Příspěvky: 60
Registrován: pát 26 pro, 2014 12:53 pm

Re: Railjet ČD

Příspěvekod vildas » pát 23 říj, 2015 6:06 am

Já kupoval u Maraton model :)
vildas
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř 28 úno, 2007 1:04 pm
Bydliště: Brno

Re: Railjet ČD

Příspěvekod ČouĎák » ned 25 říj, 2015 9:08 am

někde nastala drobná chyba.
Přílohy
rj.jpg
rj.jpg (14.98 KiB) Zobrazeno 6677 krát
P1470764.JPG
P1470764.JPG (24.77 KiB) Zobrazeno 6677 krát
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Railjet ČD

Příspěvekod Brejla » ned 25 říj, 2015 9:47 am

milan3791 píše:Objednávali jste na modely.biz nebo jinde? Já stále čekám :|


Já taky u modely.biz. Expedováno prý 22.10, číslo balíku neoznámeno, avizo od DPD zatím veškeré žádné. Snad se to příští týden pohne. :wink:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Railjet ČD

Příspěvekod Brejla » ned 25 říj, 2015 9:55 am

radi píše:Také jsem od včerejška šťastným majitelem Jagerndorfer Railjet ČD, souprava vypadá parádně, foto na mých stránkách
radim-stepanek.com

Ten RailJet vypadá krásně, ale šedý RocoTaurus je jako pěst na oko. Já s PIKOTaurusem na RailJeta čekáme (objednán u AMB). Doufám, že spolu budou barevně ladit lépe.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Railjet ČD

Příspěvekod HonzaM » ned 25 říj, 2015 11:44 am

V N-ku to bohužel zřejmě dopadne stejně. Fleischmann a Roco dnes patří "pod jednu střechu" a projevilo se to bohužel tím, že má lokomotiva RailJet ČD také tu šedou část příliš tmavou. Lze předpokládat, že výrobce soupravy vozů použije správný odstín, takže i tady to bude pěst na oko.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Railjet ČD

Příspěvekod lovik » ned 25 říj, 2015 9:57 pm

HonzaM píše: ...že výrobce soupravy vozů použije správný odstín, takže i tady to bude pěst na oko.


Je otázkou, jaký je vlastně správný odstín. Když vidím skutečnou soupravu ČD Railjet u stejného nástupiště s běžnými vozy v "Najbrtu", tak mi ta šedá
na Railjetu přijde viditelně tmavší, i když asi ne zase tak tmavá, jako v podání ROCO. Má někdo stejné zjištění, nebo si mám dojít na oční?
lovik
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 22 říj, 2015 6:08 pm

Re: Railjet ČD

Příspěvekod Brejla » úte 27 říj, 2015 6:45 am

Brejla píše:
radi píše:Také jsem od včerejška šťastným majitelem Jagerndorfer Railjet ČD, souprava vypadá parádně, foto na mých stránkách
radim-stepanek.com

Ten RailJet vypadá krásně, ale šedý RocoTaurus je jako pěst na oko. Já s PIKOTaurusem na RailJeta čekáme (objednán u AMB). Doufám, že spolu budou barevně ladit lépe.


Tak už je doma a s PIKOTaurusem vypadá 7-mi vozová souprava fakt impozantně. Na délku to má cca 240cm, tedy nic pro malá nádraží. Teď už jen doplnit dekódery a osvětlení a vybuchne bomba.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Railjet ČD

Příspěvekod HonzaM » úte 27 říj, 2015 7:31 am

lovik píše:
HonzaM píše: ...že výrobce soupravy vozů použije správný odstín, takže i tady to bude pěst na oko.


Je otázkou, jaký je vlastně správný odstín. Když vidím skutečnou soupravu ČD Railjet u stejného nástupiště s běžnými vozy v "Najbrtu", tak mi ta šedá
na Railjetu přijde viditelně tmavší, i když asi ne zase tak tmavá, jako v podání ROCO. Má někdo stejné zjištění, nebo si mám dojít na oční?

Správný odstín je podle mezinárodní stupnice RAL 7035. Tento odstín je v grafickém návrhu vytvořeném studiem Najbrt, které jej zpracovalo na objednávku Českých drah. Není tedy o čem diskutovat.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Railjet ČD

Příspěvekod lovik » čtv 29 říj, 2015 7:47 pm

HonzaM píše:
lovik píše:
HonzaM píše: ...že výrobce soupravy vozů použije správný odstín, takže i tady to bude pěst na oko.


Je otázkou, jaký je vlastně správný odstín. Když vidím skutečnou soupravu ČD Railjet u stejného nástupiště s běžnými vozy v "Najbrtu", tak mi ta šedá
na Railjetu přijde viditelně tmavší, i když asi ne zase tak tmavá, jako v podání ROCO. Má někdo stejné zjištění, nebo si mám dojít na oční?

Správný odstín je podle mezinárodní stupnice RAL 7035. Tento odstín je v grafickém návrhu vytvořeném studiem Najbrt, které jej zpracovalo na objednávku Českých drah. Není tedy o čem diskutovat.

Sice píšete, že ohledně správného odstínu není o čem diskutovat, ale já se po včerejší cestě railjetem i jinými vlaky, na kterou jsem se vybavil
kartičkou v odstínu RAL7035 a před nástupem(po vystoupení) jí přikládal na bočnice vozů, odvažuji tvrdit, že na skutečné jednotce ČD Railjet je odstín
šedé jiný a viditelně tmavší.
lovik
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 22 říj, 2015 6:08 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků