Vozy WAP/FALLS problém

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Vozy WAP/FALLS problém

Příspěvekod imodry » stř 24 pro, 2014 7:31 pm

Dobrý den, drazí kolegové. Dnes jsem dostal po stromeček čtyři nové H0 výsypné vozy WAP/FALLS od českého výrobce Bramos. Když jsem je vyjmul z krabiček, zjistil jsem, že ve třech vozech to nějak chrastí. Po otočení vozů v podvozku létají nějaké matky, které mají být zřejmě připevněné na jednotlivých podvozcích jako vyvážení. Jenže bez rozebrání se nasadit nedají. To není všechno, když souprava jede, zejména do oblouku podivně se zkracuje a natahuje a přitom samozřejmě viditelně cuká. Lokomotiva přitom jede plynule, v té problém není. Spřáhla jsou totiž upevně na pružince, která se při vzniku většího odporu, když vůz je v oblouku zřejmě natahuje. Tak nevím, nevím. Přitom každý vůz stál skoro devět stovek. Prostě mě to dost pokazilo radost a o firmě Bramos zrovna nemám nejlepší mínění. Předchozí zkušenosti s jejich výrobky nemám, pouze jsem nakupoval dvoukolí na výměnu u starších vozů, vše v pohodě. Prostě se chci zeptat na zkušenosti než vozy zabalím a pošlu zpět jako reklamaci (pokud to má vůbec smysl) Tak snad se někdo ozve.
imodry
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 09 srp, 2012 4:27 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Vozy WAP/FALLS problém

Příspěvekod A2C » stř 24 pro, 2014 9:31 pm

Ono takto, zmysel by to malo keby to vedeli vyriešiť, bohužiaľ je to chyba množstva Bramos modelov.
skús si pozrieť riešenie tu:
viewtopic.php?f=24&t=8886
Súčasne doporučujem upraviť kinematiku aby vagón mal prejazdnosť oblúkmi menšími ako 420mm
http://sandyh0.rajce.idnes.cz/BRAMOS/
A potom vagón bude jazdiť výborne :)
Síce ja som ešte trocha brúsil aj vnútro a plastové výstuže na podvozkoch ale to je už asi extrém :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Vozy WAP/FALLS problém

Příspěvekod imodry » stř 24 pro, 2014 10:32 pm

Tak díky za info. Reklamace asi nemá smysl. Nějak se s tím vyrovnám a použiji nějaké naznačené možnosti. Jen nevím co s těmi matkami, které tam poletují jako ježek v kleci.
imodry
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 09 srp, 2012 4:27 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Vozy WAP/FALLS problém

Příspěvekod jirie123 » čtv 25 pro, 2014 7:14 am

Nemá někdo z Vás podobně názorné fotografické schéma výměny mosazných ložisek?
Fotky Sandyho jsou perfektní 8)
jirie123
 
Příspěvky: 474
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm


Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků