Novinky H0 2015

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod greenery » čtv 26 lis, 2015 11:18 am

Nevážil jsem, jezdí mi v pohodě.
Je to ale model, který je z Tilligových cisteren asi nejhůře zkompletovaný. Zábradlí má otřepy, žebřík křivě nalepený. A drží sakra fest :)
Jak jsem z Beranových cisteren nadšený, tak naopak tenhle už bych nekoupil. Navíc u nás byly údajně jen 2 ks - na Slovensku.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod Svratka » čtv 26 lis, 2015 7:54 pm

ad.: "Beranovy" cisterny od Tilliga.

Dle stránek výrobce jsou už nějakou dobu všechny tři ČSD červené. Neví někdo, zda je to přechodný stav, nebo zda už jsou auslauf, tedy zda už nebudou?
Svratka
 
Příspěvky: 268
Registrován: úte 08 dub, 2014 7:38 am

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod greenery » čtv 26 lis, 2015 8:08 pm

U zelené jsem slyšel, že chystají nové číslo.
A divil bych se, kdyby už nebyly, prý to byl úspěšný artikl.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod Svratka » čtv 26 lis, 2015 10:05 pm

greenery:

Je to pochopitelně nasnadě, využít příležitosti k zisku. Ale cožpak se už párkrát nestalo, že žádaný model byl okamžitě beznadějně vyprodán a další kusy se již nevyrobily? Resp. vyrobily časem, ale v již jiné verzi...

Chtělo by to podsunout Tilligovi myšlenku vůz vyrobit v číselném intervalu 21 54 744 5,6 - zelené provedení Ložné zboží: nerostné oleje - typický interval pro tyto vozy (na rozdíl od intervalu 703 0, který byl obsazen pouze zlomkovým množstvím vozů - modelový vůz 703 0 038). Taky by byl ještě možný další tentýž vůz v intervalu 21 54 744 8 v bílém provedení Ložné zboží:potraviny. Těch ale nebylo moc...

Nevěděl by někdo, zda Tillig má českého spojence na přípravu podkladů, nebo zda si to připravují sami?
Svratka
 
Příspěvky: 268
Registrován: úte 08 dub, 2014 7:38 am

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod Adam96 » sob 28 lis, 2015 5:02 pm

George V. píše: Stačí pečlivá příprava a konzultace CADových modelů s komunitou modelářů...


komunitou modelářů..... To by si pomohl. Jak to tady čtu, tak je tu samý mudrlant, všichni nejchytřejší, ale málokdo ty mašiny zná víc, než z monitoru PC a z dne železnice, který se koná jednou za rok :roll: Důvodem, proč třeba modely TT od Kuehna vzhledově hravě převálcují stejné H0 modely, je ten, že u vývoje jsou lidi, kteří jsou/byli drážní zaměstnanci a ty stroje jim denně procházejí rukama :wink:
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 491
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod Adam96 » ned 29 lis, 2015 1:25 pm

Ano, asi to tak bude. Jen jsem poukázal na to, že když už konzultace, tak raději s člověkem z oboru, než "pouze" s modelářem. Ideálně modelář a odborník v jednom :wink:

Jinak mě osobně s odstupem času přijde automatické brojení proti MTB až úsměvné. Je pravda, že kvalita se liší serie od serie, popř. model od modelu a často některé model působí jako "dodělej si sám dle vlastního gusta". Taky některé chyby jsou zcela zbytečné, viz. neustále malé logo ČD na Ale jsou modely, které jsou kvalitní, bez chyb do očí bijících a klidně bych je uvítal ve své sbírce. Důvodem, proč je ve sbírce nemám, jsou buď jiné měřítko, nebo nemožnost využití na kolejišti ( např. 141 )
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 491
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod ČouĎák » ned 06 pro, 2015 2:21 pm

Adam Buchal píše:Ano, asi to tak bude. Jen jsem poukázal na to, že když už konzultace, tak raději s člověkem z oboru, než "pouze" s modelářem. Ideálně modelář a odborník v jednom :wink:

Jinak mě osobně s odstupem času přijde automatické brojení proti MTB až úsměvné.


nechci aby bylo nějak spojováno jako brojením proti MTB,je to jen projev svobodného slova a názoru.
nikomu nic rozmlouvat nemusíme,každý se rozhodne sám jestli koupí nebo nekoupí.
Jen škoda,že domácí výrobce musí mrvit tvary lokomotivní legendy ŠKODA na modelech.
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod A2C » stř 09 pro, 2015 9:09 pm

Ešte navíjajú motory, snáď navinú aj tie 2 chýbajúce póly :D
TTčkári zas od nich dostali M286.0 ani nechcem vedieť ako sprasia to čelo
Ešte že sa MTB nepúšťa do ničoho čo by som chcel :D
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod ČouĎák » stř 09 pro, 2015 10:13 pm

hm....moc novinek na mě.
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod NSU » ned 13 pro, 2015 9:13 pm

Jděte se už léčit. To pracujete pro Bubi model, nebo co?
NSU
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát 15 lis, 2013 9:17 am

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod radula63 » ned 13 pro, 2015 10:04 pm

NSU píše:Jděte se už léčit. To pracujete pro Bubi model, nebo co?

Odbočení od tématu... ale nedá mi to. Promiňte.
"Bubák model" - mašinky asi moc nenesou - to holky, no to je jiná... bubimodel . cz :lol: nějakej dobrej hacker - už takový stránky mají více měsíců a náprava nikde.
Proto dávám mírně pokomolený název do uvozovek - bojim bojim bubáka, co kdyby virus... Ale ne, pouze hezky přesměrovává.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1309
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod Pavel-HP » ned 13 pro, 2015 10:08 pm

radula63 píše:
NSU píše:Jděte se už léčit. To pracujete pro Bubi model, nebo co?

Odbočení od tématu... ale nedá mi to. Promiňte.
"Bubák model" - mašinky asi moc nenesou - to holky, no to je jiná... bubimodel . cz :lol:


Nedráždi hady bosou nohou. :P
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod ČouĎák » ned 13 pro, 2015 10:19 pm

NSU píše:Jděte se už léčit. To pracujete pro Bubi model, nebo co?


zatím jsou o příčku víš,tam už není možná žádná záchrana.
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod Sandy » čtv 17 pro, 2015 8:37 am

mikinko píše:Doma už mám model "Zek" od Tilliga. Je to krásna prácička. Konečne mám po dlhej dobe (naposledy Slovenská strela ACME) z modelu, ktorý som kúpil fakt radosť ... Asi ešte probjednám :-)
Vernosť predlohe šíce neviem posúdiť (je to fakt neskutočná doba, čo som tieto vozne videl behať po dráhe a tak si detaily nepamätám) ale spracovanie je parádne. Dovolím si tvrdiť, že aj Brawa v tomto prípade ťahá za trošku kratší koniec .... (porovnanie spracovania Glr).

Přesunuto...
Admin

Včera jsem ho letmo (neměl jsem moc času) zahlédl za sklem u Zerby. Vypadá opravdu dost dobře. Cena 970.-. Filigránské zpracování ve srovnání s kotlem Rt (model 2014 - cena 790.-) od stejného výrobce, který byl hned vedle. Ten vypadal dost "humpolácky". A to hlavně díky silným madlům na kotli i silnému zábradlí na plošince.
Teď jsem se díval na stránky Zerby a ten ""Zek/R" nabízejí ve dvou verzích - kat.č.76532, ep.IV, zelený (ten jsem viděl) a kat.č.76533, ep.III, tmavě šedý.
Zajímalo by mě, do jakých období v daných epochách jsou tyto vozy datovány.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod George V. » čtv 17 pro, 2015 2:30 pm

Zelený Zek - revize 1981, černý R - revize 1961
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků