Laminátka Techimage

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod RadekH0 » ned 26 dub, 2020 7:04 pm

jipol57 píše: Radek: jestli myslíš ty okrasné zabradlíčka nad čelními okny, tak to měla málokterá. Možná z výroby, ale brzo o to přišla.

Co jsem si letmo všiml, tak u modelu TI oproti PIKU chybí:

V každé části střechy chybí upevňovací oka pro vyvazování střechy.
U TI je odpojovač hlavního vypínače v uzemněné poloze, takže mašina by ani nejela. PIKO má hlavní vypínač zapnut, což je moc hezký detail. Navíc u TI pohyblivý kontakt odpojovače nedoléhá do uzemňovacího kontaktu (je tam mezera). To samé platí u odpojovačů jednotlivých sběračů.
Celkové je provedení izolátorů u PIKA detailnější.
U TI chybí přívodní vzduchové hadice k ovládacím pístům stahovacích pružin sběračů. PIKO je tam má.
Celkově u TI vypadají propojovací tyče sběračů s blokem hlavní vypínače chatrně. Jakoby se měli zachvilku ulomit.

Na to, že je mašina od TI skoro dvakrát dražší, tak teda nic moc. A to je firma původem z Česka. Němčouři z PIKA kolikrát nemaj ani šajn, jak ta mašina funguje a vypadá, a stejně jim dali pořádně nafrak. Podvozek na tom je o něco líp, ale PIKO opět vede.

Radek
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod julius.chabada » ned 26 dub, 2020 7:51 pm

viky píše:Tak opravdu je více variant provedení klik u dveří.
Jen jsem nenašel fotku kde je okno ve dveřích umístěno tak vysoko.
Nemá někdo tuhle fotku?
Diky

Na strane 14 tejto diskusie je pár dobových foto, podľa ktorých sa zdá, že okno je správne. Na iných fotkách vyzerá o dosť väčšie. Taktiež výrez okolo kľučky je rôzny. Na tej istej strane dolu som zverejnil fotku PF 2013 od TI. Na nej je vidieť, že dvere sú samostatný diel a teda že TI počíta s viacerými variantami. Taktiež okienko nad dverami je samostatný diel a pripravený na diel varianty bez okienka.
julius.chabada
 
Příspěvky: 116
Registrován: stř 06 pro, 2017 10:05 am

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Bedlisch » ned 26 dub, 2020 8:09 pm

RadekH0 píše:Na to, že je mašina od TI skoro dvakrát dražší, tak teda nic moc.
Radek

Hmm, zajímavá matematika :D jen se nějak nemohu furt dopočítat.
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod F. Placheta » ned 26 dub, 2020 11:09 pm

RadekH0 píše:
jipol57 píše: Radek: jestli myslíš ty okrasné zabradlíčka nad čelními okny, tak to měla málokterá. Možná z výroby, ale brzo o to přišla.

Co jsem si letmo všiml, tak u modelu TI oproti PIKU chybí:

V každé části střechy chybí upevňovací oka pro vyvazování střechy.
U TI je odpojovač hlavního vypínače v uzemněné poloze, takže mašina by ani nejela. PIKO má hlavní vypínač zapnut, což je moc hezký detail. Navíc u TI pohyblivý kontakt odpojovače nedoléhá do uzemňovacího kontaktu (je tam mezera). To samé platí u odpojovačů jednotlivých sběračů.
Celkové je provedení izolátorů u PIKA detailnější.
U TI chybí přívodní vzduchové hadice k ovládacím pístům stahovacích pružin sběračů. PIKO je tam má.
Celkově u TI vypadají propojovací tyče sběračů s blokem hlavní vypínače chatrně. Jakoby se měli zachvilku ulomit.

Na to, že je mašina od TI skoro dvakrát dražší, tak teda nic moc. A to je firma původem z Česka. Němčouři z PIKA kolikrát nemaj ani šajn, jak ta mašina funguje a vypadá, a stejně jim dali pořádně nafrak. Podvozek na tom je o něco líp, ale PIKO opět vede.

Radek


Nasel jsem dalsi hrubou chybu, na ovladacim pultu chybi papirovy jizdni rad! Takova nehoraznost!
HO - Digital - CSD IV

www.kolejiste.wbs.cz
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 297
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod RadekH0 » pon 27 dub, 2020 2:46 am

F. Placheta píše:Nasel jsem dalsi hrubou chybu, na ovladacim pultu chybi papirovy jizdni rad! Takova nehoraznost!


Tak sorry za můj postřeh, ale vše co jsem uvedl model od PIKA má. Sešiťák mi je buřt...

Radek
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod F. Placheta » pon 27 dub, 2020 5:22 am

RadekH0 píše:
F. Placheta píše:Nasel jsem dalsi hrubou chybu, na ovladacim pultu chybi papirovy jizdni rad! Takova nehoraznost!


Tak sorry za můj postřeh, ale vše co jsem uvedl model od PIKA má. Sešiťák mi je buřt...

Radek


Mme jsou zase burt Vami zminene nedostatky a mnohem vic ocenuji tvarovou vernost TI. Ale predevsim me fascinuje, kolik kritiky snesete na model, ktery jste velmi pravdepodobne jeste nemel v ruce a navic mne to naramne pripomina hon na MTB, kdy se resilo, ze sterac na okne ma byt o 1.2mm vic vpravo... :roll:
HO - Digital - CSD IV

www.kolejiste.wbs.cz
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 297
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Starej » pon 27 dub, 2020 5:50 am

Bedlisch píše:
RadekH0 píše:Na to, že je mašina od TI skoro dvakrát dražší, tak teda nic moc.
Radek

Hmm, zajímavá matematika :D jen se nějak nemohu furt dopočítat.

Taky mi ty počty nějak nevycházejí. Pokud se bavíme o zvuku tak 8700Kč (TI) - 7700Kč (PIKO) = 1000Kč
To že někteří prodejci dávají slevu na novinku už v předobjednávce nekomentuji.
Když to shrnu. Jak psal
julius.chabada píše:Na tej istej strane dolu som zverejnil fotku PF 2013 od TI.
Z toho vyplývá, že model začal vznikat někdy cca v roce 2012. V té době PIKO o Laminátce "ještě ani neslyšelo". Poznámky
mikinko píše: .... Škoda že TI neskúsilo skôr vyrobiť model takejto kvality, ktorý iný výrobca na totálku posral (182/183, Ex E669.x). Lebo takto má konkurenciu, ktorá ho asi prevalcuje, v inom prípade by konkurenciu nemalo ....
jsou zcela mimo, protože model už byl evidentně rozpracovaný a bez konkurenta na trhu. Že uvedení na trh trvalo tak dlouho je jiná věc. Důvody nevíme, ale jistě si každý, kdo někdy nějaký projekt dotáhl do konce, dovede představit 1000 důvodů, kdy se něco pos..e. Některé nedokonalosti, či podle jiných chyby, se tedy mohou vztahovat k době vzniku, kdy žádná konkurence nehrozila. TI je malá česká firma, která modely vyvíjí a vyrábí 100% u nás (tzn. za české platy a české daně). Jak jsem si všimnul, model má leptané schůdky a mřížky nad okny. Dekoder ZIMO, zvuk od JBR. Porovnávat to s armádou čínských ručiček, co má k dispozici PIKO je tedy trochu mimo. S ohledem na to všechno (i ty "chyby") mi rozdíl 1tis přijde celkem málo. Až budou stát (resp. pojedou se zvukem) vedle sebe, nechť se rozhodne.
PS offtopic: na zavlečenou nemoc a předražené roušky z Číny nadáváte, ale zavlečený model z Číny vám nevadí... :-D
Starej
 
Příspěvky: 47
Registrován: úte 31 led, 2012 8:59 am

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Stanin » pon 27 dub, 2020 7:09 am

Na laminátku od TI v Cargo nátěru se chodím dívat už nějaký ten pátek (možná už je to přes rok, dával jsem sem foto) a i tu nynější vriantu jsem měl možnost vidět. Je to krásný model. Nicméně jsem objednal Piko už jen kvůli zvolenému nátěru, který mi je bližší. Lepší vrabec v hrsti.. :D Ale čas ukáže, jestli nepořídím i některou z variant od TI.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 27 dub, 2020 1:09 pm

Dnes dorazily první kusy. Změny oproti prototypu, šedá střecha a jiný odstín červené na skříni a pantografech. Jízdní vlastnosti společně se zvukem od Jacka jsou za ty léta co dělám modely to nejlepší co jsem viděl a slyšel. Povrchovka a potisk skvělý. Dodávky budou vykryty do měsíce (info pro ty co u nás mají model objednaný). Je vás už trojmístné číslo tak to snad zvládnou.

6346.jpg


6347.jpg
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Brejla » pon 27 dub, 2020 2:37 pm

RadekH0 píše:.... Němčouři z PIKA kolikrát nemaj ani šajn, jak ta mašina funguje a vypadá, a stejně jim dali pořádně nafrak. Podvozek na tom je o něco líp, ale PIKO opět vede....

Radek

Ty Němčouři si v tomto případě zajistili dost podrobnou dokumentaci originálu. Ze zatím zveřejněných fotek modelu je to i dost patrné.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Aleson » úte 28 dub, 2020 7:27 am

Zx1974 píše:Pánové obdivuju váš optimizmus.

Předpokládat že:
1. u výrobku, který jde do prodeje v lednu (čili za 2-6týdnů včetně vánoc), lze cokoliv podstatného změnit ,zlepšit nebo doplnit
.


.... Tak mám pocit, že se ty barvičky docela povedly :wink: :mrgreen: Díky za to.

P.S. To, že nešel výrobek do prodeje v lednu není u tohoto výrobce nic překvapivého a posun termínů v souvislostech s koronavirem už vůbec ne....
Aleson
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Zx1974 » úte 28 dub, 2020 10:47 am

Musím říct, že se povedla. Jestli byl leden opravdu naplánovaný, nebo to bylo jen zbožné přání a nebo jen kec. To ví jen v TI.
Jistý je, že v klidu počkám na PIKO a pak se uvidí.
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod PavelGregora » úte 28 dub, 2020 1:48 pm

Už mi to nedá a musím se zeptat. Kde sakra vidíte ty markantní rozdíly Laminátky od TI a PIKO? Dle některých komentářů to vypadá, že TI model odfláklo a PIKO předvedlo nadlidský výkon. Já tedy zatím vidím naprosto parádní model Laminátky od TI s minimální chybkou již zmiňovaného okna na dveřích a pak nekompletní vzorek modelu od PIKA, který slibuje také jistou skvostnost. Každý výrobce navíc dělá laminátku jiné řady, tak netřeba vybírat, po které sáhnout, ale proč nevzít obě? 8) A ještě jedna taková malá poznámka. Laminátka je dle mého názoru jednoznačně tvarově nejsložitější lokomotiva ČSD/ČD/ČDC a proto se celkem podivuji, jak dobře ji oba výrobci trefili. Máme tu jistého výrobce, který nedokáže trefit ani velikost nádrží, či úhly zkosení rovných ploch, nebo záměrně disproporcuje z více důvodů včetně lenosti rozměry modelů, na což už si většina tuzemských modelářů zvykla a tak mi hlava nebere, jak moc tu dokážete stavět do 2 různých rovin tyto 2 podle mě stejně skvělé modely.
PavelGregora
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 15 led, 2020 6:54 am

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod hummus » úte 28 dub, 2020 4:46 pm

mikinko píše:Navyše, ešte nevieme, ako sa so zvukom popasuje PIKO ... JBR má laťku nastavenú vždy veľmi vysoko. A posledná veta hovorí za všetko. Keď sa také nedorobky predávajú za také nehorázne ceny, tak lamina TI je v tomto ponímaní luxusné BMW za cenu lepšej škodovky ....

S tou cenou bych to nepřeháněl. Moc dražších ozvučených elektrikých lokomotiv na trhu už nesežeš. Laminátka od TI prostě patří k tomu nedražšímu, co lze sehnat.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod julius.chabada » úte 28 dub, 2020 5:39 pm

Mikinko:
Pekne napísané, len ako pozerám, tak pozerám, mne model Piko príde tvarovo "Atlasovsky", t.j. príliš ploché čelo a naboku zalomenie. Aj keď niektoré partie vyzerajú veľmi dobre.
julius.chabada
 
Příspěvky: 116
Registrován: stř 06 pro, 2017 10:05 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Matěj, nebel a 6 návštevníků