Laminátka Techimage

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Jacek » sob 20 čer, 2020 12:41 pm

Aleson píše:Docela mě pobavilo staniční hlášení IDS-JMK pro lokomotivu S489.0 z dob ČSD a ještě k tomu směrem na trať, která není
elektrifikovaná :mrgreen:

Jak všude píšu, dělám zvuky vozidel, nikoliv zvuky nádraží. Zvuk staničního hlášení je pouhý doplněk a není v mých možnostech studovat, které hlášení by mohlo nebo nemohlo odpovídat zrovna nějaké mutaci modelu. Moje snaha je pouze najít nějaké hlášení odpovídající obvyklému nasazení stroje, tzn. MOs pro motory a ne pro rychlíkový stroj, hlášení o odjezdu, nikoliv příjezdu, atd.
Na hlášení je vhodné použít nějakou mptrojku, mobil, cokoliv a můžete jich mít na výběr stovky v CD kvalitě.
Krom toho nikomu nebrání mi napsat a poslat vhodnější zvuk nebo aspoň odkaz. U zvuků Vectrona jsem modeláře rovnou o to požádal http://www.jacek-modely.cz/zvukovy-projekt-vectron/ a za rok a půl se ozval... nikdo.
Stejně tak není problém si upravit mapování uživatelsky přes CV nebo individuálně na míru.
Kritizovat je jednuduché...
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 887
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Aleson » ned 21 čer, 2020 8:42 pm

Mám takovýto pohled na věc : Hledám na tomto modelářském fóru nějaké informace o železničních modelech a bohužel je moc často nenacházím. Spíš časté hádky a desítky příspěvků, ve kterých není prakticky žádná informace. Možná to ostatním nevadí a baví je to číst, mě to moc nebaví :( . Tak si občas řeknu: když ti to vadí, udělej něco proti tomu a zkus napsat něco smysluplnějšího. Tak jsem napsal o Laminátce. Vy se občas v nějakých příspěvcích zmiňujete o tom, že si děláte zvuky v podstatě pro sebe a pro svou radost. O.K. Ale tento konkrétní projekt pro konkrétní model je čistě komerční záležitost, je součástí modelu a proto nevidím důvod, proč se k němu nevyjádřit, stejně jako k jiným vlastnostem modelu. Nijak zvlášť jsem ten zvuk nekritizoval, ale to hlášení k této lokomotivě prostě nepatří. Kdybych ho kritizovat chtěl, možná bych se ptal, jestli zvuk přepínání odboček transformátoru je opravdu z Laminátky, nebo z nějakého E-čka. Ale protože i různé kusy lokomotiv stejné řady mají různý zvukový projev, možná jsou moje pochybnosti liché a nestojí za to se tím zabývat. Stejně to většina "uživatelů" vůbec neřeší...... :wink:
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Jacek » ned 21 čer, 2020 9:15 pm

Napíšu to jinak, moje tvorba se dá ovlivnit bez ohledu na prodejce. Ale na základě věcných připomínek nebo návrhů, zpětné vazby. Ne, že je to prostě blbě. Výrobci nebo prodejci obecně nemají potřebu cokoliv vylepšovat, já třeba ano :wink:
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 887
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod look23 » ned 21 čer, 2020 10:29 pm

Jacek píše:Výrobci nebo prodejci obecně nemají potřebu cokoliv vylepšovat, já třeba ano :wink:


Prima přístup
Obrázek
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

staniční hlášení

Příspěvekod sidlo » pon 22 čer, 2020 4:49 am

Laminátky jezdily na osobácích z Brna naposledy někdy v roce 1980. Potom už jenom SM488.0. Sehnat autentický zvuk staničního hlášení z té doby je už nemožné.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3602
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: staniční hlášení

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 22 čer, 2020 6:11 am

sidlo píše:Laminátky jezdily na osobácích z Brna naposledy někdy v roce 1980. Potom už jenom SM488.0. Sehnat autentický zvuk staničního hlášení z té doby je už nemožné.


Tedy do Brna to mám z ruky, ale tohle tvrzení se mi fakt nezdá.
1. Že by SM bylo tolik, aby pokryly potřebu na všechny Os vlaky?
2. Vždyť zrovna okolo Brna přibyly el. tratě (do Č.Třebové, do Přerova) v 90-tých letech, zrovna v té době už moc SM přibýt nemohlo.
3. Se zavedením taktové dopravy přibylo vlaků.
Teď jsem se podíval na prototypy.cz a dají se tam najít fotky (např. 230 016-8 s Os 4741 u Skalice nad Svitavou v r.2005), ale i další z okolí Brna

Uznávám, že sehnat autentické staniční hlášení je velice obtížné. Na druhou stranu mi uniká jak souvisí použité vozidlo s hlášením: "Na CHRRR. nástupišti stojí osObní vlak č.45písk7 do Dolní , Horní a Konečné, pravidelný odjezd v 15: písk křup" (Samozřejmě pokud do Horní dolní nevedou troleje, asi tam nepojede "tramvaj"
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Jacek » pon 22 čer, 2020 9:59 am

Projekty řad 230, 240 a 242 vznikly v samotných začátcích mé tvorby, někdy v roce 2012 a nahrál jsem to snad jen pár lidem.
https://www.youtube.com/watch?v=upHdg0RrPVg
Kolik lidí má vlastnoručně postavený model laminátky nebo plecháče? Někdo z nich požadoval to hlášení, tak je tam. Já ho ve svých modelech taky nepožívám. V té době byl problém sehnat vůbec něco.
Projekty samotné se liší jen zvuky kompresoru a cvakáním pneumotoru. U 240 ještě hrají trakčáky i při zpomalování coby EDB. Do budoucna bych vše přepracoval pro dekodér MS, ale funkčně tam není co vymýšlet, není to berta bez tlumiče :D

Pokud jde o autenticitu hlášení a období, sloužil jsem v několika stanicích, v jedné se nehlásilo vůbec, v druhé větší hlásil výpravčí do mikrofonu. Ve velkých stanicích hlásily operátorky z takové "telefonní budky". V mnoha malých stanicích se mluví do mikrofonu dodnes. Pokud by to tak člověk namluvil sám a nějak zvukově upravil, nemůže nikdo říct, že tak to nebylo. Ale to už bychom byli na úrovni německých zvukových projektů, kde je ten zvuk umělý až to bolí.

Pro kolejiště je efektnější způsob použít jakýkoliv přehrávač a na sluchátkový výstup připojit reproduktor, který je někde v terénu. A je možné pouštět cokoliv a místo jednoho hlášení jich mít stovky.

K věci, zvuk hlášení se dá jedním CV deaktivovat nebo nepoužívat a nebo na jeho pozici dát trubku vlakvedoucího z jiné pozice a je ČSD. V tomto se mi právě nelíbí ta poznámka Alesona. Všechno jde na tom projektu upravit i uživatelsky. A fyzicky to prodejcům nahrávám já. K tomu vylepšování tak prostě časem dochází stále, nevedu žádné komerční/nekomerční projekty.

Dnes je na youtube plno staničních hlášení, stačí když někdo napíše odkaz na něco vhodnějšího v potřebné kvalitě (bez ruchů) a vyměním to.
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 887
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 22 čer, 2020 10:03 am

Ahoj,
též staniční hlášení v loko nepoužívám. Zatím hlásí děti. Pokud někdy budu mít potřebu asi bych to řešil ve stanici a ne v lokomotivě.
Jinak Z Brna na tratích směr ČT a Přerov byly i Os vlaky, které nejezdily přes styk soustav, ale pouze do Blanska, Letovic resp. Vyškova.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Svratka » pon 22 čer, 2020 4:30 pm

Pro upřesnění...
Laminátky 230 vozily v Brně vlaky Os (příležitostně i výlukové R) až do postupného převedení vozby na "plecháče" 242, uvolněné postupně z Jihlavy, pak z ČB a Plzně. Českobudějovické, resp. "veselské" stroje řady 240 pak na ramenu ČB-Veselí nad Luž.-Tábor, resp.Veselí nad Luž.-Jihlava-HB-Žďár nad Sáz. ještě o něco déle, takže co se týká staničního hlašení, v pohodě lze použít starší verze skvělého hlášení HIS-VOICE v podání Václava Knopa. To se ovšem týká verze modelu v ep.V, který jistě časem také bude v nabídce.
Dovedu si představit brněnské hlášení se znělkou "Hvězdy jsou jak sedmikrásky nad Brnem" a hlas Václava Knopa...
Svratka
 
Příspěvky: 268
Registrován: úte 08 dub, 2014 7:38 am

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod marek560 » pon 22 čer, 2020 10:27 pm

https://youtu.be/c5tT2mko6PU
Našiel som video jak to jezdí.
marek560
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon 06 led, 2014 12:22 pm

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Aleson » pon 22 čer, 2020 11:17 pm

Jacek píše:... Výrobci nebo prodejci obecně nemají potřebu cokoliv vylepšovat, já třeba ano :wink:

To je jistě chválihodné. Jen je možná trochu zbytečné to porovnávání se s ostatními. Já mám se svými dodavateli
a některými výrobci velmi dobré zkušenosti.

Jacek píše:....V tomto se mi právě nelíbí ta poznámka Alesona. Všechno jde na tom projektu upravit i uživatelsky..

Toto je diskusní fórum a já jsem napsal, co si myslím. Vy máte plné právo vyjádřit svůj názor a nesouhlasit se mnou. To, že vidíme určité věci každý jinak, nepovažuji za nic mimořádného. I když je to samozřejmě škoda. :wink:

Domnívám se,že ze všech zákazníků, kteří si koupili tento ozvučený model, bude schopna si něco uživatelsky upravit jen velice malá část .....

sidlo píše:Laminátky jezdily na osobácích z Brna naposledy někdy v roce 1980. Sehnat autentický zvuk staničního hlášení z té doby je už nemožné.

Řekl bych spíš, že je to dost obtížné. Způsoby hlášení procházely určitým vývojem. Na webu se dají objevit poklady v podobě starých hlášení "na hubu" i z větších stanic , která zněla prakticky stejně v 70. i 80. létech.

A s těma laminátkama v Brně do r.1980 je to stejně blbost, protože na řadě fotek jsou mašiny s označením 230 a logem ČD focené v Brně na hlavním s osobními vlaky ( takže tam jezdily v osobní dopravě nejméně do r. 1993 ......)


Ono nemá smysl to s tou autentičností zase moc přehánět, protože konec konců celý model a zvukový projekt je jen pokusem (více či méně zdařilým) o napodobení skutečnosti. Žádný zvukový dekodér nedokáže zcela autenticky reprodukovat všechny zvuky, které vydává za provozu skutečná lokomotiva 8)

Pokud někdo nechce nebo nemá potřebu používat v modelech nahraná staniční hlášení, jistě ho k tomu nikdo nenutí.

Pokusil jsem se o malou recenzi modelu Laminátky s důrazem na ozvučení včetně videonahrávek, jeho případné vylepšení výměnou reproduktoru a připadá mi docela úsměvné, že jediné reakce se točí okolo jedné věty o nevhodném hlášení :P
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod JaroHo » úte 23 čer, 2020 7:15 am

mě to taky připadá jako úplně o h....
Laminátka tak jak je se zvukem je krásná a nějaký hlášení mě je ukradený.recenze mě udělala radost a jsem za ni vděčný, i to video ze slovenska co jste sem dali je pěkné.To že některé esu zvuky v našich strojích mívají německé hlášení, to brblalům nevadí? Ragulin čsd například, kvatro 842...
rád bych viděl laminátku TI vyfocenou s nějakými vagonky s krajinkou :mrgreen:
Naposledy upravil JaroHo dne úte 23 čer, 2020 11:53 am, celkově upraveno 1
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod look23 » úte 23 čer, 2020 9:03 am

Drobná vsuvka
842 je Kvatro
843 je Rakev nebo Apollo
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod michalctt » úte 28 črc, 2020 6:21 pm

Vďaka veľmi ústretovému prístupu výrobcu Techimage som sa aj ja stal ozaj šťastným majiteľom ich Laminátky. Mám aj modely od viacerých malosériových výrobcov ktoré sú na špičkovej úrovni, ale to čo som dostal od nich za tu cenu tak to mi ozaj padla sánka. Model v skutočnosti ozaj vyzerá lepšie ako na už zverejnených fotkách.
Takže som natočil video na mojom ešte stále rozpracovanom koľajisku, aby aj ostatní ktorí majú záujem si ju mohli prezrieť v reálnej prevádzke na koľajisku.
Aj touto cestou sa chcem poďakovať za ozaj skvelý model a veľmi dobrú cenu.

link : https://www.youtube.com/watch?v=om-3UyCmnzE
Přílohy
20200719_172826.jpg
michalctt
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 20 črc, 2015 9:11 am

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod martin tichý » úte 28 črc, 2020 7:59 pm

Nejsem žádný závistivec, ale tohle bych chtěl doma taky,...úžasný!!!:-)
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků