Laminátka Techimage

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod George V. » úte 29 pro, 2015 12:36 pm

Právě, že vůbec ne. Ten rám je dvoudílný - "kostra" je vyfrézována z kusu železa a polepena leptem. Takže stačí na správném místě "kostru" vybrousit a jen patričně upravit lept. A sloupky samozřejmě na masku podvozku...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Brejla » úte 29 pro, 2015 1:27 pm

U perfektního včas dodaného čmeláka mohlo TI při vhodném marketingu udělat velice dobré prodeje ve východní Evropě. Těch skutečných čmeláků se tam dříve či později vyvezlo hodně. Bohužel časový předstih modelů před Pikem a Rocem nebyl dostatečný a tito výrobci čmeláka TI svou cenovou politikou dostali z našeho trhu. Laminátka je ve zcela jiné pozici vzhledem k tomu, že její rozšíření po Evropě je zcela minimální a hlavní prodeje modelů se dají očekávat v ČR a SR, v zahraničí "pár kusů" spíš ze sběratelských důvodů. Proto je logické, že pro vysoké prodeje na omezeném trhu je nutná vysoká kvalita za rozumnou cenu. Při rozumné ceně ale musí kupující současně akceptovat to, že počet vyrobených kusů musí výrobci pokrýt náklady na vývoj a přípravu výroby. Takže je logické, že cena laminátky asi bude vyšší, ale pokud bude kvalita odpovídající, dá se to akceptovat.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod ČouĎák » úte 29 pro, 2015 1:31 pm

George V. píše:Právě, že vůbec ne. Ten rám je dvoudílný - "kostra" je vyfrézována z kusu železa a polepena leptem. Takže stačí na správném místě "kostru" vybrousit a jen patričně upravit lept. A sloupky samozřejmě na masku podvozku...


hlavní rám je kovový na něm nasazený plastový a leptem osazený pouze ze shora(krablovaný plech),zboku není žádný ale to není velký problém.
ten nejdůležitější je,že podvozky jsou jako na 771 s vyrovnáváním nápravových tlaků,otočené o 180' a to 770 nemá.
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod ČouĎák » úte 29 pro, 2015 1:36 pm

mikinko píše:Vid aj nedavna sprava od Roco, ktore zrusilo 109-tku ... za tych 300 € to nemalo sancu na dobry predaj.


300€ by asi nebyl problém i když cenu jsem nikde nečetl a s DB verzí by se svezla i ČD,problém byl asi někde jinde?
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod ČouĎák » stř 30 pro, 2015 11:00 am

300€ by odpovídalo se zvukem,to potom ano.
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Stanin » ned 21 úno, 2016 1:43 pm

Dneska jsem v jednom "hračkářství" tady v Brně spatřil vystavenou Laminátku v barvách ČD Cargo. Ale zrovna byla na obsluze paní, tak nevím, od jakého výrobce je. Cenovka tam nebyla. Možná jde o prototyp od TI? Špiónské rychlofoto ZDE
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod F. Placheta » ned 21 úno, 2016 2:38 pm

Pokud tim "hrackarstvim" je Modelovy svet, tak je dost pravdepodobne, ze to je ona. Koneckoncu na to i vypada :P
HO - Digital - CSD IV

www.kolejiste.wbs.cz
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 297
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod tonda tonda » ned 21 úno, 2016 4:18 pm

Prolez jsem net a nikde nenašel :(
tonda tonda
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 20 úno, 2016 4:41 pm

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod FloP » ned 21 úno, 2016 5:07 pm

Ano, to je "handmuster" Techimage vystavený v Modelovém světě :wink: krása proti MTB...
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod freekey » ned 21 úno, 2016 6:34 pm

Tohle je asi jediný model, který z české produkce stojí za to. Už několikrát se na různých místech objevila informace, že letos půjde do prodeje. Škoda, že je jen v H0, protože těch kompromisu tam opravdu mnoho není. Horší to ale asi bude s cenou modelu. Je ale otázka, jestli dát 4000 za hračku od MTB nebo 8000 za pěkný model
https://t.me/pump_upp
freekey
 
Příspěvky: 370
Registrován: sob 11 dub, 2009 11:28 pm
Bydliště: Brno

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Brejla » čtv 25 úno, 2016 6:56 am

freekey píše:Tohle je asi jediný model, který z české produkce stojí za to. Už několikrát se na různých místech objevila informace, že letos půjde do prodeje. Škoda, že je jen v H0, protože těch kompromisu tam opravdu mnoho není. Horší to ale asi bude s cenou modelu. Je ale otázka, jestli dát 4000 za hračku od MTB nebo 8000 za pěkný model

Pokud bude kvalitou na úrovni 386 od Brawy, tak nemám problém dát 10-12000Kč za ozvučený model. Ale 4650Kč za analogovou rozpadající se pseudo 163 nedám.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Aleson » čtv 25 úno, 2016 9:06 am

Já sice chápu, že za kvalitní model může být cena 10-12000 přiměřená, ale já si to dovolit nemůžu ! Pokud laminátka překročí výrazně 6000, bude to pro mě pasé.
A myslím si, že nebudu sám. Když bude cena přes 10000, zajímalo by mě, kolik kusů se takového modelu prodá. Ať bude kvalitní jak chce.
Jsou tady borci, kteří KLIDNĚ dají přes 30000 za pětasedmu (která mimo jiné není rozhodně 100% ) a dokonce přes 40000 za štokra, ale kolik takových "modelářů" asi je ? Já dělám modelařinu už od dětství (což je ca 35let) a rád bych ji dělal dál. Mladých modelářů moc nepřibývá, takže trh se spíš zmenšuje a ne každý si může dovolit dát za modely 30000 (a víc) za rok ..... Letos se neobjevilo zřejmě nic moc v Norimberku, ale i tak : ES499.0 od ACME, čtverkovej brejlovec od Roco, Laminátka od Techimage, pár zajímavých vozů, nějaký ten dekodér a jsme s přehledem přes 20k. A to nepočítám ty "super stroje" od MTB... Rozhodně neobhajuji jejich přístup, ale cena modelu je bohužel jedním z podstatných parametrů, který rozhoduje o prodejnosti (a tedy i rentabilitě) modelu. Prvního Čmeláka jsem od Techimage se skřípěním zubů koupil, ale kdybych tehdy věděl, že za daleko přijatelnější cenu bude Roco, neudělal bych to. Doufám že budou mít v Techimage rozum a tu cenu nepřestřelí, protože se na ten model těším a bylo by mi líto, kdybych si ho musel odříct.....
AL
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod A2C » čtv 25 úno, 2016 9:36 am

Tak to ťa nepoteším a bohužiaľ ani veľa ostatných ľudí, osobne sa priznám, že som "židák", a je mi ľúto dať za hračku pre mňa tak veľa peňazí. A tak som Ti Čmeliaka kupoval z druhej ruky. Kúpil by som aj, Piko ale nemalo správnu farbu.

Čo sa týka Laminátky s cenou sa tam "šachovalo" skutočne veľa krát. A vzhľadom k rozhovorom priamo s človekom z Ti myslím že sú údaje presné.
Prvý "nástrel" bola o trošku vyššia cena ako cena Čmeliaka
Pri druhom rozhovore cena klesla na cenu Čmeliaka, resp. s možnosťou ceny až
Tretí nástrel bol zrejme ovplyvnený diskusiou tu, a teda sme si rozobrali dôsledok zníženia ceny na hranicu ACME Gorily čo by znamenalo masívne predaje (predpokladám, že by nepriamo odpísali aj MTB)
Bohužiaľ pri zatiaľ poslednom rozhovore sme si rozobrali ako vlastne Ti fungujú. A prečo cena bude na úrovni Čmeliaka.

Ti je totiž dcérou inej veľkej firmy a modelom sa venujú keď je čas, bohužiaľ pre nás a našťastie pre nich majú momentálne priveľa zákaziek a tak jednak sa venujú veciam čo im prinesú väčší balík financií, a tak Laminátka stojí, a na druhú stranu nemajú potrebu tlačit cenu modelov dole i keď by bola konkurencia. Čiže pádom aj nádej zníženia ceny v prípade malých predajov nehrozí.
Naviac majú stále objednávky na Čmeliakov do Ruska. takže...
Termín máj sa snažia dodržať a model dať do predaja. Aspoň jedna dobrá správa.

V každom prípade som si istý že diskusiu čítajú tak ak chcete vyjadrite sa im k tomu. :) Možno ich presvedčíte.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod A2C » čtv 25 úno, 2016 10:04 am

Zruba ako píšeš Mikinko :) tiež som mal v pláne jednu ŽSR a jednu ČSD, avšak pri cene Čmeliaka ostane pri ČSD 1ks a ostatné si spravím z tej Atlasky (aj tú S699.0 :wink: )
A to prosím, mi tie lokomotívy chodia takmer pod oknami.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Mcx » čtv 25 úno, 2016 10:18 am

Pokud bude laminát na technické úrovni Čmeláka, tak 4000 Kč je za ten pokus příliš (tím mám na mysli např. - leptaná madla, zábradlí - zdeformovaná ještě před vytažením z krabičky no a pojezd - opravdu to ne !!)
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků