Laminátka Techimage

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Mcx » úte 05 kvě, 2020 2:33 pm

A chytřejší si koupí obě, protože každá z nich je jiná lokomotiva :wink:
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2616
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod sidlo » úte 05 kvě, 2020 3:53 pm

Protože S489.0, S499.0 a S499.1 se hodí na jiné výkony.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3602
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Stanin » úte 05 kvě, 2020 5:18 pm

Teď mě tak napadá, že je škoda, že tam výrobce nepoužil dekodér MS450. Parametricky vypadá dobře. Teda pokud pro něj jsou k dispozici 16bit zvuky.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Jacek » úte 05 kvě, 2020 6:07 pm

Stanin píše:Teď mě tak napadá, že je škoda, že tam výrobce nepoužil dekodér MS450. Parametricky vypadá dobře. Teda pokud pro něj jsou k dispozici 16bit zvuky.

Na ten je zatím ještě hodně času, viz poslední článek na mých stránkách. 16-bitový projekt pro laminátku ještě není, to je ale nejmenší problém. Dekodéry MS jsou v hrubém stádiu vývoje. Stejně tak musí spolehlivě fungovat samotný proces nahrání projektu, z nějakého důvodu se mi pouhým opakovaným nahráním podařilo zneschopnit čtyři kusy, které jsem si koupil kvůli tvoření a na další prostě nemám. Takhle se ty zvuky tvořit a ladit nedají :(
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 887
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Stanin » úte 05 kvě, 2020 6:12 pm

Aha, dobré vědět. Takže zatím MS450 nekupovat. Na článek mrknu.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Michal Dalecký » čtv 21 kvě, 2020 6:49 am

Předváděčka v depu na severní točně než půjdou do světa.

Untitled-1.jpg
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Michal Dalecký » čtv 21 kvě, 2020 5:13 pm

mikinko píše:
Michal Dalecký píše:Předváděčka v depu na severní točně než půjdou do světa.

Untitled-1.jpg

Nádhera. Škoda, že to TI nechce predávať aj cez iných obchodníkov. Zvažoval som kúpu ale keďže je na SVK nedostupná, tak si radšej počkám na PIKO ... :-)
Není problém, na slovensko je u laminátky pošta grátis takže s trochou trpělivosti jí máte v červnu doma :)
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Pavel 152 » čtv 21 kvě, 2020 5:22 pm

Tolik obdivu, tolik kritiky na jemné rozdíly, obdiv mustru od Pika. No a teď převládne strach z poškození při dopravě. Na to jsme už tady zvykli.
Možná by tady mohlo být vlákno Už ji mám, aby se tam kritici povinně prezentoval s koupenými modely.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 420
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Sandy » pát 22 kvě, 2020 7:11 am

mikinko píše:
Pavel 152 píše:Tolik obdivu, tolik kritiky na jemné rozdíly, obdiv mustru od Pika. No a teď převládne strach z poškození při dopravě. Na to jsme už tady zvykli.
Možná by tady mohlo být vlákno Už ji mám, aby se tam kritici povinně prezentoval s koupenými modely.
Pavel

Priznám sa, že tvoje myšlienkové pochody som fakt nepochopil. Niekto tu niečo spomínal o "poškodení pri doprave" ?

No, ta poznámka není od věci. Nedávno jsem zažil, jak psychicky labilní řidč nejmenované přepravní společnosti s mimořádným citem "přerovnával" zásilky ve voze, když hledal tu mojí...
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Střelec » pát 22 kvě, 2020 5:43 pm

Stěžoval si jeden hrdý majitel, že všechno na střeše je z leptu a přes veškerou opatrnost to dost utrpělo při přepravě z obchodu domů. A co se týká dopravců, potažmo pošty - škoda mluvit. Posílal jsem kdysi na opravu/reklamaci lokomotivu pro závadu na podvozku. balená ve dvou krabicích (vnitřní od výrobce obložená pěnou ze všech stran). Do obchodu dorazila s veškerými drobnými detaily orvanými a otlučená, jako by s ní někdo hrál fotbal.... V jiném případě mi dorazil obdobně zabalený model od prodejce nepoškozený, ale vnější obal někde dostal ránu a byl tak o dva centimetry kratší, než při odeslání. Takže obava z poškození při přepravě je plně odůvodněná.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Michal Dalecký » ned 24 kvě, 2020 5:17 am

Ano u TI je v balení plastová ochrana střechy.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Starlifter » ned 24 kvě, 2020 9:30 am

Je někde k vidění video jak to jezdí a zvučí?
Mám dojem že ho tu někdo sliboval :D
Starlifter
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 05 kvě, 2020 3:29 pm

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Vladimír_B » stř 27 kvě, 2020 3:04 pm

sidlo píše:Protože S489.0, S499.0 a S499.1 se hodí na jiné výkony.

O.t.: To možná ano, ale lamy jezdily všechny se vším. Možná tak 241 v Blavě jezdili jen v osobce, ale když měli z čeho brát... Třeba 230 v Jižních Čechách vozily jak uhlí, tak i lidi... Atd...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Aleson » čtv 18 čer, 2020 11:24 pm

Před nějakou dobou jsem psal o tom, že až budu mít laminátku doma, podrobím ji nějakému testování a zhodnocení. Omlouvám se, že to trvalo tak dlouho, ale dost nestíhám a kromě toho jsem potřeboval nějakou dobu na mírné úpravy a výměnu zvuku za jinou alternativu.
V první řadě chci říct, že model laminátky patří podle mě opravdu mezi špičkové modely ( určitě tedy ve své cenové kategorii).Pár drobností k vytknutí by se našlo i tady (např. ne moc dobře vyřešené -příliš malé a hranaté - otvory pro hadicové spojky, příliš tuhé pružiny pantografů a jejich lesklý nástřik, trochu tvarově nedotažené sběrnice na střeše vedoucí k vypínači a leptané plechové stěrače, které při instalaci dokáží při sebemenší neopatrnosti ošklivě poškrábat čelní skla.....) Ale to se dá v případě potřeby všechno vyřešit. Povrchovka je také na vysoké úrovni. Jízdní vlastnosti jsou výborné, model je tichý, je schopen jet opravdu "krokem" a hodně mě potěšilo bezbandážové provedení a pětipólový motor.

A teď se chci chvilku věnovat ozvučení : Trochu mě zklamal maličký reproduktor s extrémně malou ozvučnicí. Je pravda, že jeho umístění pod střechou žádné velké rozměry reproduktoru neumožňuje.... ( A nebo ano :?: :wink:). Dal bych přednost
umístění reproduktoru dole pod lokomotivou s membránou otevřenou směrem dolů,ale asi to nebylo z konstrukčních důvodů možné. I s tímto malým reproduktorem je v tichu zvuk celkem dobře slyšitelný a rozhodně "neurazí". Protože nejsem zvyklý na uspořádání ovládacích tlačítek v projektu JBR, měl jsem ze začátku problémy s ovládáním(to je ale můj problém). Na můj vkus má projekt trochu moc funkcí (např.několik různě dlouhých houkaček - každá na jiném tlačítku ...). Jsem radši, když je počet ovládacích tlačítek do deseti a když si lokomotiva žije trochu víc "svým životem".

Tady je odkaz na video s nahrávku zvuku dodávanou se zvukovou verzí modelu tak, jak byla dodána z výroby.
https://www.youtube.com/watch?v=jx039v_tuFk

Docela mě pobavilo staniční hlášení IDS-JMK pro lokomotivu S489.0 z dob ČSD a ještě k tomu směrem na trať, která není
elektrifikovaná :mrgreen:

Rozhodl jsem se zjistit, jestli by šel zvukový projev lokomotivy nějak vylepšit - a po menším přeměřování a bádání jsem nahradil původní reproduktor jiným s podstatně větší membráou i ozvučnicí od mého oblíbeného výrobce ESU. Reproduktor se do lokomotivy vešel jen s drobnými úpravami (mírné odbroušení snadno vyjímatelných imitací strojovny a asi o 1mm snížení ozvučnice reproduktoru). Výsledek vypadá takto:

S489-s-repro-ESU-u.jpg

a zní takto :
https://www.youtube.com/watch?v=0hBCfYrXj0E

Po výměně reproduktoru zní zvuk hlasitěji (možná až příliš), jasněji a např. houkačky dokážou lépe přehlušit hluk lokomotivy při jízdě. Bylo by zřejmě potřeba doladit zvuk pro tento konkrétní reproduktor, ale tím jsem se nepokoušel zabývat.

Posledním krokem byla výměna dekodéru Zimo za dekodér ESU Loksound 5.0 s trochu jiným zvukovým projektem.
Výsledek je tady :
https://www.youtube.com/watch?v=OFCtDNlh74w&t=83s

Jednotlivé zvuky nebudu nijak komentovat, o tom si udělejte vlastní úsudek. Jen bych chtěl závěrem říct, že : Nahrávky jsou pořízeny digitální zrcadlovkou ze vzdálenosti ca 30cm bez možnosti nějak ovlivnit nastavení nahrávání (hlasitost, hloubky, výšky ....). Vše obstarává automatika.Videa nejsou nijak upravována. Zkušební polygon si neklade za cíl vypadat jako reálný svět ani jako kolejiště, je to JEN zkušební okruh pro natáčení zvukového projevu modelů . Na webu jsou bezesporu mnohem hezčí a autentičtěji působící videa ....

That´s all 8)
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod JaroHo » pát 19 čer, 2020 2:25 pm

Projekt esu hodně zajímavý, kazí to píšťala výpravčího, pěkně zní brzdy, houkačka žádnej zázrak ale lepší než saxofon Felixe Slováčka na 380 čd :mrgreen:
Na dráze nedělám takže naposlouchaný mám jenom něco :wink:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků