Laminátka Techimage

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Michal Dalecký » úte 10 pro, 2019 1:04 pm

6293.jpg


6308.jpg


Únor 2020 první kusy. Za mě velký palec nahoru a kus dobře odvedené práce. Podvozky mě dostaly. Vzorek máme na prodejně. Detailní foto ZDE: http://www.modely.biz/predobjednavky-2020/elektricka-lokomotiva-s489-0020-csd-s/
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Brejla » úte 10 pro, 2019 2:23 pm

Osobně jsem viděl i jiný předváděcí vzorek a doopravdy po delší době zase jeden model, kde cena odpovídá kvalitě. Jenom jim u vzorků, které jsem viděl, mírně kulhají přechody barev, ale to už je přehlédnutelný detail. Je to patrné jen při hodně detailním pohledu z velmi krátké vzdálenosti. Ostatní detaily jsou velice pečlivě zpracované. Snad i zvukový projekt bude stejně kvalitní.
Škoda, že to nestihli do Vánoc. Tento MODEL by jako dárek jistě potěšil hodně modelářů.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod look23 » úte 10 pro, 2019 3:28 pm

Podle mě mají suprově vymyšlené tu "fíčuru" se spřáhlem a maskou.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1177
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod julius.chabada » úte 10 pro, 2019 5:44 pm

Konečne niečo z našich mašiniek na čo sa dá pozrieť a teda aj kúpiť. Tie drobnosti, ktoré vyššie spomínal Mikinko sú isto odstrániteľné. Tvarovo im to sadlo super, troška nepresnosti vo veľmi obtiažnych partiách nad dverami sú tolerovateľné, ale ako si pamätám tie výlisky, ktoré boli prezentované pred pár rokmi, bol to samostatný diel. Zrejme príprava na diel bez okienka a ďalšie verzie. U TI odviedli chválihodnú prácu. Ak budú také aj jazdné vlastnosti, klobúk dolu.
julius.chabada
 
Příspěvky: 116
Registrován: stř 06 pro, 2017 10:05 am

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod stiro » úte 10 pro, 2019 8:35 pm

No dobre... len sa tu teraz nerozpustime... Model pekný, o to pokoj, nemôžem povedať, že nie, páči s ami. Čakalo sa na neho, koľko sa čakalo, cena je, aká je..., neviem teda, či sa bude predávať aj čisto analógová verzia. Ale prečo zrazu niektoré veci nevadia? Prečo neočakávať za TAKÚ cenu model v 100% kvalite nástreku (trocha krupička), prípadne ďalšie. Predbehol ma Mikinko, keď napísal o tých svetlách, teda, dosť vytŕčajú z čela, hneď mi to udrelo do oka, a je to škoda, lebo tým pádom budú určite presvitať okraje. Tak isto je škoda, že hadice, ako doplnky nie sú dofarbené...atď...

A aby ste ma tu neukameňovali, že vám haním obľúbeného výrobcu, tak kto si ešte pamätá 380-ku a 381-ku od nich? V zbierke mám obe, a teda, mrzí ma, že 380 utrpela časom stratu doplnkov a aj leptaných plieškov. 381-ku som dokonca kúpil od modelára, keďže sa mu časom a používaním na nej ošúpal čiastočne lak... Mašinka svietila jak svietila, a jazdila jak jazdila, keďže je v útrobách trojpólový motor s metličkami, bez zotrvačníka. A tiež to neboli lacné modely.

Dúfam teda, že Laminátka, za TAKÚ cenu, nedopadne rovnako... to by ma teda vážne mrzelo...
stiro
 
Příspěvky: 162
Registrován: stř 05 srp, 2015 9:07 pm

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod stiro » úte 10 pro, 2019 9:07 pm

Mikinko: Ber to s nadhľadom :wink: , vyslovil som len svoj názor. Vidíš, ja skúsenosť mám, napísal som ju a hneď ideš po mne... Ako si si mohol prečítať, mne sa model páči, a rozhodne budem uvažovať o kúpe, keď príde farebná mutácia, ktorá sa mi bude páčiť. Inak, vieš veľmi dobre, že aj mne je výrobca ukradnutý...mám rôzne modely, od kadejakých výrobcov... nepreferujem nikoho. Len jedna vec je pre mňa v tomto podstatná, je to moje hobby, odreagovanie od sveta chaosu okolo mňa, a je len na mne, čo si do toho sveta kúpim a od koho. Buď z toho radosť mám, alebo nie... A hlavne, by nás to malo spájať... tak na to nezabúdajme... :wink:
stiro
 
Příspěvky: 162
Registrován: stř 05 srp, 2015 9:07 pm

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod jirkan » úte 10 pro, 2019 9:47 pm

Jak jsem zde několikrát inzerovat, z mého pohledu jsou vždy na úplně prvním místě jízdní vlastnosti. Tady budeme muset asi počkat, ale od TI mám oba čmeláků, a ty jednoznačně jízdně patří k tomu nejlepšímu, co jsem měl kdy v ruce. Uvidíme, jak se popisovali s pojezdem tentokrát, protože čmeláků byl na nějaké Americe. Ale jak jsem pochopil, tady by měl být setrvačník a loko bez bandáží, a to dobrý základ.
Nicméně přece jen jedna připomínka. Podle fotografie je spřažení s Ynem hezky nakrátko, ale zdá se mi, jako by spřáhlo u laminátky bylo trochu výš, a to i když oba modely stojí na desce, takže laminátka je o kousek níž. Mohl jste to někdo vidět v reálu, protože na té fotce je to špatně vidět a může to být jen můj dojem.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Aleson » stř 11 pro, 2019 1:11 am

Někdo se zabývá víc tvarovými odlišnostmi, pro někoho jsou hlavním kritériem jízdní vlastnosti, mě zase asi nejvíc zajímá barevná věrnost předloze (i když samozřejmě tvar, detaily a jízdní vlastnosti jsou neméně důležitá kritéria kvality modelu). Laminátka vypadá tvarově výborně, zatím jsem ji neviděl naživo, ale na některých fotkách pana Daleckého (obzvlášť na těch o několik příspěvků výš) vypadá červená dost tmavá.A to většina jeho fotek dělá díky silnému nasvětlení barvy spíš světlejší. Lokomotivy v době svého provozu v tomto barevném schématu byly stříkány barvou "Červeň rumělková světlá" a opravdu byly svítivě světle červené. Viz pár dobových fotografií.(S489.0090,S489.0061,S489.0069,S489.0079)

Laminatky-barva-u.jpg

Musím se zase vrátit ke svému staršímu příspěvku o barevném provedení lokomotiv ČSD. Lokomotivy střídavé trakce v tomto barevném schématu by podle výnosu FMD 76-12 měly mít sběrače oranžové (což je dobře vidět na stroji S489.0061) zřejmě po laku a doplněno poněkud absurdním oranžovým proužkem :? a střecha by měla být v barvě Šeď střední (stejná jako podvozky). Na střechách vyfocených lokomotiv se bohužel nedá barva určit, protože až na zmíněnou 0061 mají střechy špinavé jako prase. A i na této lokomotivě je těžko říct, jestli byla střecha stříbrná nebo světle šedá ...

Jestli modelem znázorňovaná "dvacítka" vypadala barevně jinak, to nemůžu vyloučit, ale nic takového jsem neobjevil.
A možná, že je to jen dojem z fotografií a ve skutečnosti má červená barva na modelu správný odstín...

Ale tak či tak, zatím se jedná o předprodukční model, je možné, že výrobce ještě provede nějaké úpravy. Tak se nechme překvapit.... :wink: .
Naposledy upravil Aleson dne stř 11 pro, 2019 2:43 pm, celkově upraveno 2
Aleson
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod sidlo » stř 11 pro, 2019 6:10 am

Barevné provedení střechy a sběračů bylo to první co mě zarazilo. Sytou červenou na skříni jsem považoval za špatné světlo při focení. Kdyby se ty barvy podařilo opravit do sériové produkce to by bylo super.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod scorpions » stř 11 pro, 2019 10:07 am

Zdravím všechny,
já musím také výrobce zatím pochválit. Model to bude pravděpodobně v kategorii - opravdová parádička. Ale přesto, když vidím ty detaily, jsem trochu překvapen absencí několika zcela zřetelných. Možná (spíše určitě) budou dodělány u sériových strojů, ale tady evidentně nejsou a ani nevidím nějaké dírky na jejích dosazení z možného sáčku s doplňky. Mé oko nevidí stěrače ani žádnou přípravu na ně, dále je to pak boční prosklený kryt proti proudění vzduchu při výhledu z kulatého okénka bočních dveří. U pozdějších epoch pak doufám v madla u schůdků kastle a především ty údržbové můstky pod reflektory.
Také se přikláním k názoru, že ta světla tu krásu dost kazí a bylo by dobré je ještě doladit.
Takže zatím veliká pochvala a prosba na výrobce, aby ty poslední pihy na kráse vyretušoval a my modeláři koukali na tenhle model s otevřenými ústy a snad už ustanou věčné debaty o tom, že dělat opravdové modely se nevyplatí a že nám modelářům se srdcem stačí pouze smutné karikatury našich krásných strojů a oči pro pláč. Držím TI palce a doufám, že tahle legendární a naše mašinka trošku pomůže ke zkvalitnění modelářského trhu v Česku a na Slovensku.
Osobně pokud loko bude skutečně povedené potřebuji 2 x ČD + 2 x ČDCargo. A nevadí mi, že se nemohlo setkání takto označených strojů uskutečnit (možná pár týdnů), protože model téhle krásky ladných křivek si zaslouží na kolejišti občas nějaké barbarské ústupky dokud nebude na modelářském světě takhle krásný plecháč, Dáša a Máša a nebo třeba praktická a elegantní žehlička.
scorpions
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 23 lis, 2012 9:19 am

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Zx1974 » čtv 12 pro, 2019 10:13 am

Pánové obdivuju váš optimizmus.

Předpokládat že:
1. u výrobku, který jde do prodeje v lednu (čili za 2-6týdnů včetně vánoc), lze cokoliv podstatného změnit ,zlepšit nebo doplnit
2. sériová výroba dá kvalitativně lepší modely, než modely stavěné pro prezentaci, kdy čas strávený s jejich výrobou není důležitý.

Jinak model je to pěkný a pokud bude tak jak je budu spokojený. Za ČD verzi bych byl také rád.
Naposledy upravil Zx1974 dne čtv 12 pro, 2019 9:06 pm, celkově upraveno 1
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod julius.chabada » čtv 12 pro, 2019 7:49 pm

Techimage PF 2013.jpg

Kto si ešte pamätá? Prehrabával som sa v počítači a toto som objavil v starých súboroch.
julius.chabada
 
Příspěvky: 116
Registrován: stř 06 pro, 2017 10:05 am

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Stanin » pát 13 pro, 2019 12:57 pm

scorpions píše:Zdravím všechny,
já musím také výrobce zatím pochválit. Model to bude pravděpodobně v kategorii - opravdová parádička. Ale přesto, když vidím ty detaily, jsem trochu překvapen absencí několika zcela zřetelných. Možná (spíše určitě) budou dodělány u sériových strojů, ale tady evidentně nejsou a ani nevidím nějaké dírky na jejích dosazení z možného sáčku s doplňky. Mé oko nevidí stěrače ani žádnou přípravu na ně, dále je to pak boční prosklený kryt proti proudění vzduchu při výhledu z kulatého okénka bočních dveří. U pozdějších epoch pak doufám v madla u schůdků kastle a především ty údržbové můstky pod reflektory.
Také se přikláním k názoru, že ta světla tu krásu dost kazí a bylo by dobré je ještě doladit.
Takže zatím veliká pochvala a prosba na výrobce, aby ty poslední pihy na kráse vyretušoval a my modeláři koukali na tenhle model s otevřenými ústy a snad už ustanou věčné debaty o tom, že dělat opravdové modely se nevyplatí a že nám modelářům se srdcem stačí pouze smutné karikatury našich krásných strojů a oči pro pláč. Držím TI palce a doufám, že tahle legendární a naše mašinka trošku pomůže ke zkvalitnění modelářského trhu v Česku a na Slovensku.
Osobně pokud loko bude skutečně povedené potřebuji 2 x ČD + 2 x ČDCargo. A nevadí mi, že se nemohlo setkání takto označených strojů uskutečnit (možná pár týdnů), protože model téhle krásky ladných křivek si zaslouží na kolejišti občas nějaké barbarské ústupky dokud nebude na modelářském světě takhle krásný plecháč, Dáša a Máša a nebo třeba praktická a elegantní žehlička.

Uz jsem to sem nekde daval. V Cargo provedeni ji najdes TADY. Ma i sterace. :) Je to tez prototyp, ale ocekavam, ze casem pujde ven.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod novk2007 » sob 14 pro, 2019 7:41 am

Už se těším na únor na první recenzemodelu . A na Norimberk jak se pochlapí Acme s elektrika 362, 163, 350 ,151 a další výrobce. To bude náářez.
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod kubrt » pon 06 dub, 2020 6:53 pm

Tak březen pryč a laminátka nikde . :oops: Nemáte někdo info co se děje ? :?:
kubrt
 
Příspěvky: 55
Registrován: pon 30 zář, 2013 6:11 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků