Laminátka Techimage

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod kubrt » úte 28 dub, 2020 6:07 pm

Já jsem s modelem velmi spokojen .Nejsem počítač nýtů . Hlavně zvuk je fantasticky provedený. Máte se na co těšit . Jízda ve dvojici je opravdu super. Podle mě je model zvládnutý znamenitě . Kdo se bude stále dívat jen na podvozek. :shock: Asi jen počítači nýtů. :evil: :evil: Každý chce vidět jak model jede po kolejišti s nějakou pěknou soupravou . :D :D
kubrt
 
Příspěvky: 55
Registrován: pon 30 zář, 2013 6:11 pm

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod viky » úte 28 dub, 2020 6:30 pm

Model laminátky TI je opravdu na české poměry na vysoké úrovni a povedl se.
Tvarově je pěkná, také detailně propracované části podvozku včetně náprav RP 25.
Škoda že nemůžeme diskutovat o některých odlištnostech aby někteří to hned nebrali jako útok na výrobce.
Z mého pohledu je nešťastné pokud někdo potřebuje laminátku na analog.
Tady ten rozdíl ceny PIKO 4880 kč / TI 7200 kč (s tím že možná prodám dekodér za pár stovek) je dost markantní.
viky
 
Příspěvky: 203
Registrován: sob 20 říj, 2012 2:06 pm

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Vladimír_B » úte 28 dub, 2020 9:10 pm

viky píše:Z mého pohledu je nešťastné pokud někdo potřebuje laminátku na analog.

Proč?
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Aleson » úte 28 dub, 2020 10:04 pm

No kvůli té ceně :P . Analogová Techimage bude zřejmě o dost dražší, než PIKO (asi). U zvukové je rozdíl "jen" ca 1000,-Kč ...

Ale zaujala mě jiná věc. Ten model je opravdu krásný, ale něco mně na něm "proporčně" pořád vadilo. Lokomotiva má totiž zřejmě "naruby" pantografy. Hledal jsem boční fotku laminátky (a není jich mnoho). Spodní ramena panťáků ve sklopené poloze jsou jen nepatrně zvednutá nahoru a horní jsou šikmo dolů. Na modelu jsou dolní ramena hodně nahoru a horní prakticky v rovině. Kdysi jsem stavěl Bobinu s pantografy z nějaké BR211od starého PIKA a ta měla pantografy ještě mnohem víc naopak. Podařilo se mi to srovnat asi tak, jak je to u té laminátky -dolní tyče nahoru a horní v rovině. Ale nevypadá to moc dobře. A co je horší, nejde to nijak opravit .... Jestli to není jen dojem způsobený úhlem focení, tak je to škoda a je to zbytečné.... :|
Aleson
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod jirie123 » stř 29 dub, 2020 7:42 am

Převodovky jsou s plastovými nebo mosaznými kolečky?
jirie123
 
Příspěvky: 470
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod viky » stř 29 dub, 2020 8:32 am

Vladimír_B píše:
viky píše:Z mého pohledu je nešťastné pokud někdo potřebuje laminátku na analog.

Proč?


Dnešní dekodéry dokážou jezdit i v analogu.
Ačkoli je dnes digitál hojně rozšířený, přesto hodně lidí ho nemá.
Musí si koupit zbytečně drahý model s dekodérem který nepotřebují.
Snížit cenu se dá jen prodejem dekodéru a ještě pak musí shánět patřičnou analogovou propojku.
Je mezi námi dost starších modelářů kteří mají kolejiště s analogovým ovládáním a důchod jim nedovolí zbytečně vyhazovat peníze.
Také mladí modeláři kteří ještě nemají vlastní příjem jsou trochu mimo hru.
Proto říkám že možnost koupit model jen s dekodérem je nešťastné řešení.
viky
 
Příspěvky: 203
Registrován: sob 20 říj, 2012 2:06 pm

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod 475194 » stř 29 dub, 2020 12:01 pm

Taky je celá řada modelářů - vitríňáků, kteří model mají pouze vystavený a projedou ho pouze občas. Dekodér či zvuk vůbec nepotřebují.
475194
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 16 led, 2017 3:51 pm

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Starej » stř 29 dub, 2020 1:46 pm

jirie123 píše:Převodovky jsou s plastovými nebo mosaznými kolečky?

Předpokládám, že plastová. Mosazná už odvál čas pokroku a efektivity výroby.
Starej
 
Příspěvky: 47
Registrován: úte 31 led, 2012 8:59 am

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod jipol57 » sob 02 kvě, 2020 3:38 pm

Tak už jsem spokojeným majitelem a musím říct, že laťka je hodně vysoko. Že chybí někde nějaký nýtek není zast tak podstatné, ale celkový tvar je fantastický. Jízdní vlastnosti taky. Měl jsem obavy z okolků RP25 na mých složitých zhlaví, ale zatím ani jedno vykolejení. Možná by snesla pro mou "horskou dráhu" bandáž.
Jednou z věcí které oceňuji, je pro IV. epochu možnost při posunu rozsvítit jen po jednom pozičním světle. To se jen tak nevidí. Přebývají tam ty TRSkové antény, které pokud si vzpomínám v této epoše ještě nebyly. Ale aspoň podle nich poznám kde je předek a zadek lok. pro jízdu.
A Jackovy zvuky taky nemají chybu. Škoda, že nemám ani neplánuji elektrifikaci. Je to ode mně jen úlet z motorové trakce, ale nemohl jsem si nechat ujít tak skvělou mašinku i ve skutečnosti.
jipol57
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Matěj » pon 04 kvě, 2020 2:31 am

Kolik má zvukový dekodér v Laminátce ve skutečnosti funkcí ? 18, jak se uvádí zde na webu, nebo 28, jak je obvyklé u Jaceka ? Jde například zvyšovat - snižovat hlasitost ?
Matěj
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Starej » pon 04 kvě, 2020 5:48 am

Matěj píše:Kolik má zvukový dekodér v Laminátce ve skutečnosti funkcí ? 18, jak se uvádí zde na webu, nebo 28, jak je obvyklé u Jaceka ? Jde například zvyšovat - snižovat hlasitost ?

Pleteš dvě věci dohromady. Jedna věc je 20 funkcí F0-F19, kde se ovládají světla, zvuky atd. viz. seznam u modelu. Druhá věc jsou CVs, kde se nastavují veškeré myslitelné i nemyslitelné parametry a charakteristiky. Pro běžného smrtelníka je důležitá adresa lokomotivy a maximálně ta hlasitost nebo rozjezd a dojezd. Těch parametrů je až 766. Pokud si nejsi 100% jistý tím co děláš, tak doporučuji se v tom nevrtat.
http://www.zimo.at/web2010/documents/cvliste_en.pdf
Starej
 
Příspěvky: 47
Registrován: úte 31 led, 2012 8:59 am

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Jacek » pon 04 kvě, 2020 9:05 am

přímé zákazníky nemám, resp. prací mě zásobuje zaměstnavatel, je třeba si chránit soukromí. Ale právě na dotazy všeho druhu by to chtělo tiskovou mluvčí.
Na stránkách popis není, tak aspoň pdf
http://www.jacek-modely.cz/soubory/mode ... himage.pdf
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Matěj » úte 05 kvě, 2020 3:01 am

Děkuji Jacekovi za odpověď. Myslel jsem, že mi někdo ze šťastných majitelů odpoví. Jaceka jsem tím nechtěl zdržovat. Ta odpověď od "Starej" byla nějak mimo a zbytečná. Dekodér má tedy 28 funkcí a zvyšovat i snižovat hlasitost jde. Díky
Matěj
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod Starej » úte 05 kvě, 2020 6:49 am

Aha, tak pletl jsem se já. Žil jsem v domnění, že se končí na F19. Na starém ovladači bez aktualizace to tak je. Pokrok holt nezastavíš... Jinak jsem, myslím, až tak mimo nebyl.
Starej
 
Příspěvky: 47
Registrován: úte 31 led, 2012 8:59 am

Re: Laminátka Techimage

Příspěvekod PavelGregora » úte 05 kvě, 2020 1:37 pm

Nevíte někdo, jestli budou dělat i ČD verzi a třeba také verzi se smetadlama místo pluhu?
PavelGregora
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 15 led, 2020 6:54 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků