Krátká spřáhla

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Krátká spřáhla

Příspěvekod Barbucha » pon 03 lis, 2014 1:38 pm

Mám shodný postup, taky se s tím s…
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Krátká spřáhla

Příspěvekod dnovy » pon 03 lis, 2014 2:18 pm

forex píše:Sprahla Roco napriklad staci jen trochu trhnout a jdou ven bez pinzety. nekdy je spise problem v sachte samotne, ze to tam nepasuje a je to tam narvane na krev, pak ani pinzeta kolikrat nepomuze. uz jsem v jednoum pripade i ty zobacky musel optrne odriznout skalpelem :roll:


O tom trhnutí mi povídej, já to měl trošku povystrčený tak jsem zabral a uletěla celá kinematika, prostě se to ulomilo kousek za šachtou..Byl to nevej Bramos....
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Krátká spřáhla

Příspěvekod Barbucha » pon 03 lis, 2014 2:34 pm

dnovy píše:
forex píše:Sprahla Roco napriklad staci jen trochu trhnout a jdou ven bez pinzety. nekdy je spise problem v sachte samotne, ze to tam nepasuje a je to tam narvane na krev, pak ani pinzeta kolikrat nepomuze. uz jsem v jednoum pripade i ty zobacky musel optrne odriznout skalpelem :roll:


O tom trhnutí mi povídej, já to měl trošku povystrčený tak jsem zabral a uletěla celá kinematika, prostě se to ulomilo kousek za šachtou..Byl to nevej Bramos....


Když jde do tuhýho, tak chráním kinematiku, spíš šachtu a spřáhlo klidně i odvrtám. Vždycky jemnými kleštěmi držím šachtu a pinzetou se patlám se spřáhlem, případně vezmu další kleště na spřáhlo, když to nejde po dobrém. Ale nikdy nervu spřáhlo, aniž bych nedržel pořádně kinematiku (šachtu). Jednou jsem se s tím mořil asi hodinu, nějakej trouba to do toho narval, místo aby vzal na 2 minuty pilníček. Pak ještě tomu pomoct trochou WD40 (ale ne přímo ze spreje :mrgreen: ).
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Krátká spřáhla

Příspěvekod dnovy » pon 03 lis, 2014 4:22 pm

forex píše:
dnovy píše:
forex píše:Sprahla Roco napriklad staci jen trochu trhnout a jdou ven bez pinzety. nekdy je spise problem v sachte samotne, ze to tam nepasuje a je to tam narvane na krev, pak ani pinzeta kolikrat nepomuze. uz jsem v jednoum pripade i ty zobacky musel optrne odriznout skalpelem :roll:


O tom trhnutí mi povídej, já to měl trošku povystrčený tak jsem zabral a uletěla celá kinematika, prostě se to ulomilo kousek za šachtou..Byl to nevej Bramos....


JA ale povidal o trhnuti v souvislosti s Roco, Bramos to nebyl :wink:



To nebylo na tvou radu, to jsem pos..... už včera:-(
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Krátká spřáhla

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 04 lis, 2014 3:47 pm

Já tedy nevím, buď mám lepší techniku nebo jsem tak šikovnej,ale já při výměně spřáhel ani nesundávám vozidlo z kolejí. :D Prostě palcem a ukazováčkem uchopím spřáhlo těsně u kulisy,zatáhnu a je venku. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Krátká spřáhla

Příspěvekod Barbucha » úte 04 lis, 2014 4:13 pm

miroslav lengyel píše:Já tedy nevím, buď mám lepší techniku nebo jsem tak šikovnej,ale já při výměně spřáhel ani nesundávám vozidlo z kolejí. :D Prostě palcem a ukazováčkem uchopím spřáhlo těsně u kulisy,zatáhnu a je venku. :lol:


Jestli ono to nebude tím, že používáš Fleischmanna v kulisách Fleischmanna :-). Jenže když potom někdo narve čínské Roco spřáhlo do odfláklé kulisy čínského Liliputa, tak bys ho udusil… Ale neboj, všechno bude. Po tom co Roco předvádí za paskvily místo modelů, tak obdobnou politiku můžeme čekat i u Fleischmanna. Poslední dobou mám nejradši Piko.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Krátká spřáhla

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 04 lis, 2014 5:31 pm

Barbucha píše:
miroslav lengyel píše:Já tedy nevím, buď mám lepší techniku nebo jsem tak šikovnej,ale já při výměně spřáhel ani nesundávám vozidlo z kolejí. :D Prostě palcem a ukazováčkem uchopím spřáhlo těsně u kulisy,zatáhnu a je venku. :lol:


Jestli ono to nebude tím, že používáš Fleischmanna v kulisách Fleischmanna :-). Jenže když potom někdo narve čínské Roco spřáhlo do odfláklé kulisy čínského Liliputa, tak bys ho udusil… Ale neboj, všechno bude. Po tom co Roco předvádí za paskvily místo modelů, tak obdobnou politiku můžeme čekat i u Fleischmanna. Poslední dobou mám nejradši Piko.

Mám mašiny Fleischmann,Roco,1xLiliput a 1x Trix a vozy Fleischmann,Roco,Liliput. Bez dalších podmínek zaměním v kulisách jakákoliv spřáhla bez dalších úprav. Nepoužívám zdaleka jen spřáhla FLM,ale i krátká Roco nebo i očka,ty ovšem vyjímečně. Pravda je, že jsem dlouho žádný nový stroj nekoupil i když se k tomu opět chystám.Poslední 4 ks jsem koupil na eBay,ještě made in Austria.Vlastně poslední BR 77 co jsem koupil jako novou,tak na té není Made in Germany,nicméně maká dobře.
Jediný vagón od Pika co jsem koupil stojí u skladu.Nějak si s profi výrobky v soupravě nerozumí a každou chvíli jezdil po pražcích.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Krátká spřáhla

Příspěvekod Barbucha » úte 04 lis, 2014 6:52 pm

Mně se to u nového nikdy nestalo. Kdyby to nešlo do šachty, tak tomu trochu pomůžu pilníkem, to se může stát, že tam zůstal nějakej otřep. Ale jsou mezi námi blbci, co to tam narvou a je jim jedno jak to dopadne. Stalo se mi to u pěti kusů koupených v aukcích. Dva jsem fakt odvrtával, protože se to nehlo. Tři jsem páčil kleštmi, až jsem se potil. Jinak to jde pinzetou v pohodě, ale je fakt, že některé šachty byly dost těsné. Měl jsem problémy s Liliputem, Kleinem a ještě s čímsi. Jenže to co tam bylo narvaný byly vždycky očkový spřáhla, u krátkých jsem ten problém nezaregistroval v takové míře, že by to nešlo ven. Jinak Piko, Trix, Fleischmann a Roco bez problémů.
Měl jsem na nákladních a dlouhých osobních Roco a na lokálkových osobních Fleischmann, ale přejdu komplet na Roco. Je to levnější a líp se spojují vozy. Fleischmann sice vypadá líp, ale ta cena by při mém množství byla devastující.
Celkem bomba by byly šroubovice od Brawy, je to nádhera, ale nedají se rozpojovat na rozpojovačích. O ceně nemluvě :-)

P.S.

Měnil jsem 400 spřáhel, tak to se občas nějaký problém vyskytne :-)
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Krátká spřáhla

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 04 lis, 2014 9:04 pm

Každé má něco,Fleischman se hůře spojí,ale zase jen tak nerozpojí. :D U Roco je to obráceně,snadno se spojí a snáze se rozpojí,nejlépe ve stoupání a pak honím vozy ve SN. :twisted:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Krátká spřáhla

Příspěvekod kubulak » stř 05 lis, 2014 9:10 am

Sprahla vyndavam tak, ze nikoli pinzetou, ale vhodnymi klestemi (vyvinu vetsi tlak) mackam na vnitrni strane sachty (smer "do vagonu") pacicky sprahla k sobe a zaroven je tlacim dovnitr do sachty. Jakmile packy zajedou do sachty, je vyhrano, uz to sprahlo jde z druhe strany (strana od narazniku) vytahnout ven uplne bez nasili pouhou rukou.

Akorat toho ***, kterej sachty u patraku Piko asi v polovine provrtal, takze tam ty pacicky pri zasouvani i vysouvani sprahla ze sachty zapadnou a pak s tim VUBEC nejde hnout, toho bych rad potkal.. zejmena kombinace s FL (ktere pochopitelne pouzivam ja) je smrtelna, jsou hodne tuha, prave proto na ty packy pouzivam kleste, protoze nicim jinym se skoro nedaji zmacknout.

Osvedcily se mi kleste uzke, dlouhe a na konci zahnute, neco na tenhle zpusob:
http://www.knipex-kleste.cz/pulkulate-k ... ex-2626200
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Re: Krátká spřáhla

Příspěvekod dnovy » čtv 06 lis, 2014 10:32 am

Tak jsem vyměnil už 100 ks spřáhel. U Bramosu vyndat očkové spřáhlo je občas věda, u ROCA jde jak po másle. Mám ale problém vložit FL spřáhlo u ROCO vozu Eas.(U jiných typů je to ok) Prostě mi přijde že ta šachta je pro FL spřáhlo nízká. Tj spřáhlo je vyšší než otvor v šachtě. Doporučujte spíš zbrousit spřáhlo nebo zkusit vybrousit šachtu?
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Krátká spřáhla

Příspěvekod jirkan » čtv 06 lis, 2014 1:08 pm

Spřáhla Flm mají trochu jiné tolerance, takže do některých šachet (zejména u laciných vozů ROCO) se jim moc nechce. Já to vždy řeším sbroušením spřáhla - co kdybych chtěl jednou přejít na jiný typ :mrgreen: (no asi ne, protože při tom počtu bych se asi zbláznil z přendávání).
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků