Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Mcx » ned 22 čer, 2014 6:48 pm

Ahoj, viděl jsi ve Vratimovu nějaký problém s Bai? Mají naježděno stovky metrů, mnohokrát se převěšovala loko a vše bez problémů.
Z mého pohledu naprosto bezproblémové vozy. :D
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Sandy » ned 22 čer, 2014 6:59 pm

Tak jsem chtěl jirkanovi udělat radost a vyzkoušet Da s klasickým krátkým spřáhlem ROCO. A ejhle. Asi se budeme pohybovat v kruhu (neboť o výšce kinematiky se tu už diskutovalo).
Déáčko je s jiným vozem nespřažitelné!
Zkoušel jsem soupravu : Bardotka ROCO + Balm(Lipenka) + WRmz (ROCO kat.č.54418) + Da.
No a s krátkým spřáhlem je služebák nepoužitelný.
Ten můj má kinematiku asi o dva milimetry výše než jiné vozy. Horní hrana spřáhla je ve výšce cca 9 mm. U těch ostatních necelých sedm.
Ale mám i jiné poznatky:
Bardotka + Balm : spřahování bez problému, mezera mezi nárazníky necelé dva milimetry. Jízdní vlastnosti výborné i na plechu (R380).
Bardotka + Balm + WRmz : spřahování mezi vozy je s problémy. Mám dojem, že přechodový měch u Balmu je tak o 1 mm větší, než by měl být. Jinak i tato souprava projíždí R380 celkem dobře. Někdy dojde v oblouku k rozpojení mezi Balmem a WRmz. Docházelo k tomu ale pokaždé jinde. Na vině byl výše zmíněný přechodový měch.
Úkrok stranou : je zbytečné se kácet na záda, že jezdím na tak malém poloměru. Tak to prostě je a berte to jako informaci o jízdních vlastnostech různých modelů.
No a pokud jde o tu soupravu, kterou zmiňuje Barbucha, tak někdy před dvěma lety ji na burze nabízel nějaký cizinec ( nevím, jestli to byl Němec nebo Polák) za cenu cca 40.- Kč za spřáhlo. Nevěděl jsem tenkrát k čemu by to mohlo být, tak jsem si koupil jen pár.... :roll:
Jo, a očkovým spřáhlem jsem myslel klasický třmen do kinematiky.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Barbucha » ned 22 čer, 2014 7:22 pm

Já dal do placu pro ilustraci soupravu s Roco spřáhlem, ale pochopitelně se prodává zvlášť část co se dává do šachty a k tomu se dá koupit nejen Roco spřáhlo, ale i Roco universal, Fleischmann a i očkové. Samozřejmě pochybuju, že to bude nabízet někdo z našich prodejců. Já to kupoval na eBay za zlomek ceny v balíku různých náhradních dílů spřáhel a kinematik.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Sandy » ned 22 čer, 2014 7:55 pm

[/url]
Barbucha píše:Já dal do placu pro ilustraci soupravu s Roco spřáhlem, ale pochopitelně se prodává zvlášť část co se dává do šachty a k tomu se dá koupit nejen Roco spřáhlo, ale i Roco universal, Fleischmann a i očkové. Samozřejmě pochybuju, že to bude nabízet někdo z našich prodejců. Já to kupoval na eBay za zlomek ceny v balíku různých náhradních dílů spřáhel a kinematik.

http://www.elektrickevlacky.cz/modelova-zeleznice-h0-sprahlo-roco-kk-vyskove-seriditelne-nem362-2ks_p_6928.html
A mnohá další...
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Barbucha » ned 22 čer, 2014 8:08 pm

Zboží na objednávku neberu jako zcela sehnatelné. Už jsem toho naobjednával dost a přišla mi vždycky tak polovina… V těchto případech si potřebné objednávám tam, kde to mají skladem. Poštovné je u malých položek většinou srovnatelné. Dovede mě vytočit do bezvědomí poštovné 120 kaček za blbost, co mi přijde za 3 týdny v obálce, když to samé dostanu z Německa do týdne s poštovným ve výši 3.5€. :roll:
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod mlha » pon 23 čer, 2014 6:33 am

Mcx píše:Ahoj, viděl jsi ve Vratimovu nějaký problém s Bai? Mají naježděno stovky metrů, mnohokrát se převěšovala loko a vše bez problémů.
Z mého pohledu naprosto bezproblémové vozy. :D

Ahoj Milane,mám tento problém už u druhého vozu,nejde s normální produkcí dobře spřahovat.Ale pokud se s tím počítá a upraví se spřáhla na prvním a posledním voze tak to bude bez problémů.
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod zdenek » pon 23 čer, 2014 7:06 pm

Tak moje zkušenost je taková, že nejlépe jezdí vozy z prvních dodávek (III.epocha), problémy jsem měl s nedávno zakoupeným vozem z epochy IV. Problém vzniká zřejmě při lisování, podlaha vozu (bílý plast) je u některých vozů kratší než spodní černý rám. Tím vzniká takové pnutí, že se zkompletovaný rám s podlahou prohne a skříň vozu už to nedorovná. Prohnutí ve středu vozu je směrem dolů ke koleji, představky se naopak vytrčí směrem nahoru a tím vzniká již popsaný problém, že nárazníky a kinematika je víš než má být a to o 1 až 2 mm. Navíc pak dřou schody o skříň a vůz vypadává. Pomůže, když v bílé podlaze se proříznou o něco více otvory pro zasunutí paciček rámu. Je to nutné udělat u posledních dvou výřezů na každém konci vozu a rozšíření musí být provedeno směrem ke konci vozu, stačí o 0,3 až 0,4 mm. Po zpětném spojení rámu s podlahou jsem tuto sestavu ještě násilím trochu přihnul do potřebného tvaru a tím se celý vůz srovnal, po nasazení skříně sedí lépe i bočnice na rámu.
Další úprava spočívá v přesném nastavení sbíracích plechů nad podvozky. U všech vozů jsou hodně vyhnuty směrem k podvozku a vůz na koleji sedí křivě a kolébá se. Odstranění těchto plechů spíše zhoršilo jízdní vlastnosti a tak jsem je vrátil zpět do vozu a přesně je nastavil. Plechy z výroby přečnívají plastové čepy a opěry na rámu o 0,5 mm a více, já jsem si je nastavil tak, že přečnívají jen cca o 0,1 mm. Při tomto nastavení již stačí váha vozu plechy stlačit tak, že se rám vozu opře plastovými částmi o podvozky a sbírací plechy jen velmi nepatrně zjemňují celé spojení rámu a podvozků a také vypružují případné nerovnosti v kolejích. A je jasné že s touto úpravou poklesne rám včetně nárazníků a kinematiky opět o trochu níž. A k tomu malý bonus - mezi schůdky se dostane nejširší část podvozku, tj. pružiny. Schůdky se pak o něco lépe vracejí do středové polohy.
Takto upravené vozy mi jezdí se vším a všude a samozřejmě s krátkými spřáhly. Zdeněk
zdenek
 
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18 dub, 2013 9:30 am

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 24 čer, 2014 9:39 am

Ach jo, člověk aby byl furt ve střehu co dneska vlastně kupuje...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod VikyV » úte 24 čer, 2014 9:51 am

O to zábavněji při těchto deformacích a při tvrzení výrobce, že se teprve učí, působí přiložená kartička s jakousi pečetí kvality. Trochu mám obavu, že pnutí v konstrukci a deformace karoserie modelu způsobí při postupné degradaci plastu nějaké praskliny. Jinak jsem s modely celkem spokojen.
VikyV
 
Příspěvky: 46
Registrován: pon 10 led, 2011 12:13 pm

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Myšpulín » úte 24 čer, 2014 5:47 pm

Díky Zdenku. Tvoje postřehy a popisy asi nejvíce sedí s tím, co jsem slyšel ze Žďáru. Alespoň tedy vím, co je problémem a jak to případně řešit (tedy pokud vozy zakoupím).
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod VikyV » stř 25 čer, 2014 5:25 am

zdenek píše: Po zpětném spojení rámu s podlahou jsem tuto sestavu ještě násilím trochu přihnul do potřebného tvaru a tím se celý vůz srovnal, po nasazení skříně sedí lépe i bočnice na rámu. Zdeněk


A jakou měrou se na výsledném efektu podílí ono násilí? Přeci, pokud něco sedí 100%, neměly by být žádné úpravy, natož násilí na modelu za 1500,- v záruce již zapotřebí. Ale díky za směr, kterým se ubírat, sedět to nejspíš nebude ještě někde jinde. Padla tu ve vlákně zmínka o velikosti výlisků oken. Ony se ty nepřesnosti nasčítají a neštěstí je na světě. Zde si s tím výrobce, slušně řečeno, dostatečně nevyhrál. Takže dilema, zda zásah do modelu (ztráta záruky), aby se preventivně předešlo možným následkům deformací v budoucnu a přát si , aby neodešlo něco jiného, nebo nezasahovat a čekat, zda se něco kvůli tomu projeví v záruce a reklamace bude uznána (lepší varianta).
VikyV
 
Příspěvky: 46
Registrován: pon 10 led, 2011 12:13 pm

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod horak » čtv 07 srp, 2014 6:05 am

Ma niekto hodnoverne info ake dalsie verzie Bai (Byz), Da sa pripravuju???

Momentalne je na webe novinka Byz Zilina
http://www.igramodel.cz/produkty/zelezn ... i-8dv.aspx
Kedy asi bude v reale v predaji?
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 672
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod horak » ned 31 srp, 2014 7:18 am

Opat dalsi Byz (vojensky transport) v ponuke...

EDIT:
Na stranke Noviniek od IGRA MODEL sa pise: "Vojenská...

Aktuálně přidáváme do nabídky nový model vozu Bai - jedná se vojenskou verzi Byz-k vozové depo Praha (dom. st. Praha Smíchov). Vůz bude obsahovat nové doplňky jako vnitřní kamna s hrazením a střešní komínek."

http://www.igramodel.cz/aktuality/lang_ ... y-typ.aspx



O casovom horizonte sa opat nic nevravi... :(
Naposledy upravil horak dne ned 31 srp, 2014 6:51 pm, celkově upraveno 3
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 672
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod George V. » ned 31 srp, 2014 10:31 am

Pro vojenský transport by to byl vůz Byz-k a s největší pravděpodobností by ani nepatřil do éry ČSD, resp. jen pár posledních let, protože v té době byly pro vojenské transporty běžné spíše vozy Bam a rybáky. Vozy Byz patří do období druhé poloviny 80-tých let. I když běžnější byly jako By (vozy Byz mají odebrané el. topení).
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod horak » ned 31 srp, 2014 3:53 pm

Kedze neexistuje ziadne foto realneho modelu, tak tazko usudzovat co z toho vylezie...

Potom ako druhy krok bude nutnost porovnat realne foto originalu (a prislusnost k urcitemu obdobiu) a stvarnenie modelu, ci sa aspon trochu podobaju :mrgreen: , respektive si niekto stvarnenie vymysla na zaklade toho ako sa vyspal (napr Roco/Fleischmann)... :cry:
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 672
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků