Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod vvitty » stř 09 lis, 2016 11:34 am

tusakvlasta píše:Ještě k tomu schematu pro připojení přídavného kondenzétoru. Narazil jsem na chybějící informací u odporu 2K2. Jaký má mít parametry?


Odpor 2200 ohmu (muze byt i vice, pri vyssi hodnote se bude kondenzator nabijet pomaleji) a povoleny ztratovy vykon alespon 1/4W. Asi by mohlo projit i 1/8W (napr. SMD 0805) ale neni duvod...
Lze pochopitelne pouzit i nejakou tu serivou kombinaci vice kusu pokud zrovna neni vhodny kus v supliku.

Pozor pri pajeni k desce - idealne nepajet trafopajkou, pozor na zkraty, pozor na polarity.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2618
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod tusakvlasta » stř 09 lis, 2016 7:26 pm

vvitty píše:
tusakvlasta píše:Ještě k tomu schematu pro připojení přídavného kondenzétoru. Narazil jsem na chybějící informací u odporu 2K2. Jaký má mít parametry?


Odpor 2200 ohmu (muze byt i vice, pri vyssi hodnote se bude kondenzator nabijet pomaleji) a povoleny ztratovy vykon alespon 1/4W. Asi by mohlo projit i 1/8W (napr. SMD 0805) ale neni duvod...
Lze pochopitelne pouzit i nejakou tu serivou kombinaci vice kusu pokud zrovna neni vhodny kus v supliku.

Pozor pri pajeni k desce - idealne nepajet trafopajkou, pozor na zkraty, pozor na polarity.

Dovolil bych si připomínku jako amatér. Ten odpor je tam kuli zpomalení vybíjení a né nabíjení. Aspoň tak si to z logiky věci myslím. Zkusím koupit víc druhů a vyzkouším, aby mi to osvětlení výrazně nepohasinalo. Ještě si nevím rady s tou Watáží..
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod vvitty » stř 09 lis, 2016 9:03 pm

kdyz on tam ten odpor je kvuli zpomaleni nabijeni... nebo presneji kvuli omezeni nabijeciho proudu tak aby po postaveni na koleje nedoslo ke zkratu - po pripojeni vybiteho XX mF kondenzatoru tam chvili potece v podstate zkratovy proud, ktery bude klesat s tim jak se bude nabijet kondenzator.
V dusledku toho muzou mimo jinych negativnich vlivu odejit diody v usmernovaci na desce s osvetlenim a proto je tam v serii odpor...

Vybijet se to bude zpet do obvodu pres diodu bez omezeni...

S watazi neni problem, v podsate cokoliv dratoveho z dnesni produkce by to melo vydrzet, namatkou
https://www.gme.cz/ru-2k2-0207-0-25w-5
on tam nejaky vyznamny proud potece jen po vypadcich napajeni takze moc casto ne...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2618
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod tusakvlasta » stř 09 lis, 2016 10:29 pm

Ahaa, tak už to chápu, já si původně myslel že ten odpor tam je kuli dekodéru aby při výpadku nedostal nějaký šokový proud z kondenzátoru.
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod JarPi » sob 19 lis, 2016 8:32 pm

Dobrý den, k vozům Bai a Da bývají přiložené dva druhy nárazníků - menší obdélníkové se zaoblenými rohy a větší se zkosením. Mohl by mi někdo prosím poradit, které z nich patří do III. a které do IV. epochy (asi to už v nějaké diskuzi tady dříve zaznělo, hledal jsem to, ale nenašel; předpokládám, že tvar nárazníků závisí na epoše modelu).
JarPi
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 09 pro, 2014 7:09 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod George V. » ned 20 lis, 2016 12:41 pm

Myslím, že ty "kulatější" budou starší... Dal jsem si je na Cai i Bai, Byz-k dostal hranaté.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3197
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod JarPi » sob 26 lis, 2016 7:48 am

Omluvám se, že se ještě zase ptám, ale narazil jsem na nesrovnalost u dynama: že na tento vůz patří pouze jedno dynamo, o tom není sporu, ale na obrázcích na stránkách Igra Model je dynamo kresleno vždy na podvozku pod oddílem vlakvedoucího, v přiloženém návodu je dynamo kresleno na podvozku opačném. Věděl by někdo, která poloha je správně?
JarPi
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 09 pro, 2014 7:09 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod sidlo » úte 15 srp, 2017 7:44 pm

Instaloval jsem osvětlení pojezdy.eu do vozů Byz a Da.
https://sites.google.com/site/sidloweb/vozidla/02-byz-a-da
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3588
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod tusakvlasta » úte 15 srp, 2017 8:35 pm

sidlo píše:Instaloval jsem osvětlení pojezdy.eu do vozů Byz a Da.
https://sites.google.com/site/sidloweb/vozidla/02-byz-a-da

Diíky za informace. Taky jsem se k instalaci po tak dlouhý době po zakoupení ještě nedostal.
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod vvitty » stř 16 srp, 2017 11:10 am

Diky za popis, normalne se clovek nic nedozvi a tak se tezko reaguje na pripadne problemy.

Barvu lze koupit v kazdem lepsim papirnictvi :) a nebo se da domluvit a prebarvim to ja - pro Sidla az se potkame na Vysocine, pro ostatni to lze provest v Praze kdyz bude potreba.

Odizolovani podvozku ma smysl i v pripade kdy jsou pouzivany detektory obsazeni a nebo vratne smycky.
Je dobre vedet ze vuz zkratuje sousedni useky a pokud je tech vozu 5 tak uz to dela i s lokomotivou 1.5 metru vodive spojenych stylem jeden podvozek - vodive zavazi - druhy podvozek - kolejnice - jeden podvozek - vodive zavazi - druhy podvozek - kolejnice - atd., obcas to muze vest k prekvapenim.

https://barvy-na-sklo.heureka.cz/koh-i-noor-slupovaci-barva-na-sklo-9742001-zluta-60ml/specifikace/#text
Obrázek
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2618
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod radeksindy » stř 16 srp, 2017 2:39 pm

Přidám rovnou svůj dotaz. Lze jednoduše udělat vypínání osvětlení na magnetický kontakt?
radeksindy
 
Příspěvky: 2510
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod vvitty » stř 16 srp, 2017 4:29 pm

K cemu to ma slouzit, resp. co by to melo delat a jak by se to melo chovat ?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2618
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod VojtikJ » čtv 17 srp, 2017 3:36 pm

radeksindy píše:Přidám rovnou svůj dotaz. Lze jednoduše udělat vypínání osvětlení na magnetický kontakt?

určitě se to dá, s někým jsem o tom mluvil.
vvitty píše:K cemu to ma slouzit, resp. co by to melo delat a jak by se to melo chovat ?

jednoduše.. buď ti světla svítí furt, nebo tam dáš dekodér (drahá hračka i když lze mít víc okruhů). Nebo právě na magnet, jedním polem to sepneš, druhým rozepneš. Ale co k tomu použít netuším. Nemám takový znalosti elektrosoučástek abych si to mohl sám udělat. Výhoda že se osvětlení dá vypnout bez dekodéru.
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Petr S. » čtv 17 srp, 2017 5:58 pm

radeksindy píše:Přidám rovnou svůj dotaz. Lze jednoduše udělat vypínání osvětlení na magnetický kontakt?


Zdarec vespolek , v Praze na burze magnetické ovládání prodává nějaký TTčkář ( Říha ? ) , bývá v řadě jako Bramosáci ale na opačném konci . Z Německa doporučím Uwe Zielinski ( rbd-halle@web.de ) . Uweho věci jsou téměř profi , miniaturní .
Petr S.
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Kulsud » pon 12 úno, 2018 8:58 am

Zdravím, nevím, jestli se to řešilo, nebo ne. Pokud ano, prosím o odkaz. Kompletoval jsem si o víkendu Baiky, ke kterým jsem se dostal zhruba více než po roce a zjistil jsem, že dodávaná spřáhla jsou strašně na těsno, takže po dolepení nárazníků vozy sice spojím maličko násilím, modelově to vypadá parádně skoro bez mezery, ale na oblouku R3 už se sem tam nárazníky "zaháknou" a vagon vykolejí. Myslím, že větší mezera by pomohla. Nebo dělám něco blbě?
Kulsud
 
Příspěvky: 420
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků