Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Čouda » pon 02 čer, 2014 8:02 pm

Pěkná! Ještě by to chtělo hytlák a budu spokojenej ;)
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod hummus » úte 03 čer, 2014 9:09 pm

Tak Baika je doma a můžu říci, že jsem celkem spokojený. "Propadliny" na střeše i na náraznících sice zůstaly, ale třeba prohnutí bočnic se již nekoná. Nástřik barvou je také hladký, bez krupice, kterou jsem viděl na prvních vozech. Co mě ale opravdu vadí jsou popisy žlutou barvou. Chtělo by to přidat na žluté. Takhle vypadají skoro jako světle zelené :(
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 04 čer, 2014 8:14 am

hummus píše:Tak Baika je doma a můžu říci, že jsem celkem spokojený. "Propadliny" na střeše i na náraznících sice zůstaly, ale třeba prohnutí bočnic se již nekoná. Nástřik barvou je také hladký, bez krupice, kterou jsem viděl na prvních vozech. Co mě ale opravdu vadí jsou popisy žlutou barvou. Chtělo by to přidat na žluté. Takhle vypadají skoro jako světle zelené :(


Kinematika na "hradečáku" je už nová, zkrácená, nebo původní?
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod vorisekml » stř 04 čer, 2014 8:50 am

KKK na Hradecký Bai je už ta nová/zkrácená/, taky musím pochválit posun v nástřiku zelenou, oproti prvním Bai z III,ep už nemá barva krupičku a model je sametově hladký. Stejná kvalita jako na služebácích. Taky popis je zřetelnější. Staženiny na střeše dík kvalitnějšímu nástřiku bohužel poněkud zezřetelnily více než u matné střechy na Bai III.ep.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 05 čer, 2014 7:12 am

Ahoj, netušíte zda bude nějaký vozový set (3xBai nebo 3xbai + Da) od Igry (Šikulů). Radši bych si koupil celou soupravu než nakupovat po jednotlivých vozech nebo předělávat popisky na hotových modelech. Škoda, že na přímý dotaz mailem se mi dostalo mnohoznačné odpovědi : "nechte se překvapit"
Bohužel mám finance na podobné nákupy limitované. Když si teď koupím několik vozů, na set už určitě nedojde. Na kolejišti bude jezdit souprava míchaná z Bai, Da a předělaných Fugghertů.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Myšpulín » pát 20 čer, 2014 5:12 pm

Zeptám se zde těch, kteří již mají Bai-ky doma. Jaké jsou jízdní vlastnosti? Podle slov od lidí kolem Radka Wimmera je to prý hrůza. Takže mne zajímá, jak to jezdí po kolejišti, ne po okruhu z GeoLine.

Díky za postřehy.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod jirkan » pát 20 čer, 2014 5:43 pm

Souprava 6+1, kolejivo Flm + ROCO 2,5 mm, poloměry od 420 nahoru. Zatím bez jediného problému, a to i upravených vozů, které se v rovině dotýkají.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod George V. » ned 22 čer, 2014 6:00 am

Myšpulín píše:Zeptám se zde těch, kteří již mají Bai-ky doma. Jaké jsou jízdní vlastnosti? Podle slov od lidí kolem Radka Wimmera je to prý hrůza. Takže mne zajímá, jak to jezdí po kolejišti, ne po okruhu z GeoLine.

Díky za postřehy.


...já byl v sobotu na akci v Lužné a na modelovém kolejišti tam na Bai-kách stále cosi kutili kolem spřáhel. Měl padnout názor, že je kulisa vyhnuta více nahoru, než je běžné... Co jsem měl možnost pozorovat, tak na konec se tam snažili nasadit pevné spojky mezi vozy...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod mlha » ned 22 čer, 2014 6:39 am

George V. píše:
Myšpulín píše:Zeptám se zde těch, kteří již mají Bai-ky doma. Jaké jsou jízdní vlastnosti? Podle slov od lidí kolem Radka Wimmera je to prý hrůza. Takže mne zajímá, jak to jezdí po kolejišti, ne po okruhu z GeoLine.

Díky za postřehy.


...já byl v sobotu na akci v Lužné a na modelovém kolejišti tam na Bai-kách stále cosi kutili kolem spřáhel. Měl padnout názor, že je kulisa vyhnuta více nahoru, než je běžné... Co jsem měl možnost pozorovat, tak na konec se tam snažili nasadit pevné spojky mezi vozy...

Tato chyba byla na mém služebáku,spřáhlo cca o 1,5 mm výš než u všech ostatních vozů.Pořád se rozpojoval.Upravil jsem nahřátím a přihnutím dolů.Včera se mě dostal do rukou druhý vůz,vyzkouším.
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Barbucha » ned 22 čer, 2014 7:47 am

Já to na jednom atypu řešil takto: http://www.ebay.de/itm/Ersatz-Kurzkupplungen-Satz-4-teilig-z-B-fur-ROCO-Schienenbus-Spur-H0-1-87-NEU-/130941586254
V posuvné drážce jsem vyšteloval výšku, zakápl vteřiňákem a zbytek odřízl. To jen pro případy, kde to nejde ohnout ani mechanicky, nebo je to příliš riskantní. Ale na všechno je nějaká medicína.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Sandy » ned 22 čer, 2014 7:59 am

Včera jsem proháněl jeden Da s Balmem (Lipenka). Osazena mám očková spřáhla Kleinmodelbahn.
Spřahování bez problémů.
Plechové kolejivo s protioblouky, R380, "plechový" angličan, různé rychlosti, jízda po spádu i do stoupání . Za čtvrt hodiny ani jediný problém.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Myšpulín » ned 22 čer, 2014 9:30 am

Pánové, zatím díky za reakce, pokud Vás ještě něco napadne, případně ještě někoho jiného, házejte to sem dál.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod mlha » ned 22 čer, 2014 11:08 am

výška spřáhla je o 1 mm výš než u ostatních vozů,normu ale dodržuje
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod jirkan » ned 22 čer, 2014 3:46 pm

Protože přípustná tolerance je 0,2 mm, tak buď to nornu nedodržuje, nebo všichni ostatní výrobci tuto normu nedodržují , a to tak, že spřáhla umisťují o shodných 0,8 mm níž. :?: :?: Jinak na služebáku je ta situace o něco lepší, takže spojení lokomotiva - služebák - baika některá :wink: spřáhla tolerují (třeba Flm).
Jinak na to, že kromě mezery mezi vozy je špatně i výškové postavení spřáhla, jsem upozorňoval již na vláknu, které bylo raději uzamčeno, a protože se mi dostalo od některých diskutujících zcela jasného pojmenování, vyřešil jsem to tamtéž popsaným způsobem, a tudíž (narozdíl od nich) problémy nemám.
Pozn. o očkových spřáhlech nemluvím, protože s těmi ve spojitosti s KKK snad nikdo vážně neuvažuje.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod mlha » ned 22 čer, 2014 5:07 pm

napsal jsem to špatně,mě zajímá tady toto:
Kontrola geometrické polohy a funkčnosti spřáhla:
Výška třmenu:
dolní plocha třmenu 8-9 mm nad TK
horní plocha třmenu maximálně 10mm nad TK
Lze upravit přihnutím části třmenu, ale v zásadě souvisí s výškou spřáhla jako celku. U některých modelů bývá velká vůle v uložení, případně výlisek kinematiky a šachty je deformovaný a tím i je výška mimo toleranční pásmo.
Je to výňatek z Ostrama,pro mě důležité pro modulové ježdění
Ještě odkaz http://kolejiste.jbchocen.cz/images/sto ... em_360.pdf
tady je výška 8,5 mm +/- 0,5 mm.Bai je 9 mm,ostatní 8 mm
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků