Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod mlha » úte 02 čer, 2015 1:12 pm

moravsky je to xichtokniha, tvář překládám jako xicht.....:-):-):-)
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod vvitty » stř 03 čer, 2015 10:00 am

Fotka Bai s DCC osvetlenim objevena...
Bai.jpg
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod vvitty » pon 10 srp, 2015 6:21 am

Osvětlení pro vozy Bai i Da je hotovo.
První kusy pro Da jsou k dispozici, první kusy pro Bai budou začátkem září - čekám na nové desky.
Případní zájemci se mohou hlásit už nyní :)
K funkcím které jsem tu již uváděl přibyl ještě magnetický kontakt pro možnost rychlé změny adresy vozu.
IMGP9040.JPG
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod George V. » pon 10 srp, 2015 6:35 am

Mohl by, prosím, někdo poradit, jak co nejšetrněji sejmout střechu? Kam přesně hmátnout? Díky.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod vvitty » pon 10 srp, 2015 7:38 am

Sundat podvozek a pak ji vycvaknout zevnitr... jinak jsou tam ctyri zapadky na kazde strane, tak se taky da zhruba 1/3 a 2/3 vozu odtlacit strecha do boku a zvednout... ale moc se mi to neosvedcilo.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod George V. » pon 10 srp, 2015 7:40 am

Takže sundat celou kastli. To mám radost.... :cry:
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod vvitty » pon 10 srp, 2015 7:45 am

Taky muzes zkusit tenkou planzetu a vycvaknout s ni zamky. Ale jsou oproti jinym vyrobcum celkem masivni (za me plus) a dobre drzi. Jit na to pres podvozek se me osvedcilo jako ta snazsi a setrnejsi cesta.
Aspon si pri te prilezitosti muzes zaizolovat nesmyslne vodive propojeni mezi podvozky.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod tusakvlasta » pon 17 srp, 2015 5:22 pm

Mám dotaz na autora. Jsou na desce pro Da připravený i vývody pro přídavný kondenzátory? Já jsem před časem vyzkoušel jeden 1000uf, vešel se do wc osobního vagonu a byl dostačující, asi 2-3 vřeřiny plnýho světla. Do vozu Da by se krásně schovaly i tři. Taky bych rád věděl jak vychází cena osvětlení na Da a kde, nebo jak je možný si to koupit kromě burzy.
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod vvitty » úte 18 srp, 2015 2:27 pm

Do vozu Da se kondenzatoru schovat mnohem vic :-) Vyvody se najdou, nicmene je nutne pridat ke kondenzatoru jeste odpor a diodu pro snizeni nabijeciho proudu. Jinak hrozi odpaleni usmernovace pri takhle vysokych kapacitach... primarni cil je DCC a tam uplne staci 100uF kondik na vykryti obcasnych vypadku.
Zavadeci cena pro Bai i Da je 499,- , viz http://www.pojezdy.eu/eshop/new-products.php
Lze poslat postou nebo osobne vyzvednout v Praze.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Přechodové měchy

Příspěvekod sidlo » pon 05 říj, 2015 1:38 pm

Máte někdo vyzkoušené přechodové měchy?
http://igramodel.cz/vagony-h0/321-prechodove-mechy.html
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3599
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod vvitty » úte 24 lis, 2015 4:43 pm

Desky s osvětlením pro vozy Bai a digitální I analogový provoz jsou ode dneška dostupné pro případné zájemce.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Kulsud » ned 28 úno, 2016 6:46 pm

Sandy píše:Tak jsem chtěl jirkanovi udělat radost a vyzkoušet Da s klasickým krátkým spřáhlem ROCO. A ejhle. Asi se budeme pohybovat v kruhu (neboť o výšce kinematiky se tu už diskutovalo).
Déáčko je s jiným vozem nespřažitelné!
Zkoušel jsem soupravu : Bardotka ROCO + Balm(Lipenka) + WRmz (ROCO kat.č.54418) + Da.
No a s krátkým spřáhlem je služebák nepoužitelný.
Ten můj má kinematiku asi o dva milimetry výše než jiné vozy. Horní hrana spřáhla je ve výšce cca 9 mm. U těch ostatních necelých sedm.
Ale mám i jiné poznatky:
Bardotka + Balm : spřahování bez problému, mezera mezi nárazníky necelé dva milimetry. Jízdní vlastnosti výborné i na plechu (R380).
Bardotka + Balm + WRmz : spřahování mezi vozy je s problémy. Mám dojem, že přechodový měch u Balmu je tak o 1 mm větší, než by měl být. Jinak i tato souprava projíždí R380 celkem dobře. Někdy dojde v oblouku k rozpojení mezi Balmem a WRmz. Docházelo k tomu ale pokaždé jinde. Na vině byl výše zmíněný přechodový měch.
Úkrok stranou : je zbytečné se kácet na záda, že jezdím na tak malém poloměru. Tak to prostě je a berte to jako informaci o jízdních vlastnostech různých modelů.
No a pokud jde o tu soupravu, kterou zmiňuje Barbucha, tak někdy před dvěma lety ji na burze nabízel nějaký cizinec ( nevím, jestli to byl Němec nebo Polák) za cenu cca 40.- Kč za spřáhlo. Nevěděl jsem tenkrát k čemu by to mohlo být, tak jsem si koupil jen pár.... :roll:
Jo, a očkovým spřáhlem jsem myslel klasický třmen do kinematiky.


Zdravím, možná to tu je, nenašel jsem. Řeším stejný problém spřáhla u Bai, které je výš, než spřáhla na lokomotivách Roco. Zakoupil jsem vozy až nyní, ale zapřáhnout jsem je za lokomotivu nemohl...
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Barbucha » ned 28 úno, 2016 6:54 pm

Kulsud píše:
Sandy píše:Tak jsem chtěl jirkanovi udělat radost a vyzkoušet Da s klasickým krátkým spřáhlem ROCO. A ejhle. Asi se budeme pohybovat v kruhu (neboť o výšce kinematiky se tu už diskutovalo).
Déáčko je s jiným vozem nespřažitelné!
Zkoušel jsem soupravu : Bardotka ROCO + Balm(Lipenka) + WRmz (ROCO kat.č.54418) + Da.
No a s krátkým spřáhlem je služebák nepoužitelný.
Ten můj má kinematiku asi o dva milimetry výše než jiné vozy. Horní hrana spřáhla je ve výšce cca 9 mm. U těch ostatních necelých sedm.
Ale mám i jiné poznatky:
Bardotka + Balm : spřahování bez problému, mezera mezi nárazníky necelé dva milimetry. Jízdní vlastnosti výborné i na plechu (R380).
Bardotka + Balm + WRmz : spřahování mezi vozy je s problémy. Mám dojem, že přechodový měch u Balmu je tak o 1 mm větší, než by měl být. Jinak i tato souprava projíždí R380 celkem dobře. Někdy dojde v oblouku k rozpojení mezi Balmem a WRmz. Docházelo k tomu ale pokaždé jinde. Na vině byl výše zmíněný přechodový měch.
Úkrok stranou : je zbytečné se kácet na záda, že jezdím na tak malém poloměru. Tak to prostě je a berte to jako informaci o jízdních vlastnostech různých modelů.
No a pokud jde o tu soupravu, kterou zmiňuje Barbucha, tak někdy před dvěma lety ji na burze nabízel nějaký cizinec ( nevím, jestli to byl Němec nebo Polák) za cenu cca 40.- Kč za spřáhlo. Nevěděl jsem tenkrát k čemu by to mohlo být, tak jsem si koupil jen pár.... :roll:
Jo, a očkovým spřáhlem jsem myslel klasický třmen do kinematiky.




Zdravím, možná to tu je, nenašel jsem. Řeším stejný problém spřáhla u Bai, které je výš, než spřáhla na lokomotivách Roco. Zakoupil jsem vozy až nyní, ale zapřáhnout jsem je za lokomotivu nemohl...


Roco 40286, zrovna na to koukám na stole.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Kulsud » ned 28 úno, 2016 6:59 pm

Barbucha píše:Roco 40286, zrovna na to koukám na stole.


Díky
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod vperlik » pon 29 úno, 2016 12:29 am

Jen si dovolím malé doplnění. Nově je toto spřáhlo i pod číslem 40287. Použitím této výškově nastavitelné verze ale dojde ke zvětšení vzdálenosti mezi vozy o více jak 2 mm, v případě použití na obou vozech tedy o > 4mm, což se nikde moc neuvádí. Stejné je to u krátkého uni-spřáhla ROCO 40395, ke kterému je výškově nastavitelná varianta 40396, i zde je prodloužení cca 2 mm. Prostě ten zámek s posunem je tam navíc.
ČSD H0, DCC, epocha IIIa-IVb
Uživatelský avatar
vperlik
 
Příspěvky: 94
Registrován: pát 20 dub, 2012 7:28 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků