Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod jirkan » pon 29 úno, 2016 5:18 am

Už jsem to někde dříve popisoval, že jsem tento problém vyřešil právě tímto výškově stavitelným spřáhlem (v mém provedení Fleischmann), současně jsem ale i příslušně zkrátil šachtu, Část spřáhla určenou k zasunutí do šachty jsem pak raději zalepil. Pokud bych se jednou rozhodl (což nepředpokládám) pro jiný typ spřáhla, tak žádné neštěstí, protože u většiny výrobců se najde i provedení, které lze nasadit do té rybiny a tak i nastavit správnou výšku.
Je ale jasné, že tím se neodstraní související nedostatky vozů, jako je výškově špatná poloha nárazníků a pod.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Kulsud » pon 29 úno, 2016 6:41 am

jirkan píše:Už jsem to někde dříve popisoval, že jsem tento problém vyřešil právě tímto výškově stavitelným spřáhlem (v mém provedení Fleischmann), současně jsem ale i příslušně zkrátil šachtu, Část spřáhla určenou k zasunutí do šachty jsem pak raději zalepil. Pokud bych se jednou rozhodl (což nepředpokládám) pro jiný typ spřáhla, tak žádné neštěstí, protože u většiny výrobců se najde i provedení, které lze nasadit do té rybiny a tak i nastavit správnou výšku.
Je ale jasné, že tím se neodstraní související nedostatky vozů, jako je výškově špatná poloha nárazníků a pod.


Hm, nepatřím zrovna ke kritikům, ale tomuhle moc nerozumím. Jsem jen uživatel - nechci si modely po koupi ještě dodělávat doma (nemyslím tím dolepení dílů). Proč je to tak vysoko?
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Kulsud » úte 29 bře, 2016 8:57 am

jirkan píše:Už jsem to někde dříve popisoval, že jsem tento problém vyřešil právě tímto výškově stavitelným spřáhlem (v mém provedení Fleischmann), současně jsem ale i příslušně zkrátil šachtu, Část spřáhla určenou k zasunutí do šachty jsem pak raději zalepil. Pokud bych se jednou rozhodl (což nepředpokládám) pro jiný typ spřáhla, tak žádné neštěstí, protože u většiny výrobců se najde i provedení, které lze nasadit do té rybiny a tak i nastavit správnou výšku.
Je ale jasné, že tím se neodstraní související nedostatky vozů, jako je výškově špatná poloha nárazníků a pod.


Tak se mi to i po zakoupení "přechodového dílu Roco" nepodařilo zprovoznit. Mám starší vozy ČSD od Sachsenmodelle s kinematikou, ale spřáhla jsou tak nízko, že pokud vyměním klasická očková spřáhla za profispřáhla Fleischmann nebo Roco, brnkají o srdcovky. Naopak služební Da od Igra má spřáhlo tak vysoko, že mezera mezi nimi je možná větší, než 10 mm. Pokud nastavím spřáhla i s přechodovým kusem tak, aby šly vagony spojit, musím jít s jedním spřáhlem tak nahoru, že v oblouku se zasekne o nárazníky.....Asi se na to vybodnu a dokoupím Bai :-) Protože např. takovýhle vlak, ale s Brejlovcem v čele prostě tímto způsobem nevytvořím. Fotografie zapůjčena jen pro ilustraci ze Zelpage. Doufám, že to nebude nikomu vadit.
Přílohy
475-111-straz-nad-ohri--os-7008--2-11-1975.jpg
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Kulsud » úte 29 bře, 2016 9:11 am

Takhle je to přesnější. Tohle prostě nesestavím :evil: :evil: :evil:
Přílohy
hist221.jpg
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod jirkan » úte 29 bře, 2016 9:54 am

Škoda, protože pokud se ještě dočkáme i čtyřdveřových Baiek, byl by to opravdu pěkný mix.
Jinak starěí vozy od Sachsenmodelle neznám (jsou ještě délkově 1:100?), ale pokud je tam naopak kulisa moc nízko, měla by se ta výškově stavitelná spřáhla použít na oba vozy a nějak to dolaborovat. Akorát že se tím zase zvětšuje mezera mezi vozy....
Co si udělat na míru pevnou spojku, která to výškově srovná a bude i dost krátká - i když je jasné, že budou komplikace při manipulaci se souravou...
Ať se zdaří nalézt rozumné řešení.... :D
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Kulsud » úte 29 bře, 2016 10:43 am

jirkan píše:Škoda, protože pokud se ještě dočkáme i čtyřdveřových Baiek, byl by to opravdu pěkný mix.
Jinak starěí vozy od Sachsenmodelle neznám (jsou ještě délkově 1:100?), ale pokud je tam naopak kulisa moc nízko, měla by se ta výškově stavitelná spřáhla použít na oba vozy a nějak to dolaborovat. Akorát že se tím zase zvětšuje mezera mezi vozy....
Co si udělat na míru pevnou spojku, která to výškově srovná a bude i dost krátká - i když je jasné, že budou komplikace při manipulaci se souravou...
Ať se zdaří nalézt rozumné řešení.... :D


Ano, jsou to vozy 1:100. Mám malé kolejiště s menšími oblouky a zvolil jsem tuto variantu. Stavitelné spřáhlo jsem použil na oba vozy a právě u Sachsenmodelle je ta kulisa tak nízko, že když to dorovnám s Igra, která je zase oproti jiným vozům i lokomotivám moc vysoko, tak právě Sachcsenmodelle už spřáhlo zadrhává o nárazník....

U novějších vozů ve správném měřítku to možná nebude dělat problém. Všiml jsem si, že právě Sachsen mají tu kulisu poměrně dost nízko. Právě tak nízko, že spodní část profispřáhel už brnká o srdcovky výhybek. Očkové spřáhlo, které tam původně bylo, to nedělá.
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 29 bře, 2016 2:23 pm

Kulsud píše: Ano, jsou to vozy 1:100. Mám malé kolejiště s menšími oblouky a zvolil jsem tuto variantu. Stavitelné spřáhlo jsem použil na oba vozy a právě u Sachsenmodelle je ta kulisa tak nízko, že když to dorovnám s Igra, která je zase oproti jiným vozům i lokomotivám moc vysoko, tak právě Sachcsenmodelle už spřáhlo zadrhává o nárazník....

U novějších vozů ve správném měřítku to možná nebude dělat problém. Všiml jsem si, že právě Sachsen mají tu kulisu poměrně dost nízko. Právě tak nízko, že spodní část profispřáhel už brnká o srdcovky výhybek. Očkové spřáhlo, které tam původně bylo, to nedělá.


K těm Sachsům a Da/Bai: Sachsy mám zkrácené /část staré prefo a nový Sachs s kinematikou/ a nezkrácené - a ty nezkrácený mi při použití očkovýho i Roco spřáhla furt blbly - souprava se rozpojovala nebo i vykolejovala (spřáhlo se chytlo o nárazník). Jediný co mi na to definitivně pomohlo, je vozy v soupravě spojit krátkým spřáhlem Piko, a to i u Bai/Da v kombinaci s těmi Sachsy. Na obou koncích soupravy mám pak daný normální očkový spřáhla a vše je od té doby OK - i ve stoupání a obloucích R422. Rozpojit soupravu lze pak samozřejmě jen zvednutím vagonku, nicméně tohle řešení mi přijde lepší než riziko samovolného rozpojování soupravy během jízdy.
Přílohy
Piko_56042.jpg
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Kulsud » úte 29 bře, 2016 4:08 pm

Díky za radu. Zatím jsem toto spřáhlo nenašel u nikoho. NO víc než rozpojování mě trápí to vykolejování při zadrhnutí o nárazník.
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod jirkan » úte 29 bře, 2016 8:30 pm

Pak je ještě poslední řešení, a to kinematika Guetzold,,,
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod tusakvlasta » čtv 02 čer, 2016 9:33 pm

Dobrý den. Nevíte náhodou někdo jestli Igra plánuje novou serii Bai osobáků? Mě by zajímaly vozy podle vzoru těch nejstarších vyrobených. Bohužel jsem jsem prve neměl volné penize a mám tak zatím jen služebák.
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod jirie123 » čtv 15 zář, 2016 7:53 pm

tusakvlasta píše:Dobrý den. Nevíte náhodou někdo jestli Igra plánuje novou serii Bai osobáků? Mě by zajímaly vozy podle vzoru těch nejstarších vyrobených. Bohužel jsem jsem prve neměl volné penize a mám tak zatím jen služebák.

Právě minulý týden jsem poslal panu Coufalovi mail s podobným dotazem.
Zde je odpověď:


...............vozy Bai byly dočasně vyřazeny z výroby, ale nyní se připravuje další série a už nyní je možné ji předobjednávat: http://igramodel.cz/cs/vagony-h0/398-ca ... praha.html
Bohužel to není moravské depo, ale pražské. Ani u nás na skladě už z předchozích sérií nic nemáme, ani Bai ani Da. Výjimku tvoří tento vůz Bai Brno http://igramodel.cz/cs/vagony-h0/156-ba ... &results=7 - který sice ještě v pár kusech máme, ale pouze ve speciální patinované verzi, která nebyla standardně v nabídce. Pokud by jste měl zájem, kontaktujte svého prodejce, který by u nás vůz doobjednal.
jirie123
 
Příspěvky: 474
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod George V. » pát 16 zář, 2016 4:50 am

No ještě by to chtělo informaci, jestli Cai bude s návalky, nebo měchy. Měl by být s měchy, ale.... :)
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod tusakvlasta » pát 16 zář, 2016 7:56 pm

Zajímalo by mě jestli ten ten termín dodání 23. 09. 2016 je spolehlivý? Ptám se proto abych ty peníze co mám na ně připravené zbytečně nedržel a nepřišel tak o možnost koupit jiný, už nedostatkový modely.
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod tusakvlasta » ned 30 říj, 2016 5:45 pm

Chtěl bych poradit jaký služebák by se hodil k novým Cai s přechodovými měchy. Taky mě není jasný jestli všechny skutečné služebáky měli od začátku výroby návalky. Igra je vyrábí všechny s návalkama. Zatím se mi nepodařilo najít nějaké historické informace o tom jak to bylo. Dík za radu nebo odkaz.
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod radeksindy » ned 30 říj, 2016 6:34 pm

První návalky se objevily na nově dodaných vozech ABa a Ba z NDR v roce 1965. Vozy Da byly stejně jako vozy Cai původně vybaveny měchy, návalky se na ně dostaly až později. Je to jedna z věcí, která u modelů III. epochy nesedí. Ale je snadno řešitelná, náhradní měchy stojí 99 Kč.
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: skalamep a 12 návštevníků