Roco Čmelák T669.0

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod TomBart » úte 27 led, 2015 7:20 am

Bandáž není řešení. Bandáže sbírám na kolejišti pořád. Kvalita materiálu se výrazně zhoršila a bandáž mi doma vydrží tak rok, max dva roky a to mi toho loko tolik nenajezdí. Pravda je, že mi to doma občas v oblouku taky vypadne. Jen si teď nejsem jist, jestli to je čmelák s už s dvojkolím bez bandáže nebo ještě s ní. Dvojkolí doma mám, jen jsem je asi ještě nestihl vyměnit za bandážová. Zaměřím se na to hned jak zase zprovozním kolejiště.
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod rtep_zip » stř 11 úno, 2015 12:58 pm

Jacek píše:Měl jsem tento model na pár hodin zapůjčený, tak jsem na stránky http://www.jacek-modely.cz/ napsal krátký článek o osvětlení a zvucích.
To osvětelní tabulek uvnitř je :)

Zdravím všechny, měl bych otázku ohledně osvětlení bočních tabulek. Vlastním čmeldu 770 ČD roco, kde nejsou osazeny diody, jako u provedeni ČSD. Chtěl bych je mít aktivní. Stačí zakoupit a osadit smd led, nebo je třeba dělat nějaké další úpravy? Prosím o radu. děkuji.
Přílohy
led-dioda-bila-0603.jpg
led-dioda-bila-0603.jpg (7.85 KiB) Zobrazeno 9046 krát
rtep_zip
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 10 úno, 2015 12:05 pm

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod eduardo » ned 01 bře, 2015 12:01 am

Dnes som skúšal prebehnúť nového kamošovho čmeliaka a asi bude ďalším zo série "šlerdián" nakoľko na dlhom predstavku vôbec nefungovalo osvetlenie. Inak jazda super, zvuk docela ušiel /no na Jacekov ani zďaleka nemá/ ale to pokrivené zábradlie, no neviem či je tento model hodný kúpy za tie prachy, keď je na trhu konkurenčne viac ako vyrovnaný súperiaci model od Pika, u ktorého som niektoré jeho neduhy odstránil, no za tú cenu sa mu to snáď dá prepáčiť a pri porovnaní oboch modelov po úprave Piko vôbec nezaostáva.
H0 epocha IV ČSD DCC
eduardo
 
Příspěvky: 115
Registrován: pát 18 lis, 2011 7:03 pm

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod macohk » stř 13 kvě, 2015 7:12 pm

http://www.prototypy.cz/?ukaz=fotogalerie

tady je hodně fotek. koukněte.
macohk
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned 29 pro, 2013 9:08 pm

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod Lukas » stř 20 kvě, 2015 8:24 pm

zdar mam cmelaka ČD a mam problem kdyz jedu a sviti my cervene svetla tak me horní reflektor problikava? muze se neco stat s lokomotivou ? nebo co mam stím delat :) jeto analog, dekuji
Lukas
 
Příspěvky: 204
Registrován: čtv 05 lis, 2009 10:57 pm
Bydliště: Stepanov

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod George V. » čtv 21 kvě, 2015 4:26 am

Ta součástka se nejspíše jmenuje tranzistor :) - pozná se podle toho, že má tři nožičky; ale u červených světel bych se divil. Neproblikává kromě horního reflektoru ještě jedno světlo? To by pak na ten tranzistor vypadalo. Ale...

Ještě by mohl kolega upřesnit, jestli ten reflektor poblikává soustavně, nebo problikne jednou třeba při zastavení...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod Lukas » čtv 21 kvě, 2015 8:30 pm

kdyz jede nepravidelne probllikava a jen tak na pul jasu a jinac nic, zadne jinaci svetlo to nedela .... a delato jen na jednu stranu! :wink:
Lukas
 
Příspěvky: 204
Registrován: čtv 05 lis, 2009 10:57 pm
Bydliště: Stepanov

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod George V. » pát 22 kvě, 2015 4:15 am

Tak by to chtělo ještě zjistit, jestli nepoblikává ještě to jedno světlo dole; jelikož ale svítí červeně, tak to zjistit bez sundané kastle moc nejde. No ještě bych zkusil zacloumat propojkou DCC...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod matejkocis » stř 29 črc, 2015 5:59 am

Zdravim,

zakupil som cmeliaka od ROCO a rad by som ho teraz ozvucil - dekoder je jasny Zimo Plux22 a aj reproduktor Zimo 10x12.

Vie niekto poradit s uchytenim reproduktora. Roco asi ratal s dvojicou reproduktorov - na plosnom spoji su 4 plosky. Podla manualu sa reproduktory uchycuju pomocou nejakeho drziaka - ten ja ale nemam. Rozmyslam ze to prilepim obojstranou paskou ale co ma zaujima ako je to zapojene - su tam naletovane kabliky alebo su reproduktory len pritlacane k doske pomocou toho drziaka - podla manualu ma cislo 136228.
matejkocis
 
Příspěvky: 135
Registrován: sob 17 led, 2015 7:30 pm

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod Ešus » pon 12 říj, 2015 9:37 pm

matejkocis píše:Zdravim,

zakupil som cmeliaka od ROCO a rad by som ho teraz ozvucil - dekoder je jasny Zimo Plux22 a aj reproduktor Zimo 10x12.

Vie niekto poradit s uchytenim reproduktora. Roco asi ratal s dvojicou reproduktorov - na plosnom spoji su 4 plosky. Podla manualu sa reproduktory uchycuju pomocou nejakeho drziaka - ten ja ale nemam. Rozmyslam ze to prilepim obojstranou paskou ale co ma zaujima ako je to zapojene - su tam naletovane kabliky alebo su reproduktory len pritlacane k doske pomocou toho drziaka - podla manualu ma cislo 136228.

Dlouho jsem vlákno (asi mrtvé) nečetl, proto píšu až teď. Reproduktory jsou skutečně v držácích, které jsou přicvaknuté na DPS zespodu. Tím ze zajistí propojení kontaktů na reproduktorech s DPS (tj. nejsou připájeny). To je tovární řešení. Mě však neuvěřitelně štvalo, jak zvuk prská a zjistil jsem, že to pochází od rezonance s DPS i skříní. U držáků jsem tedy ulámal caplíky, za které drží na DPS, a stranově je obrousil, aby netlačily na kapotu; reproduktory přichytil drátky, celé to obalil molitanem a nemohu si toto řešení vynachválit. Jinak byl zvuk nepoužitelný. Na nějakou záruku se můžu vykašlat, s tímhle už dva roky čekat nešlo (stejně jsem už hned po vyzkoušení dotřel bílé pruhy na pluhu).
Celkově vzato je dost jedno, jak repr. uchytíte, doporučuji však nějaké pružné uchycení, aby se reproduktory ničeho přímo nedotýkaly. Největší problémy s rezonancí dělaly houkačky 3 a 13
Ešus
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 26 pro, 2012 8:21 pm

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod JarPi » pon 26 říj, 2015 8:53 pm

Dobrý den, tak jsem na netu hledal dlouho nějakou fotku reálné T669.0088 která je předlohou modelu Roco 72781, ale nic jsem nenašel. Pouze jednu, už jako 770.088. Neměl by někdo nějakou fotku? Jak je to vlastně se zábradlím u Čmeláků - na fotkách je jednoduché i zdvojené, ale nepřišel jsem na to, čím se to řídí (závisí na datu výroby nebo je to úprava prováděná v provozu?). Které zábradlí je správné pro T669.0088 - jednoduché nebo zdvojené? Díky za informaci.
JarPi
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 09 pro, 2014 7:09 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod Starej » úte 27 říj, 2015 7:18 am

JarPi píše:...Jak je to vlastně se zábradlím u Čmeláků - na fotkách je jednoduché i zdvojené, ale nepřišel jsem na to, čím se to řídí (závisí na datu výroby nebo je to úprava prováděná v provozu?). Které zábradlí je správné pro T669.0088 - jednoduché nebo zdvojené? Díky za informaci.


Čmeláci měli z výroby zábradlí jednoduché. Příčky se přivařovaly až během života z důvodu bezpečnosti. Kdy to bylo u konkrétní mašiny lze asi velmi těžko dohledat... Některé lokomotivy touto úpravou ani neprošly a dojezdily s jednoduchým zábradlím.
Starej
 
Příspěvky: 47
Registrován: úte 31 led, 2012 8:59 am

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod Jakub749 » čtv 12 lis, 2015 8:45 pm

Zdravím, měl bych podobný dotaz jako před časem kolega Ešus o cca 1 stránku nazpět v této diskuzi. Zakoupil jsem čmeláka T669.0088 ROCO se zvukem. Nahraný zvuk originál na dekodéru je čmelák z tlumičem odpovídající řadě T669.1/771). Dle návodu je možné přepnout na alternatuvní sadu zvuků přes CV 265, hodnota 102. Přes multimouse mě to nastavit nejde. Chci se jen zeptat, zda ta alternativní sada zvuků odpovídá čmelákovi bez tlumiče a jak to případně nastavit. Děkuji. Jakub
Jakub749
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 12 pro, 2013 8:51 pm

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod George V. » pát 13 lis, 2015 5:52 am

Alternativní sada zvuků odpovídá čmelákovi bez tlumiče a myslím, že je to jeden z nejlepších zvuků, které jsem kdy na modelu slyšel. Jen je potřeba trošku zesílit hlasitost. Aby bylo možné nastavit na Multimouse nastavit CV tuším přes 255, je nejlepším řešením upgradovat firmware (umí zajistit dobrý prodejce modelové železnice). Existují i nějaké náhradní postupy, ale přes upgrade je to nejkomfortnější...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod Jakub749 » pát 13 lis, 2015 8:13 am

George W: Děkuji moc za radu.
Jakub749
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 12 pro, 2013 8:51 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků