Roco Čmelák T669.0

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod E27 » ned 04 kvě, 2014 9:47 am

Pán ReichenbergW , ja stále nerozumiem, prečo píšete, že sem prestanete chodiť kvôli kritike? Máte pocit, že som svojím príspevkom na farebnú mutáciu alebo tým, že som 3x musel podotknúť otočené podvozky a že som musel lepiť rôzne veci, aby mi to nevypadlo alebo otázka na výšku rámu od podvozku od druhého kolegu nejako dotkol? Ja osobne si myslím, že tu začali písať ľudia, ktorý ten model doma majú a prepáčte, nie som rozmaznané dieťa, ktorému niekto kúpil na narodeniny darček v podobe lokomotívy ČSD alebo ŽSR. Ja na to tak ako aj iný musím drieť ako mezek v robote. Keď si zoberiete druhý fakt, že cena lokomotívy je výška priemerného dôchodku na Slovensku, tak je to silná káva. Takže som spomenul pár detailov čo mi nesedí. Roco chŕli model za modelom, kvalita ide dole vodou a to Vám viem aj štatisticky vydokladovať počtom reklamácií modelov, Roco a iných výrobcov. Sami to aj hovoríte a že nemáte možnosť to reklamovať, pretože si idú svojou cestou....
Všimol som si vlákno pre Šikulov. Tam bola konštruktívna diskusia a výsledok sa dostavil v podobe niektorých úprav. Tu sa vedie potom čo? Pretože mám stále pocit, že som čistá nula pre Vás a moje názory sú asi niekde na úrovni zemského jadra. A to nehovorím ešte fatk, že som pocítil už 2x narážku na Slovenských modelárov, ktorý sem prispievajú.

ReichenbergW :arrow: Velmi děkuji za Vaši práci, kterou odvádíte ve prospěch české železničně modelářské veřejnosti


Nehledě na to, že Roco začalo házet slovenský věci na nás, což se mi moc nelíbí,


Ako po tomto čo sa tu dočítam mám pocit, že na toto fórum ja už nepatrím a zrejme si pokecám s kolegami niekde inde.
Ešte raz ďakujem.
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod ReichenbergW » ned 04 kvě, 2014 10:20 am

Nejde o kritiku jako takovou, ale o to jak je podávána, není konstruktivní. To že napíšete, že je váš čmelák špatně protože jsem se Vám netrefil do čísla který si přejete není kritika. Nehledě na to že Roco dalo informativní fotku, která nemusí a nebude s výsledkem souhlasit. To že napíšete že by červenožlutý měl mít starý číslo, protože nevíte že měl číslo nový a že ho znáte (myšleno všeobecně, nevztahujte prosím na sebe) jen v retro zeleno-krémový taky není kontruktivní. Nemůžu opravdu každýmu vysvětlovat proč je to zrovna tento a ne tamten. Samozřejmě tak jako mnohým ostatním mi vadí že se tu něktěří vyjadřují ve stylu jak bylo napsáno v příspěvku MD v sekci novinky. Že je něco na H. to je sice pravda ale je třeba se trošku krotit. Málokdo z vás si dokáže vůbwec představit za jakých podmínek ty modely vůbec vznikají. Ano jako kritiku beru že má podvozek z řetězem ruční brzdy na opačným podvozku, ale to jak jsem vám doufám dokázal není moje chyba. Že to tak někdo v Číně namontuje já opravdu neovlivním. Chápeme se už? Napište jim to do Roca a sem pak můžete vystavit jejich odpověď. Sám jsem na ní zvědavej. Na výkresu je to dobře. Víc pro to nedokážu udělat. OK?
Uživatelský avatar
ReichenbergW
 
Příspěvky: 509
Registrován: ned 07 srp, 2011 8:55 am
Bydliště: Liberec

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod E27 » ned 04 kvě, 2014 1:50 pm

Ale viem za akych podmienok to vsetko vznika a viem, ze to robite v ramci volneho casu a zadarmo. Nikto Vasu pracu nepodcenuje. Ja sa pokusim o kontakt s Roco aj preto lebo mam rozbehnute aktivity v ramci cmeliakov pre Slovnaft. Mno uvidime. Zas nepodcenujte aj mna.
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod ReichenbergW » ned 04 kvě, 2014 4:40 pm

Určitě nepodceňuju a přeji v jednání s Rocem pevné nervy .-)
Uživatelský avatar
ReichenbergW
 
Příspěvky: 509
Registrován: ned 07 srp, 2011 8:55 am
Bydliště: Liberec

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod arcade » pon 05 kvě, 2014 7:01 pm

mikinko píše:Po opatovnom premerani modelu sublerou som zistil, kde je problem u Cmeliaka roco. Cmeliak je posadeny dobre, a vyskovo vsetko sedi - oba podvozky. Dojem zlehu usadenia ale vytvara deformacia masky podvozku pod kabinou ruznovodica. Proste a jednoducho - maska podvozku pod dlhsim predstavkom je presna a rovna, maska pod kabinou je prehnuta dole. To vytvara dojem, ako keby bola medzera medzi ramom a podvozkom vacsia pod kabinou ako pod predstavkom. deformacia masky podvozku sposobuje okrem nespravneho vnimania vysky ramu aj nespravne centrovanie - stred napravy nesedi s imitaciu loziskoveho domku ...
Takze to zhniem - vyska ramu sedi na oboch stranach, problemom je deformacia masky podvozku pod kabinkou rusnovodica ....



Mikinko, vedel by si sem dat foto spominanej chyby? Ja som si zase vsimol iny problem - mozno vsak ide len o jednotkovu chybu, len na tomto kuse - medzera medzi kabinou a prednou castou. Ci sa jedna len o zle zlozenie casti lokomotivy, neviem. Co myslis?
Přílohy
fotka.JPG
arcade
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte 03 led, 2012 5:53 pm

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod E27 » pon 05 kvě, 2014 7:50 pm

Obrázek
Toto je moja fotka, ktorú použili v rámci mojej recenzie na stránke streka.net
Tú medzeru čo máš ja nemám tak viditeľnú. Takže opäť ďalší klinček do rakvičky prvých sérií Roco čmeliaka..
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod Barbucha » pon 05 kvě, 2014 8:09 pm

Někdo špatně zacvaknul kastli. Chtělo by jim to naházet na hlavu. V Číně oběsí pár dělníků a s novou várkou (dělníků i modelů) už to pojede. Je to bída, když to srovnám s 20 let starou mašinou od Liliputu. Jenže kde je Liliput teď? Budiž mu země lehká. Roco ještě žije. (Skořápku pod Bachmannem nepočítám). Pan Klein to taky musel zabalit.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod martin tichý » pon 05 kvě, 2014 10:00 pm

Já bych tedy tu škvíru rozhodně reklamoval, stejně tak prohnutou masku podvozku,.za takovýhle peníze by si tohle výrobce neměl dovolit,..já mám tedy jen chudšího příbuznýho od PIKO, ale tohle bych na něm určitě nenašel..
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod A2C » čtv 08 kvě, 2014 5:13 pm

Tak dnes po výlete do Viedne môžem skonštatovať že chybné Čmeliaky sa netýkajú len našich krajín.
V predajni Hagen sme konečne videli aj jeden kus tak sme si ho nechali vybaliť.
Po vybalení sme si okamžite všimli stierače na dne krabičky, jeden vykrivený ale stále držiaci v karosérii, ľavé stretávacie svetlo na dlhom predstavku bolo poškodené, doslova bolo zdeformované a vyštípnuté nárazom, bandážované dvojkolia neviem porovnať či sú väčšie alebo menšie, ale masky sa mi zdali príliš natuho tak neviem či to je deformáciou alebo to je normálne.

v každom prípade sklamanie z takto "podareného" modelu za cenu 199€ :(((
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod mnitka » čtv 08 kvě, 2014 5:51 pm

Copak ČD čmelák? Ke koupi zatím není kvůli špatně provedeným pluhům?
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod ReichenbergW » sob 10 kvě, 2014 12:41 pm

Tak jsem si konečně dneska o něco líp prohlídnul ČSD červenýho a ČD zelenýho čmeláka, byť modely od výrobce ještě nemám (jako tvůrci jsme většinou ti poslední kdo model dostanou...). Zaměřil jsem se na to o čem se tu píše a konstatovat zatím můžu jen toliko: Otočené masky podvozku pod krátkým podvozkem. To co jsem měl v ruce mělo otočený B podvozek, tedy řetěz ruční brzdy byl vpravo nikoliv vlevo. Jestli to půjde napravit tak by se masky měly na tomto podvozku prohodit vzájemně. Teoreticky by s tím mohlo souviset i to vyboulení masky, kdy ta nezapadá kam nemá. Eviděntně chyba v montáži. Vyjma vypadlých stěračů, který se v krabici našly, a jednoho čepu pro zavěšení lokomotivy /na rámu/ co se nenašel byl tento kus jinak v pořádku.
Horší to bylo u zelenýho, kde vyjma chybějící bílé na pluhu, chyběl jeden pluh zcela... Takže bedlivě kontrolujte. Kolegovi který komunikuje s Rocem to předám a upozorním ještě jednou. Za velice úsměvný považuju přidaný lístek o tom že vyboulené zábardlí je důsledek fixace karosérie v krabičce. No místo toho by to zábradlí mělo být z materiálu co používá Piko kde k deformaci díky větší tuhosti nedochází. Otázka, a myslím že velice praktická, jestly by šla zábradlí mezi Pikem (má dvojité tam kde nemá být a měnit na tom nic nebudou/ a Rocem které má naopak na verzích, kde má být jednoduché, dvojité /a asi taky nic měnit nebude/ vzájemně prohodit. U modelů v měřítku bych to čekal. Jak budu mít modely doma zkusím to. Pokud to někdy zvládne dřív nechť se prosím podělí o své zkušenosti. No zase hold musí zvítězit "zlatý český ručičky" :-)
Uživatelský avatar
ReichenbergW
 
Příspěvky: 509
Registrován: ned 07 srp, 2011 8:55 am
Bydliště: Liberec

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod Barbucha » sob 10 kvě, 2014 1:00 pm

ReichenbergW píše: No zase hold musí zvítězit "zlatý český ručičky" :-)


Off topic
Hold je podstatné jméno vyjadřující poctu někomu či něčemu.
Holt je částice vyjadřující povzdech.

Takže holt vzdáváme hold českým ručičkám.

Hold nemůže zvítězit, to je blbost :-).
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod ReichenbergW » sob 10 kvě, 2014 1:10 pm

Barbucha píše:
ReichenbergW píše: No zase hold musí zvítězit "zlatý český ručičky" :-)


Off topic
Hold je podstatné jméno vyjadřující poctu někomu či něčemu.
Holt je částice vyjadřující povzdech.

Takže holt vzdáváme hold českým ručičkám.

Hold nemůže zvítězit, to je blbost :-).


...děkuji za lekci z čestiny na kterou dneska z vysoka ...., neb si užívám na zahradě sluníčka a piju pivo :lol: Něco k tématu by bylo, nebo, to holt (přinejlepším vypadá to hold blbě :-) bude opět mlácení prázdné slámy?
Uživatelský avatar
ReichenbergW
 
Příspěvky: 509
Registrován: ned 07 srp, 2011 8:55 am
Bydliště: Liberec

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod Barbucha » sob 10 kvě, 2014 1:18 pm

Néé, právě jdu na pivo, ale nějak už mě nebaví, že nikdo nechce používat češtinu. Já z některejch textů občas netuším, co chtěl autor vyslovit. Je to jak strojovej překlad z čínštiny. Touto logikou je nakonec úplně jedno, jestli je řetěz ruční brzdy nalevo nebo napravo. Tak proč řešit takový voloviny.

Prosím o následné smazání…
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod George V. » sob 10 kvě, 2014 1:35 pm

ReichenbergW píše:Otočené masky podvozku pod krátkým podvozkem. To co jsem měl v ruce mělo otočený B podvozek, tedy řetěz ruční brzdy byl vpravo nikoliv vlevo. Jestli to půjde napravit tak by se masky měly na tomto podvozku prohodit vzájemně.


...otočené masky určitě nejsou a otočit nejdou, neb je to nesmysl. Nejsou totiž symetrické, jako třeba u sergeje. Řešením problému ruční brzdy by bylo prohození sestav brzdového válce na správné místo. Podle Ersatzteilblatt by díl měl být dosazován samostatně.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků