Roco Čmelák T669.0

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod Aleson » pát 05 pro, 2014 12:28 am

T669_0088_HOu.jpg


Poznej jeden rozdíl aneb kdo si hraje, nezlobí.. :D

P.S. Ten Tomášův patinovaný červený čmelda v krajině, to je opravdu paráda.
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod A2C » pát 05 pro, 2014 1:18 am

Presvetlená tabulka? :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod George V. » pát 05 pro, 2014 5:25 am

Za b) je správně. Je to Roco, podle závěsek... :)
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod Ešus » sob 27 pro, 2014 9:02 pm

Po dlouhém rozvažování jsem se odhodlal ke koupi čmeláka Roco. Mohu říct, že můj model nemá vady, tedy pokud pominu prohnutou masku podvozku a nedobarvené pluhy, což jsou sériové vady. Jen jsem musel na jednom místě narovnat zábradlí, 2 větrolamy a anténu. Vůbec se nedivím, že k těmto snadno napravitelným poškozením došlo (hlavně větrolamy), když je loko nepochopitelně vložena do tvrdého plastového odlitku, který je teprve v molitanu.
Podle rad ostatních z fóra jsem si chtěl zvuk pomocí Multimaus přeprogramovat na druhou verzi, avšak narazil jsem. Šel jsem cestou: Menu - Programování - Změna CV. Po zadání CV265 a stisknutí OK tam však probliklo CV255 a zobrazilo se okno pro zadání hodnoty. Napoprvé jsem si toho nevšiml a zadal 102. Zvuk zůstal stejný a mohu jen doufat, že v CV255 není nic důležitého. Neexistuje nějaká možnost změny CV265 pomocí Multimaus? Neleze mi do hlavy, proč ROCO mašinu nelze podle ROCO návodu programovat ROCO ovladačem. :shock:
Ešus
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 26 pro, 2012 8:21 pm

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod vrbav » sob 27 pro, 2014 9:14 pm

Ešus píše:Po dlouhém rozvažování jsem se odhodlal ke koupi čmeláka Roco. Mohu říct, že můj model nemá vady, tedy pokud pominu prohnutou masku podvozku a nedobarvené pluhy, což jsou sériové vady. Jen jsem musel na jednom místě narovnat zábradlí, 2 větrolamy a anténu. Vůbec se nedivím, že k těmto snadno napravitelným poškozením došlo (hlavně větrolamy), když je loko nepochopitelně vložena do tvrdého plastového odlitku, který je teprve v molitanu.
Podle rad ostatních z fóra jsem si chtěl zvuk pomocí Multimaus přeprogramovat na druhou verzi, avšak narazil jsem. Šel jsem cestou: Menu - Programování - Změna CV. Po zadání CV265 a stisknutí OK tam však probliklo CV255 a zobrazilo se okno pro zadání hodnoty. Napoprvé jsem si toho nevšiml a zadal 102. Zvuk zůstal stejný a mohu jen doufat, že v CV255 není nic důležitého. Neexistuje nějaká možnost změny CV265 pomocí Multimaus? Neleze mi do hlavy, proč ROCO mašinu nelze podle ROCO návodu programovat ROCO ovladačem. :shock:


urob reset dekodéra, nemáš čo pokaziť

Pozri sem :

viewtopic.php?f=6&t=758

a potom sem, pretože MM bez posledného update SW nedokáže pracovať s CV vyššími ako 255

viewtopic.php?f=6&t=5123&p=116157&hilit=zmena+vysok%C3%BDch+CV#p1161

"Pokud používáte MM, ta neumí vysoká CV, zadejte do CV7 - 220 v POM režimu! A pak se vysoká CV dají programovat, prostě místo CV300 zadáte CV100
Po ukončení programování pak zadejte do CV7 - 0, jinak by vám nešla programovat nižší CV."

daj si nahrať najnovší SW do MM, potom ti to pôjde aj bez pseudoprogramovania
vrbav
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 18 zář, 2011 8:52 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod Ešus » sob 27 pro, 2014 11:00 pm

Děkuji za rady. K resetu - nehrozí, že se po vyresetování vrátí původní hodnoty dekodéru tak, jak vyjely z továrny Zimo (tzn. že se vymaže zvuk čmeláka, veškerá Roco nastavení a bude tam jakýsi zvuk motorové lokomotivy)?
Ešus
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 26 pro, 2012 8:21 pm

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod vrbav » sob 27 pro, 2014 11:54 pm

Ešus píše:Děkuji za rady. K resetu - nehrozí, že se po vyresetování vrátí původní hodnoty dekodéru tak, jak vyjely z továrny Zimo (tzn. že se vymaže zvuk čmeláka, veškerá Roco nastavení a bude tam jakýsi zvuk motorové lokomotivy)?


Nič sa ŕesetom nevymaže, ale vráti do pvodných hodnôt, tak ako to ROCO nastavilo / základné hodnoty ,t.j. adresa, akcelerácia, rýchlosť, svetlá....hlasitosti zvukov../ tak ak náhiodou domrvíš nejaké CV tak resetni dekodér a bude to v pohode......overené a odskúšané na modeloch Roco s originálnym zvukom od Roca...všetko sa vráti do továrenských nastavení Roca ako keď si tú mašinku kúpil.
vrbav
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 18 zář, 2011 8:52 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod Lukas » úte 20 led, 2015 6:17 pm

dneska jsem byl podivat na cmelaka na čd verzi v jednom obchode , to co jsem videl me prechazel zrak ,masina za skoro 6tisic, hroznej lak bila barva se odloupavala, nepresne prechodi na celech no proste hruza ,takze jsem si nic nekoupil a asi roco si me u me udelalo hodne velkou kanku , za tolik penez ,nevim co to dela za de..., takze pocka nejspis az co vileze za bardotky jak ty na tom budou...
Lukas
 
Příspěvky: 204
Registrován: čtv 05 lis, 2009 10:57 pm
Bydliště: Stepanov

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod Lukas » ned 25 led, 2015 8:32 am

zdravim ,tak nakonec jsem si poridil cmelaka, ale mam dosti problem, na strane kde je bandaz tak me furt vyskakuje podvozek a furt vykolejuje cim to? :( zkousel jsem ji dat do prostred ale nepomohlo to. dekuji za odpoved
Lukas
 
Příspěvky: 204
Registrován: čtv 05 lis, 2009 10:57 pm
Bydliště: Stepanov

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod Barbucha » ned 25 led, 2015 9:18 am

Lukas píše:zdravim ,tak nakonec jsem si poridil cmelaka, ale mam dosti problem, na strane kde je bandaz tak me furt vyskakuje podvozek a furt vykolejuje cim to? :( zkousel jsem ji dat do prostred ale nepomohlo to. dekuji za odpoved

Reklamovat, vyzkoušet u prodejce.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod Lukas » ned 25 led, 2015 10:15 am

prave ze byla vyzkousena u prodejce a bylo to ok :wink: je pravda ze nejezdila do oblouku jen po rovine :cry:
Lukas
 
Příspěvky: 204
Registrován: čtv 05 lis, 2009 10:57 pm
Bydliště: Stepanov

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod alik » ned 25 led, 2015 11:31 am

Vykolejování s bandáží - je to takřka standardní věc, mně to dělá totéž. Bandáž je volná a nadměrně snižuje efektivní výšku okolku ze standardních 0,8 na 0,5-0,6 mm, je to i vidět na první pohled a mám to i přesně změřeno. Bandážované dvojkolí se dokáže doslova vyšplhat na výhybce přes kolejnici. Doufám, že pomůže výměna za bezbandážové dvojkolí, které ale nemá nikdo skladem. Vzhledem ke komplikacím s reklamací (5 týdnů, riziko poškození, vrácení bez opravy - keci typu "vada se neprojevuje" , "ještě jsme se s tím nesetkali", "máte špatné kolejiště" atp.) bohužel nevidím jiné řešení, než zakoupit bezbandážové dvojkolí za své, i když je to jasný zmetek a výrobní vada. Já ale odstraňuji bandáže vždy, pokud to trochu jde a to kvůli špinění kolejí, nikdy jsem se ale nesetkal s tím, že by bandáže způsobovaly vykolejování.
Jinak v nejhorším se nízké okolky dají vyměnit za ty z Roco brejlovce či bardotky (pochopitelně ale všech 6), pokud by náhrada za bezbandážové čmeláčí nepomohla. Je to lepší, než čmeláka odstavit do depa, můžeš si to zkusit přehodit.

Na obrázku je vidět, jak bandáž u čmeláka vystupuje (vlevo) oproti bandáži správně zarovnané v rýze dvojkolí u brejlovce (vpravo). Brejlovec má samozřejmě navíc vyšší okolek.
Přílohy
okolky cmelak a brejlovec.jpg
alik
 
Příspěvky: 77
Registrován: pon 27 srp, 2012 5:02 pm

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod George V. » ned 25 led, 2015 1:58 pm

Lukas píše:zdravim ,tak nakonec jsem si poridil cmelaka, ale mam dosti problem, na strane kde je bandaz tak me furt vyskakuje podvozek a furt vykolejuje cim to? :( zkousel jsem ji dat do prostred ale nepomohlo to. dekuji za odpoved


Zkus koupit někde jinou bandáž na kolo o menším průměru a roztáhnout - tím se ta guma ztenčí a nebude vylézat...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod Lukas » ned 25 led, 2015 3:18 pm

ano presne ,doma jsem nasel jinou mensi bandaz a je po problemu, tak dik za informace a jde se jezdit. :D
Lukas
 
Příspěvky: 204
Registrován: čtv 05 lis, 2009 10:57 pm
Bydliště: Stepanov

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod Hanysek » ned 25 led, 2015 3:34 pm

U mašiny za téměř pětapůl litru řešit takové problémy? Je vůbec někdo, kdo s RocoČmelákem nemá žádný problém?
Hanysek
 
Příspěvky: 83
Registrován: sob 01 říj, 2011 9:29 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků