Modely na přání od ROCO

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod radeksindy » čtv 09 led, 2014 1:31 am

1/bezúdržbový je myšleno,že motor nelze v žádném případě rozebrat,natož měnit nějaké uhlíky.

Samozřejmě, ale musíš si uvědomit že kolega Jirka je téčkař a tudíž netuší co obnáší H0. Pochopitelně všechny maxony a faulhabery jsou bezúdržbové, ale i některé další motory v H0 lokomotivy velkých výrobců jsou podobné. Bezúdržbový motor je každý, který se nedá udržovat (i když by to potřeboval :lol: ).

Hallovy sondy stejne jako BEMF poskytuje informaci s dostatecnou presnosti, alespon z pohledu zeleznicnich modelaru, o tom jak rychle se motor toci.

Jenomže Hallovy sondy poskytují skutečnou rychlost, zatímco BEMF je veličina přímo odpovídající rychlosti (neznámé), nikoli rychlost samotnou. A to dost podstatný rozdíl. DCC dekodéry mají napěťovou regulační smyčku na neznámou rychlost, tak při Hallově sondě mohu zrealizovat rychlostní regulační smyčku.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod George V. » čtv 09 led, 2014 5:06 am

No hlavní problém kovových skříní modelů je, že se rád loupe lak...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 09 led, 2014 12:21 pm

George V. píše:No hlavní problém kovových skříní modelů je, že se rád loupe lak...

Tak tohle je překvapivě u mé mašiny v pohodě,zvlášť když vezmu do úvahy,kolikrát jsem ji mrchu rozebral. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod Jirka_US » čtv 09 led, 2014 6:47 pm

to radeksindy:

Sice z má strany nezaznělo ani slovo o TT, poznámka byla o tom, že by se mělo rozlišovat mezi “marketingovým heslem” a technickým faktem, který lze prokázat. Mit motor, ktery nema "kartacky" je preci jen urcita vyhoda a neni to jen "heslo".
Jen pro úplnost, remotorizační kity s motory Maxon/Faulhaber pro tuto velikost jsou na trhu ca. 20 let a to včetně modelů jako je KoF II od Arnolda.
Nicméně asi by bylo zajínavé vědět jaké procento seriových modelů H0 velkých výrobců (ne speciálni edice) je vybaveno motory Maxon/Falhauber.
Ohledně rozdílů řízení, tak by možná bylo opet zajímavé vysvětlit, jakou výhodu z pohledu uźivatele/modeláře má pouźití Halloých sond v praxi, tedy jaký rozdíl v jízdních vlastnostech uvidí a hlavně jak vyuźije (uživatel ) informaci o “skutecne rychlosti” ve srovnáni s BEMF.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod vmucha » čtv 09 led, 2014 7:44 pm

Asi by tuto zajimavou uvahu jiri-us bylo lepsi vest v samostatnem vlakne. Diky
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 09 led, 2014 8:11 pm

vmucha píše:Asi by tuto zajimavou uvahu jiri-us bylo lepsi vest v samostatnem vlakne. Diky

Zrovna jsi mi to vzal z huby. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod George V. » pát 10 led, 2014 7:47 am

miroslav lengyel píše:
George V. píše:No hlavní problém kovových skříní modelů je, že se rád loupe lak...

Tak tohle je překvapivě u mé mašiny v pohodě,zvlášť když vezmu do úvahy,kolikrát jsem ji mrchu rozebral. :D


...tak loupe je možná silné slovo (i když u některých kovových dílů některých modelů je to doslova´- Sas od CSTrain, kovová madla napříč spektrem výrobců :D...), spíš bych možná řekl náchylnější k ošoupání laku. Přeci jen na to asi budou náchylnější skříňové lokomotivy s hladkou bočnicí, než páry...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod tusakvlasta » stř 15 led, 2014 8:52 pm

Ještě bych měl jedno přání, a to kdyby Roco začalo dělat u vagonů otevírací posuvný dveře. Umí udělat jemný zpracování tak proč né i ty dveře, třeba i z leptu pro věrnost. Přidá to hodně na modelovosti a proto jsem ochoten si za to připlatit. Akorát nevím jak to dát Rocu navědomí.
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod jarnotrulli » čtv 16 led, 2014 2:43 pm

2: tusakvlasta
Třeba tenhle vagon od ROCA má posuvné dveře:
Dd 6-4698-maly.jpg
jarnotrulli
 
Příspěvky: 161
Registrován: stř 27 říj, 2010 8:57 pm

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod tusakvlasta » čtv 16 led, 2014 4:49 pm

Tak to mi uniklo, to bude asi ze starší produkce. Za posledních pár let jsem na žádný v ČSD nenarazil a to jich mám hodně. Měli by to dělat u vícero skříňových vagonů, například u posledního Zetka, tam by to slušelo. Ale zřejmě je ze starý formy.
Kdyby byl ten služebák někde k mání tak bych měl zájem. :P
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod jarnotrulli » čtv 16 led, 2014 4:54 pm

Já ho prodal před 14dny :) ale někdo ho prodává na model bazaru:
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/sl ... CO/544458/
jarnotrulli
 
Příspěvky: 161
Registrován: stř 27 říj, 2010 8:57 pm

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod lisacik » úte 21 led, 2014 3:57 pm

Zdavim.
Podarilo sa vam za poslednych par dni odoslat nejeke to prianie na model?
D
Lisko
lisacik
 
Příspěvky: 259
Registrován: stř 13 říj, 2010 8:29 pm

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků