Bardotka H0

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Bardotka H0

Příspěvekod eurocity172 » stř 20 lis, 2013 7:47 pm

Kolegové chci se zeptat, uvažuji si koupit Bardotku ale nevím jestli od ROCO nebo od MTB. Nevím která nejvíc odpovídá skutečnosti. Tak bych chtěl poradit kterou si koupit.
eurocity172
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 01 zář, 2013 12:19 pm

Re: Bardotka H0

Příspěvekod Tomáš » stř 20 lis, 2013 8:49 pm

:lol: :lol: nejsem sice H0, ale takto to asi nepůjde co člověk to jiný názor. Pokud dostaneš odpovědi budeš v tom samém dilema jako na začátku. Pokud se mýlím ok, ale každý má toho svého koně a každý si bude hájit to své.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Bardotka H0

Příspěvekod Dosa » stř 20 lis, 2013 9:51 pm

Přesně tak, káždá má svoje + a - . Nedříve bych se rozhodnul jakou chci verzi a potom jak s ní budu jezdit. Pokud budeš jen tak ,, lítat" sem a tam tak je to asi jedno, ale pokud si s ní chceš opravdu vyhrát třeba při posunu, máš digitál a chceš využít všechny jeho výhody, tak bych doporučil MTB. A pokud si ani tak nevybereš, tak máš ještě třetí možnost sehnat někde dvounohou a stou se mazlit a mazlit a .... :wink:
Dosa
 
Příspěvky: 42
Registrován: úte 24 zář, 2013 7:22 am

Re: Bardotka H0

Příspěvekod eurocity172 » stř 20 lis, 2013 9:57 pm

Chci ji se zvukem a mám digital
eurocity172
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 01 zář, 2013 12:19 pm

Re: Bardotka H0

Příspěvekod mlha » čtv 21 lis, 2013 7:08 am

Pokud nechceš modelovat přesný stroj tak je to úplně jedno.Mám obě,MTB se hůř rozebírá pro stříkání.Jízdní vlastnosti jsou skoro shodné,
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Bardotka H0

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 21 lis, 2013 7:35 am

MTB - můžeš si vybrat mašinu vlastně z jakékoliv série, průser je rozdílná kvalita zpracování - křivě namontované pluhy (vyosení při pohledu zespodu), otrhané okapničky, hrany plast dílů, u "pruhatých" i různá kvalita nástřiku - takže určitě prohlédnout na prodejně! Jízdní vlastnosti super, při ozvučení to chce vyměnit reprák za silnější. Hnusná síta větráků na střeše, schematický interiér, na druhou stranu separátní ovládání horního reflektoru a osvětlení kabiny, na tištáku už i příprava na zapojení digispřáhla. Tvarové chyby modelu neřeším, je na to separátní vlákno.

ROCO - také dělá bardotku více sérií, čsd unifik ale tuším nyní první jako novinka (předtím čd, nějaký barevný hnus a původní čsd z počátku provozu). Jízdní vlastnosti super, detailní interiér kabiny a naznačení detailů strojovny, hezčí síta ventilátorů na střeše. MTB to řeší leptem, ROCO plastem - rošt má roco silnější, na druhou stranu jsou na plastu i detaily uchycení roštu ke střeše. Bez repráku, DCC 8pin rozhraní, tzn bez výměny tištáku není možné použít novější typy dekodéru a separátně ovládat horní reflektor a osvětlení kabiny. Čočkoidní skla na bocích strojovny. O něco horší rozborka - musíš při rozebíraní a nasazování kastle dát bacha na do rámu zacvaknuté závěsky a černé kryty smd diod - rády odpadávají a najít je pak na zemi je tak na hodinu... Tvarové chyby modelu neřeším, je na to separátní vlákno.

Pokud chceš mít doma "superbardotku" - koupě MTB Albín stavebnice (koupě jen osobně, spousta stavebnic má výlisky co neprošly kotrolou - otrhané hrany, vyštípnuté a jinak poškozené detaily), nabarvení a odekálování dle svého gusta, dodělání detailů interiéru kabiny, naznačení interiéru strojovny a vyšperkování novými plechy od kluků z Chrudimy (síta, větráky a kanály ventilátorů na střeše, nové detaily střechy a otevřené žaluzie na boku), patina modelu, výměna repráku za výkonnější, instalace nového zvuku ZIMO
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Bardotka H0

Příspěvekod 230.106 » čtv 21 lis, 2013 11:12 am

Přidá někdo zkušenost, jak se liší u obou výrobců opotřebení modelu trvale delším provozem? Myslím třeba motorky u MTB apod.?
230.106
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28 úno, 2013 10:27 pm

Re: Bardotka H0

Příspěvekod Ronoath » čtv 21 lis, 2013 2:22 pm

Je zajímavé, že co člověk, to jiný názor: Mi se třeba více líbí síta ventilátorů na MTB.

Co se týče životnosti, tak jediné, co mě tak napadá, je předposlední odstavec na této stránce: http://www.mkzdar.cz/stavba-kolejiste/stavba54

Osobně jsem pojezdil pořádně jen 751 od Roca, a tu jsem musel reklamovat: skoková změna rychlosti jízdy, smrad z motorku, přeblikávání osvětlení. Byla zakoupena u Modeláře v Olomouci a bez mrknutí oka vyměněna... Raději bych si dnes mašinu přes net nekoupil. Druhý kus ale jezdí zcela v pohodě, mám najeto asi třicet motohodin (což asi není nijak extra směrodatné, že...)
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 226
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: Bardotka H0

Příspěvekod eurocity172 » čtv 21 lis, 2013 3:51 pm

Teď uvažují Roco 72923 nebo 72927. Jestli je u obou stejný zvuk nebo je odlišný a u MTB - MTB013S
eurocity172
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 01 zář, 2013 12:19 pm

Re: Bardotka H0

Příspěvekod George V. » pát 22 lis, 2013 7:41 am

No já si další bardotku koupím až od Kuehna :mrgreen: .
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Bardotka H0

Příspěvekod Miloš » pát 22 lis, 2013 8:08 am

Chtěl bych poprosit o krátkou rekapitulaci fungování bardotek ve skutečnosti právě dodaných modelů Roco pod číslem T478.1088 a T478.1230. Při prohlížení modelů mne nejvíce od nákupu srdcem odrazuje barevné provedení červené. Bez patiny to snad nelze provozovat (u Roca to je pořád všechno těsně po dílnách /Eas, Z/ a ještě navíc přejeté voskem). U modelů, které jsem prohlížel není barva všude stejně silná zejména na té 1230. Při nákupu rozhodně vybírejte!
Miloš
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 16 črc, 2012 8:01 am

Re: Bardotka H0

Příspěvekod greenery » pát 22 lis, 2013 8:15 am

Miloš píše:Chtěl bych poprosit o krátkou rekapitulaci fungování bardotek ve skutečnosti právě dodaných modelů Roco pod číslem T478.1088 a T478.1230. Při prohlížení modelů mne nejvíce od nákupu srdcem odrazuje barevné provedení červené. Bez patiny to snad nelze provozovat (u Roca to je pořád všechno těsně po dílnách /Eas, Z/ a ještě navíc přejeté voskem). U modelů, které jsem prohlížel není barva všude stejně silná zejména na té 1230. Při nákupu rozhodně vybírejte!

.... Výrobce to bude těžko patinovat. Naopak, pokud má model střechu v šedé (celočervená verze), dá se to bez patiny provozovat, nebije to tak do očí, pokud se ti hned nechce sahat na nový model. Naopak mašiny se střechou v barvě červené, oranžové, tam to bez patiny řve.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Bardotka H0

Příspěvekod TomBart » pát 22 lis, 2013 11:21 am

Tak si ji napatinujte ne. Copak to je takovej problém. Já nevím co víc ještě chcete, aby se vám při rozjezdu otevírali žaluzie nebo aby na vás mával fíra z okna. Co třeba kouřový generátor nebo pohupující šroubovka.....
Když jsem koukal na 230, tak mi přijde jako nejlepší z těch, co zatím z Roca připlulo.
Přílohy
PB110011.jpg
PB110007.jpg
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Bardotka H0

Příspěvekod jirkan » pát 22 lis, 2013 1:50 pm

TomBart píše:Tak si ji napatinujte ne. Copak to je takovej problém. Já nevím co víc ještě chcete, aby se vám při rozjezdu otevírali žaluzie nebo aby na vás mával fíra z okna. Co třeba kouřový generátor nebo pohupující šroubovka.....


A taky stírače co stírají a ostřikovače co ostřikují....
Jo a ten motor, co to pohání, by měl mít konečně správnej počet válců., A v nádrži nafta, a ne nějakej reproduktor.... :mrgreen:
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Bardotka H0

Příspěvekod TTmili » pát 22 lis, 2013 1:54 pm

TomBart píše:Tak si ji napatinujte ne. Copak to je takovej problém. Já nevím co víc ještě chcete, aby se vám při rozjezdu otevírali žaluzie nebo aby na vás mával fíra z okna. Co třeba kouřový generátor nebo pohupující šroubovka.....


Ale to není vůbec blbej nápad, když už jdou udělat otvírací se dveře, tak takové otevírající se žaluzie, navíc sesynchronizované se zvukem velkého chladicího okruhu, to by byla naprostá bomba. Kouřový generátor už jsem taky někde viděl (sice to bylo asi v "nulce" ale tak poloviční velikost už nebude takový problém) a pohupující se šroubovka na plném pluhu to by byla ta pravá třešnička na dortu. :lol:
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků