Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod jirkan » čtv 02 led, 2014 12:50 am

TommyH píše:Můžete mi prosím poslat číslo normy NEM, která řeší "Délka 2 spřažených krátkých spřáhel Flm se pohybuje v rozmezí 15,4 až 15,5 mm" ! Děkuji


To opravdu nemohu. Ale protožře jich mám doma pár stovek v krabičce, tak jsem náhodně vybral asi deset dvojic a změřil to.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod Matěj » čtv 02 led, 2014 4:06 am

U modelu mi chybí jakési odrazky umístěné u skutečných vozů v prohlubních na obou koncích střechy. Nejsou ani v příbalu.
Přechody by měly být více vystouplé a jejich boky natřené na zeleno.

IMAG0009a.jpg
Matěj
 
Příspěvky: 221
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 02 led, 2014 6:12 am

jirkan píše: Takže fakt nevím, kde se tam ta mezera bere.

Jirko zkus schválně porovnat rozměry od kraje čela podlahy k místu,kde se kulisa opírá směrem ven.Jen mě tak něco napadlo,když jsem si prohlížel fotky v magazínu.Zejména ta fotka zespodu bez podvozku mi přišla zajímavá,ale není to bohužel vidět celé.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 02 led, 2014 6:52 am

ČouĎák píše:spočítej-te si náklady na zpracování,kde firma chce až 600kč/h za namalování v PC.
formy v 100 tisícových položkách dle složitosti a když to umíte líp,tak se přihlašte o místo ve firmě,kde vyrábí modely.
Čekají na každého mudrlanta a dočkat se jich určitě nemůžou,kolik je jich za dveřmi ve frontě.

Proč by měl zákazník počítat náklady na vývoj a výrobu tedy opravdu netuším. :lol: To je snad starost výrobce,aby si spočítal na kolik ho vejde vývoj,výroba a jaká bude návratnost vynaložených investic.Zde se ale bavíme o tom,že byl na trh uveden výrobek,který nefunguje jak má.Mně tedy nepřijde zrovna v pořádku,aby výrobek vykazoval takové chyby,které zde někteří popisují.Jistě není žádná legrace navrhnout výrobek tak,aby vše sedělo tak jak má,o tom nikdo nepolemizuje.Zda došlo k chybě v návrhu formy,špatnému opracování,sestavení nebo ke kombinaci více věcí najednou není podstatné.Důležitá je jediná věc a tou je,aby byl zákazník za vynaložené peníze spokojen.To zjevně většina těch,kteří si vůz pořídili není :!: Pak je důležité,aby výrobce nějak reagoval,což jak vidno expresně učinil.Vtip je v tom,že si mohl tuto anabázi ušetřit,kdyby fungovala jakási výrobní kontrola.Házet zde čísla z norem,když se vůz nechová jak má je k ničemu.Jak vidno,zmiňované Roco,Flm dle mcx normu nedodržuje,ale přesto jsou všichni(většina)spokojeni.To už je samozřejmě také o zkušenostech výrobce,ale to platí u jakéhokoliv výrobku nejen u železničních modelů.Pracoval jsem ve své době ve firmě na výrobu nábytku,kde angažovali jistého pana inženýra,aby připravoval výkresy pro výrobu.Excelentní projektant s obrovskými zkušenostmi,ovšem v trošičku jiném oboru.Velmi těžce zkousával,že dle jeho výkresu se prostě nábytek vyrobit nedá. :D Tím chci říct jediné,žádný strom neroste do nebe a i mistr tesař se utne.
Naposledy upravil miroslav lengyel dne čtv 02 led, 2014 11:50 am, celkově upraveno 1
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 02 led, 2014 7:03 am

Matěj píše:U modelu mi chybí jakési odrazky umístěné u skutečných vozů v prohlubních na obou koncích střechy. Nejsou ani v příbalu.

To jsou držáky na koncovky,či spíše na lucerny pro noční návěst konec vlaku.
Naposledy upravil miroslav lengyel dne čtv 02 led, 2014 11:23 am, celkově upraveno 1
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod TommyH » čtv 02 led, 2014 9:20 am

jirkan píše:
TommyH píše:Můžete mi prosím poslat číslo normy NEM, která řeší "Délka 2 spřažených krátkých spřáhel Flm se pohybuje v rozmezí 15,4 až 15,5 mm" ! Děkuji


To opravdu nemohu. Ale protožře jich mám doma pár stovek v krabičce, tak jsem náhodně vybral asi deset dvojic a změřil to.


Aha, tedy měřením, tak proč tady "plácáte", že je to norma, když žádná taková norma není! :-D....trochu jsem Vás nachytal na švestkách :-D
TommyH
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 01 zář, 2013 9:00 am

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod Dosa » čtv 02 led, 2014 9:21 am

Pro Matěje: ty přechody se tady už řešily o několik stránek výše a je jasné, že je to jedna z hlavních příčin tak velké mezery.
Nevím jak kdo, ale já mám jednu zásadu, žádné předobjednávky. To se ukázalo už vícekrát, že to nedopadlo zrovna nejlépe. Já si raději počkám až na hotový model a pak se uvidí, zda koupit nebo ne. Že se na mně nedostane hned v první várce z toho se nezblázním. No a pokud výrobce případné nedostatky neodstraní, tak prostě nekoupím a peníze utratím jinde. V tomto případě doufám, jak firma Šikulové slíbila, se tak nestane a nedostatky odstraní.
Dosa
 
Příspěvky: 42
Registrován: úte 24 zář, 2013 7:22 am

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod radeksindy » čtv 02 led, 2014 10:10 am

Spřáhlové hlavy jsou jen záležitostí výrobce, norma na ně není. Omezení na některé jejich parametry jsou v NEM 362. Speciálně pro Mirka L. doporučuju vzít si na svoje vozy měrku nebo šupleru. Výrobci často u svých čtyřnápravových vozů normu nedodržují a projevuje se to třeba problémy při spřahování vozů s měchy. Z ROCO vozů si poslední dobou pamatuji poslední verze hechtů nebo sem si teď vytáhl Fleischmann 5152 (ABC4ü Pr 09) a ten má rozměr e = 7,85mm, tedy mimo danou toleranci (7,5mm -0,5). Nejen mimo danou toleranci, ale naprosto nesmyslně hluboko. Jak už tu někdo oměřil, tak délka spojených hlav GFM je asi 15,5mm, tj. 7,75mm na spřáhlo. Při hloubce 7,85mm jsou pak podobné vozy prostým najetím nespřažitelné. A dalo by se pokračovat s vozy ROCO, Trix, Rivarossi atd. Dvounápravové vozy bývají více v souladu s normou, u nich nejsou měchy nebo návalky a mezera je méně vidět. Ještě pro upřesnění, v NEM normách se nikde netvrdí, že správný stav je "nárazník na nárazník".
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod jarnotrulli » čtv 02 led, 2014 10:17 am

ČouĎák píše:
mlha píše:
ČouĎák píše:žádný výrobce se sběratelům nezavděčí.
buď to koupím s tím,že akceptuji pár chyb!
a když né?,tak to nekoupím! a udělám si to hezčí z odlitku
a v nejlepším si to kompletně namaluji v programu a vymodeluji sám z plastu,leptu.
jinak si chytráci na to udělejte formy za MEGA sami.

Když si Čouďáku koupíš nový telefon,který nebude telefonovat ale jenom posílat sms tak co,navrhneš nový?


tak budeme u míchání jablek s hrušek dohromady a myslet si,že je to jedno a totéž.
sice to začíná stejným písmenem mobil a model ale pleteme pojmy s dojmy.
když o mobilech,tak mobil za 3990kč bude stejně kvality,materiálu a zpracování jako ten za 12990kč?

pokud se budou řešit detaily a zpracování,tak to nebude vagon za 1400kč ale bude dražší a nakonec tu budeme brečet
nad zdražováním výrobců modelů.

Jen nepochopím proč to tedy kupujete,když se vám pořád něco nelíbí!

spočítej-te si náklady na zpracování,kde firma chce až 600kč/h za namalování v PC.
formy v 100 tisícových položkách dle složitosti a když to umíte líp,tak se přihlašte o místo ve firmě,kde vyrábí modely.
Čekají na každého mudrlanta a dočkat se jich určitě nemůžou,kolik je jich za dveřmi ve frontě.


Trošku nechápu, proč tady obhajuješ nekvalitní výrobek? Já sice chápu že vývoj není zadarmo, formy nejsou zadarmo, ale mě jako zákazníka to vůbec nezajímá. Já chci prostě za svoje peníze kvalitní výrobek. Navíc tyhle výše zmiňované chyby musely být šikulům dobře známé, a přesto vypustily tyhle zmetky na trh.
jarnotrulli
 
Příspěvky: 161
Registrován: stř 27 říj, 2010 8:57 pm

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod alik » čtv 02 led, 2014 11:28 am

Pánové, snažte se sebevíc, ale mě ty vozy nezhnusíte. Každý, komu jsem ty "zmetky" zatím ukázal byl nadšen. Někdo je holt nad věcí a z modelu se raduje, druhý asi nikdy nestráví, že ten vagon stojí 1500. Ano je to hodně, ale buď to beru jako fakt, nebo nekupuji. Taky se to dá ještě vrátit, 14 denní lhůta ještě běží. Ty vady jsou už úplně směšné - větší mezírka, která se dá za 2 minuty šmirglem opravit nebo pro lenochy počkat na nové; nepasující spřáhla - stačí prohrabat se hromadou spřáhel a vždy nějaké sedne, protože každý kus i v rámci jednoho typu a výrobce má toleranci (já jsem to měl naopak - hledal jsem, až jsem našel 2 kusy, co nešly nasadit). Zvýšené spřáhlo a rozpojování - cvak podvozek, kleštičky přitlačit plíšky, cvak znovu 2 min a je hotovo (jsem rád, že to tak je, protože se po odstranění tření o plechy zlepší jízda na kritických místech). Krupičky v laku? Viděli jste někdy ten vagon doopravdy - je hladký a lesklý jako ty vaše mobily z číny nebo mercedesy, se kterými to srovnáváte? Křivá okna - ano, když bych to zázrakem zvětšil 87x, tak to bude vidět. Pak tady někomu chyběl nárazník - smůla, to se mi stalo už 100x u všech možných výrobků, že někdo něco zapomněl přibalit - stačí napsat prodejci a dostanete náhradní. Pokud nejste ochotni na model za pekelných 1500 Kč šáhnout a dodělat si detaily podle svých potřeb a požadavků (jiný zákazník by to tak ale nechtěl, pozor), tak je chyba někde jinde.
alik
 
Příspěvky: 77
Registrován: pon 27 srp, 2012 5:02 pm

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 02 led, 2014 11:47 am

radeksindy píše:Spřáhlové hlavy jsou jen záležitostí výrobce, norma na ně není. Omezení na některé jejich parametry jsou v NEM 362. Speciálně pro Mirka L. doporučuju vzít si na svoje vozy měrku nebo šupleru. Výrobci často u svých čtyřnápravových vozů normu nedodržují a projevuje se to třeba problémy při spřahování vozů s měchy. Z ROCO vozů si poslední dobou pamatuji poslední verze hechtů nebo sem si teď vytáhl Fleischmann 5152 (ABC4ü Pr 09) a ten má rozměr e = 7,85mm, tedy mimo danou toleranci (7,5mm -0,5). Nejen mimo danou toleranci, ale naprosto nesmyslně hluboko. Jak už tu někdo oměřil, tak délka spojených hlav GFM je asi 15,5mm, tj. 7,75mm na spřáhlo. Při hloubce 7,85mm jsou pak podobné vozy prostým najetím nespřažitelné. A dalo by se pokračovat s vozy ROCO, Trix, Rivarossi atd. Dvounápravové vozy bývají více v souladu s normou, u nich nejsou měchy nebo návalky a mezera je méně vidět. Ještě pro upřesnění, v NEM normách se nikde netvrdí, že správný stav je "nárazník na nárazník".


Hele Ty provokatére :D tak FLM 5152 shodou okolností mám,dokonce i další 3 vozy v soupravě a všechny spřáhnu prostým najetím na vozy.Rovněž tak vozy Roco spřáhnu bez problému najetím na vozy.Jediná vyjímka jsou vozy Liliput,kde mám ovšem elektrická spřáhla Viesmann.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod Dosa » čtv 02 led, 2014 12:35 pm

alik píše:Pánové, snažte se sebevíc, ale mě ty vozy nezhnusíte.

To přece nikdo nechce. Jen se zde upozorňuje na chyby. Pravda někteří trochu více sugestivně, ale to je tím, že se spousta modelářů na ně těšila a teď jsou zklamaní.
Dosa
 
Příspěvky: 42
Registrován: úte 24 zář, 2013 7:22 am

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod alik » čtv 02 led, 2014 1:12 pm

Ja jsem taky nemyslel lidi, co konstruktivne upozornuji na nedostatky, ktere ale nepovazuji za tak zasadni, aby bylo treba pouzivat slovo zmetek a ktere jsou navic v podstate vyreseny. Uvedomte si, ze ne kazdy, kdo sem vleze, ty nase debaty spravne pochopi a kdyz si precte, ze je to zmetek, tak tomu uveri, aniz by vozy videl nebo chtel videt. Proto trochu objektivity.
alik
 
Příspěvky: 77
Registrován: pon 27 srp, 2012 5:02 pm

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod Houmr » čtv 02 led, 2014 1:45 pm

A já myslel že by se zde měli probírat věcné připomínky.
Moderátor by měl zasáhnout a to už tak před pěti stránkami. :roll: Tohle nemá cenu pročítat, jdu si radši zajezdit na půdu. :mrgreen:
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod Polabský » pát 03 led, 2014 10:12 pm

Vstupuji do zdejší diskuse, byť jsem si Bai -ky od Šikulů ještě stále nekoupil. Ale hodlám, za Všudybylku alias Bolševika :D !!
Mrzí mě úroveň některých diskusních příspěvků. Často se jedná o mlácení prázdné slámy.
Je mi jasné,že šikulovská prvotina má značné množství drobných dětských neduhů. Oceňuji, že se firma snaží poprat se s tím. Chci požádat některé diskutující aby podstatně konkrétněji formulovali své námitky aby je dodavatel dokázal implementovet ve výrobě. (Kecy tapu Mercédes : Trabík jsou k prdu!!).
Buďme rádi, že se našli "blázni", kteří jsou ochotni pro NÁS něco udělat. Konkrétní informací o nedostatku pomůžete dodavateli výrazně víc !!!!

Děkuji výrobci, že šel s kůží na trh a přeji mu pevné nervy a mnoho podnikatelských úspěchů!!

Všem přeji Vše dobré !!

P.S. Nechtěl bychaby tato aktivita skončila jako Rybáci nejmenované firmy :cry: .............. Bohužel :-(
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků