4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod vvitty » úte 16 led, 2024 8:13 pm

Jas lze menit pro kazdy okruh zvlast v CV a pro osvetleni celkove v CV nebo pres funkcni klavesy.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod shodan » čtv 18 led, 2024 4:08 pm

Osvetleni dorazilo.. ted zacne sranda... ten navod me moc nenavadi :D ale hlavne ty koncove svetla ma Rivarossi prilepene... tak by jeden vy... PS: jak se to hřeje? viz. obrázek.. diky
Přílohy
viber_image_2024-01-18_17-26-44-657.jpg
shodan
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 17 říj, 2010 2:40 pm

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod vvitty » čtv 18 led, 2024 4:59 pm

Koncova svetla neni zadny duvod vyndavat ! (??) Staci odpajet draty z originalni desky a pak je pripajet na dodanou, viz krok 3. Ale doplnim tam tedy poznamku pro ostatni.

Ten usmernovac se nijak nehreje, neni duvod, provozni vykonova ztrata na nem je kolem 10 - 15 mW, mzikove v okamziku programovani asi 80 mW. Pokud by se to melo hrat tak bude z druhe strany a s chladicem nebo aspon rozvodem tepla v medi na plosnem spoji. Nizke provedeni stale neni dostupne a davat ho nahoru by komplikovalo zapojovani ve voze, mene mista na pajeci plosky pro kabelaz.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod shodan » čtv 18 led, 2024 5:26 pm

Dekuji, za info.. koncaky uz mi jsou jasny :mrgreen:
Ja mam verzi pater s vyhlídkovým oknem vlakvedoucího, takže ty dve samostatne diody dám na konec pod koncova svetla.. tam kde jsou ty 2 okna
Přílohy
480186-2_hrs4330-3.jpg
480186-2_hrs4330-3.jpg (18.23 KiB) Zobrazeno 1061 krát
shodan
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 17 říj, 2010 2:40 pm

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod vvitty » čtv 18 led, 2024 5:46 pm

Tam v podstate ty jednoduche diody taky patri, lisi se jen co je tam za okna ale prostor je stejny.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod apa » stř 27 bře, 2024 7:27 am

Dobrý den

První část návodu k osvětlení na webu pojezdy.eu nelze otevřít!! Hlásí jen samé varování, že nelze otevřít a to včetně celého webu pojezdy.eu??
Rád bych dokončil osvětlení patráku, ale dokončení návodu k nastavení registru je v nedohlednu...Již nelze otevřít ani první část, takže začínám být už opravdu vyžhavený!!
Neskutečné...
apa
apa
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 10 dub, 2021 5:59 am

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod Zlámalík » stř 27 bře, 2024 7:56 am

No a co tak neřvat tady na fóru a napsat panu Pohořelému? Přechází na nový web, jak se dívám, tak je to třeba proto. Mail: info@pojezdy.eu
Neskutečné...
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod shodan » stř 27 bře, 2024 8:05 am

asi tak... je videt, ze se migruje na novy web... takže se vyžhav a uklidni...
shodan
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 17 říj, 2010 2:40 pm

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod vvitty » stř 27 bře, 2024 11:20 am

Vývoj od doby spuštění webu před patnácti lety poněkud pokročil a provozované systémy z té doby - redakční a prodejní část - byly nadále neudržovatelné. V souvislosti s přechodem na "soudobé" technické řešení webu bylo nutné opustit PHP verze 4.3 a přejít na aktuální verzi 7.4, což znamená faktické ukončení provozu redakčního systému s články na našem webu (protože poslední dostupná verze od původního autora je deset let stará a na současné infrastruktuře nepoběží). Staré linky tak nefunguji a fungovat jiz nebudou. Zbyly tam nejake pozustatky puvodnich php souboru ktere jsem prehlednul, ted uz jsou vymazany a vse je presmerovano na funkcni stranky. Za upozorneni dekuji.
Za komplikace s nedostupností stránek během víkendu a odstavením starého redakčního systému se omlouvám ale nejsem (a nebudu) Alza s garancí provozu 24/7. V případě jakékoliv nespokojenosti lze samozřejmě dodané osvětlení vrátit a uhrazenou částku i s náklady na vrácení Vám poukáži na účet.

Návody k dekodéru jsou v současné době dostupné jako přílohy u příslušné položky v eshopu.
https://pojezdy.eu/cs/h0-osvetleni-inte ... rossi.html
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod apa » stř 27 bře, 2024 12:51 pm

To Zlámalík, shodan
Pánové na návod čekám několik měsíců. Kdo má vědět kdy bude, když se termín posouval z jednoho víkendu na další a tak pořád dokola. Nikde žádné info.o přechodu na nový web? Ani krátká zpráva nic. Jen hromada plošáku v pytli a poraď si.
apa
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 10 dub, 2021 5:59 am

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod vvitty » stř 27 bře, 2024 5:03 pm

apa: Mate pravdu, zverejneni navodu se oproti vyrobe desek pomerne zdrzelo. Je to dano tim ze veci kolem elektroniky pro modely mne nezivi a delam je pri zamestnani, coz je minimalne zde na diskuzi celkem dobre znamo. Ne vzdy se program predpokladane prace na techto vecech podari dodrzet. Za komplikace se jeste jednou omlouvam a prosim, vyuzijte me nabidky vyse a kontaktujte mne za ucelem vraceni te hromady plosnaku v pytli. Dekuji.
PS: Vetsina zakladniho nastaveni odpovida obvyklemu prirazeni CV registru.

Ad funkcnost webu pojezdy.eu - obsah cele domeny byl nedostupny cca od patku vecer do soboty vecer, vetsinu te doby tam byla informace o probihajici udrzbe. Od nedele rano tam opet normalne funguje eshop, s vyjimkou pokusu o pristup pomoci primych odkazu na nektere stare clanky ktere vedly k chybovemu hlaseni o kterem jsem nevedel a ted uz je to opraveno. Puvodni zamer byl upravit puvodni zdrojove kody tak aby puvodni clanky bylo mozne zobrazit, proto na webu zustaly puvodni php soubory redakcniho systemu ktere pri pokusu o pristup pres primy odkaz vratily chybovou hlasku. S ohledem na to ze nejsem schopen do doby nez bych zdrojaky upravil funkcnost pri pokusu o primy pristup z odkazu jinde nebo odkazu ulozeneho v prohlizeci uzivatele jsem veskere fragmenty stareho webu odstranil a pokouset se to obnovit uz nebudu. Navody budou napriste k dispozici rovnou pod prislusnou polozkou v eshopu.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod jipol57 » stř 27 bře, 2024 6:24 pm

apa píše:Pánové na návod čekám několik měsíců... ... Jen hromada plošáku v pytli a poraď si.

Musím oponovat.
Sada ke mně dorazila kolem vánoc. Plošňáky byly pospojované drátky, a já jako amatér, jsem bez hledání návodu, na stole zkušebně připojil DCC (podle popisu na destičkách). Fungovalo na obvyklou adresu 3.
K realizaci jsem se dostal asi před 3 týdny, a návody dostupné byly. Pro mě hlavně nastavení CVček.

Jen jsem měl jednu potíž. Zabudoval jsem úspěšně jeden dekodér, v pořádku. Úplně stejně druhý, ale při zapnutí DCC to krátce bliklo, a tma a nic. Nemám rád nějaké okamžité reklamace, tak jsem bádal, a zjistil jsem 1. vstupní neprůchozí SMD součástku, mírně ohořelá, na níž bylo k přečtení jen 1 a na konci 0 (15R0).
Zpvu jsem nevěděl, je-li to odpor, nebo nějaká pojistka.
Ještě jsem zkusil připojit regulovaný zdroj DC, za onu součástku, a zjistil jsem že zbytek funguje správně. Na DC se rozsvítilo vše, s odběrem 0,01A.
Znovu jsem rozebral 1. soupravu, zjistil jsem, že je to jen odpor 15R, vyměnil ho a už to funguje jak má.
Má pro to autor vysvětlení? Mohl být vadný odpor? Před 3 měsíci, na stole to fungovalo dobře. Nemyslím si, že bych udělal chybu v zapojení. Na tom jsem pak už nic neměnil.

EDIT: oprava naměřeného proudu, ne 0,1 ale 0,01A
Naposledy upravil jipol57 dne čtv 28 bře, 2024 8:49 am, celkově upraveno 1
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod vvitty » stř 27 bře, 2024 6:59 pm

jipol57: je to odpor 15R, ucelem je ochrana elektroniky a modelu pri nejakem problemu typu zkrat na vystupech - pak ten odpor prerusi (nevratne) privod proudu. Proc se to stalo pokud nebyl problem v zapojeni me ted moc nenapada, parkrat se mi to stalo pri ozivovani desek a vzdy byl pricinou zkrat nekde dal na desce. Budu delat dalsi varku ted o svatkach tak nad to pohlidam a uvidime. Vsechny sady jsou samozrejme testovane nez odejdou k zakaznikum.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod apa » stř 27 bře, 2024 8:52 pm

To vvitty děkuji, ale bohužel Vaši nabídku k vrácení nevyužiji, jelikož již je s toho pytle většina osazeno. Teď mi nasadil do hlavy brouka jipol57, když mu nečekaně odešel nějaký odpor. Sám na to asi nepřijdu, jelikož nejsem tak zdatný amatér, který by to poskládal poslepu a k tomu zjistil i závadu... Co teď vše vykuchat a poslat k reklamaci, bude to na další čekání, do pytle s tím...

Takže se modlit ať to svítí
apa
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 10 dub, 2021 5:59 am

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod vvitty » stř 27 bře, 2024 9:02 pm

apa: Pripadne reklamace jsem vzdy vyresil ke spokojenosti zucastnenych, pokud se ji bojite uz predem tak to prosim vyndejte ze soupravy a vratte. Usetrime aspon ostatni dalsich prispevku az Vam na tom nahodou neco odejde a ja budu treba na sluzebce nebo dovolene a budu mit par dnu nedostupny telefon.

A jinak hekze Velikonoce!
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 24 návštevníků