4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod vvitty » stř 22 lis, 2023 4:57 pm

Jacek píše:V CV se to dá určitě nastavit "normálně", jen v návodech k osvětlení zcela chybí popis a příklad pro ten normální stav.


Nevadi ze ten navod jeste neni ani napsany ?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod Vysočina » stř 22 lis, 2023 7:28 pm

Přátelé za pouhých 771 hodin jsou vánoce :mrgreen: :twisted: :mrgreen: :mrgreen:
(.) P R U D Í Č
Vysočina
 
Příspěvky: 138
Registrován: ned 29 lis, 2009 1:09 pm
Bydliště: 758029 HCV

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod Paul van der Wall » pát 24 lis, 2023 7:57 pm

Zdravím všechny,

já mám soupravu už nějakých x let a digitalizovanou od kolegy z pražské burzy. Dosazena také madla na střední vozy jednotky a cestující. Momentální problém je, že po několika minutách jízdy zhasne přesně polovina soupravy a je konec.....Měl by někdo nějaký tip, co s tím ?¨

Díky !
Paul van der Wall
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 17 zář, 2023 1:55 pm

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod Pavel-HP » sob 25 lis, 2023 6:51 am

Poněkud nedostatečná informace.
Řešení je v křišťálové kouli, nejspíš.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod JaroHo » sob 25 lis, 2023 7:25 am

Paul van der Wall píše:Zdravím všechny,

já mám soupravu už nějakých x let a digitalizovanou od kolegy z pražské burzy. Dosazena také madla na střední vozy jednotky a cestující. Momentální problém je, že po několika minutách jízdy zhasne přesně polovina soupravy a je konec.....Měl by někdo nějaký tip, co s tím ?¨

Díky !

rozebrat a prolézt kontakty od podvozku až nahoru k desce. A nebo se obrátit na instalatéra osvětlení :wink:
a hlavně! jak asi máme vědět kdo tam co dal za za osvětlení.. je tam obyč led pásek a nebo tištěný spoj?
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod knemo » pát 01 pro, 2023 6:05 am

Jen dotaz na vvity - jak vypadá situace s postupem prací na osvětlení?
Mám jich několik před-objednaných, tak jestli s nimi mohu na vánoce počítat? :?:
knemo
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 23 kvě, 2013 11:11 am

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod vvitty » ned 03 pro, 2023 11:04 pm

knemo píše:Jen dotaz na vvity - jak vypadá situace s postupem prací na osvětlení?
Mám jich několik před-objednaných, tak jestli s nimi mohu na vánoce počítat? :?:


Uvidime. Aktualne probiha casove nejnarocnejsi "dratovani", ted pres vikend jsem udelal cca 20 sad tak to v tydnu zacnu postupne zase rozesilat. V tydnu mam par dnu dovolenou tak se tomu budu taky venovat. Ale do Vanoc to vsechno zrejme nestihnu, bohuzel se objevilo par rodinnych starosti k reseni.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod apa » sob 13 led, 2024 8:57 am

Dobrý den

Zajímalo by mně, kdy již konečně bude k dispozici návod k nové verzi osvětlení? Několikrát jste zmiňoval termín, že se objeví několik víkendu zpětně a stále nic...Nechápu jak můžete prodávat celkem složité osvětlení, bez jakéhokoli návodu. Pokud lze použít Váš původní návod, ze stránek eshopu netuším, pokud ano budu postupovat podle něj.
Rád bych již začal montáž a né se jen díval na hromádku plošáku v sáčku.
Děkuji za odpověď
Zdraví apa
apa
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 10 dub, 2021 5:59 am

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod vvitty » sob 13 led, 2024 9:40 am

Postup je v zasade shodny, pajeci plosky zustaly na stejnych mistech.
Misto konektoru mezi deskami jednoho vozu jsou draty napevno, tam neni treba nic menit - pokud je nechcete z nejakeho duvodu zkracovat.

Vodice s konektory pro propojeni mezi vozy je treba odpajet, jinak nepujdou protahnout skrz kastli, a pote zapajet zpet na puvodni misto. Doporucuji je zkratit.
Konektor mezi poloviny soupravy se jiz neosazuje, konektory maji zamky proti prepolovani.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod vvitty » sob 13 led, 2024 3:56 pm

Prvni verze navodu je zde - upraveno : s ohledem na upravy v provozu webu jiz puvodni stranky nejsou dostupne, navod je soucasti popisu zbozi na eshopu
https://pojezdy.eu/cs/h0-osvetleni-inte ... rossi.html

Objevilo se v prubehu nekolik dalsich komplikaci, napriklad jak na 15 let starem redakcnim systemu ktery uz davno nema podporu zverejnit clanek. Zrejme bude nutne prejit na neco novejsiho, coz zabere dost casu - tak je to zatim aspon provizorne bez diakritiky.
Naposledy upravil vvitty dne stř 27 bře, 2024 5:07 pm, celkově upraveno 1
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod knemo » ned 14 led, 2024 11:48 am

Dobrý den, nezůstala někomu madla co výrobce nedodal k jednotkám a posílal dodatečně? Pokud ano, prosím o SZ - 8 ks jsem totiž uklidil tak pečlivě, že je ani sám nemohu najít :-( :-( :-(
knemo
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 23 kvě, 2013 11:11 am

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod Jindřich Bek » ned 14 led, 2024 2:55 pm

knemo píše:Dobrý den, nezůstala někomu madla co výrobce nedodal k jednotkám a posílal dodatečně? Pokud ano, prosím o SZ - 8 ks jsem totiž uklidil tak pečlivě, že je ani sám nemohu najít :-( :-( :-(

Zkuste kontaktovat dovozce modelů Rivarossi e-shop Ben-Zerba.
Jindřich Bek
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 20 kvě, 2018 7:28 pm

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod apa » pon 15 led, 2024 10:21 pm

To vvitty
Děkuji za první díl návodu, ale nějak tam postrádám osvětlení toalet. Pokud ovšem není nějak sloučeno z osvětlením přístavku? Jak je to prosím z napájením z kolejí? Nikde není vysvětleno, hlavně obrazově, který drát kde napájet na sběrače, jejich umístění, který vagón, atd.
Děkuji
apa
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 10 dub, 2021 5:59 am

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod vvitty » pon 15 led, 2024 11:06 pm

Na starych patrech byly vzadu pouze predstavky, oba byly ovladany soucasne. Tento koncept zustal na desce zachovan. Pokud chcete oddelit zadni predstavek a WC je treba prepojit jeden z cernych vodicu od desticky (F) a z vystupu AUX1 jej prepojit na vystup AUX2, spolecne se zbytkem osvetleni interieru koncoveho vozu. Dovolim si v teto souvislosti pripomenout ze na realne souprave by se to zapnulo vse najednou.

Privody od sberacu - krok cislo 3 v navodu vcetne fotky. Na sberace v podvozku se nic nepaji, to uz je provedeno od vyrobce. Vodice od sberacu odpojite od originalni desky a nasledne napajite na plosky oznacene jako DCC J a DCC K dle obrazku.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod apa » úte 16 led, 2024 7:48 pm

To vvitty
Děkuji za info. ohledně napájení. Mám doma dvě soupravy dosud nevytažené z krabic, takže jsem ani netušil, že již maj přípravu. Čekal jsem na osvětlení a také návod abych mohl začít.
Tu toaletu neřeším, můj dotaz směřoval jestli bude samostatně osvětlená. Někde jsem to četl, včetně funkce problikávání. Také by mě zajímalo jestli půjde snižovat, zvyšovat jas osvětlení soupravy?
Děkuji
apa
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 10 dub, 2021 5:59 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: TheJaro a 35 návštevníků