Lokomotivy 150/151/350 od ACME

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Lokomotivy 150/151/350 od ACME

Příspěvekod Pivrnec78 » pát 12 led, 2024 12:17 pm

Dík za radu, ty topné spojky jsem urval už kdysi na té 350 001 a jsem ochotný je obětovat i tady. Jak se dostanu dovnitř zhruba si pamatuju Stejně musím dát kinematiku i na druhou stranu - tam jsou hadice a plná jímka. Takže určitě ji rozeberu. Díval jsem se, že bandáže (bandážová kola) asi jsou v pytlíku a ty tam taky příjdou, takže se asi v sobotu ji podívám na střeva ... Včera, když jsem si ji vyzvedl, vybalil a projel, na to ostatní už nebyl čas ...
H0, analog - konec IV.ep., V.ep. a začátek VI.ep. ... to, co jezdí (jezdilo) a to, co se mi líbí ...
Uživatelský avatar
Pivrnec78
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 10 říj, 2006 6:02 pm
Bydliště: Fulnek

Re: Lokomotivy 150/151/350 od ACME

Příspěvekod Deathlosopher » pát 12 led, 2024 12:27 pm

Pivrnec78 píše:Dík za radu, ty topné spojky jsem urval už kdysi na té 350 001 a jsem ochotný je obětovat i tady. Jak se dostanu dovnitř zhruba si pamatuju Stejně musím dát kinematiku i na druhou stranu - tam jsou hadice a plná jímka. Takže určitě ji rozeberu. Díval jsem se, že bandáže (bandážová kola) asi jsou v pytlíku a ty tam taky příjdou, takže se asi v sobotu ji podívám na střeva ... Včera, když jsem si ji vyzvedl, vybalil a projel, na to ostatní už nebyl čas ...

Není zač. Jinak upřímnou soustrast s výměnou kinematiky. Ještě jsem neměl jediný případ, kdy by ta kinematika z pytlíku v pohodě fungovala bez broušení všeho možného. Jako by měli dvě kvality kinematik a ty dobré montovali na moodel a špatné dávali do pytlíku. A pak to vyndání hadic (kvůli té kinematice), které jsou zalepené... ufff! Modely to jsou krásné, ale provedení je hrozné.
Uživatelský avatar
Deathlosopher
 
Příspěvky: 91
Registrován: sob 09 kvě, 2020 3:47 pm

Re: Lokomotivy 150/151/350 od ACME

Příspěvekod Pivrnec78 » pát 12 led, 2024 7:59 pm

Deathlosopher píše:Není zač. Jinak upřímnou soustrast s výměnou kinematiky. Ještě jsem neměl jediný případ, kdy by ta kinematika z pytlíku v pohodě fungovala bez broušení všeho možného. Jako by měli dvě kvality kinematik a ty dobré montovali na moodel a špatné dávali do pytlíku. A pak to vyndání hadic (kvůli té kinematice), které jsou zalepené... ufff! Modely to jsou krásné, ale provedení je hrozné.

Hadice nevyndávám, pouze odcvakám to, co překáží kinematice. Horší je to s hákem. Model je na ježdění, může se setkat (srazit) s čímkoliv.
A vzhledem k tomu, že je už od někoho jiného, nevím, co s tím dělal on. On tam měl taky Roco spřáhlo na fotce, ale přišlo to bez spřáhla ... Mu to prý problémy nedělalo, ale poslední dobou ho měl jen ve vitrýně.
H0, analog - konec IV.ep., V.ep. a začátek VI.ep. ... to, co jezdí (jezdilo) a to, co se mi líbí ...
Uživatelský avatar
Pivrnec78
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 10 říj, 2006 6:02 pm
Bydliště: Fulnek

Re: Lokomotivy 150/151/350 od ACME

Příspěvekod Pivrnec78 » sob 13 led, 2024 7:19 pm

Pivrnec78 píše:
Deathlosopher píše:Není zač. Jinak upřímnou soustrast s výměnou kinematiky. Ještě jsem neměl jediný případ, kdy by ta kinematika z pytlíku v pohodě fungovala bez broušení všeho možného. Jako by měli dvě kvality kinematik a ty dobré montovali na moodel a špatné dávali do pytlíku. A pak to vyndání hadic (kvůli té kinematice), které jsou zalepené... ufff! Modely to jsou krásné, ale provedení je hrozné.

Hadice nevyndávám, pouze odcvakám to, co překáží kinematice. Horší je to s hákem. Model je na ježdění, může se setkat (srazit) s čímkoliv.
A vzhledem k tomu, že je už od někoho jiného, nevím, co s tím dělal on. On tam měl taky Roco spřáhlo na fotce, ale přišlo to bez spřáhla ... Mu to prý problémy nedělalo, ale poslední dobou ho měl jen ve vitrýně.

Tak jsem model rozebral. Na původním spřáhle došlo ke zlepšení a již se nezasekává s žádným vozem. Ale na tom, co bylo původně bez spřáhla, se nyní zasekává. Tak nevím, co je špatně tady. Nepřehodil jsem je mezi sebou, to si jsem jistý. Asi to chce uzrát ...
H0, analog - konec IV.ep., V.ep. a začátek VI.ep. ... to, co jezdí (jezdilo) a to, co se mi líbí ...
Uživatelský avatar
Pivrnec78
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 10 říj, 2006 6:02 pm
Bydliště: Fulnek

Re: Lokomotivy 150/151/350 od ACME

Příspěvekod Deathlosopher » ned 14 led, 2024 2:53 pm

Tak jsem model rozebral. Na původním spřáhle došlo ke zlepšení a již se nezasekává s žádným vozem. Ale na tom, co bylo původně bez spřáhla, se nyní zasekává. Tak nevím, co je špatně tady. Nepřehodil jsem je mezi sebou, to si jsem jistý. Asi to chce uzrát ...

Zdravím, to je zvláštní. Nezamáčkl jste při manipulaci nárazníky a proto už to nedělá problémy? Já bych ty dvě strany porovnal čili proměřil, jaká je vzdálenost mezi karosérií a koncem nárazníku (popř. jestli nejsou pootočené). Druhá věc je, jestli ta nová kinematika třeba nevyjíždí méně, než by měla, což by pak mohlo taky vyústit v to zasekávání se nárazníků. Jinak nevím, co jiného by to mohlo dělat.
Mimochodem, tu kulisu s kinematikou z pytlíku jste prostě zkompletoval a normálně to volně chodí na obě strany? To je po mých zkušenostech naprosto nemyslitelné. :D
Uživatelský avatar
Deathlosopher
 
Příspěvky: 91
Registrován: sob 09 kvě, 2020 3:47 pm

Re: Lokomotivy 150/151/350 od ACME

Příspěvekod Pivrnec78 » ned 14 led, 2024 4:46 pm

Deathlosopher píše:Zdravím, to je zvláštní. Nezamáčkl jste při manipulaci nárazníky a proto už to nedělá problémy? Já bych ty dvě strany porovnal čili proměřil, jaká je vzdálenost mezi karosérií a koncem nárazníku (popř. jestli nejsou pootočené). Druhá věc je, jestli ta nová kinematika třeba nevyjíždí méně, než by měla, což by pak mohlo taky vyústit v to zasekávání se nárazníků. Jinak nevím, co jiného by to mohlo dělat.
Mimochodem, tu kulisu s kinematikou z pytlíku jste prostě zkompletoval a normálně to volně chodí na obě strany? To je po mých zkušenostech naprosto nemyslitelné. :D

Ne, piloval jsem jak vzteklý, ojížděl hrany, aby to nedrhlo. Dnes nebyl čas to řešit. Ono ale záleží taky v jaký moment přitáhnu ten šroubek, co drží kinematiku ...
H0, analog - konec IV.ep., V.ep. a začátek VI.ep. ... to, co jezdí (jezdilo) a to, co se mi líbí ...
Uživatelský avatar
Pivrnec78
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 10 říj, 2006 6:02 pm
Bydliště: Fulnek

Re: Lokomotivy 150/151/350 od ACME

Příspěvekod Deathlosopher » úte 16 led, 2024 7:44 am

Pivrnec78 píše:Ne, piloval jsem jak vzteklý, ojížděl hrany, aby to nedrhlo. Dnes nebyl čas to řešit. Ono ale záleží taky v jaký moment přitáhnu ten šroubek, co drží kinematiku ...

Já jsem si říkal, že by vše fungovalo jak má. :D Ty šroubky mají nepochybně vliv, ale mně to nikdy nefungovalo bez dlouhého pilování, i když jsem to zkoušel ladit těmi šroubky.
Pořád se ještě ta druhá strana zasekává? Anebo nebyl zatím čas?
Uživatelský avatar
Deathlosopher
 
Příspěvky: 91
Registrován: sob 09 kvě, 2020 3:47 pm

Lokomotiva 388 Traxx od A.C.M.E.

Příspěvekod Eury » ned 31 bře, 2024 10:57 pm

Neviem kam najlepsie smerovat svoj dotaz ale kedze sa uz v tomto vlakne spominali 388 od ACME, tak skusim tu:
Mate sksuensoti s tovarenskym zvukom v 388? Uvazujem, ci si obejdnat novinky od acme v analogu a ozvucit alebo kupit rovno v digitale.
Viem ze napr. pri gorilach a esach tie zvuky neboli moc slavne ale mozno pri takejto medzinarodne jazdiacej masine to bude lepsie.
Vopred diky za rady.
Eury
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 17 led, 2013 9:22 pm

Re: Lokomotiva 388 Traxx od A.C.M.E.

Příspěvekod Deathlosopher » pon 01 dub, 2024 9:39 pm

Eury píše:Neviem kam najlepsie smerovat svoj dotaz ale kedze sa uz v tomto vlakne spominali 388 od ACME, tak skusim tu:
Mate sksuensoti s tovarenskym zvukom v 388? Uvazujem, ci si obejdnat novinky od acme v analogu a ozvucit alebo kupit rovno v digitale.
Viem ze napr. pri gorilach a esach tie zvuky neboli moc slavne ale mozno pri takejto medzinarodne jazdiacej masine to bude lepsie.
Vopred diky za rady.

Zdravím!
Já bych teda do toho ani tak nešel. S těmi Gorilami apod. to bylo, jak píšete, tedy hrůza. Věřím, že někdo ty zvuky do 388 udělá (Jacek, Fero), když jich je totik letos v plánu. Mně, žel, A.C.M.E. 388 ČD Cargo doteď dokonce ani nejezdí, jelikož jsem ještě neobjevil závadu. Takže zvuk zatím neřeším. Možná u italských lokomotiv si dají na zvuku záležet, ale u jiných bych tomu moc nevěřil. Ale je to jen můj pohled, navíc žádnou zvukovou mašinu od nich nemám, vždy jen analog. Určitě se najde někdo zkušenější.
Uživatelský avatar
Deathlosopher
 
Příspěvky: 91
Registrován: sob 09 kvě, 2020 3:47 pm

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků