Plánky kolejišť HO

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Plánky kolejišť HO

Příspěvekod tusakvlasta » pát 02 lis, 2012 8:29 pm

Založil jsem toto téma pro prezentaci plánků a diskuzi o tom co a jak vylepšit, a podobně.
Pro začátek dávám do placu svůj rozpracovaný plánek. Není zdaleka hotov a není dokončeno pokračování tratě + skryté koleje. Plocha plánku je 8 x5 metrů a ochoz je ze tří stran + vnitřek. Kolejiště bude umístněno v podkrovní místnosti, kde protilehlé strany o šíři 5 m mají od cca 150 cm zkosený strop. Mou prioritou při plánování jsou dlouhé vyhýbky a dlouhé zatáčky, jen u depa a malého nádraží jsem zvolil kratší protože chci mít epochu I-IV, ale spíš starší, zlatou parní éru. Plánování je ve Wintracku, ale nedaří se mi vložit soubor, aby se s ním dalo dál pracovat pro vaše návrhy a úpravy.
Přílohy
plan.PNG
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: Plánky kolejišť HO

Příspěvekod Sukafon » pát 02 lis, 2012 11:35 pm

Toto patří do sekce modelové kolejiště. Jinak je mi záhadou, jak chcete modelovat vzdálená místa na kolejišti, ke kterým nemáte přístup. Ochoz je sice ze 3 stran + vnitřek, ale stejně je plocha tak obrovská, že se tam nemáte šanci dostat, aniž byste si lezl po kolejišti a poničil si jej. A další věc. Sice nemám tušení o vašem jmění, ale pokud nejste těžký milionář, tak je váš plán stejně naivní, jako touha mladých teenagerů o vztahu se supermodelkou.
Sukafon
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 27 zář, 2012 5:45 pm

Re: Plánky kolejišť HO

Příspěvekod hrboun » sob 03 lis, 2012 5:26 am

To kolejiště je super! Jestli jsem to pochopil dobře tak ho budete obcházet uličkou vlevo a přístup zepředu bude volný....
hrboun
 
Příspěvky: 123
Registrován: pát 02 bře, 2012 5:15 pm
Bydliště: Brno

Re: Plánky kolejišť HO

Příspěvekod dnovy » sob 03 lis, 2012 12:21 pm

KOlejiště vypadá hezky akorát pokud by měla být detailně udělaná krajina tak se to v jednom člověku nedá stihnout....pokud je vás víc, tak jen do toho..Mluvím za sebe, 1 rok trvá plocha 1X2m...ale jsem línej a zdaleke nedělám každej den...což je ale vetšina lidí.
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Plánky kolejišť HO

Příspěvekod radekkrupka » pon 05 lis, 2012 6:05 am

Je nesmysl zakládat vlákno na diskuzi nad plánky. Patří to do sekce modelové kolějiště, a diskuze by měla být vedena vždy v jednom vlákně pro jeden návrh. Jinak z toho bude naprostý guláš...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)


Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: janto a 21 návštevníků