Kocour T466.2/742 v H0 od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Kocour T466.2/742 v H0 od MTB

Příspěvekod Tax » ned 04 úno, 2018 8:51 am

Ja sa čiastočne prikloním ku kolegovi cer.t-ovi - U železničných modelov všeobecne chýba možnosť kúpiť tzv. albína aby si ho človek dotvoril podľa vlastných potrieb. Alebo je to výnimočné keď výrobca takýto "polotovar" ponúka. Ja som chcel od pána Báňu vagón Hadgs bez popisov, pretože som chcel svoj vlastný voz pre obilniny z obdobia ČSD. Bohužiaľ odpoveď bola jemu vlastná - NIE, mám sa obrátiť na môjho obchodníka. Ale obchodník predsa neobjedná 50 či 100 albínov a pán Báňa mi nepošle dva, tri či štyri vozy pretože by som s nimi podľa jeho názoru kšeftoval. Kúpiť hotový model, odstraňovať z neho náter, popisky a opravovať ho je troška choré, ale zrejme jediný spôsob ako mať model dotvorený podľa vlastnej potreby. V prípade Sas či Wap je to úplne iné. Okrem toho že sú k dispozícii hotové stavebnice tak kopu ľudí uspokojí ponuka hotových modelov, či už Bramos alebo aj ČS train.
Ale aby som nezašiel ďaleko od témy: S pánom Báňom je rozumná debata veľmi ťažká až priam nemožná. Kocúra T466.2003 mám, je to bratislavský kocúr ale popisky to nehovoria, je tam veľké nič. Tiež som neodolal a kúpil zo dve berty a hektory. Sú aké sú, nebudem to rozoberať. Proste aj v prípade MTB platí že môžeš kúpiť, alebo ak sa ti nepáči nechaj tak a urob si sám. Je to zlé, ale veľa s tým neurobíme.
Uživatelský avatar
Tax
 
Příspěvky: 191
Registrován: sob 12 led, 2008 12:16 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Kocour T466.2/742 v H0 od MTB

Příspěvekod sidlo » ned 04 úno, 2018 10:11 am

Tax píše:Ja som chcel od pána Báňu vagón Hadgs bez popisov, pretože som chcel svoj vlastný voz pre obilniny z obdobia ČSD. Bohužiaľ odpoveď bola jemu vlastná - NIE, mám sa obrátiť na môjho obchodníka.


Možná by to chtělo naučit se číst, než začnu někoho obviňovat. Na http://www.mtb-model.com/ je jasně uvedeno, že modely dodává pouze obchodníkům. A pokud jde o albíny. Taky mám zájem, ale řeším to přes obchodníka.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Kocour T466.2/742 v H0 od MTB

Příspěvekod Tax » ned 04 úno, 2018 3:09 pm

sidlo píše:Možná by to chtělo naučit se číst, než začnu někoho obviňovat. Na http://www.mtb-model.com/ je jasně uvedeno, že modely dodává pouze obchodníkům. A pokud jde o albíny. Taky mám zájem, ale řeším to přes obchodníka.
A už ste dostal niečo v počte jeden až dva kusy?
V každej normálnej firme ( aj v mojej ) sú ochotní za mierny bakšiš zabaliť neštandardný výrobok a po úhrade faktúry ho poslať cez špedičnú službu. Ide o to či chcem alebo nechcem. U MTB platí to nechcem.
Ale nechajme túto tému. Pán Báňa robí veci ktorým ja jednoducho nerozumiem.

ObrázekNiečo ako nápis RD Bradislava a Východná dráha zvládali v PIKO už v 70-tych rokoch minulého storočia. U kocúra to chýba. Prečo? No lebo MTB. Kým na trhu nie je lepší model tak moc nemám na výber ;) Akceptoval som cenu aj nedostatky tak pán Báňa môže byť spokojný, môže si mädliť ruky.
Uživatelský avatar
Tax
 
Příspěvky: 191
Registrován: sob 12 led, 2008 12:16 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Kocour T466.2/742 v H0 od MTB

Příspěvekod vvitty » ned 04 úno, 2018 5:14 pm

Tax píše:.. Ja som chcel od pána Báňu vagón Hadgs bez popisov, pretože som chcel svoj vlastný voz pre obilniny z obdobia ČSD. Bohužiaľ odpoveď bola jemu vlastná - NIE, mám sa obrátiť na môjho obchodníka. Ale obchodník predsa neobjedná 50 či 100 albínov a pán Báňa mi nepošle dva, tri či štyri vozy pretože by som s nimi podľa jeho názoru kšeftoval. Kúpiť hotový model, odstraňovať z neho náter, popisky a opravovať ho je troška choré, ale zrejme jediný spôsob ako mať model dotvorený podľa vlastnej potreby. V prípade Sas či Wap je to úplne iné. Okrem toho že sú k dispozícii hotové stavebnice tak kopu ľudí uspokojí ponuka hotových modelov, či už Bramos alebo aj ČS train....


A proč by pro MTB mělo být zajímavé vyrobit 4 vozy bez potisku? Nebo dělat 4 stavebnice? Režie kolem toho převýší cenu těch vozů... mimochodem Albíni od MTB byly k dispozici pro všechny série Zamračených a pro změnu jsem musel od nemalého počtu lidí poslouchat že by měly stát méně než co stojí...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Kocour T466.2/742 v H0 od MTB

Příspěvekod Colonel32 » ned 04 úno, 2018 5:38 pm

mikinko píše:Takže ja by som cenu albína ponechal identickú ako cenu komplet modelu. Kšeftárov by som odradil a bežnému modelárovi na prerábku by to nevadilo, lebo by som mu ušetril mrte roboty s odfarbením dielov ....


Představa hezká, ale naivní. Albíni se prodávali za cenu běžné lokomotivy a lidi nadávali, že to je neadekvátně drahé... stačí prohledat fórum.
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Kocour T466.2/742 v H0 od MTB

Příspěvekod sidlo » ned 04 úno, 2018 5:41 pm

mikinko píše:Aká réžia? diely na model vyrobím presne ako pri bežnom modeli. Model poskladám presne ako bežný model. Výlisky kasne a ďalších dielov nemusím zabaliť, odoslať na nástrek a potlač, zaplatiť za samotný nástrek a tampónovanie. Žiadna réžia navyše, len na model osádzam identickými technologickými postupmi čisté kasne, masky podvozkov, pluhy, ..... Takže minimálne : Cena komplet modelu - náklady na nástrek = cena albína ....

Nechci se nikoho dotknout, ale znalosti o fungování trhu nebo znalost nákladů na výrobu, mě u některých místních diskutujících nepřestávají udivovat.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Kocour T466.2/742 v H0 od MTB

Příspěvekod Brejla » ned 04 úno, 2018 5:48 pm

sidlo píše:
mikinko píše:Aká réžia? diely na model vyrobím presne ako pri bežnom modeli. Model poskladám presne ako bežný model. Výlisky kasne a ďalších dielov nemusím zabaliť, odoslať na nástrek a potlač, zaplatiť za samotný nástrek a tampónovanie. Žiadna réžia navyše, len na model osádzam identickými technologickými postupmi čisté kasne, masky podvozkov, pluhy, ..... Takže minimálne : Cena komplet modelu - náklady na nástrek = cena albína ....

Nechci se nikoho dotknout, ale znalosti o fungování trhu nebo znalost nákladů na výrobu, mě u některých místních diskutujících nepřestávají udivovat.


Těžko se někoho dotkneš, když o tom sám nic nevíš. :mrgreen:
Zkoušel jsi někdy od MTB získat ať přímo nebo přes prodejce nějaký náhradní díl? Od ROCA nebo PIKA není problém koupit díly a sestavit si model dle své představy. Cena většinou není moc lukrativní, ale jde to :!:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Kocour T466.2/742 v H0 od MTB

Příspěvekod ČouĎák » ned 04 úno, 2018 6:38 pm

nesestavený model stavebnice MTB tak max na 2500 větší cenu to nemá!
zbytek je zaplacení práce na sestavení,lakování,marže obchodníků a DPH.
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Kocour T466.2/742 v H0 od MTB

Příspěvekod Kulsud » ned 04 úno, 2018 7:06 pm

Brejla píše:
sidlo píše:
mikinko píše:Aká réžia? diely na model vyrobím presne ako pri bežnom modeli. Model poskladám presne ako bežný model. Výlisky kasne a ďalších dielov nemusím zabaliť, odoslať na nástrek a potlač, zaplatiť za samotný nástrek a tampónovanie. Žiadna réžia navyše, len na model osádzam identickými technologickými postupmi čisté kasne, masky podvozkov, pluhy, ..... Takže minimálne : Cena komplet modelu - náklady na nástrek = cena albína ....

Nechci se nikoho dotknout, ale znalosti o fungování trhu nebo znalost nákladů na výrobu, mě u některých místních diskutujících nepřestávají udivovat.


Těžko se někoho dotkneš, když o tom sám nic nevíš. :mrgreen:
Zkoušel jsi někdy od MTB získat ať přímo nebo přes prodejce nějaký náhradní díl? Od ROCA nebo PIKA není problém koupit díly a sestavit si model dle své představy. Cena většinou není moc lukrativní, ale jde to :!:


Sháněl jsem dolepy na nákladní vozy MTB přímo na centrále, které jsem koupil z druhé ruky, ale bez doplňků. Poslali my pytliček zcela zadarmo. Já se také vůči MTB vymezuji a zastávám se kritiků, ale v tomto případě není nutné dštít síru.
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Kocour T466.2/742 v H0 od MTB

Příspěvekod hummus » ned 04 úno, 2018 7:19 pm

Brejla píše:Zkoušel jsi někdy od MTB získat ať přímo nebo přes prodejce nějaký náhradní díl? Od ROCA nebo PIKA není problém koupit díly a sestavit si model dle své představy. Cena většinou není moc lukrativní, ale jde to :!:

Zase jen touha pošpinit za každou cenu. Samozřejmě, že to není problém.
To, že to nedokážeš ty, ještě neznamená, že to nejde :roll:
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Kocour T466.2/742 v H0 od MTB

Příspěvekod horak » ned 04 úno, 2018 7:22 pm

Ja zhanam krycie plechy na strechu gulatych Bartotiek T478.1003 / 004 cez AMB, ale skusil som aj priamo MTB - ziadna odozva.
Vysledok je velke H a male o.... :oops: Doteraz nic nemam. Je to uz cca 1 rok.
Aj osobny kontakt s p. Daleckym nic nepriniesol - vraj od MTB objednavaju a nic nechodi...

Tak ja neviem ake ine krivolake zbojnicke chodnicky mate, ked ste nahradne diely od MTB zohnali... :o

Piko, Roco, Brawa ale aj FLM tam to ide. Zaujimave, ze? Preco to nejde u MTB ( ci na priamo alebo cez obchodnika)???
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Kocour T466.2/742 v H0 od MTB

Příspěvekod cer.t » ned 04 úno, 2018 8:17 pm

Panove, asi to rozdeluji podle kritiky na tomto serveru :D , mne se pres AMB podarilo bez problemu chybejici dily na bardotky dokoupit. Sice to nebylo hned, ale rok to rozhodne netrvalo.
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: Kocour T466.2/742 v H0 od MTB

Příspěvekod Jacek » ned 04 úno, 2018 9:12 pm

Ono spíš bude záležet na ochotě konkrétního obchodníka. Přes itvlaky jsem dvakrát objednal nové DPS a nádrže k bertám, do dvou týdnů jsem je měl. U jiného obchodníka jsem se o to snažil půl roku a dodnes nemám ani jeho vyjádření, jestli to vůbec zkusil objednat, jen upozornění, že to asi bude problém, atd.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Kocour T466.2/742 v H0 od MTB

Příspěvekod Kulsud » ned 04 úno, 2018 9:43 pm

Určitě. Vidím tu ochotu objednat kravinu za 3, 50 E, ze které skoro nic nemá. Ale někdo s tím nemá problém.
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Kocour T466.2/742 v H0 od MTB

Příspěvekod Jacek » ned 04 úno, 2018 11:06 pm

Kulsud:
no tak to se dá pak zobecnit na jakékoliv zboží a bohužel je to u nás velmi častý jev, pokud mě kvůli takovému přístupu nějaký obchodník odbyde nějakým "nevedeme, nemáme, nic z toho nemám", půjdu příště jinam i pro něco za mnohem vyšší cenu a pak z toho nebude mít taky nic, že...
Takže asi lépe řečeno, díly objednat jdou u obchodníků, kterým jde o zákazníka :roll:
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků