4-dílná patrová jednotka DR DBx, DBvq...

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

4-dílná patrová jednotka DR DBx, DBvq...

Příspěvekod Bald » pon 24 zář, 2012 12:54 pm

Narazil jsem na zajímavou odrůdu kloubového patra od Rivarossiho, německý vůz DBvq s řídícím stanovištěm. Model má několik odlišností od dosud známých provedení modelů, nejzásadnější je jediné okno na koncovém dílu vozu navíc nezvykle umístěné vpravo. Několik setkání s roztodivnými patrovými jednotkami v bývalé NDR jsem zažil, pokud bylo okno jediné, bylo vprostřed čelníku a navíc u jednotky s nesplývavou střechou (v provozu mimo DR např. u PKP, CFR...). Netvrdím že je to na modelu chyba, spíš je to pro mě nové. Další rozdíly jsou v laku, jiné provedení pruhů, ty orantlované nárazníky vypadají perfektně.

Pokud někdo na tento model narazíte, dejte sem prosím info. Nepodařilo se mi tohle provedení nikde jinde najít. Údajně je model exkluzivně pro SpieleMax, ale tam mají v nabídce zadní čelo se třemi okny.

Odkaz na vlákno http://www.nexusboard.net/sitemap/2408/4-teiliger-doppelstock-nahverkehrszugdr-ep-iv-t323533/
H0, ep. II-VI: DRG, DR, DB, MÁV, PKP, RŽD
USA
Digitrax - SCFXD8 Super Chief Xtra 8 Amp Duplex Radio
Uživatelský avatar
Bald
 
Příspěvky: 73
Registrován: úte 05 led, 2010 1:24 pm

Re: 4-dílná patrová jednotka DR DBx, DBvq...

Příspěvekod martin tichý » pon 24 zář, 2012 5:52 pm

Tato patra jsem kupoval ve Spiele Max v Drážďanech, nabízejí je exkluzivně pouze v této síti obchodů, alespoň tedy prozatím..
http://www.spielemax.de/detailansicht-h ... he-iv.html
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Re: 4-dílná patrová jednotka DR DBx, DBvq...

Příspěvekod martin tichý » pon 24 zář, 2012 6:03 pm

..ještě co se týká počtu těch oken na čele, nejsem teď doma, abych se podíval, kolik oken má moje jednotka, ale předpokládám, že jedno, stejně, jako to má ten německý vláčkař na fotkách, píše, že jí koupil také u Sp.Max, tak by to mělo být snad totéž,..jinak soupravu doporučuji, s Br 110 či Br 118 je to opravdu parádní DR vlak;-)
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Re: 4-dílná patrová jednotka DR DBx, DBvq...

Příspěvekod Bald » pon 24 zář, 2012 6:22 pm

V tom případě to objednám, moc díky za zprávu! Jen prosím o upřesnění ohledně oken a zda jsou olemované nárazníky - na obrázcích v německém fóru jsou jak ty, tak celé černé. S BR118 to musí bejt nádhera :o
H0, ep. II-VI: DRG, DR, DB, MÁV, PKP, RŽD
USA
Digitrax - SCFXD8 Super Chief Xtra 8 Amp Duplex Radio
Uživatelský avatar
Bald
 
Příspěvky: 73
Registrován: úte 05 led, 2010 1:24 pm

Re: 4-dílná patrová jednotka DR DBx, DBvq...

Příspěvekod martin tichý » pon 24 zář, 2012 7:01 pm

..zprávu o počtu oken můžu poslat až v neděli večer, že jsou ale nárazníky bíle lemované vím už teď;-), i kdyby počet oken byl jiný, než se ti líbí, souprava i tak rozhodně stojí za to!!.., jinak, jestli děláš DR, tak mohu ještě rozhodně doporučit vozy typu halberstadt od Brawa, je to teď akruální novinka v několika různých modifikacích a jsou opravdu parádní!!!!!!
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Re: 4-dílná patrová jednotka DR DBx, DBvq...

Příspěvekod Bald » čtv 27 zář, 2012 3:47 pm

Brawa - ok, díky za tip. Polomáčené zelená/krém s hnědou střechou by se mi líbily! Patro - okna, to je v pohodě, v neděli už budu na Oktoberfestu a nejbližší SpieleMax je v Ingolstadtu, to je cca 70km, tak si tam sjedu. Ono se to hodí, aspoň mám důvod oprášit vzpomínky na ICE:)
Mimochodem, když řešíme patra - je nějaké vnitřní osvětlení na míru v prodeji, nebo mám začít s výrobou vlastního? Když už mám ty 21-pin dekodéry na světla...
H0, ep. II-VI: DRG, DR, DB, MÁV, PKP, RŽD
USA
Digitrax - SCFXD8 Super Chief Xtra 8 Amp Duplex Radio
Uživatelský avatar
Bald
 
Příspěvky: 73
Registrován: úte 05 led, 2010 1:24 pm

Re: 4-dílná patrová jednotka DR DBx, DBvq...

Příspěvekod vvitty » čtv 27 zář, 2012 6:55 pm

Bald píše:...Mimochodem, když řešíme patra - je nějaké vnitřní osvětlení na míru v prodeji, nebo mám začít s výrobou vlastního? Když už mám ty 21-pin dekodéry na světla...


Neco by se naslo... namiru pro Rivarosiho vcetne dekoderu :)
http://www.pojezdy.eu/view.php?nazevclanku=osvetleni-patrovych-souprav-bp903-od-rivarossi&cisloclanku=2012070002
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: 4-dílná patrová jednotka DR DBx, DBvq...

Příspěvekod Bald » čtv 27 zář, 2012 8:21 pm

Bezva, a já vyhodil litr za dva dekodéry kvůli koncovejm světlům :evil: Mno, není co řešit, tohle je paráda! Objednám si to.
H0, ep. II-VI: DRG, DR, DB, MÁV, PKP, RŽD
USA
Digitrax - SCFXD8 Super Chief Xtra 8 Amp Duplex Radio
Uživatelský avatar
Bald
 
Příspěvky: 73
Registrován: úte 05 led, 2010 1:24 pm

Re: 4-dílná patrová jednotka DR DBx, DBvq...

Příspěvekod vvitty » čtv 27 zář, 2012 8:28 pm

No jo, ja to tu psal kdyz vysly patra, ale brzy to zapadlo pod tunou prispevku ktere se v novinkach objevuji. Tak snad pujdou ty dekodery vyuzit na neco jineho :)
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: 4-dílná patrová jednotka DR DBvq

Příspěvekod Bald » stř 03 říj, 2012 2:50 pm

Tak se podařilo čtyřdílnou jednotku DBvq sehnat, SpieleMax v Ingolstadtu mi ji prodal za bez centu 176 Eur. Dost solidní cena v porovnání s tím, co u nás stojí Bp ČSD po zdražení.
118 byla v Mnichově na nádraží za 69. Máte někdo zkušenost s ozvučením téhle loko? Příprava (prostor, mžížka) v ní na to je.
Přílohy
000001.jpg
H0, ep. II-VI: DRG, DR, DB, MÁV, PKP, RŽD
USA
Digitrax - SCFXD8 Super Chief Xtra 8 Amp Duplex Radio
Uživatelský avatar
Bald
 
Příspěvky: 73
Registrován: úte 05 led, 2010 1:24 pm

Re: 4-dílná patrová jednotka DR DBvq

Příspěvekod klbklb » čtv 25 dub, 2013 7:40 pm

Bald píše:Tak se podařilo čtyřdílnou jednotku DBvq sehnat, SpieleMax v Ingolstadtu mi ji prodal za bez centu 176 Eur. Dost solidní cena v porovnání s tím, co u nás stojí Bp ČSD po zdražení.
118 byla v Mnichově na nádraží za 69. Máte někdo zkušenost s ozvučením téhle loko? Příprava (prostor, mžížka) v ní na to je.


Ahoj, sháním soupravu, co jezdila na trati Rostock-Warnemunde v této zelené verzi.. jaké má produktové číslo tento set ? Myslím, že se té Rostocké soupravě hodně podobá. Jen kde ji sehnat? Ve Spielmaxu myslím nemají s jedním oknem ..., BR 118 už mám , schází jen wagony...
Díky za info

LK
klbklb
 
Příspěvky: 36
Registrován: ned 26 čer, 2011 3:22 pm

Re: 4-dílná patrová jednotka DR DBx, DBvq...

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 26 dub, 2013 8:13 am

Nejsem odborník přes patra a taky asi bude záležet na epoše,ale našel jsem tohle:
http://www.ebay.de/itm/Rivarossi-HO-HR4 ... 51ab97883c
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: 4-dílná patrová jednotka DR DBx, DBvq...

Příspěvekod klbklb » pát 26 dub, 2013 9:37 am

miroslav lengyel píše:Nejsem odborník přes patra a taky asi bude záležet na epoše,ale našel jsem tohle:
http://www.ebay.de/itm/Rivarossi-HO-HR4 ... 51ab97883c



Díky za odkaz, o této verzi zeleno béžové vím, ale na Rostocké dráze v době, kdy jsem tam jezdil, byly v provozu pouze ty celozelené... LK
klbklb
 
Příspěvky: 36
Registrován: ned 26 čer, 2011 3:22 pm

Re: 4-dílná patrová jednotka DR DBx, DBvq...

Příspěvekod martin tichý » pát 26 dub, 2013 3:07 pm

..na nějaké "jedno okno" bych nehleděl, to je detail, soupravy jezdící na této trati vypadaly alespoň dle mé paměti přesně tak, jak je nabízí ve Sp.Maxu, tak jestli je maj, neváhej, je to děláno exkl pro ně, jinde je nekoupíš.., ty modrobéžové přišly později, cca až koncem 80. let
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Re: 4-dílná patrová jednotka DR DBx, DBvq...

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 26 dub, 2013 4:15 pm

H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků