Zamračená řada T478.1 - přehled nátěrů

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Zamračená řada T478.1 - přehled nátěrů

Příspěvekod milan ferdián » pon 10 zář, 2012 3:54 pm

Snad vám to pomůže,možná to z vás někteří již znají.
Přílohy
Kopie - Nátěry zamračené_001.jpg
Kopie - Nátěry zamračené_002.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zamračená řada T478.1 - přehled nátěrů

Příspěvekod Houmr » pon 10 zář, 2012 4:40 pm

Milane díky.
Teď bych jen chtěl vědět, jaké lokomotivy a v jakých barvách a s jakými pruhy se mohli spolu na kolejích potkávat, mám v tom nějak zmatek. :oops:
Mohl by někdo pomoci :?:
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Zamračená řada T478.1 - přehled nátěrů

Příspěvekod milan ferdián » pon 10 zář, 2012 6:06 pm

Další studijní materiály jsou v tématu "Podklady ke stavbě" .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zamračená řada T478.1 - přehled nátěrů

Příspěvekod Charlie » pon 10 zář, 2012 6:22 pm

V podstatě se mohly potkávat všechny zde vyobrazené nátěry. Nakonec však skončily všechny pod tím unifikem v posledním řádku. Tabulka nátěrů však není úplně kompletní. Po červeném unifiku se začal objevovat tenký žlutý proužek vpředu na čele a pár let po něm, celočervený unifik s širokým žlutým pruhem okolo skříně. Potom se časem zase začaly objevovat vozidla se svým původním, nebo i inovovaným nátěrem - viz třeba řada jihlavských lokomotiv.
ČSD, H0, H0e, DCC LENZ LZV200 z ovládacího pultu a ještě trochu BTTB
Uživatelský avatar
Charlie
 
Příspěvky: 392
Registrován: čtv 15 led, 2009 7:24 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou

Re: Zamračená řada T478.1 - přehled nátěrů

Příspěvekod milan ferdián » pon 10 zář, 2012 7:03 pm

Charlie píše:V podstatě se mohly potkávat všechny zde vyobrazené nátěry. Nakonec však skončily všechny pod tím unifikem v posledním řádku. Tabulka nátěrů však není úplně kompletní. Po červeném unifiku se začal objevovat tenký žlutý proužek vpředu na čele a pár let po něm, celočervený unifik s širokým žlutým pruhem okolo skříně. Potom se časem zase začaly objevovat vozidla se svým původním, nebo i inovovaným nátěrem - viz třeba řada jihlavských lokomotiv.


Pro tu dobu úplný je,pokračování a zveřejnění podkladů v dalším časovém horizontu od roku 1985,kluci,musíte doplnit vy.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zamračená řada T478.1 - přehled nátěrů

Příspěvekod TTmili » pon 10 zář, 2012 7:11 pm

Nooo, není úplný, třeba taková T478.1002 tam nemá svůj třetí lak, stejně tak většina bardotek po prvních prohlídkách dostala klasický nátěr (tj. ten co měla II. série) a třeba jihlavská .1042 byla naprostý unikát, to vše ještě před rokem 1974, tj. ještě před zavedením vůbec prvního unifiku.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zamračená řada T478.1 - přehled nátěrů

Příspěvekod milan ferdián » pon 10 zář, 2012 7:38 pm

TTmili píše:Nooo, není úplný, třeba taková T478.1002 tam nemá svůj třetí lak, stejně tak většina bardotek po prvních prohlídkách dostala klasický nátěr (tj. ten co měla II. série) a třeba jihlavská .1042 byla naprostý unikát, to vše ještě před rokem 1974, tj. ještě před zavedením vůbec prvního unifiku.


No tak doplň údaje,protože já se hnacími vozidly nezabývám.Nic unikátního na T 478.1042 nevidím.
Na snímku je v únoru 1973 LD Jihlava.Zdroj http://spz.logout.cz/provoz/781/sergeje_jihlava.php
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zamračená řada T478.1 - přehled nátěrů

Příspěvekod milan ferdián » pon 10 zář, 2012 7:47 pm

Zdroj k-report. T478.1042 uprostřed.
Přílohy
217480.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zamračená řada T478.1 - přehled nátěrů

Příspěvekod TTmili » pon 10 zář, 2012 8:19 pm

No kdybych tak mohl dát fotky co mám na internet, ale tím bych si zavřel sám sobě vrátka pro přístup k těmhle fotografiím, a to skutečně nechci. Fotek T478.1042 je oproti ostatním relativně dost, ta z tvého druhého příspěvku je pořízená chvilku poté co lokomotiva dorazila do Jihlavy (řádově dny), o nějakého půl roku déle si takhle zapózovala i zbrusu nová T478.1107 spolu se štokrem a S489.0 (je to celkem známá fotka). Fotka se sergeji, tak o té silně pochybuji že je z roku 1973, spíš bych řekl že je ta fotka o něco mladší, protože v roce 1970 (k tomu roku se píše první ze dvou fotek v onom nátěru) lokomotiva dostala lak dle strojů 18 a 19, ale s tím že jí byla červenou vzatá ještě i kabina, tak jak to měli ověřovačky. Zítra nebo pozítří to zkusím překreslit na plánek lokomotivy, vypadalo to skoro jako šachovnice. Druhou fotku s tímto nátěrem mám z Brna z roku 1975, další fotka je už s nátěrem jako na fotce se sergeji, a ta už je z roku 1977. Nevím jak dlouho na ní ten lak byl, jisté je že jedno datum (buď 1973 u té se sergeji nebo to 1975 u té z Brna) kecá,a taky že mě jako zarytému Jihlavákovi bude tahle kombinace po kolejišti jezdit i kdybych se měl na hlavu stavět.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zamračená řada T478.1 - přehled nátěrů

Příspěvekod milan ferdián » úte 11 zář, 2012 6:44 am

TTmili píše: kecá,a taky že mě jako zarytému Jihlavákovi bude tahle kombinace po kolejišti jezdit i kdybych se měl na hlavu stavět.


To ti neberu :mrgreen: .Nejsem autorem fotek,takže autentičnost,zda byly foceny v roce 1973 já nevyvrátím ani nepotvrdím.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zamračená řada T478.1 - přehled nátěrů

Příspěvekod TTmili » úte 11 zář, 2012 7:14 pm

Obrázek

Tak přibližně takováhle byla podoba T478.1042 cca mezi lety 1970 a 1975 (plus mínus), odstín červené jsem dával od oka, měla to být klasika (tj. asi rumělka) stejně tak šedá je od oka. Rám byl pochopitelně tmavě šedý, ale nechtělo se mi s ním vybarvovat, na pluhu byl tenký bílý proužek, stejně tak byli ještě kulaté nárazníky tence olemovány. Hrany podvozků a konzol závěsek byli taktéž zvýrazněny bílou, na čele kremelská hvězda, smaltované tabulky. Myslím že to pro představu stačí, časem sem dám třeba úplnou vybarveninu, zatím na to ale nemám ani čas ani nervy.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zamračená řada T478.1 - přehled nátěrů

Příspěvekod milan ferdián » úte 11 zář, 2012 7:58 pm

TTmili: Máš nějakou šanci mít i fotku byť černobílou ? Ne pro mne,ale pro ostatní modeláře,protože to je velmi zajímavý nátěr.Zkusím prohrabat archív,není možná,že bych něco nenašel,když to existovalo.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zamračená řada T478.1 - přehled nátěrů

Příspěvekod TTmili » úte 11 zář, 2012 8:13 pm

Mám jak jsem již psal přímo dvě fotky (černobílé) , díky tomu jsem ohraničil období podle toho ze kdy jsou. Zároveň je vidět že plánek ne tak docela odpovídá skutečnosti protože náběh červené pod čelní okna je na čelech daleko pozvolnější než na náčrtku.
Jinak ale pochybuji že kdokoliv najde nějakou fotku, možná existují další , ale ty dvě co mám já, ty jsou pouze u pár lidí co mají co dočinění s Jihlavou a zdejším ex-LD, a všichni máme přísný zákaz fotky šířit nebo zveřejňovat. Jinak bych se s tou patlanicí nemazal a dal sem tu fotku, ale je to asi dáno tím že není znám autor (kdoví jestli ještě žije). Prostě nynější majitel přímo dané fotografie to zakázal, a já bych si to s ním nebo s kýmkoliv z ostatních nerad rozházel, to snad všichni pochopí.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava


Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků