Hrboun 375.0 ČSD Roco

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký


Re: Hrboun 375.0 ČSD Roco

Příspěvekod Kulsud » pon 08 dub, 2024 12:07 pm

OK
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Hrboun 375.0 ČSD Roco

Příspěvekod novk2007 » úte 09 dub, 2024 8:44 am

Bw_Ig píše:Ad. Avšak jak to bylo po rozdeleni Rakouska Uherska to podle mě jezdily s tendry co dostaly z výroby tedy ty co můžeme vidět na rakouských a německých lokomotivách kdy se i za války jezdilo u DRG s těmito tendry . Takže podle mě se měnily tendry v období války a po válce.

To snad nemyslíte vážně? Já se divím že na to nikdo nereagoval.
Vy asi nechodíte do archivů?
Viz příloha, z velkého množství písemností, vybral jsem jen tři listy - více se sem nedá vložit. Na dokreslení problematiky by to mělo stačit.
RSDBrno,tlakovabrzda,loko,1930,03,28.jpg

RSDBrno,lokomot,presuny,1931,05,28c.jpg

RSDBrno,lokomot,presuny,1931,06,06.jpg



Dobry den .
Ja jsem vychazel z fotek lokomotiv co jezdily u DRB . a tam jsem ty tendry na fotkach nasel . . Tak jsem usuzoval ze lokomotivy CSD mohli take jezdit u Nemecke drahy kdyz si je koncem valky stahovala DRB od Rakouskych drah na sve uzemi . . No nekdo ma pristup ke starym dokumentum nekdo ne . . Ale kazdopadne reknu toto ja jsem v te dobe nezil takze tezko rict takhle z hlavy.. Cast lokomoiv mohla jezdit s tendrem co dela Roco a cast s pridelenym tendrem .
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Hrboun 375.0 ČSD Roco

Příspěvekod Jindřich Bek » úte 09 dub, 2024 12:33 pm

Petr Zatrepalek píše:K tomu Ca - pokud byl na konci války v Praze, tak to klidně mohl schytat za povstání nebo i při následných oslavách osvobození. Kulka z kulometu nebo pěchotní německé pušky K98 dopadne na zem až uletí i víc než kilometr, takže pokud byl v nevhodný čas na nevhodném místě, tak ho mohli nechtěně zasáhnout za boje o rozhlas, Pečkárnu nebo při oslavné střelbě do vzduchu po ovobození. Jednou vystřelená kulka někam dopadnout musí... A nad Prahou koncem války nestříleli jen americké Mustangy, ale i Luftwaffe, když "naháněla" povstalce. Průstřel od leteckého kulometu Browning ráže 12,7mm vypadá dost podobně jako zásah rychlopalného kanonu ráže 20mm, a touto ráží byla vyzbrojená jak vozidla Wehrmachtu, tak ve většině i letadla Lufwaffe, nemluvě o protiletadlových vagonech. A ty používali i povstalci, třeba ve Vršovicích... Kolem Wilsonáku je v květnu 45 doložená přítomnost nejméně jednoho polopásového vozidla Wehrmachtu s Flakem ráže 20mm, z Jindřišské věže stříleli Němci z kulometu ráže 7,62mm po všem co se hýbalo, takže příležitostí, jak to ten neštastný vagon mohl náhodně "koupit", je dost.

Zajímavé konspirační kombinace. Jen tak na okraj, v Německé armádě byla zavedena ráže 7,92 mm. Pušky i kulomety měly tuto ráži, stejně tomu bylo i v Československé armádě. Vozy ČMD jezdily i ve vlacích mimo území Protektorátu . Lokomotivy od Drážďan po Vídeň, existují o tom v archivech záznamy. V Drážďanech zůstala v době náletu v roce 1945 i Mikáda, mezi nimi i Matysova Líza. Personál utekl domů.
Jindřich Bek
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 20 kvě, 2018 7:28 pm

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků