Ktery vuz Bap??? PIKO & BRAMOS

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Ktery vuz Bap??? PIKO & BRAMOS

Příspěvekod medvidek » sob 25 úno, 2012 7:42 am

Tak panove muj dotaz zni,ktery vuz Bap (patra-modra) jste si pořidily a proč?? Zajima mě kvalita,ktery model je lepši a na ceně mi až tak nezaleži. Neměl jsem možnost ty vozy nikde porovnat a tak když tu mame zamračenou to začina byt aktualni. Zajima mě ktery vuz je lepši???
V čem le liši??? ktery preferujete??? Diky a možna by pomohli i fotky obou vozu pro srovnani. Moc děkuju :wink:
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Ktery vuz Bap??? PIKO & BRAMOS

Příspěvekod dnovy » sob 25 úno, 2012 10:29 am

Mam oboje. Pocitově vyzhledem vypadá výrazně líp bramos.
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Ktery vuz Bap??? PIKO & BRAMOS

Příspěvekod medvidek » sob 25 úno, 2012 11:46 am

A co jizdni vlastnosti Bramosu???
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Ktery vuz Bap??? PIKO & BRAMOS

Příspěvekod fousek » sob 25 úno, 2012 12:00 pm

Koukni na Novinky 2011, 15 stránku, tam se to řešilo.
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Ktery vuz Bap??? PIKO & BRAMOS

Příspěvekod jirkan » sob 25 úno, 2012 12:03 pm

Mám Piko, v německé verzi čtyřvozový vlak s řídicím vozem napřed jezdí bez problémů i přes křižovatkové výhybky Fleischmann. V normálním provozu dosud žádný problém ani rozpojování.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Ktery vuz Bap??? PIKO & BRAMOS

Příspěvekod petr.klems » sob 25 úno, 2012 7:44 pm

Já sám za sebe doporučuju a přikládám se k Piku. Bramos mě moc neeeeesedí. Měl jsem vozy jak od Bramosu, tak i Pika, takže vím o čem mluvím ( píšu ). Dnes mám doma pouze Piko. Bramos šel do světa. Jezdím na kolejivu Roco R3 ( 434,5 mm ). S pikem nejsou při jízdě žádné problémy. Bramos drhne v obloucích a když jsou za sebou 3 vozy, už je to drhnutí docela poznat. Taky kinematiky nejsou zrovna značka ideál. Řekl bych, že právě ony jsou příčinou toho zadrhávání.
Jak jsem už napsal. Za mě Piko, toť můj názor 8)
petr.klems
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned 08 led, 2012 8:42 pm

Re: Ktery vuz Bap??? PIKO & BRAMOS

Příspěvekod Pavel Dryml » sob 25 úno, 2012 9:34 pm

Protože to tu ještě nezaznělo tak to sem napíšu já.
Piko dělalo patra ve dvou verzích
- hobi - v plastové proložce, bez interiéru a chyběli jim nějaké popisy, cena kolem 600Kč, zkrácené (nejsem si jistý)
- profi verzi - v polistyrenové krabičce, s interiérem, cena kolem 1400 Kč - kdo je má, tak je jen tak nepustí, oproti Bramosu jsou zhruba a 200% lepší
Profi patra od Pika mám já, patra od Bramose má kamarád, takže rukama mi prošly oboje. Dovolím si proto sepsat několik poznatků

Bramos
- nevýhody - vzduchojem je připevněn na podvozku a v případe projíždění protisměrných oblouků bez vložené přímé často došlo k vykolejení, - Bramos má více zjednodušený interiér - podlaha a sedací plocha sedadel jsou v jednolitá rovina ze které vyčnívají pouze opěradla sedadel
- výhody - několik inventárních čísel, - ve verzi ČD varianta i s oranžovými dveřmi, - dají se jednoduše sehnat i v součastnosti

Piko - profi verze
- nevýhody - u verze ČD jsouu dveře v modré barvě ( to není úplně chyba, protože v první polovině devadessátých let vozy skutečně takto vypadali, - pouze jedno inventární číslo, - dnes velmi špatná dostupnost - prakticky nesehnatelné
- výhody - vzduchojem je uchycen přímo na kulise krátkého spřáhla a s podvozkem se nemá anci potkat, - lépe zpracovaný interiér podlaha je níž než sedadla, velmi dobrý chod

Subjektivně na mě Bramos působí hračkověj.
H0, DCC, V epocha, ale končím u vznniku Carga
Pavel Dryml
 
Příspěvky: 183
Registrován: úte 05 čer, 2007 12:13 pm

Re: Ktery vuz Bap??? PIKO & BRAMOS

Příspěvekod Jezevec Pepa » ned 26 úno, 2012 9:13 am

souhlasím s Pavlem D.
U Pika je hlavní nevýhoda jedno inv. číslo jak se píše jak v ČSD tak i v ČD, kde schází i novější verze s oranžovými dveřmi. A jedna další skutečnost modely byly z výroby znehodnoceny lepidlem, zejména u ČD verze. Měl jsem ho dvakrát a jeden jsem loni prodal do Německa za 1600Kč, já jsem také měl modely poznamenány prací s lepidlem, ale bylo to minimální v porovnání s kolegou.

Já dělám hlavně ČD a mám již jen Piko (1xoriginál a 2x přelakovaný DR s dalšímy čísly popisy jsou na úrovni Bramosu, ale okna a jízdní vlastnosti Pika :) .

Bohužel, pro peněženku jsem se letos rozhodl, že bych mohl mít i dva ČSD. Na burze jsem koupil v lednu 1500Kč původní profi verzi.
Loni vyšla v hobby za cca 750-850Kč i verze ČSD. Moc by neotálel již jsou v prodeji poslední kousky a mám informaci, že již další se dělat nebudou.
Já jsem ho koupil tento týden a včera jsem celý večer u něho seděl nad malováním rámu oken (stříbrná, černá). Ještě mně čekaji dodělat krajní poisy a dolepit vzduchojemy (jen na kraje jak je to u Pika). Tato hobby verze již měla vnitřní vybavení oproti přibližně předloňským verzím ČD (myslím, že byly 2 až 3 čísla).
Jezevec Pepa
 
Příspěvky: 164
Registrován: pát 21 kvě, 2010 12:03 pm

Re: Ktery vuz Bap??? PIKO & BRAMOS

Příspěvekod George V. » pon 27 úno, 2012 5:35 am

Také se přikláním k PIKU - plusy: kvalitní kinematika, jízdní vlastnosti, kvalita zpracování (přesnost výlisku, krásně čirá okna). Bohužel jsem se dostal až k loňské Hobby verzi. Jedná se, tuším, o inventární číslo 150, které už je dlouhé roky zrušené, takže pro fajnšmekry akorát dobrý základ pro přemalování...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Ktery vuz Bap??? PIKO & BRAMOS

Příspěvekod eduardo » úte 28 úno, 2012 5:53 pm

Dnes som kúpil od Pika hobby verziu Bap s interiérom no chýbajú mi tam tie vzduchojemy na podvozkoch. Na fotografii z ktalógu Piko tie vzduchojemy sú tak neviem.
Ako ste na tom vy čo ten vagón máte, majú tam v tejto verzii byť alebo nie? Má ich len profi verzia?
Skúmal som tie podvozky a je tam na nich z jednej strany plôška z dvomi dierkami kde by mohli byť tie vzduchojemy teoreticky osadené no sú umiestnené z vnútornej strany vagóna a bolo by potrebné podvozky prehodiť alebo otočiť.
Naposledy upravil eduardo dne úte 28 úno, 2012 6:36 pm, celkově upraveno 1
H0 epocha IV ČSD DCC
eduardo
 
Příspěvky: 115
Registrován: pát 18 lis, 2011 7:03 pm

Re: Ktery vuz Bap??? PIKO & BRAMOS

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 28 úno, 2012 6:06 pm

Mám Piko profi čsd - a měl jsem tu i Bramos - pocitově vítězí piko. ČD varianty jsem nezkoumal. Bramos mi přišel takový "ušmoulaný" tedy neostrý popis a nevýrazná barva. Dal jsem ho pryč a koupil si to piko (r. 2007). At už bramos nebo piko - je to nádherná souprava k novým bardotkám!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Ktery vuz Bap??? PIKO & BRAMOS

Příspěvekod petr.klems » úte 28 úno, 2012 8:15 pm

eduardo píše:Dnes som kúpil od Pika hobby verziu Bap s interiérom no chýbajú mi tam tie vzduchojemy na podvozkoch. Na fotografii z ktalógu Piko tie vzduchojemy sú tak neviem.
Ako ste na tom vy čo ten vagón máte, majú tam v tejto verzii byť alebo nie? Má ich len profi verzia?
Skúmal som tie podvozky a je tam na nich z jednej strany plôška z dvomi dierkami kde by mohli byť tie vzduchojemy teoreticky osadené no sú umiestnené z vnútornej strany vagóna a bolo by potrebné podvozky prehodiť alebo otočiť.




Na těch hobby verzích žel zduchojemy nejsou. Ale není problém dodělat.
petr.klems
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned 08 led, 2012 8:42 pm

Re: Ktery vuz Bap??? PIKO & BRAMOS

Příspěvekod petr.klems » úte 28 úno, 2012 8:17 pm

petr.klems píše:
eduardo píše:Dnes som kúpil od Pika hobby verziu Bap s interiérom no chýbajú mi tam tie vzduchojemy na podvozkoch. Na fotografii z ktalógu Piko tie vzduchojemy sú tak neviem.
Ako ste na tom vy čo ten vagón máte, majú tam v tejto verzii byť alebo nie? Má ich len profi verzia?
Skúmal som tie podvozky a je tam na nich z jednej strany plôška z dvomi dierkami kde by mohli byť tie vzduchojemy teoreticky osadené no sú umiestnené z vnútornej strany vagóna a bolo by potrebné podvozky prehodiť alebo otočiť.




Na těch hobby verzích žel zduchojemy nejsou. Ale není problém dodělat.


Par dón, vzduchojemy :lol:
petr.klems
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned 08 led, 2012 8:42 pm

Re: Ktery vuz Bap??? PIKO & BRAMOS

Příspěvekod eduardo » úte 28 úno, 2012 8:33 pm

Ďakujem za odpoveď, už som kľudný, len som nevedel či som náhodou nekúpil model v ktorom tie vzduchojemy chýbali.
Určite ich dorobím to nie je až taký problém a bude treba ešte dorobiť stupačky a madlá pre posunovačov, rámy okien, zabielenie okienka na WC a uvidím čo ešte objavím na fotografiách predlohy.
H0 epocha IV ČSD DCC
eduardo
 
Příspěvky: 115
Registrován: pát 18 lis, 2011 7:03 pm

Re: Ktery vuz Bap??? PIKO & BRAMOS

Příspěvekod Kalimero » čtv 08 bře, 2012 12:30 pm

Já si nejdřív oba vypůjčil a vyzkoušel.Nutno upozornit že na kolejišti mi oblouky nevedou okolo víčka od hořčice,takže s jízdními vlastnostmi jsem neměl problém ani v jedné variantě.A vzhledově mi přišel věrnější BRAMOS.Proto jsem šel do něj a nelituju.(PS:dodávám že se jedná o verzi ČSD, kterou důvěrně znám z cest na opušťáky a zpět na vojnu, a interiéry neřeším - dovnitř stejně na kolejišti moc vidět není a do vitríny mi drážní park nesmí, ten musí jezdit nebo být schovaný, na očumování jsou modelky a ne mašinky :D )
Kalimero
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon 15 úno, 2010 5:50 pm

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků