Zamračená v H0 od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Martin70 » ned 07 lis, 2021 9:00 pm

elvis.jarous píše:Já mám starou a asi tam je vše, vc. kulatého repráku

Nenaparuj se... :D :lol: Jak já Ti ji závidím... Nebudu celou noc spát... :wink: Ne dělám si prču samozřejmě, díky za Tvou odpověď a přeji Ti lepší model. Nevyměníš? :wink: Dal bych Ti litr pravé švestkové ze Švestkové dráhy s podpisem samotného Zdeňka Chrdleho. Prostě limitka. :D No zase další žert z mé strany. :oops:
Teď vážně, ta Tvá Bertička má lepší nástřik těch žlutých pruhů naboku a lepší pluh vepředu. Pokud se nepletu tak máš nafocen předek tedy stanoviště č.1. Díky za fotku tvého modelu. Reprák tam asi u mě nebude jak jsem četl o čtyři stránky dozadu, bandážová náprava v balení taky není (jen lept tabulek, žluté houkačky, 2x hadice, 2x očkové spřáhlo). Ty pluhy se dají doupit co máš vepředu, nebo jaký je současný stav u MTB či jiných prodejců doplňků?
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod JaroHo » ned 07 lis, 2021 9:26 pm

Ftip je na místě :mrgreen: , já jsem tenkrát myslel že ji neseženu a tak jsem valil na motorce z Nymburka do Kladna, myslím mašinky.cz a rovnou plus zvuk zimo a pak přehrát do JBR 8)
Pluhy jsem bral kdysi u p.Daleckeho myslím, 10ks plnejch, posledních. Ale to už je pár roků. Dneska když bych něco chtěl tak se obrátím na výrobce. Sháněl jsem nárazníky a paní z MTB mi je poslala a nic nechtěla. Na odezvu jsem čekal js nevím asi tejden
EDIT:
fotka byla z rajčete, já jsem v noci byl v práci, ale můžu ji nafotit celou(barču) a dát třeba na rajče-odkaz je u mé osoby → →
Naposledy upravil JaroHo dne pon 08 lis, 2021 1:32 pm, celkově upraveno 3
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Vojtěch Vorel » pon 08 lis, 2021 6:49 am

Martin70 píše:3.) Nevím jak jste to myslel s tím zastříklým okénkem, zda jako pochvalu k lepšímu či výtku, ale dle fotek na webu je to správně. Bardotka AŽD to tak v reálu má.

Samozřejmě jako pochvalu k lepšímu. U původní série to totiž podle všech tehdy dostupných fotek nebylo a řešilo se to i tady na fóru (ale teď přišel elvis.jarous s fotkou z první série s přestříkaným oknem, tak nevím...).
Že MTB otáčí staré fotky i když model vypadá jinak, toho jsem si už všiml, naštěstí aspoň obchodníci dělají nové. I tak je asi nejlepší osobní odběr, protože historie kolikrát dokazuje, že co kus (nikoliv série), to originál.
K pluhům: Byly časy, kdy se dalo do MTB napsat a pluhy obratem přišly za "pěkně děkuju", např. náhradní dvojkolí už za peníze (není to výtka), ale přišly do týdne. Posledních pár let MTB (zjevně nejen se mnou) nekomunikuje (upřímně - originál barvené pluhy jsou lepší než doma stříkané právě kvůli odstínu barvy). V každém případě u AMB je nedávno naskladnili jako nebarvený náhradní díl + další drobnosti: https://www.ambmodely.cz/mtb1020-derova ... h0/d-16337.
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Martin70 » čtv 11 lis, 2021 7:34 am

Děkuji všem za reakci na můj pohled na druhou sérii Bardotky AŽD od výrobce MTB. Měl bych ještě několik dotazů :
1.) Na samotného výrobce nebo prodejce, kteří mají dobré jméno a modely MTB odebírají dejme tomu dlouhodobě. Věděli jste před objednávkami, že model bude takto výrobně zjednodušen a utrpí podle mě dost na kvalitě a modelovosti? Co je příčinou nebo záměrem tohoto počinu? Jiný partner provádějící nástřik a potisk tohoto modelu nebo je to jen opomenutí jednoho výrobního kroku či výstupní kontroly modelu? Předpokládám, že stejně vyhotovená je celá 2.série 749 039-4 tohoto modelu, tedy bez potisků uvedených výše. Byla na to poskytnuta nižší nákupní cena? Nebo výrobce usoudil, že kupující tyto důležité detaily neocení a nebude na lokomotivě chtít? Jak je psáno dříve vláknu, jsou dost matoucí i fotky u prodejců, kteří mají často na webu kombinaci fotek první pořádně a této druhé ochuzené série 749 039-4. Věděli o tom prodejci? Asi ne, jinak by fotky na svých webech upravili. (Ty prozíravější co weby upravili a modely MTB zrušili z nabídky teď nemyslím). Hodlá na to výrobce nějak reagovat, odpovědět nebo to v nejlepším případě řešit pro spokojenost zákazníka? Nebo jsem jediný komu to vadí a na tuto záležitost se ptá? To jsem opravdu zvědav a každopádně přeji všem slunečný den. Díky za informace.
P.S. Další dotazy později.
P.P.S. Děkuji Radulovi63 za objasnění sérií modelu v odpovědi z 11.11.2021. Jsou postupem času vyrobeny tedy čtyři, nejreálnější a podle mě nejlepší je tedy 2.série. Ostatné otázky mé však zůstavají v platnosti. 8)
Naposledy upravil Martin70 dne čtv 11 lis, 2021 11:50 pm, celkově upraveno 1
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod radula63 » čtv 11 lis, 2021 1:36 pm

Co se týče modelu 749.039 AŽD.
Aktuálně je na trhu už čtvrtá výrobní série od daného výrobce.
Jak už bylo uvedeno, první série měla čísla 1 a 2 (označení kabin strojvedoucího) na bocích a neměla zabarvená dvě okna ve strojovně (z každé strany jedno). Druhá série následovala těsné po ní a už měla okna strojovny zabarvená.
Třetí série se vyráběla asi 3 roky po druhé sérii. Čtvrtá série je na trhu nyní (cca 2 nebo 3 roky po třetí sérii). Třetí a čtvrtá sérii jsou totožné co se týče barvení a potisku.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Martin70 » stř 17 lis, 2021 6:56 pm

Nikdo další nepíše, takže asi nemá model z této várky, nebo mu to nevadí či nechodí sem na fórum. Takže tedy další dotazy na Bardotku AŽD :
1.) Je možno někde dokoupit obtisky pro uživatelskou aplikaci na tento model, které by doplnili zejména čísla stanovišť a další popisky na rámu, které má reálná lokomotiva či model ze série kde to bylo od výrobce?
2.) Dá se na tento model tedy asi MTB barvy obecně opatrně nanést akrylová barva LifeColor, aby se přidala kde od nástřiku chybí? Bílá na nápisy AŽD, žlutá na boční pruhy, pluhy, podvozky apod.?
Děkuji všem za radu nebo navedení na správný postup. 8)
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Martin70 » stř 17 lis, 2021 7:17 pm

Ještě bych měl dotaz na jiné dva modely :
1.) 749.265 (limitka) v H0- kolk bylo vyrobeno kusů a jak tato Bardotka vypadá a jak se MTB povedla po všech stránkách?
2.) 752.068 (limitka AMB modely) v H0 - rovněž kolik bylo vyrobeno kusů a jak model vypadá? Někde jsem ho viděl v reálu u modelářů ve vitríně, na webu moc snímlů modelu není.
Budu rád za informace, případné fotky. Díky všem. 8)
Foto z webu výrobce MTB.
MTB 749 265.jpg
MTB 749 265.jpg (6.79 KiB) Zobrazeno 4918 krát

MTB 752 068.jpg
MTB 752 068.jpg (16.78 KiB) Zobrazeno 4918 krát
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod vvitty » čtv 18 lis, 2021 10:14 am

Limitky jsou radove od 50ks... do poctu objednaneho zadavatelem.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod stanix » sob 29 led, 2022 2:09 pm

Po dlouhé úvaze jsem začal u všech svých modelů vyměňovat původní spřáhla PIN za krátká spřáhla ROCO 40270-37, popř. 40271-37 (větší balení) - -
https://www.hobby-shop.cz/masinky/sprahla/kratke-sprahlo-50ks-v-bal--(40271-37)
Vše se zdálo být naprosto perfektní - spojování, jízda bez rozpojování a taky vzhled – nárazníky u sebe. Bohužel nevím, jestli je toto krátké spřáhlo vhodné pro lokomotivu T478.1077 MTB H0, protože pokud je krátký nákladní vůz ve vlaku hned za lokomotivou, tak dochází k jeho vykolejování např. při přejezdu 2 výhybek – protisměrné oblouky, nebo i výjezd ze zatáčky na rovinu (hlavně při jízdě vlaku z kopce). Ostatní lokomotivy jsou v tomto směru naprosto v pořádku – Sergej PIKO, Hektor – MTB, BR80 -ROCO, …. Připadá mi, jako by to spřáhlo bylo krátké, popřípadě že pružina, která vrací spřáhlo do roviny je moc silná a tím se krátký (dvounápravový) vůz vyhodí ze směru. Jakékoliv čtyřnápravové vozy jezdí naprosto perfektně – vlak ve stejném složení, pokud se mezi první krátký vůz a lokomotivu vloží 1 čtyřnápravový, je vše v pořádku. Podezření, že je nové spřáhlo krátké potvrzuje i časté nemožné spojení s vagóny. Už jste se s tímto problémem setkali?
Naposledy upravil stanix dne sob 29 led, 2022 6:31 pm, celkově upraveno 1
H0 - ČSD - epocha III. - IV.
Uživatelský avatar
stanix
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 25 úno, 2020 5:49 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod JaroHo » sob 29 led, 2022 2:58 pm

nevěnoval jsem tomu pozornost ale některé vozy musim k sobě hodně stlačit aby spřáhla zaskočila. Je to asi typ modelu od modelu. Nejvíc mi u barči vadilo, že jsem kvůli pluhu musel spřáhlo kus v úlhu ukrojit, protože se opíralo o pluh. Nebude to tento případ? Některý vagony osobní, maj tak bpbě kynematiku, že krátká spřáhla jsou zvadlý dolů ale i tak spojují.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Ronoath » sob 29 led, 2022 8:51 pm

stanix: elvis.jarous to naťuknul, zkusím to ještě napsat jinak. Při tvorbě modelu "zamračené" v MTB zřejmě nikoho nenapadlo, že uživatelé budou chtít používat krátká spřáhla Roco. Ty totiž mají výstupek směrem dolů, který koliduje s částí pluhu, a při jízdě to vypadá jako tebou popsané vyhození ze směru. Zkus se podívat se pozorně na pluh a kinematiku se zasunutým krátkým spřáhlem. Pokud jde bez potíží z jedné strany na druhou, bude to něco jiného. U mě ale na prostředku pluhu docházelo k vysunutí kinematiky, a drobnému přeskočení vrcholového bodu pluhu. Musel jsem překážející část pluhu pilníkem odbrousit u všech šesti kusů zamračených z různých období výroby, protože to evidentně nemají potřebu řešit. :roll:
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 225
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod stanix » ned 30 led, 2022 9:45 am

Děkuji všem za radu. Bohužel po včerejších pokusech -kdy jsem nakonec sundal ze zamračené pluh, abych úplně vyloučil jeho vliv na pohyb kinematiky, se nic nezměnilo. První vůz vlaku se ve stejné situaci nakloní dovnitř zatáčky a pak vykolejí. Stejný vlak, stejná situace, jiná lokomotiva (H0 - Hektor MTB, Sergej PIKO, BR80 ROCO, Rosnička VACEK s podvozkem ROCO) - vše naprosto perfektní. Nakonec jsem zkusil "prodloužit" krátké spřáhlo ROCO povytažením z kinematiky, zvětšila se asi o 0,5mm mezera mezi nárazníky ale JÍZDA UŽ JE NAPROSTO PERFEKTNÍ!!!!!! :D :D :D :D Zatím je spřáhlo zajištěno kouskem papíru vloženého do kinematiky, nevím, jestli se vyrábí něco jako "krátké spřáhlo" (ROCO 40270-37) jen o něco delší, bylo by to ideální řešení. - - - - I malé vítězství je třeba zapít...
H0 - ČSD - epocha III. - IV.
Uživatelský avatar
stanix
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 25 úno, 2020 5:49 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Aleson » ned 30 led, 2022 11:27 am

Promiň, možná jsem nečetl všechno, ale projevuje se ten problém stejně na obou koncích této lokomotivy? Když se to vyřeší mírným povysunutím spřáhla ze šachty, není problém na vnitřní straně šachty přivrácené k podvozku? Že by třeba plně zacvaknuté a zaaretované spřáhlo konci svých zobáčků o něco zadrhávalo? Jsou to jen úvahy, Bardotky MTB nemám.
Aleson
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod stanix » ned 30 led, 2022 11:41 am

Aleson píše:Promiň, možná jsem nečetl všechno, ale projevuje se ten problém stejně na obou koncích této lokomotivy? Když se to vyřeší mírným povysunutím spřáhla ze šachty, není problém na vnitřní straně šachty přivrácené k podvozku? Že by třeba plně zacvaknuté a zaaretované spřáhlo konci svých zobáčků o něco zadrhávalo? Jsou to jen úvahy, Bardotky MTB nemám.

Lokomotivu jsem samozřejmě zkoušel z obou stran, navíc demontáž pluhu vylučuje jakékoliv zadrhávání kinematiky - prostě nemá o co zadrhávat. Takže opravdu to povytažení spřáhla situaci vyřešilo.
H0 - ČSD - epocha III. - IV.
Uživatelský avatar
stanix
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 25 úno, 2020 5:49 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod JaroHo » ned 30 led, 2022 11:46 am

je to zajímavé.Ale dá se dobastlit všechno, když něco nejde.Dá se koupit propojka ICE a spřáhlo si prodloužit. Slepit vteřiňákem. Já takhle dělal propoj vozu Railjet Jaegerndorfer a roco-každý vůz jinde kinematika a jinak daleko-roco utopený a jiná výška a jaegrndorfer to měl myslím dle normy.Nakoupil jsem do foroty ICE propojky a udělal mezi spřáhla. Ale s barčama a krátkými vozy jsem toho teda moc nenajezdil(jestli někdy vůbec) takže tyhle věci jsem zatím nijak nepozoroval.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků