Zamračená v H0 od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Michal Dalecký » úte 21 úno, 2012 1:05 pm

Tak co na ní pánové říkáte?
Obrázek
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod jirkan » úte 21 úno, 2012 1:53 pm

Myslím, že to je ta správná odpověď na váhání u ROCO. Jak to vypadá s cenou? Pokud bude rozumná, vypadá to, že to bude paráda......
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod vvitty » úte 21 úno, 2012 2:02 pm

3870,-

Obrázek
Naposledy upravil vvitty dne pát 24 úno, 2012 12:15 pm, celkově upraveno 1
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod vorisekml » úte 21 úno, 2012 3:03 pm

Cena nepotěšila /zatím, to asi není konečná nabídka?? /, čekal jsem ji příznivější /cca o 500,-/. Ostatní zatím nekomentuji, neměl jsem ji v ruce. Dejte do placu fotku pohonu a elektroniky /tišťáku a světel/. Doufám, že má každé světlo svojí diodu /jako je to u PMT hektora/. Světlovody "ala" Kuehn brejlovec by mě velice rozladily. Jedna rudá unifikovaná by se hodila.
Počkám na Roco a teprve po srovnání se rozhodnu za co utratím. Pozitivně hodnotím, že se MTB od Roco odlišila nátěrem a popisem. Dělící rovina mezi rudou a šedou je povedenější než v TT. Bude k vidění teď o víkendu na burze v Pha nebo na prodejně modely.biz ? Termín uvedení na trh? Systém prodeje bude stejný jako je s TT modely? Nemíním pět ódy na českého výrobce, je ale potěšující že to není Čína.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod eduardo » úte 21 úno, 2012 3:09 pm

Vyzerá veľmi pekne, len aké budú jej jazdné vlastnosti a bude k nej aj ten perforovaný /plnohodnotný/ pluh?
H0 epocha IV ČSD DCC
eduardo
 
Příspěvky: 115
Registrován: pát 18 lis, 2011 7:03 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Netáhlo » úte 21 úno, 2012 3:18 pm

Cena asi nebude příznivější, protože tohle není levná čínská velkovýroba a za ty peníze to teda zatím vypadá velice dobře. Důležité ovšem budou jízdní vlastnosti, pokud to bude srovnatelné s Brejlemi od Roco, tak do toho jdu :wink:
Uživatelský avatar
Netáhlo
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 28 lis, 2011 3:52 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod vvitty » úte 21 úno, 2012 3:19 pm

vorisekml píše:...Bude k vidění teď o víkendu na burze v Pha nebo na prodejně modely.biz ? Termín uvedení na trh? ...


Bude k videni na burze a pan Dalecky je jiste vystavil na prodejne take.
Termin uvedeni na trh - dnes.

Plosny spoj je koncipovan stejne jako mensi braska.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod VikyV » úte 21 úno, 2012 3:21 pm

Pěkné, pěkné, ale asi budu za prvního šťouru, promiňte. Podle fotek se mi nezdají prsa viz. snímky níže. Problém vidím ve spodním zkosení prsou, které je jakoby předsazené a úplně mění geometrii celku. Domnívám se a vše tomu nasvědčuje, že spojnice počátku horního zkosení a konce spodního zkosení má být kolmice na rám. Tím pádem by i horní plocha prsou byla více zkosená, na modelu MTB se mi zdá téměř v rovině. ROCO odpovídá podle mého názoru více. Na třetím snímku je černou čarou vyznačeno, jak by to mělo asi být, zelenou je MTB a X je ten podstatný rozdíl, který je docela patrný a který vše ovlivňuje. Fotky mohou zkreslovat, ale to předsazení u MTB je.Zatím počkám. ObrázekObrázekObrázekObrázek.
VikyV
 
Příspěvky: 46
Registrován: pon 10 led, 2011 12:13 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod vvitty » úte 21 úno, 2012 3:26 pm

Foto plosneho spoje a osvetleni
Přílohy
t4781164-07.jpg
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod V_Báňa » úte 21 úno, 2012 3:43 pm

Zde foto realné kabiny. Prasklina v laminátu napovida kde je kolmice od střechy k rámu. Takže nevím jak věrohodná je ta malůvka v příspěvku výše, dle mého vůbec. Vlastním pozorováním bylo zištěno kabiny se v detailech záhybů a radiusů čelních ploch liší, podle toho jake bylo při laminaci použito kopyto, kterých asi bylo více a věkem se obnovovaly. Roco má čelo kabiny příliš do šípu, je to vidět i z fotky rovněž výše a pokud dodrželo doporučení spojnice střechy a paty, tak se tvar klínu cela výrazně liší od fotografie skutečného stroje.
Přílohy
P1000677vyr.jpg
P1000677vyr.jpg (59.86 KiB) Zobrazeno 28426 krát
V_Báňa
 
Příspěvky: 103
Registrován: stř 07 kvě, 2008 2:43 pm
Bydliště: Praha

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod VikyV » úte 21 úno, 2012 3:48 pm

V_Báňa píše:Zde foto realné kabiny. Prasklina v laminátu napovida kde je kolmice od střechy k rámu. Takže nevím jak věrohodná je ta malůvka v příspěvku výše, dle mého vůbec. Vlastním pozorováním bylo zištěno kabiny se v detailech záhybů a radiusů čelních ploch liší, podle toho jake bylo při laminaci použito kopyto, kterých asi bylo více a věkem se obnovovaly. Roco má čelo kabiny příliš do šípu, je to vidět i z fotky rovněž výše a pokud dodrželo doporučení spojnice střechy a paty, tak se tvar klínu cela výrazně liší od fotografie skutečného stroje.


O.K., vycházel jsem z typáku.
VikyV
 
Příspěvky: 46
Registrován: pon 10 led, 2011 12:13 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod nexus » úte 21 úno, 2012 3:50 pm

Pánové, já myslím, že je třeba poděkovat p. Báňovi za to, že udělal model české lokomotivy i pro H0 a jestli se někomu nebude líbit, ať si ho nekupuje a počká na Roco. Já čekat nebudu.
Jen ještě doufám, že se tu nebude opakovat diskuse podobného kalibru jako v sekci TT.
Uživatelský avatar
nexus
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 29 lis, 2007 9:16 am
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod V_Báňa » úte 21 úno, 2012 3:58 pm

VikyV píše:O.K., vycházel jsem z typáku.


O.K. nicméně je lepší se raději nejprve si ověřit zdroje. Ani já nejsem neomylný. Podotýkám že stejný štouravý příspěvek může přijít na pozici houkaček na střeše, typáky a pozorováním u skutečných kabin jsou zjištěny dvě možné varianty, lišící se asi o 20cm vpřed/vzad , takže jsem zvolil jednu z nich dle reálně měřené kabiny.
V_Báňa
 
Příspěvky: 103
Registrován: stř 07 kvě, 2008 2:43 pm
Bydliště: Praha

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Michal Dalecký » úte 21 úno, 2012 4:10 pm

Jízdní vlastnosti super. Jak v analogu tak i v digitalu pri nejmensich otackach. Hmotnost modelu je neco malo pres 600g coz se take jen tak nevidi. Navic je opet pribalena navic jedna bandazovana souprava navic.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 21 úno, 2012 4:26 pm

Tak jestli to takhle bude pokračovat,tak nakonec začnu litovat,že nedělám ČSD :D .Nebo to bylo N-ko?Už se mi to nějak s přibývajícími léty plete. :mrgreen:
Pánové,jedním slovem,PECKA.Cena je v naprosté pohodě,dost mě udivuje,že je takhle nízko.Když tak o tom přemýšlím,možná bych si mohl takové malé stádečko českých dieselových mašin pořídit. :lol:
Držím palce ať se daří.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník