Zamračená v H0 od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Čouda » ned 31 kvě, 2020 1:33 pm

George V. píše:288? Co je to za číslo? Z výroby končily na 230, k tomu se přidalo pár kusů s dodatečně dosazeným PG500 a přečíslované dvojky pak začínají 301....

Ahoj! PG500 dostalo 9 stroju T478.2. Strojum byla pridelena nova cisla 231-239. Tato reko probihala nekdy v 70. letech. Pro neznale muze byt toto zavadejici.
Po revoluci zustalo oznaceni na jednicky a dvojky.
Pri reko na elektricke vytapeni zustalo 751 puvodni inventarni cislo, u loko 752 se pokracovalo v ciselne rade - tedy 240-265. Zbyvajici loko rady 752 se preznacily na radu 751 s prictenim 300 k puvodnimu inv. cislu. U vetsiny stroju 751 byl do te doby pegas beztak nahrazen balastem, doslo tak ke sjednoceni rady.
Na SK je to jednodussi. Pouze stroj t478.2017 byl preznacen na 751.238. Zbytek cisel by mel sedet.
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod 749.121 » pát 05 čer, 2020 1:52 pm

Zdravím, rád bych se prosím zeptal, kde bych mohl koupit pluh níže? Děkuji za informaci. :wink:

http://www.modely.biz/magazin/recenze/l ... G_3108.jpg
Uživatelský avatar
749.121
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 22 kvě, 2020 5:00 pm
Bydliště: Praha

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Aleson » pát 05 čer, 2020 2:27 pm

No, zkus se zeptat na pojezdy.eu Pokud jsou hrabla dostupná, řekl bych že ti vvitty pomůže.... Pokud nejsou - tak to bude asi oříšek ....
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Aleson » stř 01 črc, 2020 11:03 pm

Před chvilkou jsem si prohlížel na fotkách pana Daleckého novou bardotku MTB T478.2068 v tradičním tmavočerveném nátěru. Neviděl jsem ji sice ještě "naživo", ale ten lak vypadá fakt dobře ! Syté polomatné barvy se slušně trefenými odstíny a čistě vypadajícími přechody ... Jak takový model prokoukne, když dostane slušnou povrchovku... Za mě palec nahoru. 8) Doufám, že se v takovémto slušném laku objeví v novém vydání i nějaký kulatý prototyp. Jen tak dál ....
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Vojtěch Vorel » čtv 02 črc, 2020 6:56 am

A koukal jsem, že je nová verze pluhu - letni děrovaný s kulisou pro krátké spřáhlo.
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod JandaCZ » pon 10 srp, 2020 8:30 pm

Nevíte někdo, co bude za další barevné schéma Bardotek ČD,popřípadě jaké číslo?
JandaCZ
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 07 srp, 2016 7:20 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Martin70 » čtv 28 říj, 2021 9:37 pm

Ćtu vlákno o Brejlovcích MTB, ale mám dotaz na rychlost Bardotek. Převody a motorky. Je to stejný problém, že jezdí pomaleji?
Já model MTB žádný nemám, tak se ještě zeptám zda jsou tam v balení plné pluhy na výměnu navíc, jako má třeba ROCO. Pokud to tu někde je popsáno, tak se omlouvám.
P.S. Při kliknutí na toto vlákno to chce po mě autentizaci a heslo. Proč tomu tak je? Díky za Vaše odpovědi.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod JaroHo » pát 29 říj, 2021 4:34 am

Budu li mít čas, s těma rychlostma to co nejdřív otestuju. Ale myslím že je to stejný. Pluhy bejvávaly navíc s maminkou direčkou a dvojkolí bandážováné,.reproduktor.Dnes nic takového.Pluhy se dají sehnat u výrobce, jen stačí napsat. Já dokonce sehnal pluhy bez dírečky na spřáhlo, prostě úplně plné.
Teď jdu chrápat, odpoledne jedu pro Babetu, zítra dopoledne dám vědět.
P.s. i když jsem přihlášen tak mi taky vyskakuje přihlašovací okno, ale nějaký divný. Admine, není to zavirovaný?
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Martin70 » pát 29 říj, 2021 5:43 am

To okno říká, že to heslo bude odesláno mimo server na kterém fórum je. To by mohlo být nebezpečné. No nejsem síťový odborník.
Díky za odpověď na Barču, pluhy a td.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Martin70 » sob 06 lis, 2021 3:55 pm

jirie123 píše: Marná sláva Bardotku je nejlépe poslouchat na "Slezském Semmeringu" :wink:

Částečně OT, ale tento závěr příspěvku mě zaujal. :) Přesně tak, takové stoupáníčko směr Ramzovské sedlo s nějakou Barčou je pošušńáníčko pro příznivce této nesmrtelné ČKD řady lokomotiv. Pokračuji ve čtení dlouhého vlákna vývoje a změn u modelů MTB. 8)
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod JaroHo » sob 06 lis, 2021 8:08 pm

Jak plyne čas, na mašinky není a je tam kosa. Snad příští týden si tam zatopim abych kolejivo a výhybky mohl další po zakoupení položit a přilepit tak se podívám na ty poslední mtb přírůstky. V analogu je už asi neprojedu protože už mám zapojenu na drátech detekci a nechce se mi v tom zase hrabat.
I když možná poslední Barča nemá asi dekodér tak ji zkusím jak pojede na flexi koleji v analogu
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Martin70 » ned 07 lis, 2021 6:35 pm

Zdravím, tak jsem se v duchu myšlenky "Kdo se bojí nesmí do lesa" nebo taky "Kdo nezkusí neví a vyzkoušet se má vše" pokusně zakoupit Bardotku 749 039-4 AŽD Praha od MTB.353 (H0). Líbí se mě ten dopravce, Švestková dráha atd. Jiný výrobce ji nevyrobí. Po objednání se objevil na Modelbazaru inzerát, že někdo prodává tento model z první série, ve které neprosvítá světlo ven. Už si to přesně nepamatuji, inzerát tam již není, mám jen fotku toho modelu. Chtěl jsem se hned zeptat tady na fóru, zda je nějaký rozdíl mezi tou první várkou a tou nynější. No říkal jsem si kdo má možnost a viděl obě várky, snad jen prodejce nebo někdo kdo chodí do klubu a model si koupili postupem času kolegové. Pustil jsem to k vodě a nechtěl otravovat. Taky, že to bude stejné +/- jsem si myslel. No a bohužel není! Model jsem dostal tento týden, jen zběžně okoukl, zjistil mírně nedostříkané žluté pruhy za kabinou. No dnes jsem konečně našel čas a lokomotivu vytáhl na denní světlo a kousek zkušební koleje. Na první dojem je mírně hlučnější než třeba pojezdy od Roco (toto je můj první MTB model doma), ještě porovnám později mezi sebou s Roco Bertami. Model je analog a použil jsem stařičké trafo FZ1 k napájení, lokomotiva jezdí rychle, takže pomalá jízda probíraná jinde se nekoná (uvidím po osazení dekodéru Zimo MS jak se bude chovat na DCC, no problém tady s rychlostí nečekám). Na denním světle se mě zdála jedna pozička slabší, tak si říkám, že se podívám večer za tmy, to bude více patrnější. V tom smyslu si říkám, že bude záležet zda bude na čele nebo na druhé straně vzadu. Na jednu stranu dám spřáhlo a na druhou co nejmodelovější pluh s doplňky. A tu se dívám jako člověk neznalý z hlavy stanovišť lokomotiv, že na modelu chybí toto označení tedy 1 a 2. Dívám se na webové stránky viz. níže : na AMB fotce to taky není, na dalším inzerátu model bazar (na 99% taky 2.série modelu AŽD) taky ne a třeba IT vlaky mají fotky asi z obou sérií na webu, protože někde to je a někde není!
Dále tedy mimo podle mě horší kvality nástřiku žlutých pruhů, které někde nepřekryjí modrý podklad a bílých nápisů AŽD, chybí na každé straně nátisk zeleného čtverečku pro lékárničku v lokomotivě a taky rám má jednoduší potisk. Vycházím jen z fotek, model z první série jsem neviděl naživo a nemám ho pro přímé srovnání. Toto vlákno procházím postupně a jsem okolo 30s strany, takže sleduji počátky úvah MTB versus Roco a situace okolo pluhů. Fotka z Modelbazaru má taky jiný pluh, ale nevím zda ho uživatel neměnil za jiný než byl dodán původně při koupi první série. Jak píšu inzerát tam již není, tak se nezeptám na stav případných úprav.
Takže v tuto chvíli mám dojem, že detaily současného modelu jsou zjednodušeny nebo některé kusy to postrádají? Nová lokomotiva už nemá osazen asi reprák, jako měli původně modely? Teď si nejsem jistý,měnilo se to v průběhu času. Zato má ta nynější ložiska dle stránek MTB. První várka předpokládám neměla ještě.
Pokud někdo model máte, dejte mě prosím vědět zda tam taky chybí potisky co píšu. Děkuji všem ochotným za čas pro odpověď na tento můj dotaz.

Stránky s fotkami modelu :
https://www.itvlaky.cz/ho-dieselove-lok ... tb-749039/
https://modelbazar.cz/bardotka-azd-praha-analog/1022724
https://www.ambmodely.cz/mtb353-motorov ... h0/d-16334

"Cha a ha-ha padišáhu Peterko" :twisted: :roll: Nyní se dívám, že na současných stránkách MTB-Model jsou fotky taky s označenými stanovišti a všemi dalšími detailnějšími potisky. Takže teď nevím co si mám myslet! Co Vy na to modeláři?
https://mtb-model.com/pages/product.php ... meritko=H0

Mám ještě související dotaz zda se dá někde sehnat barva a jaká vhodná, tedy ta žlutá a bílá, že by se mírně nanesla, tak kde chybí. Z logiky zejména ta žlutavá musí sedět odstínově, aby byla všude stejná, tedy na střeše a pruzích. Zrovna tato lokomotiva jezdí čistá a naleštěná v reálu okolo Házmburka, takže nějakou patinou se to neskryje. Taky mě láká udělat, tou žlutou i podvozky a upravit pluh na modrožlutě pruhovaný jak jezdí lokomotiva nyní. MTB verze jak je dodána znázorňuje starší stav po nástřiku pro AŽD. :? 8)
P.S. 1.) Doplnění poznatku 7.11.2021 21:07 - Bílá pravá pozička ve směru jízdy na straně se žlutými pruhy svítí opravdu slaběji. Je možné, že je posunutá mimo ideální pozici nebo pod. Už totady kdosi měl u lokomotivy, že LED byla šikmo osazená. Stane se.
Naposledy upravil Martin70 dne ned 07 lis, 2021 8:07 pm, celkově upraveno 1
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Vojtěch Vorel » ned 07 lis, 2021 7:48 pm

Zdravím. Tuhle bertu nemám, ale to dění okolo sleduju. Fotky na stránkách MTB (tj. i ta jedna část na ITvlaky) jsou model z té původní série, autorské fotky prodejců (s děrovaným pluhem a šachtou pro spřáhlo) jsou ze série aktuální. Na nové sérii zjevně chybí popisky na čelníku a zmiňovaná označení stanoviště strojvedoucího, oproti tomu ale modely ze současné série mají barvou nastříkané i jedno okno na bočnici (vidět to je ale jen na fotkách AMB, protože u ITvlaky zjevně vyfotili kus s vypadlým zasklením strojovny). Jak tyto rozdíly (jeden k lepšímu, jeden k horšímu) interpretovat, těžko říct...
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod JaroHo » ned 07 lis, 2021 8:15 pm

Já mám starou a asi tam je vše, vc. kulatého repráku
Přílohy
IMG_20180922_085614.jpg
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Martin70 » ned 07 lis, 2021 8:39 pm

K odpovědi Vojtěcha Vorla : 1.) Máte pravdu, popisy na čelníku a jinde nejsou jako u verze první. 2.)Chybu modelu na stránkách u prodejce IT Vlaky jsem si nevšiml, chybí tam dvě okna zboku. Je to vidět nejlépe dle bílého orámování těch dvou co tam jsou... (jedině, že by model představoval počátek VII. epochy kdy je lokomotiva už odstavena v České Třebové a nepřizpůsobiví vandalové vybili dvě okénka na mašině... :roll: :wink: :lol: ) 3.) Nevím jak jste to myslel s tím zastříklým okénkem, zda jako pochvalu k lepšímu či výtku, ale dle fotek na webu je to správně. Bardotka AŽD to tak v reálu má.
No a na závěr obecně, je to trochu matoucí a zavádějící, že má model s komplet potisky, tedy "vylepšený či vytuněný" z první série i sám výrobce na webových stránkách v momentě výroby druhé série, která je podle mě jaksi "zjednodušena". Moc mě to netěší, hlavně ty chybějící čísla stanovišť. Koho by to napadlo zkoumat a vědět co přijde v krabičce od obchodníka. :wink:
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron