Zapojení PECO křižovatky

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Zapojení PECO křižovatky

Příspěvekod René Prášil » sob 28 led, 2012 4:57 pm

Ahoj Hánulkáři, byl by tu někdo, kdo by mě poslal schéma od A do Z pro zapojení výhybkové křižovatky od PECA? Toto jsem nikde pořádně nenašel.Ten návod u vyhýbky v balení je pro mě španělská vesnice a ještě v angličtině. Jsem naprosto elektroamatér, tak sám fakt si s tim nevím rady. Jednoduchou výhybku zapojím, ale tady nevím a nechci nic zkazit. Jedná se sice o křížení s izolovanou srdcovkou, ale tu kdyžtak předělám na vodivou, to není problém. Přestavník je PECO Pl-15. Jinak nevím jestli je zapojení stejné jak pro výhybky s vodivou, tak izolovanou srdcovkou. Díky, Renda.
Naposledy upravil René Prášil dne ned 29 led, 2012 7:20 am, celkově upraveno 1
Renda
René Prášil
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 13 zář, 2008 4:43 am
Bydliště: Lipence,U Žlábku 103,Praha 5

Re: Zapojení PECO křižovatky

Příspěvekod milan ferdián » sob 28 led, 2012 5:18 pm

Budeš muset provést zapojení jak u klasické výhybky.U N-ku,máme v přístavu kolejovou křižovatku,aby nedošlo ke zkratu Dan nás informuje o tom ať dvě navazující výhybky,nemáme postavené současně do odbočky.Protože v přístavu je jeden stroj a při posunu,ani nelze tyto dvě výhybky postavit současně (prakticky lze),tak se nám to ještě nestalo.
Kolejové schéma_výhybka levá-křižovatka-výhybka pravá,při čemž obě výhybky jsou kolejově propojeny na směr přímo.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zapojení PECO křižovatky

Příspěvekod Ferda » sob 28 led, 2012 8:52 pm

Nevím jak to je u nevodivých srdcovek. Předpokládám, že v tom žádná záludnost není a v nejhorším si to prozvoň, ať víš co s čím souvisí.
U vodivých je to jednoduché. Uprostřed jsou dva dráty. Levá a pravá strana. U každé srdcovky je pak po jednom drátu. Je to stejné, jako dvě samostatné vexle. Jen si musíš uvědomit, že k příslušnému přestavníku patří protilehlá srdcovka.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Zapojení PECO křižovatky

Příspěvekod Michal Dalecký » sob 28 led, 2012 8:55 pm

U pekackeho anglicana neni treba nic resit. Srdcovky jsou sice izolovane, ale ve spodni casti je to vse propojene. Staci zapojit a jezdit. Pres PL-15 neni treba nic napajet. Ani neni treba predelavat na vodive. Snad jen kvuli vzhledu.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6


Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků