vyhýbky ELITE

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

vyhýbky ELITE

Příspěvekod StandaR » pon 13 srp, 2007 10:27 am

musím u těchto vyhýbek izolovat koleje vedoucí od srdcovky? nebo jsou navzájem odizolované u srdcovky
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: vyhýbky ELITE

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 13 srp, 2007 10:58 am

Abe Simpson píše:musím u těchto vyhýbek izolovat koleje vedoucí od srdcovky? nebo jsou navzájem odizolované u srdcovky

Musíš, alespoň ty co jsem dával do Zahrádek tak byly zapojené [rok 2002]
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod kvasha » pon 13 srp, 2007 11:57 am

V anketě Ti chybí kolejivo Fleischmann. už jsem si nad tím posteskl na jiném místě fóra. Copak ho nikdo nepoužívá, to jsem takový exot s kolejivem Fleischmann Profi ?! Proč ho nepoužíváte ?! je drahé ?! Je poruchové ?! Má nedostatečný sortiment ?! Špatnou geometrii ?! Všechno tohle jsem při výběru zohledňoval a vyšel mi právě Fleishmann. Pokud nenastala u ostatních výrobců nějaká zásadní změna, tak zrovna Fleischmann má jeden z nejširších sortimentů ... ??? fakt tomu nerozumím ... :-(
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod StandaR » pon 13 srp, 2007 5:31 pm

Za to se omlouvám bylo tam i jiné ale neukazuje se to všiml jsem si toho až to bylo hotové a nedá se to změnit ... tak se omlouvám :( :( :(
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod dan » pon 13 srp, 2007 6:15 pm

Fleischmann je to super kolejivo, ale nepoužívá se moc z důvodu již hotového štěrkového podloží skoro každý si ho raději dělá sám ze štěrku
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod StandaR » stř 15 srp, 2007 8:14 pm

Dneska jsem na zkoušku koupil stavebnici vyhýbky EW 2 a jsem nad míru spokojen..je to příjemná změna oproti PIKO a gleis.... máte někdo s tímto kolejvem ( Elite ) zkošenosti?
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

rozměry výhybek Tillig Elite

Příspěvekod Rank » ned 27 črc, 2008 10:51 pm

Narazil jsem na výhybky Tillig Elite H0. Vypadají velmi realisticky, ale nikde jsem neviděl nějaké rozměry (délka v hlavní větvi). Zajímavý je sortiment jednoduchých výhybek s několika úhly na srdcovce. (tuším 15, 11 a 9°) Netušíte, kde by se dali zjistit, případně kdo vlastní a je ochoten přeměřit...
Děkuji
Rank
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 03 pro, 2007 6:30 pm

Re: rozměry výhybek Tillig Elite

Příspěvekod milan ferdián » pon 28 črc, 2008 3:01 am

Rank píše:Narazil jsem na výhybky Tillig Elite H0. Vypadají velmi realisticky, ale nikde jsem neviděl nějaké rozměry (délka v hlavní větvi). Zajímavý je sortiment jednoduchých výhybek s několika úhly na srdcovce. (tuším 15, 11 a 9°) Netušíte, kde by se dali zjistit, případně kdo vlastní a je ochoten přeměřit...
Děkuji


Podklady existují,mám pocit,že je mám,akorát s těmí úhly ti to nesedí.Jsou to 12°-15°(dva druhy)-7,5°+7,5°-6°+6°-15°/30°-17°/29°-20,7°/32,7°-29,3°/41,3°-A15°/15°-A12°/15°.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod martin_kuncl » sob 16 led, 2010 2:43 pm

Sháním modernizované výhybky Elite, ale bohužel je v republice nemá skoro nikdo (mimo ModelTrainu) v nabídce a podle mailů co mi zatím přišly, tak je neznámá dodací lhůta a cena. Našel by se někdo, kdo si je pořizoval a poradil by, kde je koupil? Klidně i v cizině, nějakých 10-20EUR za poštovné se ztratí. Do Německa nebo Rakouska se můžu dostat docela rozumně, ale v Německu jsou docela vysoké ceny, když srovnám třeba výhybku 85321 s cenou u nás, takže tam budou dražší i ty inovované.
Jinak jde o výhybky k.č.: 85323,85324 atd...
Mojí poslední záchranou je http://www.internationalmodels.net/acat ... HO_22.html a pak ještě http://www.tina-modelleisenbahn.at/index.htm
Díky moc za případnou radu nebo pomoc.
martin_kuncl
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 05 pro, 2009 3:10 pm
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod StaraPakna » sob 16 led, 2010 3:28 pm

kvasha píše:V anketě Ti chybí kolejivo Fleischmann. už jsem si nad tím posteskl na jiném místě fóra. Copak ho nikdo nepoužívá, to jsem takový exot s kolejivem Fleischmann Profi ?! Proč ho nepoužíváte ?! je drahé ?! Je poruchové ?! Má nedostatečný sortiment ?! Špatnou geometrii ?! Všechno tohle jsem při výběru zohledňoval a vyšel mi právě Fleishmann. Pokud nenastala u ostatních výrobců nějaká zásadní změna, tak zrovna Fleischmann má jeden z nejširších sortimentů ... ??? fakt tomu nerozumím ... :-(
Já ho používám, zatím jsem spokojen, resp. stavím ho v obýváku na zemi do kolejiště půjde určitě nahoru. Skryťák PECO Code 1OO ale mám teď dobrej kup a možná ani PECO nebude :)
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

Příspěvekod greenery » sob 16 led, 2010 5:57 pm

martin_kuncl píše:Sháním modernizované výhybky Elite, ale bohužel je v republice nemá skoro nikdo


http://www.modelyvlacku.cz/index.php?ma ... 71_166_467
nevím, jestli inovované, ale v nabídce jsou.

Mám o ně taky zájem, chystám si seznam. Předběžně jsem se ptal i tady http://www.modelloko.cz/index.php/kde-nas-najdete a tady http://www.ben-model.cz/ a v obou případech pozitivní reakce - na objednávku dovezeme.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Příspěvekod martin_kuncl » sob 16 led, 2010 7:11 pm

greenery píše:
martin_kuncl píše:Sháním modernizované výhybky Elite, ale bohužel je v republice nemá skoro nikdo


http://www.modelyvlacku.cz/index.php?ma ... 71_166_467
nevím, jestli inovované, ale v nabídce jsou.

Mám o ně taky zájem, chystám si seznam. Předběžně jsem se ptal i tady http://www.modelloko.cz/index.php/kde-nas-najdete a tady http://www.ben-model.cz/ a v obou případech pozitivní reakce - na objednávku dovezeme.


Ty co jsou na modelyvlacku jsou původní, zkus si zadat k.č. co jsem uvedl. A bude to bez výsledku.
Prohlédni si link international... (co jsem uvedl minule) zhruba v půlce je porovnávací tabulka mezi původním a vylepšeným (vzhledově) katalogovým číslem.
Sehnat původní výhybky problém není.
martin_kuncl
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 05 pro, 2009 3:10 pm
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod greenery » sob 16 led, 2010 11:05 pm

....zkus se tedy pozeptat, bez ohledu, jestli to je nebo není v nabídce shopu. Pokud u výrobce jsou, nevidím důvod, proč by to nešlo. Ben Model k tilligům jezdí, alespoň mi bylo řečeno, dodací lhůta pak odpovídá termínu následující objednávky-dodávky.
ELITE asi u nás není tak rozšířeno, aby to tady e-shopy držely skladem.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Příspěvekod Citrus » ned 17 led, 2010 10:21 am

kvasha píše:V anketě Ti chybí kolejivo Fleischmann. už jsem si nad tím posteskl na jiném místě fóra. Copak ho nikdo nepoužívá, to jsem takový exot s kolejivem Fleischmann Profi ?! Proč ho nepoužíváte ?! je drahé ?! Je poruchové ?! Má nedostatečný sortiment ?! Špatnou geometrii ?! Všechno tohle jsem při výběru zohledňoval a vyšel mi právě Fleishmann. Pokud nenastala u ostatních výrobců nějaká zásadní změna, tak zrovna Fleischmann má jeden z nejširších sortimentů ... ??? fakt tomu nerozumím ... :-(

Tak to jsem taky exot používám taky Fleischmann profi gleis a jsem sním spokojenej 8)
ÖBB Ep.V vel.H0 řízení DCC Lenz
Citrus
 
Příspěvky: 102
Registrován: pon 14 led, 2008 3:03 pm
Bydliště: Kosmonosy

Příspěvekod martin_kuncl » ned 17 led, 2010 11:18 am

greenery píše:....zkus se tedy pozeptat, bez ohledu, jestli to je nebo není v nabídce shopu. Pokud u výrobce jsou, nevidím důvod, proč by to nešlo. Ben Model k tilligům jezdí, alespoň mi bylo řečeno, dodací lhůta pak odpovídá termínu následující objednávky-dodávky.
ELITE asi u nás není tak rozšířeno, aby to tady e-shopy držely skladem.


Jasně, že jsem napsal několika prodejcům. Co jsem dostal odpovědi, tak nebyly moc povzbudivé. Některým jsem napsal nedávno, tak zatím doufám. Šlo mi hlavně o to, zda už je někdo fakticky odebral a tedy by mohl poradit od koho. S dodáním podloží, prutů a nebo původních Elite výhybek opravdu problém není.
Jen se nechci dostat do situace, že budu mít u obchodníka podlože, pruty a angličany, ale výhybky budou v nedohlednu... :?
martin_kuncl
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 05 pro, 2009 3:10 pm
Bydliště: České Budějovice

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků