vyhýbky ELITE

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod milan ferdián » ned 17 led, 2010 11:26 am

Citrus píše:
kvasha píše:V anketě Ti chybí kolejivo Fleischmann. už jsem si nad tím posteskl na jiném místě fóra. Copak ho nikdo nepoužívá, to jsem takový exot s kolejivem Fleischmann Profi ?! Proč ho nepoužíváte ?! je drahé ?! Je poruchové ?! Má nedostatečný sortiment ?! Špatnou geometrii ?! Všechno tohle jsem při výběru zohledňoval a vyšel mi právě Fleishmann. Pokud nenastala u ostatních výrobců nějaká zásadní změna, tak zrovna Fleischmann má jeden z nejširších sortimentů ... ??? fakt tomu nerozumím ... :-(

Tak to jsem taky exot používám taky Fleischmann profi gleis a jsem sním spokojenej 8)


Kolejivo FLEISCHMANN má jeden meší zádrhl.Je nasekaný,to znamená,že má malou kreativitu při vzniku konstrukcích běžných zhlaví.To nemluvím o pseudoobloukových výhybkach.Ale SHIMI je s nima spokojený a celé jeho kolejiště má postavene z tohoto kolejového sortimentu. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Citrus » ned 17 led, 2010 11:40 am

milan ferdián píše:
Citrus píše:
kvasha píše:V anketě Ti chybí kolejivo Fleischmann. už jsem si nad tím posteskl na jiném místě fóra. Copak ho nikdo nepoužívá, to jsem takový exot s kolejivem Fleischmann Profi ?! Proč ho nepoužíváte ?! je drahé ?! Je poruchové ?! Má nedostatečný sortiment ?! Špatnou geometrii ?! Všechno tohle jsem při výběru zohledňoval a vyšel mi právě Fleishmann. Pokud nenastala u ostatních výrobců nějaká zásadní změna, tak zrovna Fleischmann má jeden z nejširších sortimentů ... ??? fakt tomu nerozumím ... :-(

Tak to jsem taky exot používám taky Fleischmann profi gleis a jsem sním spokojenej 8)


Kolejivo FLEISCHMANN má jeden meší zádrhl.Je nasekaný,to znamená,že má malou kreativitu při vzniku konstrukcích běžných zhlaví.To nemluvím o pseudoobloukových výhybkach.Ale SHIMI je s nima spokojený a celé jeho kolejiště má postavene z tohoto kolejového sortimentu. :wink:

Teď jste mi nasadil brouka do hlavy :cry:
ÖBB Ep.V vel.H0 řízení DCC Lenz
Citrus
 
Příspěvky: 102
Registrován: pon 14 led, 2008 3:03 pm
Bydliště: Kosmonosy

Příspěvekod TomBart » pon 18 led, 2010 9:17 am

martin_kuncl píše:
greenery píše:....zkus se tedy pozeptat, bez ohledu, jestli to je nebo není v nabídce shopu. Pokud u výrobce jsou, nevidím důvod, proč by to nešlo. Ben Model k tilligům jezdí, alespoň mi bylo řečeno, dodací lhůta pak odpovídá termínu následující objednávky-dodávky.
ELITE asi u nás není tak rozšířeno, aby to tady e-shopy držely skladem.


Jasně, že jsem napsal několika prodejcům. Co jsem dostal odpovědi, tak nebyly moc povzbudivé. Některým jsem napsal nedávno, tak zatím doufám. Šlo mi hlavně o to, zda už je někdo fakticky odebral a tedy by mohl poradit od koho. S dodáním podloží, prutů a nebo původních Elite výhybek opravdu problém není.
Jen se nechci dostat do situace, že budu mít u obchodníka podlože, pruty a angličany, ale výhybky budou v nedohlednu... :?


Kdyžtak se mi ozvi na mail. stavím z toho celej viditelnej vršek a spokojenost maximální. Ted o tom psali o v magazínu, ale nic podstatnýho. Je trochu práce než je upravíš a složíš (beru zásadně skládací), ale jednu vyhybku mám asi za 10 min. Chce to zbrousit jazyky a naletovat dráty kvůli napájení. Jinak pohoda. Beru z Peček, na objednávku. Spolehlivost při provozu je asi 99% u PECA asi 100% ale ta flexibilita mi to bohatě vynahradí. Navíc v těch mejch esíčkách bych si asi jinak neporadil.
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Příspěvekod martin_kuncl » pon 18 led, 2010 10:21 am

TomBart píše:
martin_kuncl píše:
greenery píše:....zkus se tedy pozeptat, bez ohledu, jestli to je nebo není v nabídce shopu. Pokud u výrobce jsou, nevidím důvod, proč by to nešlo. Ben Model k tilligům jezdí, alespoň mi bylo řečeno, dodací lhůta pak odpovídá termínu následující objednávky-dodávky.
ELITE asi u nás není tak rozšířeno, aby to tady e-shopy držely skladem.


Jasně, že jsem napsal několika prodejcům. Co jsem dostal odpovědi, tak nebyly moc povzbudivé. Některým jsem napsal nedávno, tak zatím doufám. Šlo mi hlavně o to, zda už je někdo fakticky odebral a tedy by mohl poradit od koho. S dodáním podloží, prutů a nebo původních Elite výhybek opravdu problém není.
Jen se nechci dostat do situace, že budu mít u obchodníka podlože, pruty a angličany, ale výhybky budou v nedohlednu... :?


Kdyžtak se mi ozvi na mail. stavím z toho celej viditelnej vršek a spokojenost maximální. Ted o tom psali o v magazínu, ale nic podstatnýho. Je trochu práce než je upravíš a složíš (beru zásadně skládací), ale jednu vyhybku mám asi za 10 min. Chce to zbrousit jazyky a naletovat dráty kvůli napájení. Jinak pohoda. Beru z Peček, na objednávku. Spolehlivost při provozu je asi 99% u PECA asi 100% ale ta flexibilita mi to bohatě vynahradí. Navíc v těch mejch esíčkách bych si asi jinak neporadil.


Ahoj Tome,
párkrát jsem psal, ale asi je žába na spojení:-)).
Zkusím to znovu.
Martin
martin_kuncl
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 05 pro, 2009 3:10 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: vyhýbky ELITE

Příspěvekod Charlie » pon 20 led, 2014 8:18 pm

Kluci, chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s výhybkami ELITE H0 Tillig. Jsou perfektní, ale jediný co mi na nich vadí je uchycení jazyků výměny k přestavovacímu pražci. Ty dva ohnuté zobáčky mi nevyhovují. U jedné výhybky se mi po čase ulomil. Jazyky nejsou udržovány ve správné výšce oproti sousední kolejnici -mají tendenci vyčuhovat nahoru. Přestavovací pražec s dírami na zastrčení konců jazyků je ve správné výšce neudrží. Je i příliš ohebný. Máte někdo také takovou zkušenost? Zkusil jsem jazyky do těch otvorů přilepit, ale není to nic moc. Zkusil jsem uělat nový přestavovací pražec z kuprexitu a konce jazyků na něj připájel. Výšku to drží perfektně, ale jde to o něco víc ztuha přehazovat a má mírnou snahu se kroutit, což je logické, protože jazyky jsou pevně spojeny a přestavovací pražec už nepohybuje po přímce, ale v oblouku. Provozní vlastnosti jsou perfektní, jen mám strach aby to cínový spoj nebo jazyk vydržel. Mám obavu aby to časem neprasklo. Jak to řešíte vy? Děkuju
ČSD, H0, H0e, DCC LENZ LZV200 z ovládacího pultu a ještě trochu BTTB
Uživatelský avatar
Charlie
 
Příspěvky: 392
Registrován: čtv 15 led, 2009 7:24 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou

Re: vyhýbky ELITE

Příspěvekod mlha » úte 21 led, 2014 4:59 am

na konce jazyků letujeme sponku do sešívačky,pak ji provlečeme dírkou v břevně a ohnem
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: vyhýbky ELITE

Příspěvekod Charlie » úte 21 led, 2014 10:38 pm

Díky, vyzkouším to.
ČSD, H0, H0e, DCC LENZ LZV200 z ovládacího pultu a ještě trochu BTTB
Uživatelský avatar
Charlie
 
Příspěvky: 392
Registrován: čtv 15 led, 2009 7:24 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou

Re: vyhýbky ELITE

Příspěvekod Stanin » stř 22 led, 2014 11:09 am

Kluci, mám trochu jiný dotaz. Existují k těmto výhybkám ruční přestavníky? Nebo nějaké řešení pro ruční přestavování pod deskou.. Líbí se mi vzhled těchto výhybek, ale pro můj domácí projekt je řešení s dálkovým ovládáním přestavníků zbytečně nákladné. Zatím mám v plánu Peco 75, jeden pár výhybek pro testovací účely už mám. Tam je v pohodě pružinka, ale zase kazí vzhled.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: vyhýbky ELITE

Příspěvekod Ferda » stř 22 led, 2014 11:17 am

Aretační systém se dá lehce doplnit zespod a když k tomu dáš táhlo, tak máš ovládání hotové.
Zrovna budu něco podobného páchat na kolegově modulu. Pro jeden vexel tam taky nebudem tahat DCC :mrgreen:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: vyhýbky ELITE

Příspěvekod Stanin » stř 22 led, 2014 11:44 am

Aretační systém u Tilliga? Vyrábí se nějaký? Nebo je to samo-domo?
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: vyhýbky ELITE

Příspěvekod Ferda » stř 22 led, 2014 11:54 am

Samozřejmě samodomo.
Jednak Tillig k takové technice ještě nedospěl a navíc by mě to tolik nebavilo.

Jinak jeden z možných způsobů má popsán MirekTT na svém rajčeti a myslím, že to mají i na vebu http://www.modulybrno.cz
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: vyhýbky ELITE

Příspěvekod PetrMen » stř 22 led, 2014 5:41 pm

Zdravím, já si výhybky dělám celé sám. Není na tom nic složitého a fungují spolehlivě. Náklady jsou výrazně nižší. Jediné co kupuji je prut - Tillig ELITE s patinou. Spotřeba dle délky výhybky - asi jeden prut až 1,5 na výhybku. Pražce dělám buď z odlitku nebo z dřevěných hranolků. Jasně, nemají pak šrouby, ale po zaštěrkování to není postřehnutelné.
Je to sice pracnější (ca. 1 hodina na kus - po zácviku a ručním broušení kolejnic, nově ca. 0,5 hodiny při broušení na brusce), ale mám naprostou svobodu v geometrii zhlaví a hodně kaček ušetřím. Zkusil jsem i angličana. Ten není sice tak šik, ale funguje bez větších problémů taky. Chce to jen trochu šikovné prsty. Už jsme jich postavil asi 20 ks.
Výhybky tahám ručně táhly vedené pod panelem.
Petr
PetrMen
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 08 lis, 2013 6:47 pm

Re: vyhýbky ELITE

Příspěvekod mlha » stř 22 led, 2014 6:30 pm

A co kdybys dal i nějaké fotky?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: vyhýbky ELITE

Příspěvekod PetrMen » stř 22 led, 2014 8:00 pm

pár rychlých fotek mobilem. Přestavovací pražce budou nahrazeny hranolem. Zde jsem dával vyříznutý z destičky, ale nemá to dostatečnou pevnost.
Přílohy
Anglican.jpg
Vyhybka 2.jpg
Vyhybka 1.jpg
PetrMen
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 08 lis, 2013 6:47 pm

Re: vyhýbky ELITE

Příspěvekod PetrMen » stř 22 led, 2014 8:01 pm

a celé zhlaví
Přílohy
zhlaví 1.jpg
PetrMen
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 08 lis, 2013 6:47 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků