T 669.0 od Techimage

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: T 669.0 od Techimage

Příspěvekod vypravecc » ned 23 čer, 2013 8:06 pm

tak krasavec se zvukem už je doma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Před pár lety jsem kupoval sergeje ROCO 781.462 se zvukem za zhruba osm a půl tisíce korun. Když tyhle dva modely postavím vedle sebe, tak se cena čmeláka TI, zhruba o tisícovku vyšší, zdá zcela odpovídající......
vypravecc
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16 led, 2011 7:28 pm

Re: T 669.0 od Techimage

Příspěvekod Vlado » pon 24 čer, 2013 2:49 am

Nojo, ale dnes by stál Sergej ROCO 781.462 se zvukem něco kolem 6000,-.
Hlavně cena zvukových dekodérů u ROCA šla hodně dolů.
Vlado
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 03 čer, 2013 12:08 pm

Re: T 669.0 od Techimage

Příspěvekod A2C » ned 21 zář, 2014 5:06 pm

Tak aj napriek tomu ze som si myslel ze si T669.0007 nikdy od Techimage nekupim kvoli cene, vdaka niekomu kto ho posunul do bazaru Pragomodel moju zbierku hrde zdobi od piatku :-)
A musim spomenut ze som za cenu 170€ maximalne spokojny :-)
Nemam problem s RP-25 ani pri prechadzani vyhybiek plnou rychlostou, drzi pekne, paci sa mi aj bezzberacove zberanie zo vsetkych naprav, aj ked ma to prvy raz pekne vystrasilo ked narazil kov o kov pri zdvihani a natoceni, lokomotivy, pri vracani do krabicky
Modelu by sa dali vycitat drobne nedostatky avsak neviem ci to bolo sposobene predchodzim majitelom alebo unavou materialu tak to by som nehodnotil len spomeniem povitiahnute zabradlia na zopar miestach a zalepene, tak som ich nevedel natlacit az nadoraz, padajuca nadrz, to sa dalo ale opravit, odlepene madla na schodikoch co su na celach, co tak isto je par zaracnych pohybov sekundakom.
Pluh na celach bol uvolneny, a dokonca na jednej strane aj celo ramu na jednej strane bolo odlepene.
Par nedostatkov bolo aj na streche v podobe pozohybanych madiel co je ale zapricinila manipulacia :-) takze to nie je chybou modelu ale zlej manipulacie.
Napriek tomu ze bol model pouzivany nemozem mu vycitat nic iba par chybiciek na krase, pojazd a elektronika su v pohode, este moj cmeliak dostane originalny zvukovy modul a bude pekne kompletne pripraveny na sluzbu.
Takze ja som s Techimage maximalne spokojny a dufam ze rovnako ak nie lepsia bude laminatka
Nemozem objektivne hodnotit oproti Roco ani Piko, lebo ich nevlastnim, aj ked vedla zeleneho Piko by som pochvalil Ti zo spravne trafeneho odtienu ktory netrafilo ani Roco (zatial) ale popravde cerveny Piko je vyborme trafeny, aspon podla mna :-)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: T 669.0 od Techimage

Příspěvekod ReichenbergW » pon 22 zář, 2014 6:42 am

Abych pravdu řekl, docela rád tohle čtu, neboť jak se ukázalo cena u Pika a kvalita u Roca není vše a tak by čmeláci od TI by si ještě svoje místo na slunci mohli najít. Rozhodně by od věci nebylo nestranné srovnání všech tří, resp. i klidně čtyř vč. těch Ruských. Pokud jde o barvy, budete se možná divit, ale u všech jsou předepsány barvy stejný pokud o odstín RAL jde (pouze TI chtělo barvy v ČSN), ale jak to nakonec vychází vidíte sami. Zkrátka není RAL jako RAL .-)
Uživatelský avatar
ReichenbergW
 
Příspěvky: 509
Registrován: ned 07 srp, 2011 8:55 am
Bydliště: Liberec

Re: T 669.0 od Techimage

Příspěvekod A2C » úte 28 říj, 2014 7:19 pm

Keďže poriadny Čmeliak musí aj dunieť tak som si zadovážil aj originálny zvukový dekodér od TI
mám však otázku na tých čo to tak majú originál, či existuje aj nejaký manuál, prípadne či im to dostatočne duní, mne totiž nie :(
Naviac všetky zvuky mám na F7,F9-F18 nie je to nejaká chyba?
ďakujem :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: T 669.0 od Techimage

Příspěvekod Jacek » úte 28 říj, 2014 9:07 pm

A2C píše:Keďže poriadny Čmeliak musí aj dunieť tak som si zadovážil aj originálny zvukový dekodér od TI
mám však otázku na tých čo to tak majú originál, či existuje aj nejaký manuál, prípadne či im to dostatočne duní, mne totiž nie :(
Naviac všetky zvuky mám na F7,F9-F18 nie je to nejaká chyba?
ďakujem :)

Chyba to není, popis je tady:
http://www.jacek-modely.cz/zvukovy-proj ... ove-verze/

Nicméně zvuky v dekodérech TI jsou poplatné době, dnes jsem už zas o kus dál a tyto zvuky už TI nemá:
http://www.jacek-modely.cz/novinky-ve-z ... estivalcu/
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: T 669.0 od Techimage

Příspěvekod A2C » čtv 30 říj, 2014 11:11 am

ďakujem :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: T 669.0 od Techimage

Příspěvekod ZStribro » stř 03 úno, 2016 11:35 am

nemá někdo zkušenost nebo tip s výměnou dvojkolí na čmelákovi za jiná s většími okolky
ZStribro
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 01 úno, 2016 3:00 pm

Re: T 669.0 od Techimage

Příspěvekod Aleson » stř 03 úno, 2016 10:23 pm

To: ZStribro
Já. :D
Ale už je to dlouho. Lokomotiva má pro mě nezvykle provedené nápravy. Kovová poloosa je neizolovaně nalisovaná do kovového kola a tyto 2 "polonápravy" jsou spojeny uprostřed plastovou "trubičkou" s ozubeným kolem, která zajišťuje jednak odizolování pravého a levého kola a současně utváří celou nápravu. Kovové hřídele jsou v kolech nalisovány velmi pevně a nejsou z příliš pevného materiálu, který se může ohnout ! Je potřeba udělat si přípravek na vyklepávání hřídelí z kol. Hřídele mají na naše poměry nestandardní (malý) průměr. Koupil jsem na burze nějaká kovová dvojkolí Roco (bylo jich 12, protože se z nich dalo použít vždy jen jedno neizolované kolo).Z izolovaných kol jsem sestavil oboustranně izolované nápravy a použil je v nějakých vozech ...
Z nějaké velmi tenké a tenkostěnné mosazné trubičky (snad to byla stará náplň do 4barevné propisky), jsem nařezal krátké vložky o délce odpovídající tloušťce kola Roco, vtlačil je do otvorů a pak nalisoval takto vyvložkovaná kola ve svěráčku na ty původní poloosy. Tady je opravdu potřeba dávat velký pozor na to, aby se vlisovávané hřídele neohly, jinak bude mašina kulhat :-) A vzhledem k tomu, že jsem neměl žádnou náhradní hřídel, bylo to o nervy....
Ale povedlo se. Mašina jezdí O.K. i na starém U profilu PIKO.

Ještě 2 poznámky:
1) Kola musí být na hřídelích nalisována vodivě, protože sběr proudu je přes ty kovové hřídele, nikoliv sběrnými plíšky přímo z kol.
2) Plastové spojovací a izolační "trubičky" náprav jsou poměrně těsné a křehké, jedna mi při vtlačování polonáprav zpátky
podélně praskla. Pomohl vteřiňák a zatím to drží. Ale je potřeba postupovat opatrně ....

AL
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: T 669.0 od Techimage

Příspěvekod A2C » čtv 04 úno, 2016 9:18 am

Môžete mi napísať dôvod prečo ste vymieňali RP25 za vyššie okolky?
Ďakujem
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: T 669.0 od Techimage

Příspěvekod Aleson » čtv 04 úno, 2016 9:44 am

No aby se s tou mašinou dalo jezdit i na tom U profilu, který mám ve skrytých částech staršího kolejiště. Kromě toho mašina vypadávala i na vyhybkách
starého profilového kolejiva Pilz ...
AL
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: T 669.0 od Techimage

Příspěvekod A2C » čtv 04 úno, 2016 11:27 am

Ďakujem, čiže je to pofidérnym, alebo pofidérne uloženým koľajivom, ďakujem :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: T 669.0 od Techimage

Příspěvekod Starej » pát 05 úno, 2016 7:15 am

Pokud by model vykolejoval i na novém dobře položeném kolejivu, zkontrolujte, zda nejsou zkřížené podvozky. Nejlépe se to pozná na skleněném stole (nebo jiném dostatečně rovném). Postavím mašinu na stůl a ani jeden podvozek by se neměl kolíbat (na tom skle to pěkně cvaká). Pokud ano, lze to jednoduše napravit tím, že se ta plastová převodovka chytne za masky v místě 1. a 3. nápravy a lehce se skroutí do protivky. Mě tato náprava pomohla.
To zkroucení převodovek si zkontrolujte i po té případné výměně kol. Ty plastové převodovky jsou takové dost pohyblivé :)
Starej
 
Příspěvky: 47
Registrován: úte 31 led, 2012 8:59 am

Re: T 669.0 od Techimage

Příspěvekod George V. » pát 05 úno, 2016 7:22 am

Starej píše: Postavím mašinu na stůl a ani jeden podvozek by se neměl kolíbat (na tom skle to pěkně cvaká)....


...no a to je právě blbě, že jsou oba podvozky pevné. Správně by měl být jeden pevný a druhý by měl mít vůli (měl by se kolébat) - říká se tomu tříbodové uložení (používá např. Roco). Pro RP25 určitě lepší řešení...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: T 669.0 od Techimage

Příspěvekod zdenek » pát 05 úno, 2016 8:37 am

Doporučoval bych se podívat v tomto vláknu na příspěvky z 18.dubna 2013. Řešilo se zde nastavení rozkolí v závislosti na používaném kolejivu. Pro staré kolejivo je nutné rozkolí náprav zmenšit na 14,2 až 14,3 mm, jízdní vlastnosti na starém kolejivu se pak rapidně zlepší. Zdeněk
zdenek
 
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18 dub, 2013 9:30 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků