ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Sukafon » čtv 04 říj, 2012 1:27 pm

Dokonalost. Jen doufám, že budou vrhat jednu barevnou mutaci za druhou, stejně jako MTB. :)
Sukafon
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 27 zář, 2012 5:45 pm

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod vvitty » čtv 04 říj, 2012 1:32 pm

Sukafon: o tom docela pochybuji...

Dle fotek vypada model dustojne, podzim bude rozhodne zajimavy :)
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod stendy » čtv 04 říj, 2012 1:57 pm

Ano skutočne je to vyšsí level čo sa týka tvarovej dokonalosti, hmm otázne je či aj dielenské spracovanie bude na takej vysokej kvalite, osobne zastávam názor , že na ROCO sa vždy oplatilo počkať napriek ostatným nedostatkom.
Proste u mňa zatiaľ 99% :D
stendy
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 28 pro, 2010 11:30 am

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod George V. » čtv 04 říj, 2012 4:22 pm

milan ferdián píše:No,tak to jsem teď fakt zvědavý na vyjádření kolegy George V. :mrgreen:


...a co bys chtěl jako slyšet? Obšírněji se vyjádřím, až ji budu mít v ruce. Ale už teď můžu konstatovat, že to nebude žádnej propadák...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod stendy » čtv 04 říj, 2012 4:24 pm

mikinko píše:
stendy píše:Ano skutočne je to vyšsí level čo sa týka tvarovej dokonalosti, hmm otázne je či aj dielenské spracovanie bude na takej vysokej kvalite, osobne zastávam názor , že na ROCO sa vždy oplatilo počkať napriek ostatným nedostatkom.
Proste u mňa zatiaľ 99% :D

No, na Roco sa "vzdy" oplatilo pockat .... hlavne na Sergeja so zltym pruhom, na profi model Brejlovca s vystraznym pruhom, na Y-ny vozne, .....
To co si napisal platilo tak mozno pred 10-15-timi rokmi, dnes uz zdaleka nie. A som zvedavy, ako dopadne ta bardotka (kvalita nateru - dobre zmaknuta kasna u brejlovca bola pokazena tym, ze naterom vyrobili na celach rohy, osadenie doplnkov, popisy). O Pojazd sa hadam obavat nemusime (sice v dnesnej dobe nic extra, ale stale je to prijatelna kvalita na ktoru sa da spolahnut - aspon co sa tyka brejlovcov) ....


Mikinko: hovorím vprvom rade o tvaroch, ak sa pamätáš na diskusiu s pred polroka, narážal som na tie nedostatky u MTB spomeň si :D
Roco to zmáklo lepšie a Ty to nezmeníš :)
stendy
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 28 pro, 2010 11:30 am

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod jirie123 » čtv 04 říj, 2012 6:03 pm

Sakra. Tak ta fotka je tedy úžasná :o
Že by přeci jen................. :?:
jirie123
 
Příspěvky: 474
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod milan ferdián » čtv 04 říj, 2012 6:20 pm

George V. píše:
milan ferdián píše:No,tak to jsem teď fakt zvědavý na vyjádření kolegy George V. :mrgreen:


...a co bys chtěl jako slyšet? Obšírněji se vyjádřím, až ji budu mít v ruce. Ale už teď můžu konstatovat, že to nebude žádnej propadák...


...tak to zírám z tvé odpovědi.Vždy jsi zde na DF z prezentovaných foto modelů každého výrobce dokázal hned pohotově uvést chyby,mouchy, nepřesnosti a uvést je na pravou míru a teď nic :o :?:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod stendy » čtv 04 říj, 2012 6:22 pm

MIKINKO: Na to aby si videl, že model Roco je po dizajnovej stránke oveľa vernejší ako model MTB, podľa mňa nemusíš čakať na žiadnu recenziu, siahni po fotkách skutočného stroja a presvedči sa sám. Fotky modelov oboch firiem sú už k dispozicií :wink: na webe
stendy
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 28 pro, 2010 11:30 am

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod stendy » čtv 04 říj, 2012 6:52 pm

mikinko píše:
stendy píše:MIKINKO: Na to aby si videl, že model Roco je po dizajnovej stránke oveľa vernejší ako model MTB, podľa mňa nemusíš čakať na žiadnu recenziu, siahni po fotkách skutočného stroja a presvedči sa sám. Fotky modelov oboch firiem sú už k dispozicií :wink: na webe

NO, len aby ti farba namiesto na karoserii nezostala na prstoch :-). Za posledne roky nas totiz Roco dokazalo prekvapit takymi "inovaciami", ze fotka je to posledne, cim sa budem riadit ... Samozrejme, budem rad, ak model bude vynikajuci a kvalitny, potom si ho kupim. Ale po tom, co mi doma v supliku odpocivaju odflaknute Y-ny (kolajisko uz nevideli cele mesiace, lebo sa na ne proste nemozem divat), com som len cez prazdniny viac krat vracal Sergeja, Brejlovca, ....... sa u Roco drzim znameho - Doveruj, ale preveruj ....


kvalita farby aleebo teda povrchovej upravy je iná káva, ja poukazujem vprvom rade na tvar kasne a prevedenie detailov :-)
stendy
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 28 pro, 2010 11:30 am

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Hanysek » čtv 04 říj, 2012 8:36 pm

Sto lidí, sto chutí. Minimálně čumák a okna do strojovny jsou u Roca mimo (všechny okna vypadají podivně čočkovitě). Naopak bych pochválil madla :)
Bohužel nemám foto první serie Zamračených, možná se od sebe lišily tak, jako model Roca od skutečnosti :D

Obrázek
Hanysek
 
Příspěvky: 83
Registrován: sob 01 říj, 2011 9:29 pm

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod George V. » čtv 04 říj, 2012 8:44 pm

...ty jseš celej mimo :) .
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Hanysek » čtv 04 říj, 2012 8:57 pm

Dík za věcný příspěvek.
PS: samozřejmě si uvědomuji, že upozorňovat na neduhy modelů renomovaného zahraničního výrobce za zakázáno :D
Hanysek
 
Příspěvky: 83
Registrován: sob 01 říj, 2011 9:29 pm

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Sukafon » čtv 04 říj, 2012 9:18 pm

Obě Bardotky mají něco lepší, než ta druhá a i tak horší. MTB nabízí spoustu lákavých barevných variant, má lépe upevněné závěsky, okna do strojovny mají správný tvar a tipoval bych i lepší jízdní vlastnosti. Oproti tomu má Roco jemněji propracované detaily a hlavně správný tvar prsou, pluhu a z bočního pohledu tvar křivosti střechy kabiny. Každý si tak může vybrat podle svého gusta. Nemá cenu se tu zase začít hádat a shazovat oba modely. U mě vede Roco díky věrnějším čelním partiím, které jsou subjektivně pro mě nejdůležitější. Ale jelikož MTB přišlo s kupou dalších velice zajímavých barevných variant, pořídím si modely obou dvou výrobců. Jen doufám, že přijdou na trh nějak rozumně a že se tam chvíli zdrží, neboť nejsem bohatý diktátor Aladeen. :)
Sukafon
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 27 zář, 2012 5:45 pm

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod George V. » pát 05 říj, 2012 5:15 am

Hanysek píše:Dík za věcný příspěvek.
PS: samozřejmě si uvědomuji, že upozorňovat na neduhy modelů renomovaného zahraničního výrobce za zakázáno :D


...to samozřejmě není, ale posuzovat tvar čelních partií modelu bez toho abych ho měl v ruce... :?: S těma oknama máš možná pravdu, ale také hodně záleží jak je to focené. Já budu kritizovat, až bude model doma. O čelních partiích jsem měl pochybnosti podle fotek i u MTB. Když jsem měl model pak v ruce, zjistil jsem že vypadá velmi věrohodně, taktéž jsem podle prvních fotek Roca z jara čekal, že rozdíly mezi Roco a MTB budou v čelních partiích budou výraznější, ale teď z Michalovo fotek je vidět, že to takový rozdíl není, až mne to překavapuje... Za mne - mám dvě barči od MTB a budu mít i obě od Roco.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod TomBart » pát 05 říj, 2012 7:16 am

nevím, ale hodnotit to chce až to bude doma. Bavíme se tu o klavitě A nebo A+. Veškerá diskuze se zde stejnak dělí na Rokáče a v případě zamračené na Antirokáče neboli Báňovce. Také trochu nechápu kritické oko kolegy George V. Nejspíše oko kouká pohledem Rokáče, protože na první pohled jak již někdo nazval správně čočkatá okýnka a uchycení madla u I. serie rozhodně není do žádného "očka" jak je na fotce. Ale chápu, že u továrních modelů to asi nikdo letovat nebude, protože jinak to madlo vyřešit opravdu nejde. Takže i zde se chybky najdou a to jsme ještě neviděl přechody barev třeba u žlutých pruhů. Pružnost variant nátěrů nebude také kdovíkají.... škoda jen, že zase MTB má variant hodně, ale zase tak nějak nestíhá uspokojit obchodní poptávku....

Tak prosím, hodnoťte trochu objektivně........
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků