ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod JaroHo » čtv 25 led, 2024 6:22 am

nejsem počítač nýtů, ale včera jsem si všiml, a to mi to trvalo :mrgreen: , že poslední dva modely barči roco mají hranu střechy kolem dálkového světla otřesnou. Původně jsem si toho nevšiml, pozornost odváděl jinak povedený zbytek modelu. U brejlovce to je taky děs, tam jsou zase proznačený švy na bocích prsou. ROCO má sice hezký detaily, je celkově jemnější ale ty styky z formy jsou otřesný.
Přílohy
str1.jpg
str1.jpg (21.22 KiB) Zobrazeno 3458 krát
str2.jpg
str2.jpg (53.58 KiB) Zobrazeno 3458 krát
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod JaroHo » čtv 04 dub, 2024 10:58 am

DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod vorisekml » čtv 04 dub, 2024 2:08 pm

Na Menzels lokschupenn byly ( a modrá je) v akci za 195,- ve zvuku...
A to Cargo tam je za 130,-, což je srovnatelný s AMB...
Už je mám z DE doma a překvapila mě solidní povrchová úprava...
Jinak motory na pendrek, ale nezahorel žádný. A v digi to kvičí míň...
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod kubrt » čtv 04 dub, 2024 6:10 pm

vorisekml píše:Na Menzels lokschupenn byly ( a modrá je) v akci za 195,- ve zvuku...
A to Cargo tam je za 130,-, což je srovnatelný s AMB...
Už je mám z DE doma a překvapila mě solidní povrchová úprava...
Jinak motory na pendrek, ale nezahorel žádný. A v digi to kvičí míň...

Prosím , kolik stojí poštovné ? Děkuji
kubrt
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 30 zář, 2013 6:11 pm

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Jindra Charvat » pát 05 dub, 2024 2:45 pm

Versandzone EU (ČR_domu) - 19,99 €
nebo nad 99 € po Německu zdarma (do 99-5,90 €) a pomocí Mailboxde.com za 144 Kč do ČR (Balíkovna) (nebo za cca 160 domů) + všude německé levnější DPH (tedy někteří obchodníci to doplatí za nás i k nám :) )
p.s. vím, že to sem nepatří, ale ta Roco 71227 CD E-Lok Rh 371 003-5 za 150 není také marná...
Naposledy upravil Jindra Charvat dne pát 05 dub, 2024 5:34 pm, celkově upraveno 3
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod kubrt » pát 05 dub, 2024 3:00 pm

Jindra Charvat píše:Versandzone EU (ČR_domu) - 19,99 €
nebo nad 99 € po Německu zdarma (do 99-5,90 €) a pomocí Mailboxde.com za 144 Kč do ČR (Balíkovna) (nebo za cca 160 domů) + všude německé levnější DPH (někteří obchodníci to doplatí za nás :) )

Děkuji za odpověď.
kubrt
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 30 zář, 2013 6:11 pm

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Petr B. » ned 07 dub, 2024 12:57 pm

Dobrý den, dnes jsem se po týdnu od zakoupení Brejlovce od Roco v ČD Cargo ve zvuku dostal k jeho vyzkoušení. Model fungoval bezvadně cca 5 - 7 minut, pak začalo pocukávání, kouř a konec. Když model vystydnul v oblasti motoru, sice se rozjede asi na 1 vteřinu pak zastaví cca na 3 vteřiny pak takto ještě cca 3x a dost, už se nerozjede. Myslím, že s tím zahořením se tady už pár kolegů zmiňovalo. No nic, mám stejně připravený náhradní starý dobrý Roco motor, vyměním a už mně Roco lokomotivy s novým motorem nesmějí přes práh. Měl jsem ho objednaného přes rok a říkal jsem si, co kdyby? A ono bohuže zrovna ne. Nebudu posílat do obchodu x krát model, abych si z něj vybral nějaký ok. Možná by to Roco mohlo rovnou psát do toho příbalového letáku, že zahoření motoru je nyní u jeho modelů běžná věc, ať se zákazníci zbytečně neděsí... No za 8 000 Kč hodně málo muziky, řekl bych. Asi to Roco stálo za to, těch pár odrazených zákazníků to zdražení a bídná kvalita bohatě vynahradí. Jinak Roco Traxx Metrans s starým motorem naprostá pohoda... Petr B.
Petr B.
 
Příspěvky: 90
Registrován: úte 22 pro, 2020 8:21 am

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 07 dub, 2024 1:32 pm

Petr B. píše:Dobrý den, dnes jsem se po týdnu od zakoupení Brejlovce od Roco v ČD Cargo ve zvuku dostal k jeho vyzkoušení. Model fungoval bezvadně cca 5 - 7 minut, pak začalo pocukávání, kouř a konec. Když model vystydnul v oblasti motoru, sice se rozjede asi na 1 vteřinu pak zastaví cca na 3 vteřiny pak takto ještě cca 3x a dost, už se nerozjede. Myslím, že s tím zahořením se tady už pár kolegů zmiňovalo. No nic, mám stejně připravený náhradní starý dobrý Roco motor, vyměním a už mně Roco lokomotivy s novým motorem nesmějí přes práh. Měl jsem ho objednaného přes rok a říkal jsem si, co kdyby? A ono bohuže zrovna ne. Nebudu posílat do obchodu x krát model, abych si z něj vybral nějaký ok. Možná by to Roco mohlo rovnou psát do toho příbalového letáku, že zahoření motoru je nyní u jeho modelů běžná věc, ať se zákazníci zbytečně neděsí... No za 8 000 Kč hodně málo muziky, řekl bych. Asi to Roco stálo za to, těch pár odrazených zákazníků to zdražení a bídná kvalita bohatě vynahradí. Jinak Roco Traxx Metrans s starým motorem naprostá pohoda... Petr B.

Můžem Tě poprosit o fotodokumentaci výměny motoru?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Petr B. » ned 07 dub, 2024 5:26 pm

Můj postřeh byl o brejlovci, ale do sekce bardotka vlastně patří také jelikož problémy jsou stejné. Ano, nebude problém dát fotografie z výměny motorku, ale nevím kdy se k tomu dostanu. V té bardotce jsem ho už měnil, trvalo to cca 30 minut. Musí se tam dát kardany z bardotky se starým motorem, protože ten nový je jinak dlouhý. Také u toho nového motoru jsou ty dvě pružinky na přenos proudu do motoru jinak dlouhé a ta kratší by nemusela být dost dlouhá pro ten původní motor, aby dosáhla až na základní desku, ale to se dá vyřešit i jinak.
Petr B.
 
Příspěvky: 90
Registrován: úte 22 pro, 2020 8:21 am

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 07 dub, 2024 5:45 pm

Petr B. píše:Můj postřeh byl o brejlovci, ale do sekce bardotka vlastně patří také jelikož problémy jsou stejné. Ano, nebude problém dát fotografie z výměny motorku, ale nevím kdy se k tomu dostanu. V té bardotce jsem ho už měnil, trvalo to cca 30 minut. Musí se tam dát kardany z bardotky se starým motorem, protože ten nový je jinak dlouhý. Také u toho nového motoru jsou ty dvě pružinky na přenos proudu do motoru jinak dlouhé a ta kratší by nemusela být dost dlouhá pro ten původní motor, aby dosáhla až na základní desku, ale to se dá vyřešit i jinak.

Chápu, já to myslel tak až budeš mít vhodnou chvíli, ne teď a okamžitě ;-)
Díky !
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Doja » pon 08 dub, 2024 7:08 am

Tak jsem také vyzkoušel svojí Zamračenou Roco 70926 s dosazeným digi dekodérem Zimo MN330. Ano také umřela cca. po 5 minutách. Kouř jsem neviděl. Chtěl jsem zkusit zprovoznit na analogu. Ale ani na analogu nic - centrála šla rovnou do zkratu. Tak jsem vyndal motor a připojil ho na starý Piko zdroj FZ1. A jako zázrakem se rozběhnul, ale ze začátku se z něj jiskřilo jako ze svářečky. Ale po cca. 10 minutách běhu na obě strany jiskření zmizelo, chod motoru se uklidnil. Tak jsem motor vrátil zpět a mašina se kupodivu v digitálu rozjela a 2 hodiny na obě strany jezdila bez problému. Nechal jsem jí 1 den odstát a i po odstávce jezila v pohodě.
Naposledy upravil Doja dne pon 08 dub, 2024 7:16 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Doja
 
Příspěvky: 187
Registrován: stř 12 zář, 2007 1:04 pm
Bydliště: Praha 10-Vršovice

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod JaroHo » pon 08 dub, 2024 7:13 am

tohle už někdo popisoval, že se i z mašiny hulilo a pak se asi něco obrousilo a problém zmizel...Nejdřív tedy asi projedu na analog a pak s DCC...nevím. bojim bojim
výrobce by měl napsat zvlášť A4 o zajíždění, že se z mašiny hulí a tak. Ale mě vadí to, jak to jako testujou? Nijak? Nepřišli by ty jelita na to ve fabrice? :roll:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Chuchanek » sob 13 dub, 2024 7:49 am

Zdenek Valter píše:Můžem Tě poprosit o fotodokumentaci výměny motoru?

Taky jsem motor vyměňoval za původní 85112, fotek mám ale minimum. Je potřeba ještě podložka 106116 a dva kardany 87171. Kardany se dají na potřebnou délku (naměřil jsem 21,16 mm) zkrátit, pak obě části nasunout do kovové trubičky a zalepit vteřiňákem. Jaký to má vliv na vyvážení nemám ponětí, asi žádný, nepozoroval jsem žádné negativní jevy > hmotnost původního kardanu je 0,19 gram, hmotnost upraveného 0,24 gram :D Nový motor jde do rámu normálně vložit. Bylo zde psáno, že má podélnou vůli kvůli absenci aretačních kolíčků vespod rámu. Ano, to má, ale nikdy jsem nepozoroval, že by se vůle vymezila a hnací ústrojí se opřelo o ložisko šneku na jedné nebo na druhé straně. Ale asi se to stát může, kardany mohou mít nějakou toleranci v délce. V mém případě zůstala vždy u všech výměn v obou krajních polohách minimální vůle. Motor jsem zkoušel fixovat plochou podložkou, ale nakonec jsem jí nepoužil. Jde také z boku olepit samolepicí páskou, jak to dělá Roco u čínských motorů. Nicméně jsem zjistil, že po přišroubování desky s plošnými spoji se motor nehnul. Pružinky k motoru jsou 116812, já jsem vždy použil ty od motoru čínského, jednu jsem co nejvíc stlačil, druhou opatrně natáhnul.
Přílohy
IMG_1107.JPG
IMG_1028.JPG
Naposledy upravil Chuchanek dne sob 13 dub, 2024 12:09 pm, celkově upraveno 1
R.E.W.
Uživatelský avatar
Chuchanek
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 08 kvě, 2016 12:55 pm
Bydliště: Rudoltice

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 13 dub, 2024 12:07 pm

Díky za fotky
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Dovi » ned 14 dub, 2024 8:08 am

tohle už někdo popisoval, že se i z mašiny hulilo a pak se asi něco obrousilo a problém zmizel... Nejdřív tedy asi projedu na analog a pak s DCC... nevím. bojim bojim
výrobce by měl napsat zvlášť A4 o zajíždění, že se z mašiny hulí a tak. Ale mě vadí to, jak to jako testujou? Nijak? Nepřišli by ty jelita na to ve fabrice? :roll:


Pro lepší představu těm, které to ještě nepotkalo...

Video ze záběhu Roco digitálu i s kouřovými efekty:

  https://www.youtube.com/watch?v=Big60yUHY3s

Roco 70925,Rh751 229-6 Motorschaden
30. 7. 2023

záběh_motorku_v_Roco_DCC_modelu.jpg
záběh_motorku_v_Roco_DCC_modelu.jpg (16 KiB) Zobrazeno 592 krát

Roco 70925, 751 229-6 MADE IN VN
Mittlerweile der zweite durchgebrannte Motor innerhalb eines Monats in der zweiten Lokomotive. Wo ist die einst gute Qualität von Roco geblieben???

Thomas Körner

@RahmanHabib-wj6rh
Hi Thomas, this is a most interesting clip - I have added this loco to my fleet and on the test runs, it was smoking from the roof and sides. The quality has taken a massive hit by moving to VN :-(

@wumme120
Hallo Rahman, thank you for your detailed report. I noticed the same symptoms as you. And this with 2 models, Roco 70923 and 70925. Both models went back to Roco.

@marcelafoort3791
Had exactly the same problem with two 70925’s. There’s a serious production error there. Thanks for posting
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 544
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků