ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod A2C » ned 15 lis, 2015 6:36 pm

Keď sa tam nahrá zvuk z Zimo stránky tak bude mať rovnaké funkcie
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Colonel32 » pon 16 lis, 2015 3:08 pm

díky
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod FloP » pát 20 lis, 2015 4:13 pm

... pro úplnost slíbené info o reklamaci leptu Bardotky ČD 72944 - tak německý obchodník objednal náhradní díl u firmy Roco (lept s potiskem) a bohužel nebyl skladem a není známo, kdy bude skladem. Takže se s firmou Roco "přitvrdilo" a byl zaslán celý model zpět pro reklamaci (leptu!). Obchodník z Německa mi odeslal štítek pro balíček, který jsem "zdarma" podal na ČP (pondělí 16.11.), a už dnes jsem dostal avizo o odeslání nového modelu zpět do ČR... ode mne prst nahoru :wink: Vyřešení velice elegantní, rychlé a přátelské pro zákazníka, bez obstrukcí. A celkové resume - na model se opět těším (což většina nás modelářů jistě ocení) a rád se k nákupu modelů u daného obchodníka opět vrátím. Už nyní mám zde (před) objednanou verzi Brejlovce ČD 72948 http://www.roco.cc/de/product/234308-0- ... ducts.html
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod kubulak » čtv 26 lis, 2015 6:59 am

Chci se zeptat, mam nabidku DPS desky pro vymenu dekoderu z 8-Pin na Plux-22 za 700 Kc. Je to cena dobra, primerena, nebo prepalena? Diky
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod George V. » čtv 26 lis, 2015 8:33 am

Myslím, že přepálená. Mě byla před časem avizována cena kolem 300,-
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Bedlisch » čtv 26 lis, 2015 10:27 am

A kdo ji za 300 nabízel?
Těch 700 je asi dost, já ji nabízím levněji, ale rozhodně je to více jak 300 :D
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod ČouĎák » čtv 26 lis, 2015 7:26 pm

Bedlisch píše:A kdo ji za 300 nabízel?
Těch 700 je asi dost, já ji nabízím levněji, ale rozhodně je to více jak 300 :D

a ty?...taky to chci vyměnit.
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Sandy » stř 02 pro, 2015 8:52 am

Bedlisch píše:
FloP píše: snad dozraje čas i u Bardotek a Brejlovců... (a myslím, že koluje i náhradní neoficiální cuprextit s PLUX 22 pro oba...)

Jojo, koluje. Nezávislé ovládání poziček, konců, dálkového reflektoru, posunu a případně světla v kabině.

Chápu to správně, že ta originální DPS umí jen rozsvítit a zhasnout....
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod vvitty » stř 02 pro, 2015 9:34 am

Sandy : ta originalni deska ma pouze omezeny pocet funkcnich pinu z dekoderu, takze nelze ovladat nezavisle jednotlive reflektory - proste sviti vse bile nebo vse cervene. Alternativni deska to ma vyresene lepe - a take pouziva Plux22 decoder aby to slo ovladat.
Desku i dekoder v pripade potreby mam k dispozici - deska 600,-, decoder Zimo nezvuk 1090,-, zvuk je taky ale ponekud drazsi.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Sandy » stř 02 pro, 2015 10:52 pm

vvitty píše:Sandy : ta originalni deska ma pouze omezeny pocet funkcnich pinu z dekoderu, takze nelze ovladat nezavisle jednotlive reflektory - proste sviti vse bile nebo vse cervene. Alternativni deska to ma vyresene lepe - a take pouziva Plux22 decoder aby to slo ovladat.
Desku i dekoder v pripade potreby mam k dispozici - deska 600,-, decoder Zimo nezvuk 1090,-, zvuk je taky ale ponekud drazsi.

U té mojí buď všechno svítí nebo všechno zhasne. Mám pocit, že FoC (zelený vodič) není vůbec zapojen. Ve zvuku zatím nejedu (kromě jedné loko na vyzkoušení), takže mě Plux22 zatím neláká. A v této mé vývojové etapě mi stačí nezávislé ovládání poziček, koncových světel a reflektoru. Samozřejmě v závislosti na směru jízdy. Počet světel při posunu neřeším. A tak použiji 2 exempláře mojí pidiDPS (rozměry 2 x 1 cm). Bratru za 50.- Kč kus. Možná, že to nebude tak úhledné, jako při použití kompaktní DPS s Plux22, ale to mi nevadí. V mašině je místa dost. Začnu s reflektorem, tam je to poměrně jednoduché.
Používám hlavně Lenz Silver+, takže možná přidám ještě jednu pidiDPS a bude možno rozsvítit i kabinu.....
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Sandy » pon 07 pro, 2015 9:40 am

Sandy píše:
vvitty píše:Sandy : ta originalni deska ma pouze omezeny pocet funkcnich pinu z dekoderu, takze nelze ovladat nezavisle jednotlive reflektory - proste sviti vse bile nebo vse cervene. Alternativni deska to ma vyresene lepe - a take pouziva Plux22 decoder aby to slo ovladat.
Desku i dekoder v pripade potreby mam k dispozici - deska 600,-, decoder Zimo nezvuk 1090,-, zvuk je taky ale ponekud drazsi.

U té mojí buď všechno svítí nebo všechno zhasne. Mám pocit, že FoC (zelený vodič) není vůbec zapojen. Ve zvuku zatím nejedu (kromě jedné loko na vyzkoušení), takže mě Plux22 zatím neláká. A v této mé vývojové etapě mi stačí nezávislé ovládání poziček, koncových světel a reflektoru. Samozřejmě v závislosti na směru jízdy. Počet světel při posunu neřeším. A tak použiji 2 exempláře mojí pidiDPS (rozměry 2 x 1 cm). Bratru za 50.- Kč kus. Možná, že to nebude tak úhledné, jako při použití kompaktní DPS s Plux22, ale to mi nevadí. V mašině je místa dost. Začnu s reflektorem, tam je to poměrně jednoduché.
Používám hlavně Lenz Silver+, takže možná přidám ještě jednu pidiDPS a bude možno rozsvítit i kabinu.....

Reflektor zapojen, funguje to! A není to ani takový masakr, jak jsem původně myslel. Koncová světla budou "brnkačka". Zůstala mi volná ještě jedna funkce, tak možná, z frajeřiny :oops:, osvětlím kabiny...
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Sandy » pon 14 pro, 2015 8:04 am

Sandy píše:Reflektor zapojen, funguje to! A není to ani takový masakr, jak jsem původně myslel. Koncová světla budou "brnkačka". Zůstala mi volná ještě jedna funkce, tak možná, z frajeřiny :oops:, osvětlím kabiny...

Tak "brnkačka" to tedy nebyla.....Protože jsem elektronik-amatér, tak to byl týden pokusů a omylů. No, nakonec to funguje, jak jsem si představoval. Ale za cenu brutálního zásahu do čelní desky. Záruka je v "pytli", ale co se dá dělat. Stačila nakonec jen jedna nová DPS. Ta umí spínat jen +pól. A světla na originální čelní desce mají + společný. Takže jsem musel proškrábnout desku mezi LED, odstranit jednu součástku (asi diodu) a přivést k pozičním světlům nový +pól. To bylo potřeba udělat na obou polovinách čelní desky. "Pozičky" jsou připojeny na původní desku, koncová světla na novou. Z dekoderu jsem použil FoC a FoD. Celé mě to tak vyčerpalo, že osvětlení kabiny odložím na později.
Celou záležitost bych teď asi zvládl tak za dvě hodiny.
Možná, že to jde udělat i s tou mojí destičkou elegantněji, ale jsem ten elektronik - amatér a chybí mi "elektronické myšlení" a sledování souvislostí....
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod mpinta » pon 14 pro, 2015 8:25 am

Sandy píše:
Sandy píše:... jsem ten elektronik - amatér a chybí mi "elektronické myšlení" ...

To se právě pleteš. "Elektronické myšlení" ti nechybí, protože nekňučíš, že to neumíš, udělals to a funguje to.
Krásný citát z jedné staré kovbojky: "Když na to máš, je to sranda. Ale udělat to a nemít na to, to je frajeřina." :!: :!: :!:
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Sandy » pon 14 pro, 2015 12:06 pm

mpinta píše:Krásný citát z jedné staré kovbojky: "Když na to máš, je to sranda. Ale udělat to a nemít na to, to je frajeřina." :!: :!: :!:

Jo, to je taky dobrý....
Já jsem, naštěstí, chodil do Pionýra a tak mám pořád před sebou to pionýrské : " Překonej sám sebe a vytrvej!" :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod TomBart » sob 02 led, 2016 9:28 am

Jihlava před 15 lety
751 050 + 053.
Ta 53 je pouze napatinovaná originální 041. 050 je komplet nově stříknutá.

.... výstava za dveřmi a opět se finišuje o sto šest
Přílohy
TMB_6852.JPG
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků