BR 118 DR PIKO

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

BR 118 DR PIKO

Příspěvekod martin tichý » pát 09 zář, 2011 5:05 pm

Hoši, nemáte někdo z vás tuto lokotku??, ať už čtyř nebo šestinápravové provedení??, mám obě a u obou (daleko zřetelněji u 4nápr. verze) je problém v neplynulé jízdě, jezdí sice potichu, ale nejsou schopny přesvědčivě udržet nastavenou rychlost-trhají sebou-jako by nenápadně, ale přesto vcelku zřetelně. Navíc ta čtyřoska má problém se sběrem proudu, úplně nepochopitelně zastavuje na místech, která ostatní (i mnohem kratší lokomotivy) bez problému projíždějí-kolečka i koleje čisté!! Jedná se o relativně laciné modely, tak jestli nebude čertovo kopýtko právě v tom??,...nebo mám jen špatné kousky?? Máte někdo podobnou zkušenost?? Ještě doplním, že tak je v analog. provozu, v digitálu jsem to ještě nezkoušel.
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Re: BR 118 DR PIKO

Příspěvekod vorisekml » pát 09 zář, 2011 5:27 pm

Mám 4osou doma, je bezproblémová. Přesně tohle dělají modely kde je prasklé, nebo poškozené ozub. kolo v převodech. Budeš ji muset rozebrat a prozkoumat. Taky to může být i něco jiného, já se s touto závadou potýkám u modelů f. Gutzold. Už od nich nechci ani kolo. Druhá varianta je reklamace.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: BR 118 DR PIKO

Příspěvekod martin tichý » pát 09 zář, 2011 5:54 pm

díky za odpověď, ale ozubeným kolem to myslim nebude, rychlost sice kolísá, ale jinak je jízda naprosto hladká a tichá.
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Re: BR 118 DR PIKO

Příspěvekod "Beňa" » ned 11 zář, 2011 11:38 am

Chtěl bych se zeptat, jak kvalitní co do zpracování je to Piko, chci 118 jako šestios, ale váhám mezi Piko a Guetzold, resp. chtěl jsem Guetzold, ale je fakt že ohledně toho praskání ozub. koleček jsem slyšel od více lidí tak nevím, abych pak pořád nesháněl náhradní díly. Díky
Když se potkají peníze, volný čas a chuť, vznikají modely...
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

Re: BR 118 DR PIKO

Příspěvekod George V. » pon 12 zář, 2011 4:50 am

"Beňa" píše:Chtěl bych se zeptat, jak kvalitní co do zpracování je to Piko, chci 118 jako šestios, ale váhám mezi Piko a Guetzold, resp. chtěl jsem Guetzold, ale je fakt že ohledně toho praskání ozub. koleček jsem slyšel od více lidí tak nevím, abych pak pořád nesháněl náhradní díly. Díky


...určitě bych šel do PIKO, ačkoli nemám ponětí, jak je na tom s počtem hnaných os. Ale méně než čtyři nebudou; pak to nebude vůči Guetzold žádná změna. Osobně plánuju BR 119, až bude ve zbarvení DB. Model od Guetzold je velmi těžký (přes 3/4kg), z čehož zřejmě pramení ty problémy s ozubenými koly na nápravách. Guetzolda mám (právě BR 119) a co se týká provedení, až takový zázrak to není. A jak znám PIKO, tak udělá stroj srovnatelný. Od PIKA mám ze sentimentu BR 118 DR čtyřos a když jsem jej poprvé vybalil, tak jsem si pomalu sedl na zadek, jak jsem byl překvapen kvalitou zpracování. To, že nemá drátěné madla (jediný rozdíl proti profi modelům), vůbec nevadí, protože jsou naznačena (a potištěna) velmi kvalitně. A tím suprovým osvětlením se s ním Guetzold srovnávat nemůže ani v nejmenším...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: BR 118 DR PIKO

Příspěvekod martin tichý » pon 12 zář, 2011 5:11 am

co se týče počtu hnacích os, tak PIKO má čtyři jako gutzold, s osvětlením souhlasím, to se opravdu povedlo, svítí skutečně jen to, co má. Já mám od gutzold BR 119 také, sice nejede tak potichu , jako PIKO, zato jede naprosto plynule bez jakýhokoliv zaváhání či ztráty napětí. Jestli zvolit PIKO nebo Gutzold??,...počkal bych na ROCO, nebo aspoň BRAWA:-),..kéž by někdy.
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Re: BR 118 DR PIKO

Příspěvekod George V. » pon 12 zář, 2011 5:20 am

martin tichý píše:co se týče počtu hnacích os, tak PIKO má čtyři jako gutzold, s osvětlením souhlasím, to se opravdu povedlo, svítí skutečně jen to, co má. Já mám od gutzold BR 119 také, sice nejede tak potichu , jako PIKO, zato jede naprosto plynule bez jakýhokoliv zaváhání či ztráty napětí. Jestli zvolit PIKO nebo Gutzold??,...počkal bych na ROCO, nebo aspoň BRAWA:-),..kéž by někdy.


...no tak já problém jízdními vlastnostmi BR 118 nemám. Pravda, zas tak moc jsem s ní nejezdil, ale ve srovnání s BR 119 Guetzold jezdí lépe. BR 119 také moc najeto nemá (nemám zatím kolejište, jen buduji vozový park) a jezdit se mi s ní moc nechce, protože se z ní ozývají takové divné zvuky :) , hlavně v zatáčkách... Až bude PIKO, asi půjde z domu.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: BR 118 DR PIKO

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 12 zář, 2011 7:36 am

H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: BR 118 DR PIKO

Příspěvekod VRBKA » úte 20 zář, 2011 12:53 pm

Nevím,jestli to bude ještě aktualní,ale mněl jsem stejný problém.Mám taky Piko Br118 4xnápr. novou a dost mi to dalo než jsem našel závadu,která vznikla po pár dnech ježdění.Vodiče,které vedou od podvozku k ploš.spoji byly ukývané v místě pájení k sběračům proudu z náprav.A to podotýkám,se stalo u obou náprav v krátké době.Tak jsem to přepájel a mám zatím klid.Pokud se to stane znovu, tak vyměním ,,drátky" za jiné. Roco je má mnohem ohebnější.
ARTUR
VRBKA
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 23 kvě, 2008 9:39 am
Bydliště: Ostrava

Re: BR 118 DR PIKO

Příspěvekod martin tichý » stř 21 zář, 2011 9:12 am

díky za zkušenost, já se na to mrknu, ale tu trhavou jízdu mi dělá i ta 6ti osá, která je úplně nová a nemá najeto téměř nic, zkoušel jsem ji i v digitálu a je to úplně stejné, pochybuji, že by to bylo těmi drátky.
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Re: BR 118 DR PIKO

Příspěvekod George V. » stř 21 zář, 2011 9:27 am

No moje 118 není moc jetá a při posledním projetí to trochu dělala také, jakoby nesbíral jeden podvozek. Chtělo by to rozborku a podívat se na ty drátky a také na sběrací plíšky, jestli dobře přiléhají. Moc se mi při zběžné prohlídce nezdály. A také očistit kola (od humusu z bandáží).
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: BR 118 DR PIKO

Příspěvekod vorisekml » čtv 01 pro, 2011 1:27 pm

PB280498.JPG
PB280498.JPG (53.33 KiB) Zobrazeno 8772 krát
Udělal jsem si trošku předvánoční radost. Původně jsem ji nechtěl /měl jsem vyhlédnutou jinou popisovou verzi/, když jsem jí viděl naživo ve SpieleMaxu v Drážďanech neodolal jsem a koupil. Model "svazácké" /FDJ=obdoba našeho SSM/ lokomotivy depa Aue (Erzgebirge/Krušnohoří), limitovaná 200ks série pro prodejce SpieleMax. Výrobce PIKO.
Jinak jsem také provedl srovnání "houpavé jízdy" . U starší 4osé verze se to výraznější, ale jen jakoby do zahřátí motoru a s dekodérem se tato vlastnost ztrácí. Čím víc je v tahu, čím těžší má za sebou vlak tím se tato vlastnost ztrácí. Je to záhadné, motor jde volně, když točím kardanem, podvozek jde taky lehce....
Docela nepěkně mě rozladila cena. 4osu jsem letos v lednu kupoval za 60,-€ a teď ta 6osá byla 76,-€. 20% za rok to je dost....
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: BR 118 DR PIKO

Příspěvekod martin tichý » čtv 01 pro, 2011 1:59 pm

u mé čtyřosky se "houpavá" jízda projevuje stejnou měrou v digitálu i v analogu, zahřátí motoru na to nemá žádný vliv, je to nepěkný projev kazící radost z jinak celkem dobrého modelu, 6ti osá to dělá možná o něco méně, ale taky, koukali jsme na to dva, abych vyloučil své případné bláznosvství a je tomu bohužel tak, dobře je to vidět na spřáhle s připřaženými vozy, 119 brawa, či 132 roco to rozhodně nedělají ., 4oska je teď v reklamaci, tak jsem zvědavý, jak pochodim, nedělám si ale vůbec žádnou naději na úspěch, vzhledem k tomu, že to dělají i jiné kusy....:-(
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Re: BR 118 DR PIKO

Příspěvekod jirkan » pát 02 pro, 2011 6:56 pm

Zdravím
já mám od Pika 118 celkem 3 (2 čtyř a 1 šestinápravovou), všechny v digitálu, a problémy se sběrem proudu ani s neklidnou jízdou nemám. Co se týče Gutzolda, všechny 118 i Sergeje již mají nová ozubená kola a většinou i ta již praskají, takže asi přijde na řadu radikální řešení. Vyzkoušel jsem i doporučovanou náhradu za kovová oz. kola, to sice pomohlo, ale zase je z lokomotivy řehtačka. Takže se připojuji k názoru, že od tohoto výrobce již ani kolo....
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: BR 118 DR PIKO

Příspěvekod George V. » sob 03 pro, 2011 7:19 am

jirkan píše:Zdravím
já mám od Pika 118 celkem 3 (2 čtyř a 1 šestinápravovou), všechny v digitálu, a problémy se sběrem proudu ani s neklidnou jízdou nemám. Co se týče Gutzolda, všechny 118 i Sergeje již mají nová ozubená kola a většinou i ta již praskají, takže asi přijde na řadu radikální řešení. Vyzkoušel jsem i doporučovanou náhradu za kovová oz. kola, to sice pomohlo, ale zase je z lokomotivy řehtačka. Takže se připojuji k názoru, že od tohoto výrobce již ani kolo....


...problémem Guetzolda je veliká hmotnost, např. BR119 750g. Já uvažuji o tom si tu svoji odstrojit na holý rám a zařádit si s vrtačkou...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků