Vtr VACEK x PIKO

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Vtr VACEK x PIKO

Příspěvekod mnitka » ned 10 črc, 2011 10:10 pm

Pánové, rád bych pořídil vůz řady Vtr. Zajímalo by mě srovnání modelů Vacek :arrow: Bramos a Piko.
Našel by se někdo kdo by vložil obrázky případně modely okomentoval, srovnal?
Děkuji
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Vtr VACEK x PIKO

Příspěvekod George V. » čtv 14 črc, 2011 11:44 am

Měl jsem v ruce model Bramos=Vacek, objednaný přes internet a s radostí jsem využil možnost zboží vrátit :) . PIKO bude určitě kvalitnější (byť možná ne úplně tak přesné).
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Vtr VACEK x PIKO

Příspěvekod mnitka » čtv 14 črc, 2011 11:56 am

díky, vzhledem k tomu, že ostatní mlčí koupím PIKO :wink:
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Vtr VACEK x PIKO

Příspěvekod marwin » čtv 14 črc, 2011 12:24 pm

mnitka píše:díky, vzhledem k tomu, že ostatní mlčí koupím PIKO :wink:


no ja bych zase koupil Bramos(v Zababove jich mame hodne), je pravda, ze to neni zadna velka kvalita, ale prijde mi lepsi nez vtrka od Pika, ktera uplne nesedi a forma na ni je hodne stara...

Edit: tady jsou fotky
http://magazin.modely.biz/view.php?naze ... 2005110004

http://magazin.modely.biz/view.php?cisl ... 2005010002
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Vtr VACEK x PIKO

Příspěvekod greenery » čtv 14 črc, 2011 1:21 pm

taky se přidám, mám všechny kromě starého Pika

Vacek původní - bez kinematiky, chybí popis na rámu. Občas lze sehnat na Aukru, ceny šplhaly ke 400 Kč. Vtr podle mě poměrně zdařilý, prolis pro vrata a klapky i uvnitř korby (korba je totiž sestavená ze 4 bočnic, není to jeden výlisek. K dispozici svého času všechny verze - bez brzdy, s plošinou, s boudou. Korbu lze poměrně snadno odlepit a doplnit popisy na rám - parostroj - nebo ev. kompletní přestřik. Ztr - zdá se mi oproti předloze robustnější, rám pod skříní je trochu utopený. Skříň lze velice obtížně odlepit - jeden už jsem rozlámal. Obtisky na rám rovněž parostroj. V posledních sériích se tuším objevila i kinematika - byly v černých krabičkách s okénkem. Ale nevím jestli to už nebyl jiný výrobce z dílů Vacek (možná Modely.biz ?)

Bramos - totéž s kinematikou, současné dodávky zejména Vtr ledabyle sestavené. Pro úpravy ale nevadí.

Lze pořídit i jako nestříkanou stavebnici - http://www.vlacky.biz/railex/eshop/3-1- ... tr-H0-1-87

Piko - stará forma, vysoko podlaha kvůli závaží - bez nákladu neprovozovatelné, ošklivé - zevnitř komicky nízké bočnice. Hrubá madla, tlusté stěny, korba zevnitř zcela hladká, příliš výrazný / vysoký rám, ale s popisem. Dojem z dálky dobrý, možná plastičtěší bočnice, ale asi bych už nekoupil. Mám 1 inovovaný model s kinematikou, celkový dojem se mi zdá trošku mimo proporce předlohy. Starý model bez kinematiky - na Aukru jich bývá dost - nemám.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Vtr VACEK x PIKO

Příspěvekod mnitka » čtv 14 črc, 2011 1:42 pm

Skvěle Romane,
můj záměr byl koupit stavebnici Vtr Piko, pokud je však ke koupi i stavebnice Bramos vydám se touto cestou.
Popisy stejně vyřeším obtisky Parostroj.
V Praze na burze jsem zaznamenal jen kompletní modely Vacek-Bramos i s tiskem. Přišlo mi škoda vydávat peníze za kompletní model, když mám v úmyslu jej celý předělat.
Díky za info. :wink:
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Vtr VACEK x PIKO

Příspěvekod greenery » čtv 14 črc, 2011 1:50 pm

...stavebnice mám 4 ks, koupě bez problémů
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Vtr VACEK x PIKO

Příspěvekod vorisekml » čtv 14 črc, 2011 5:33 pm

Je třeba říci že ta polostavebnice Bramos má univerzální spodek pro Vtr,Ztr. Vzpínadlo a brzba chybí, pro verzi Vtr nutné odstranit stupačku. KKK mají už všechny polostavebnice od Bramos. Z výroby jsou na rámu vylisované přestavovače brzd. Pokud stavíš verzi bez brzdy, přestavovače odstranit. Pokud chceš verzi s brzdou, musíš doplnit imitaci špalků a tyčoví brzdy. Měl by jsi si vybrat zda zvolit brzdu Božič s vahadlem, nebo zda uděláš verzi s Dako bez vahadla. Prostuduj web Parostroj.net.
Osobně bych uhlák udělal bez brzdy, byla jich většina / při koupi popisu toto musíš zdůraznit, mají verzi s brzdou i bez/. Vzpínadlo budeš muset vyrobit sám. Taky nezapomenout na nárazniky, ep.III kulaté, ep.IV oválné/hranaté.
Takhle jsem si s ním poradil já.
P7140016.JPG
P7140016.JPG (211.84 KiB) Zobrazeno 5423 krát
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Vtr VACEK x PIKO

Příspěvekod mnitka » čtv 14 črc, 2011 5:42 pm

Díky, pěkná práce
Kontejner RŽD v uhláku jak si jej pamatuju z dětství, stejně tak na vozech Pao, Nsk...
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Vtr VACEK x PIKO

Příspěvekod Čouda » čtv 14 črc, 2011 6:36 pm

A ještě jste páni zapoměli, že na voze s brzdou se musí doplnit kolo ruční brzdy (pokud byl vůz bez plošinky nebo budky) - alespoň tak praví podklady parostroj.net -> fotografie, typové výkresy. Myslím si, že po úpravách se jedná o zdrařilý model se solidníma jízdníma vlastnostma (Bramos). Stavebnici můžu jedině doporučit, protože sestavený model se stejně musí upravit přestříkat a popisy objednat na parostroji.
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov


Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jindřich Bek a 16 návštevníků