ČSD M140 (Tillig)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

ČSD M140 (Tillig)

Příspěvekod flopik » úte 05 črc, 2011 4:32 pm

Obrázek

Chtěl bych se zeptat jestli už někdo máte tuhle horkou novinku a jak dopadla a jestli těch 2300,- je adekvatni cena? Jake jsou jizdni vlastnosti?
[ H0 | ČSD III-IV epocha | digitál ]
Uživatelský avatar
flopik
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned 08 lis, 2009 3:01 pm

Re: ČSD M140 (Tillig)

Příspěvekod vorisekml » úte 05 črc, 2011 4:58 pm

Co chceš slyšet? Model jezdí velice solidně, hnané obě nápravy, jedna kyvná. Celý spodek ve kterém je uložený motor je z kovu. Model má dík tomu nízké těžiště a značnou váhu. Motor Mashima, dva setrváky. Čelní osvětlení žlutými LED diodami, přepíná ve směru jízdy. Koncové osvětlení nesvítí, červené konce chybí. Osvětlen interiér vozu. Zásuvka dekodéru je na toaletě, místo pro dekodér na stropě.
Nátěr vozu barevně sedí, s popisem je to horší. Poprsnice /bílá linka/ by neměla probíhat přes dveře, chybí nápis nekuřáci u jedněch dveří. Kompletně chybí popisy na rámu. Na modelu je ponechána čelní zásuvka pod okny, ta se u ČSD zaslepovala.
Osobně si ho koupím, jezdilo mě to prý pod okny. Nevýhodou je krátký život u ČSD jezdily ani ne 10 let.
Mám tento model již poměrně dlouho a vyskytla se nepříjemná závada /již vícekrát/ jakoby protočení obručí. Uvolnila se obruč na disku kola a dělalo to docela neplechu /vibrace/. Nejdříve jsem koupil náhradní, když se závada opakovala, zakápnul jsem to vteřináken. Od té doby OK.
Velice hezký článek o kořistních mot. vozech je ve Světě železnic 18/květen 2006/ včetně fotek /i 23/. Z fotek je hezky vidět co nesedí /okna,zásuvky,poprsnice/.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: ČSD M140 (Tillig)

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 05 črc, 2011 11:22 pm

Kdyby ho udělali jantaři v DRG,tak do něj skočím šipku :D a kdyby to bylo v tomhle provedení,tak bych ržál jako kůň :mrgreen:
http://trix.de/produkte/frontend/index. ... hednumber=
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: ČSD M140 (Tillig)

Příspěvekod vorisekml » stř 06 črc, 2011 8:33 am

DRG verze VT 135 je v nabídce. Kupuval jsem je na přestavby páč byly za 85,-€. Raději jsem měl na přestavbu DB verze, pokud však byly DRG verze levnější, bral jsem DRG. Teď maji v Sebnitz hliníkovou verzi DRG "hydronalinum" za 90,-€.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: ČSD M140 (Tillig)

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 06 črc, 2011 3:52 pm

Já chci ale hranatou a ne stříbrnou :oops: já chci :x :lol: :lol: :lol:
P.S.Dnes jsem u Tilliga byl.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: ČSD M140 (Tillig)

Příspěvekod jirkan » čtv 07 črc, 2011 9:38 pm

Právě jsem ho přinesl z obchodu. Barevně je to trochu jiné, než na obrázku - navíc jsou "pětiletkové" symboly. Jinak je vše, jak uvedeno výše. Mám i DR a DB verzi, obě v digitálu a bez problémů. U té ČSD se teď pouštím i do zvuku, bude to asi rušit pohled dovnitř zejména při osvětlení (standardní výbava), ale chci to alespoň trochu zamaskovat figurkama.
Myslím, že mohu doporučit, jen k té ceně bych aspoň tisícovku přidal.
Spozdravem Jirka
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: ČSD M140 (Tillig)

Příspěvekod fousek » pát 08 črc, 2011 4:22 pm

Tak motoráček už mám také. Mohli byste mi, prosím, poradit, jak se model otveírá?
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: ČSD M140 (Tillig)

Příspěvekod jirkan » sob 09 črc, 2011 1:11 am

Otevření je trochu kuriozní. Nejprve je třeba na obou čelech vytáhnout držák, ve kterém jsou otvory pro brzdové hadice (na jedné straně jsou jeho součástí i náznaky vzduchojemů). Tyto díly jsou zastrčeny v šachtě pro spřáhlo, takže pro případný provoz s přívěsným vozem se vyndávají a na jejich místo se dá spřáhlo. Pak se opatrně malým šroubovákem vyháknou západky pod čelním oknem a karoserie se nadzvedne. Pozor při zpětné montáži, model má vnitřní osvětlení a skrz vnitřek vedou kontakty. Proto je lepší nejprve nasadit vnitřní vybavení, pak desku s osvětlením a nakonec karoserii. Při digitalizaci je konektor v prostoru toalety a dekodér někde pod střechou, takže se při sestavování ještě do všeho motají dráty. Je to o nervy, ale jde to..... - a hlavně to po smontování není vidět. Jinak v digitálu se vnitřní osvětlení spíná spolu s čelním.
Mnoho zdaru při rozborce
Jirka
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: ČSD M140 (Tillig)

Příspěvekod fousek » sob 09 črc, 2011 8:00 am

Díky za informace. Motorák je už zdigitalizovaný. Oproti modelům jiných značek to opravdu bylo o něco těžší...
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: ČSD M140 (Tillig)

Příspěvekod jirkan » sob 09 črc, 2011 10:23 pm

Ještě na doplnění několik informací k ozvučení - dneska jsem to dokončil, takže zde jsou čerstvé zkušenosti.
Použil jsem ESU LokSound V4, vyměnil jsem ale reproduktor za obdélníkový, který se normálně dodává k verzi mikro. Ozvučnice po oříznutí výstupků pro šrouby pasuje přesně do zavazadlového prostoru. Kdo to chce mít rychle za sebou, může ji prostě položit na podlahu, ale v tom případě bude zasahovat částečně do oken. Koho by to rušilo, musí trochu vykuchat vnitřek. Já jsem vyřízl část podlahy, pasuje to přesně tak, že zůstane neporušené boční zesílení plastového dílu i místo pro strojvedoucího (i když reproduktor je v tomto uspořádání vlastně "vzadu", takže já jsem figurku strojvůdce nalepil do protějšího stanoviště). Takto zapuštěný reproduktor končí právě na úrovni spodní hrany oken, takže je vidět jen při pohledu shora. Komu by i to vadilo, může se pokusit trochu sbrousit dno ozvučnice, ale myslím, že to není až tak nutné.
Jinak i s menším reprákem je zvuk u V4 dostatečně silný, rozhodně je to výrazný rozdíl proti V3.5. Pozor ale na záměnu 4 a 100 ohmových repráků, malé hranaté nejsou vzadu označeny jako ty kruhové, takže pokud je skladujete mimo originál balení, je třeba sáhnout po měřáku....
Přesto všem, kdo se do digitalizace pustí, doporučuji zkusit to i se zvukem, myslím že nebudete litovat.
Hodně příjemných zvukových zážitků přeje
Jirka
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha


Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků