Hnací vozy k soupravám HO!

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Hnací vozy k soupravám HO!

Příspěvekod Bastr » sob 26 kvě, 2012 6:38 pm

Takže pokud jsem chtěl mít oba konce té ICE soupravy stejné,tak jsem měl koupit tu sadu těch dvou koncových vozů najednou-jeden hnací a jeden bez pohonu!
Jelikož jsem to hned nevěděl,že ty hnací samotné nejsou a už koupil ten řídící vůz,tak jsem chtěl,jestli by někdo neměl náhodou doma samostatný ten hnací vůz!
Bastr
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř 13 dub, 2011 5:08 pm

Re: Hnací vozy k soupravám HO!

Příspěvekod mnitka » sob 26 kvě, 2012 7:25 pm

Já sa v tom furt ztrácám :!:

Co je ICE souprava? Definuj :!:
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Hnací vozy k soupravám HO!

Příspěvekod Bastr » sob 26 kvě, 2012 7:30 pm

Inter city expres
Přílohy
VÝVOJ ICE  INTER CITY EXPRES.jpg
Bastr
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř 13 dub, 2011 5:08 pm

Re: Hnací vozy k soupravám HO!

Příspěvekod "Beňa" » sob 26 kvě, 2012 7:34 pm

Co chceš proboha, ICE 1, 2, 3 nebo T, TD, nebo jenom soupravu + lokomotivu?
http://de.wikipedia.org/wiki/DB_Fernverkehr pročti, třeba s google translatorem
Jako ICE můžeš mít buď ICE 1 - dva hlavové trakční vozy + vložené, ICE 2 - hlavový vůz + vložené vozy + řídící vůz, ICE 3 - distribuovaný pohon po celé soupravě, ICE-T - opět distribuovaný pohon, ovšem jiným způsobem, naklápěcí skříň, odlišný design od ICE - 3, ICE-TD - dieselové ICE-T. To jsou ovšem všechno "ucelené" jednotky, můžeš v případě ICE 1, 2 hýbat s délkou počtem vložených vozů. Pokud máš řídící vůz, kup k němu ve stejném zbarvení vložené vozy a dej před to jakoukoli lokomotivu z toho odkazu, doporučuju BR 101. S těmito vozy nikdy! žádná lokomotiva s jedním stanovištěm nejezdila, už třeba proto že DB fernverkehr žádnou takovou nevlastní. Leda pokud by tyto soupravy zajížděly do Itálie nebo švajcu, o čemž pochybuji a bez fotky neuvěřím. Jak říkám, kup k tomu řídícímu vozu tak sedm vozů DB - Ampz, WRmz, Bmz, Bmpz atd. a dej k tomu DB 101 a bude to asi správně. I když jsem nenašel daný řídící vůz na žádné fotce, nevěřím tomu že by nikdy nebyl se 101 řazený, považuju to za pravděpodobné.
Obrázek
Za chyby neručím, hlubší studium problematiky výrazně doporučuji!

Dej prosímtě konkrétně fotku toho modelu, já mám totiž pořád pocit že pleteš všecko dokupy.
Ještě mě napadá že si možná pleteš ICE, IC a EC. Ten řídící vůz je určený na vlaky IC, tedy klasiku s lokomotivou. DB Fernverkehr je pouze název frakce DB zajišťující provoz ICE, IC a EC vlaků, alespoň jak jsem svou velmi zlámanou - Šprechenzígauč? Tak iba trochen, vole!- dokázal pochopit.
Pokud se jedná o řídící vůz, je to defakto tedy ten "sysel" a proto k němu neexistujte žádný hnací protikus, ale pouze lokomotiva. Tedy řídící vůz, vozy klasické stavby, lokomotiva. Já už nevím jak jinak to napsat, přijde mi že si tu z nás děláš srandu.
Když se potkají peníze, volný čas a chuť, vznikají modely...
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

Re: Hnací vozy k soupravám HO!

Příspěvekod vorisekml » sob 26 kvě, 2012 8:06 pm

Neshání Bastr toto?
http://www.fleischmann.de/produkteshop/ ... db-ag.html
Ten odkaz je na koncové vozy a samozřejmě že jsou k sehnání i jednotlivé vozy.
Nebo od Piko
http://www.piko-shop.de/index.php?vw_ty ... vw_id=9178
Nic jiného mě nenapadá. Bastr je asi trošku pomalejší na ten hlava....máme pochopení.
Naposledy upravil vorisekml dne sob 26 kvě, 2012 8:15 pm, celkově upraveno 1
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Hnací vozy k soupravám HO!

Příspěvekod Bastr » sob 26 kvě, 2012 8:14 pm

Já mám vagomy ICE od Fleischmanna a jednou jsem viděl tu soupravu celou s oběma stejnými konci
a pohonem,tak jsem to chtěl také a jelikož jsem nevěděl,že se nedělají běžně samotné ty hnací vozy
a viděl jsem ten řídící(které byly ke spoustě typů,tak jsem ho koupil a myslel jsem,že seženu ten
hnací!Jelikož se nedělají,tak mám buďto možnost sehnat tu dvojici ICE koncových vozů,přičemž mi
ten můj řídící vůz zbyde a nebo se poptat,jestli někdo nemá náhodou doma samotný ten hnací vůz ICE,např.
od nějaké staré soupravy a neprodal mi ho!-pak bych použil i ten svůj řídící vůz!
Firma Fleischmann ukončila výrobu těchto vozů včetně těch pohonných dvojic koncových vozů!
Ono jich bylo víc barevných verzí:ICE(šedá s červeným pruhem co mám),zelenobílá,modrobílá,červenobílá,
červená s bílým pruhem a v některých verzích byly i ty dvojice koncových vozů jak se starší,tak s modernější
verzi kabin.Stoprocentně jsem viděl tu v barvách ICE a červenou s bílým pruhem!
Vyráběl to i Roco!
Bastr
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř 13 dub, 2011 5:08 pm

Re: Hnací vozy k soupravám HO!

Příspěvekod "Beňa" » sob 26 kvě, 2012 8:19 pm

Já myslím spíš že má toto http://www.okvlacky.cz/produkt/ridicivu ... -7994.html a marně se k tomu snaží sehnat něco se stejným čumákem jako hnací článek soupravy, a není schopný pořád pochopit že toto je řídící vůz, a na druhém konci prostě bude klasická motorová nebo elektrická lokomotiva, sakra!
Obrázek
Když se potkají peníze, volný čas a chuť, vznikají modely...
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

Re: Hnací vozy k soupravám HO!

Příspěvekod vorisekml » sob 26 kvě, 2012 8:20 pm

Aha tak to má Bastr pravdu ICE I je momentálně nedostupný. Jedině jak říká jestli by mu někda neprodal ten hnací vůz. Ah, so.... Konečně jsem to po dvou dnech pochopil.....Má pravdu Roco to dělalo jako hračku 1:100, nezkrácené od Fleischmann.
On to asi kupoval po jednotlivých vozech jen podle barviček a teď mu z toho nejde sestavit souprava a asi ani neví co k čemu sedí/patří.....
Jestli to chápu dobře?
Naposledy upravil vorisekml dne sob 26 kvě, 2012 8:25 pm, celkově upraveno 1
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Hnací vozy k soupravám HO!

Příspěvekod "Beňa" » sob 26 kvě, 2012 8:21 pm

Ehm, samocenzura, ale to už je prostě moc.
Napiš sem katalogová čísla toho co máš doma, my si nějak poradíme.
Nemůžeš ke klasickým vozům cpát hlavy ICE, stejně jako k vložákům ICE nemůžeš narvat řídící vůz IC.
Naposledy upravil "Beňa" dne sob 26 kvě, 2012 8:26 pm, celkově upraveno 1
Když se potkají peníze, volný čas a chuť, vznikají modely...
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

Re: Hnací vozy k soupravám HO!

Příspěvekod mnitka » sob 26 kvě, 2012 8:24 pm

Já mám vagomy ICE od Fleischmanna a jednou jsem viděl tu soupravu celou s oběma stejnými konci
a pohonem...


No asi doma máš běžné IC vozy v ICE barevném schématu. Mám pravdu?
Pokud ano, chybí pro doplnění reálné soupravy některá z lokomotiv BR 120, BR 101.

Jako limitka se kdysi dalo koupit i tohle
Obrázek

Na obrázku je ovšem model bez reálné předlohy.

PS: nastudovat názvosloví a vůbec danou problematiku by neškodilo, předejde se tak spoustě nedorozumnění :wink:
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Hnací vozy k soupravám HO!

Příspěvekod "Beňa" » sob 26 kvě, 2012 8:34 pm

Mnitko, proč myslíš že jsem mu dal odkaz na kompletní popis struktury DB Fernverkehr na wiki.de? I s odkazem na lokomotivu br 101 DB AG včetně fotky se soupravou barevně odpovídajících vozů. Já už nevím co víc pro takového člověka udělat. A jak to dělám nerad, zajímal by mne věk dotyčného.
Když se potkají peníze, volný čas a chuť, vznikají modely...
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

Re: Hnací vozy k soupravám HO!

Příspěvekod Bastr » sob 26 kvě, 2012 8:43 pm

Možná,že to co jsem tenkrát viděl bylo s koncovými vozy od jiné stajnobarevné ICE soupravy!
Přílohy
HO 1.SOUPRAVA  ICE DB EPOCHA V  Fleischmann DB FERNVERKEHR.jpg
Bastr
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř 13 dub, 2011 5:08 pm

Re: Hnací vozy k soupravám HO!

Příspěvekod "Beňa" » sob 26 kvě, 2012 8:46 pm

Tak k tomuhle jedině tu lokomotivu 101, 120 nebo nějakýho diesla 218. Tohle jsou vozy klasické stavby, v podstatě obyčejný Xka, takže k tomuhle navalit koncáky od ICE by bylo zvěrstvo! Takže takhle jak to máš tak sežeš tu celočervenou BR 101 DB AG a máš hezkou soupravu.
jen ještě jedničku, Amz, Ampz, něco takového.
Naposledy upravil "Beňa" dne sob 26 kvě, 2012 8:47 pm, celkově upraveno 1
Když se potkají peníze, volný čas a chuť, vznikají modely...
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

Re: Hnací vozy k soupravám HO!

Příspěvekod mnitka » sob 26 kvě, 2012 8:46 pm

"Beňa" píše:Mnitko, proč myslíš že jsem mu dal odkaz na kompletní popis struktury DB Fernverkehr na wiki.de? I s odkazem na lokomotivu br 101 DB AG včetně fotky se soupravou barevně odpovídajících vozů. Já už nevím co víc pro takového člověka udělat. A jak to dělám nerad, zajímal by mne věk dotyčného.


Základem veškerého získávání informací na internetu by mělo být hledání... :wink:


OT:
GOOGLE na každýho něco najde. Svůj věk třeba Tomáš prozradí :wink: .
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Hnací vozy k soupravám HO!

Příspěvekod "Beňa" » sob 26 kvě, 2012 8:48 pm

kašlat na to, hlavně že jsme se dobrali konce, na druhou stranu tenhle obrázek dát na úvod a napsat: Ahoj, mám tohle, čím to tahat? tak nebyl nejmenší problém:)
Ale pořád mám pocit že nedošlo k pochopení rozdílu mezi ICE a IC/EC. A to je pak těžké:(
Naposledy upravil "Beňa" dne sob 26 kvě, 2012 8:55 pm, celkově upraveno 1
Když se potkají peníze, volný čas a chuť, vznikají modely...
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků