DRG

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

DRG

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 13 čer, 2011 4:24 pm

Zdravím kolegové,věnujete se někdo epoše II. nebo jsem tu sám voják v poli? :D Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: DRG

Příspěvekod vmucha » pon 13 čer, 2011 5:10 pm

II.b je můj sen. Ale jsem v začátcích. Jinak taky z Ústí. TT
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: DRG

Příspěvekod vorisekml » pon 13 čer, 2011 5:28 pm

Nejseš, zrovna jsem si pořídil el. mot. vůz El 1014 /ET 89/ Krakonoš. Překrásný model. Sice jsem ho koupil ne z důvodu že bych plánovitě preferoval DRG epochu, ale proto že je to špičkový model vozidla které jezdilo na našem území. E 95 od Brawy jsem si taky pořídil ze stejného důvodu. Kdyby byly prachy tak jsem si z burzy přivezl ET 25 od Kato. Z parních lok. DRG se mě líbí aerodynamicky oplášťované stroje. Jinak DRG modely kupuji protože jsou nejvhodnější na "prerábky" na ČSD verze. Vždycky mě je těžko u srdíčka když ty krásný popisy DRG koupu v ředidlech, nebo drbu šmirglem. Teď zrovna drbu "Altenberg" vozy od Liliput.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: DRG

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 13 čer, 2011 6:08 pm

No vida,vida :D
vmucha:v TT toho asi moc není nebo ano?Jinak už Tě naprášil kolega pekl024 :D dokonce vyhrožoval,že dorazí do UL,ale teď se nějak odmlčel.
vorisekml:S tou Brawou sis udělal pořádnou radost,já na ni jen tak kouknul,protože radši páru :D a pro změnu bez oplášťování.Když už tak plkáme,nemáš nějaké info o této mašině?
103-L131002.jpg
103-L131002.jpg (86.12 KiB) Zobrazeno 8453 krát

Docela bych na ní měl chuť,ale mám rozporuplné informace.Jedna uvádí,že má jednu nápravu s bandážemi,druhá nikoliv.
Bohužel se na svém kolejišti bez bandáží nehnu a tak zvažuji nákup nějakého stroje vhodného na vedlejší trať.Mám samozřejmě jiné stroje,ale vhodnou tendrovku pouze BR 64.BR 77 se tam moc nehodí a BR 55 zase musí občas tendrem napřed.Mám BR 91,ale ta vagóny s osvětlením nevytáhne,takže je z ní posunka.Ještě zvažuji naroubovat jednu vratnou smyčku,ale zatím jsem ještě nevyřešil jak.Ještě k těm tabulkám,našel jsem je v krabičce od mašiny,teď ještě vymyslet,jak pozlatit písmena tak,aby zbytek zůstal černý.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: DRG

Příspěvekod radeksindy » pon 13 čer, 2011 11:48 pm

Z II.epochy mne zajímají výhradně vozy, především nákladní, ale i osobní - takže i DRG. Například vozy BRAWA jsou v tomto směru pro mne současnou jedničkou.
Bohužel se u výrobců velice často stává, že zvolí provedení III.epochy, na které dávají popisy II. epochy.
Lokomotivu nemám ani jednu, tam mě zajímá jen lokálková I. epocha.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: DRG

Příspěvekod Lubomír Dudek » ned 19 čer, 2011 10:21 am

Taky DRG,ale Z TT jsem přešel na N. Chci modelovat období druhé světové války a to nějakou lokální trať,kde by válku připomínaly snad jen nejednotnost vozového parku a přítomnost vojáků a nějaké drobné automobilové techniky.V TT jsem na to už byl připraven,ale vzalo to za své.N je pro mě teď top technik a park se pozvolna rozrůstá.
Nebyl jsem nikdy na nějaké velké vojenské převozy,ale když nějakou neobvyklou soupravu,tak třeba přesun německých elektrických lokomotiv do klidnější oblasti k zamaskování,které by vlekla nějaká silná pára,nebo dvojspřež.Co konkrétně se vám líbí na DRG?
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Re: DRG

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 19 čer, 2011 10:56 am

Zdravím kolego,já jsem někde v období 1925-1933,parní provoz.Kolejiště jsem si vymyslel tak,že mám malou stanici na hlavní jednokolejné trati s odbočkou na lokální trať a vozový park je tomu uzpůsoben.Na lokálce BR 64,91 a ještě plánuji BR 94 nebo BR 75.Na hlavní trati BR 14,18,38,39,50,55,57,77 s tím,že BR 18 a 39 jsou ve skryťáku a občas nádražím projedou,ale nestaví.Prostě jsem si nemohl pomoct a ten rychlík jsem musel mít. :mrgreen: Navíc jsou se zvukem,takže je to lahoda,když stanicí projíždí. :lol: DRG jsem si vybral z jednoduchého důvodu,nepřeberné množství hnacích vozidel a vagónů,navíc se mi líbí ta německá upravenost a řád.Navíc nemusím nic upravovovat a předělávat,na to prostě nemám.Vrcholem mého snažení je osvětlení vozů a zabudování dekodérů. :lol: Do elektrické trakce jsem se zatím nepouštěl,protože jezdit s elektrikou bez trolejí mě nebere,ale jeden nikdy neví,že? :P Na začátku jsem měl také trošku jiné plány(skromější) a už jsem 2x přistavoval a jak to tak vypadá,tak ještě budu.Naštěstí si u Fleischmanna dávají trochu oraz,ale až to spustí,tak to zase bude mela,BR18.6,17.1,78,86,54,01,03,43.První dvě mi utekly,protože jsem zrovna neměl nabito :oops: ale oni s tím zase určitě vylezou.No v N-ku se určitě vyřádíš,tam je také výběr nepřeberný :mrgreen:
Míra
P.S.Netřeba mi vykat :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: DRG

Příspěvekod Lubomír Dudek » ned 19 čer, 2011 3:05 pm

U mě je nejhorší,že jsem se nejdřív ve světě železnice hrozně dlouho hledal a potom,když už jsem měl nakoupenej komplet vozovej park na kolejiště v TT,které jsem rozestavěl,tak jsem se pustil do eNka a začínám na novo. No a teď jsem zas ve fázi učení,neboť zkušenosti z N jsem měl nulové.Mám takové malé jednoduché kolejišťátko,ale zatim plní jen funkci odreagovávací a zkušební.chci na něm vyměnit kolejivo Roco za Fleischmann s podložím a u toho nabrat nějaké zkušenosti v tomto měřítku. Jinak v plánu mám kolejiště jednoduššího rázu na motiv asi jako ty,buď odbočka z hlavní trati do koncové stanice,kde se může potkat prakticky vše,nebo něco jiného.Už když jsem dělal TT se mi moc líbila kolejiště co měla dvě viditelné scény rozdělené oponou a po tom co takové varianty probíráme s Vládíkem_C,tak mě láká nějaké poměrně kompaktní kolejiště s námětem dvou koncových stanic bez SN rozdělené právě nějakou oponou a dvěma pohledovejma místama pro návštěvníky.Vozidlovým parkem se nechci nějak detailně zabývat a jezdit bude předevšim to,co se mi líbí a to BR 53,55,64,78,86,89 s tendrem,93,94 a auku triebwagen ETA.Vozy budu používat převážně kryté a něco málo plošiny a uhlí,osobní pak pouze menší vozy pruské stavby.Ale jak píšu,jsem opět na začátku,takže až čas ukáže,jak to všechno bude. Elektrická trakce je sice pěkná,ale tu jsem zavrhl hned,neboť na malém kolejišti by to nevypadalo dle mého dobře. Provoz vlaků nebudu řídit podle nějakého grafikonu,spíš stylem pořád se něco děje,jde mi spíš o prezentaci DRG a vystižení některých atributů II epochy,aby to bylo poznat,že jsme někde v létech 1942-45.
II epoše zdar. Luboš
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Re: DRG

Příspěvekod ianto1983 » pon 20 čer, 2011 2:56 pm

Zdravím! :)

Právě díky modelu Brawa ET 89 (srdcová záležitost) jsem začal z gruntu s modýlkama a epochou II. Ačkoliv v blízké budoucnosti se nebráním i epoše III., rád bych měl doma svůj kousek Krkonoš a Jizerek s Krakonošema ET 89 a zubatou Rakušankou T426 :)

Honza
Uživatelský avatar
ianto1983
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 20 čer, 2011 2:42 pm

Re: DRG

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 20 čer, 2011 3:57 pm

No mně by se líbil nějaký motorový vůz z té doby :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: DRG

Příspěvekod maza » úte 01 lis, 2011 10:21 pm

Ahojte.

Asi před rokem mě znovu (po 25ti letech) chytly vláčky. Samozřejmě, jako správný patriot, jsem začal s ČSD. A rok vymýšlím a připravuju kolejiště.
Samozřejmě nastaly problémy: omezená dostupnost ČSD modelů a když, tak jen přeznačené DR bez opory v české předloze, nedostatek českých budov, atd... A neustálé čekání, kdy že už nám ten a nebo onen výrobce konečně ten slibovaný model vyrobí. Bohužel na totální předělávky nemám dostatek času a znalostí. Už tak bude stavba kolejiště "záhul"
No a po roce přišlo to co přijít muselo. Přecházím na DRG Epocha II. Celá moje dosavadní flotila ČSD půjde rozprodat (8 mašin a cca 40 vozů) a bude vyměněna za říšský vozový park :-) Bohužel zase prodělám, ale za ten pocit, že jen ukážu v katalogu prstem a do týdne mám ať mašinu, nebo vagón anebo jakékoli doplňky doma mi to stojí.
Navíc pro druhou epochu nemusím stavět kolejiště tak rozlehlé, protože taky bojuju s místem. Maximum je 270x140 cm pro H0.

Takže zatím zase jen studium a obnova vozového parku.

No mně by se líbil nějaký motorový vůz z té doby


Já jsem zatím pořídil tohle - eIT 1019 Krakonoš :-) BRAWA je dokonalá, mám už i BR 53.8 a čekám na BR 14 a BR 75.

http://maza-vlaky.rajce.idnes.cz/Epocha_II_-_DRG/#DAM_4395_res.jpg

Tak se zatím mějte. Máza.
H0. DCC. II. epocha DRG. http://www.modulybrno.cz
Uživatelský avatar
maza
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte 25 led, 2011 7:31 pm
Bydliště: Kuřim

Re: DRG

Příspěvekod Lubomír Dudek » pát 04 lis, 2011 6:13 am

DRG zdar. Vítej mezi námi.
Kolejiště bude? Jaký námět? :wink:
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Re: DRG

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 04 lis, 2011 9:36 am

Zdarec kolego,také Tě vítám mezi příznivci DRG.Jen mě trochu mrzí,že máš větší znak než já. :lol: Zase tak moc neproděláš,protože ceny jsou více než příznivé,tedy pokud nebudeš chtít vše od Brawy i když i tam poslední modely jdou cenově dolů.Já jsem tělem i duší FLM,protože na mém kolejišti s poněkud brutálním stoupáním si Brawa neškrtne. :mrgreen: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: DRG

Příspěvekod maza » pát 04 lis, 2011 10:26 am

Děkuji vám za přivítání :-)

Za ten znak omluva, nechci se vyvyšovat :lol:
Námět kolejiště bude vycházet z rozměrů 270x140, takže asi odbočná stanice a koncová na lokálce. Klasika. Teprve se peru s návrhem, jestli máte něco zpracováno, budu rád za námět.

Předpokládám, že vozový park bude nejen Brawa. Teď čekam i na BR 74 a BR 71.5 od Roca. Když narazím na něco vhodného od FLM, tak bude taky. Nebo třeba i Liliput (Karwendel Express)

Máza.
H0. DCC. II. epocha DRG. http://www.modulybrno.cz
Uživatelský avatar
maza
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte 25 led, 2011 7:31 pm
Bydliště: Kuřim

Re: DRG

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 04 lis, 2011 2:27 pm

Klasiky tady na fóru najdeš přehršel,takže se s tím vůbec prát nemusíš. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků