Hrboun od Rocco HO

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Hrboun od Rocco HO

Příspěvekod stoupa » pát 22 črc, 2011 7:37 pm

Tak dnes se mi poprvé dostal do ruky,resp. na koleje Hrboun. Omluvte kvalitu záznamu (mobil"za korunu").Kolejivo na pidikolejišti je Tillig elite poloměr 400mm stoupání 4,3cm/m projel v pohodě zde poháněno 9V baterií (neměl dekodér).Stejně tak projížděl obloukové výhybky poloměr vnitřní 400mm vnější cca 600mm bez problémů (kotlem v před). http://gmeinder.rajce.idnes.cz/Nase_dom ... V00086.jpg .

P.S. Stroj se mi zdá poměrně velmi lehký,uvažoval bych o zátěži ale nevím zda je v kotli místo.
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: Hrboun od Rocco HO

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 23 črc, 2011 5:50 am

K hrbounům roco obecně - mašina spíš než na ježdění je klasická vitrínovka - vzhledem ke spoustě "ulomitelných" detailů. Velký problém (aspon u mojeho) je tendence k vypadávání šroubků od táhel rozvodu - takže bacha! Známkou toho že vypadl je náhlé prudké zastavení mašiny a vrčení na místě - ale najít ho následně je tak nechat si udělat velký hrnek silnýho kafe, zakázat následný vstup do místnosti ženám, dětem, zvířatům a jiné havěti (v tomto pořadí) a hodinku věnovat hledání s lupou... Až to najdete, pomůže zakápnutí dírky v kole herkulesem nebo clearfixem před zašroubováním šroubku zpět. Kdo má dílničku vybavenou pidi klíčkem na rozborku všech šestihranných hlavic šroubků u rozvodu, má vyhráno! Za jízdy se taky rády otevírají dvojitá dýmn. dvířka, takže bacha při posunu, najíždění na vozy nebo braní modelu do ruky! Mašina má sice přípravu na kouřák - NEDÁVAT HO TAM! Komín je z plastu a příliš úzký. Jeho tvar a tvar kotle mašiny nezaručuje dostatečný odvod tepla od kouř. generátoru = plast ze zkroutí! Měl jsem doma mašinu jednoho nešťastníka - komín na vyhození (dá se dokoupit jako ND) a kotel v místě komína bohužel zborcený teplem...

Pokud jde o zátěž - mašina mi v pohodě utáhne 6 rychlíkáčů ROCO, jediný problém byl při stoupání Auhagen (stoupací klín) kde je převýšení 10cm na 1m - tam už se jí s vagonama nechtělo...

Zajímal by mě názor kluků co tyhle mašiny jezděj na Zababov setkáních - tam to musí naběhat kilometry!

Zástavba zvukáče - mám tam ESU 3.5 - reprák v tendru skrytý pod novou, vyšší, hromadou uhlí - super ozvučnice, po Ragulinu a Sergeji nejhlučnější mašina u mě doma
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Hrboun od Rocco HO

Příspěvekod Stanopp » stř 10 srp, 2011 5:00 pm

Dobry den, zaujimalo by ma, ci niekto nasiel foto nasho stroja s dlhou strechou, aku ma posledny model od Roca. Az sa mi to na stole trochu preriedi rad by som sa pustil do prestavby. Zatial mam foto z Encyklopedii zeleznic a Historie zeleznic na Slovensku a v Podkarpatskej Rusi. Chcel by som zachovat povodne dvojdielne dymnicne dvierka, no kazde su na fotkach co mam doprevadzane zdruzenym kompresorom. Viac mi k tejto masine pasuje jednovalcovy-vie niekto o takejto kombinacii? Velmi by ma (a myslim, ze nie len mna) potesilo keby sme spolocnymi silami spisali zoznam veci, ktore je treba na modely prekopat.
Stanopp
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř 10 srp, 2011 4:38 pm

Re: Hrboun od Rocco HO

Příspěvekod Jirka » pát 23 zář, 2011 12:58 pm

Nevíte jestli hrbouni byli těsně po válce taky v Praze (Vršovice, Střed), případně nějaký čísla ... Otázka je jestli ho kupovat a upravovat nebo počkat až vyjde ČSD verze ... Díky
H0
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 29 lis, 2007 4:02 pm

Re: Hrboun od Rocco HO

Příspěvekod up.challenger » úte 01 kvě, 2012 9:45 am

Mám první verzi hrbouna (310.23, Bausteinaktion - 1999), popisované problémy naštěstí nemám. Přitom s ním také najezdím kilometry na výstavách, chce to jemné zacházení a dobře položené koleje. Problém s komínem při zabudování kouřového generátoru je známý. Jedna německá firma nabízí kovový komín, který ovšem stojí bratru 20 eur. Správně by se tím mělo zabývat Roco, na vyžádání by měli majitelům modelů dodat kovový komín bezplatně, uvážíme-li, že původní cena modelu byla 18.000,- Kč...
up.challenger
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 05 srp, 2010 7:25 am

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků