422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod tusakvlasta » čtv 03 pro, 2015 2:00 pm

taky mi to vyhovuje ze stejného důvodu. Hrozil jsem se že mi přijde zpráva abych si vyzvedl objednanou Kkstb, a takhle si v klidu budu moct koupit i 534.
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod jiri739 » pát 04 pro, 2015 11:18 pm

Sakra já na ní šetřil. Co teď s těma prachama? :D
HO DCC
Uživatelský avatar
jiri739
 
Příspěvky: 125
Registrován: pát 16 led, 2009 10:53 am
Bydliště: Praha

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod Polabský » sob 05 pro, 2015 11:19 am

jiri739 píše:Sakra já na ní šetřil. Co teď s těma prachama? :D



Kupte si medvídka mývala .....................................

Hezký den !!
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

422.021 ČSD a pohádka o řepě

Příspěvekod Aleson » pát 05 srp, 2016 1:18 pm

Dovolím si poznámku v tomto vlákně o nové 422.021. Vybral jsem pěkný stroj, ale při "zkušebních jízdách" mu přestal svítit horní přední reflektor. :(
Předpokládal jsem nějakou drobnou závadu (nejspíš studeňák), tak jsem se rozhodl lokomotivu nereklamovat, rozdělat a opravit. Prohlédl a pročetl jsem
přiložené papíry (velká plachta), kde je model podrobně rozkreslen s čísly dílů, ale chybí tam nákres, jak lokomotivu rozebrat. V popisu, který bohužel
není v češtině, je popsáno rozebrání zhruba takto: Vyšroubujte šroub č.12 na spodku lokomotivy a opatrně sejměte "kastli". Šroub s číslem 12 se nachází
zespodu vzadu pod šachtou spřáhla a dá se celkem bez problému vyšroubovat. Když jsem to udělal, začal jsem OPATRNĚ sundávat kastli. Pak jsem si
vzpomněl na pohádku o řepě : Táhli, táhli, vytáhnout nemohli.... Zvedala se mi zadní část (budka), ale dýmnice se ne a ne hnout. Trochu jsem i páčil
mezi rámem a vodními vanami, ale ani se to nehlo.... Nebudu to protahovat. Zjistil jsem, že k tomu aby šla kastle sundat, je potřeba vytáhnout přední
čelo (dvířka) dýmnice ! :idea: Pak už šla kastle dolů bez problémů. Naštěstí jsem nic neulomil a nepoškodil, ale absence této informace v návodu mě
dost nemile zaskočila. :? Tak třeba to někomu pomůže (pokud se o tom v této diskusi už někde psalo, tak se omlouvám. Nehledal jsem to.
Závěrem: Pěkný stroj, jezdí slušně, cena vzhledem ke zpracování podle mě neúměrně vysoká. (Měl jsem v ruce asi 5 modelů a všude bylo něco - lepidlo
podél schůdků u budky, vyštíplý kousek kovu na jednom válci, drobné škrábance na různých místech, křivé přední "vedení" šoupátek ....). Dokumentace
by mohla být lepší a také česky. U modelu této cenové kategorie jsem očekával v příslušenství leptané tabulky a štítky na parojem...
Aleson
Aleson
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod Adam_B » pát 05 srp, 2016 4:26 pm

K tomu přidám zase něco Já.

Mám od brawy obě V100 v III.ep. v digital extra z první serie. Už vyšla druhá série a je znát už na pohled rozdíl v jízdních vlastnostech. OK, co s tím?

Napsal jsem do brawy mail, zda by s tím něco udělali (pravděpodobně výměna motoru). Na druhý den, před devátou ráno jsem měl na mailu odpověd.
Ve stručnosti. OK, naše adresa, zašlete modely. Případnou výměnu motoru a veškeré opravy máte.... ZDARMA... v případě, že zašlete model přes prodejce, máte i výdaje za odeslání ZDARMA.

Já, díky tomu, že mám modely z dvou různých obchodů. Jeden v německu a jeden v česku a nechtěl jsem řešit nic s prodejcem. Jsem zaslal sám za sebe balík, kdy cena zaslání přes PPL a pojištění do 50 tisíc stálo z Hodonína na jejich centrálu do Remshalden mě vyšlo na 264 Kč mi příjde naprosto vtipné.

Čekám jaký výsledek mi příjde. Ale stačí mi, jak se z Brawy k problému postavili a dali mi i přímo možnost to mít vše "na jejich účet"...
Adam_B
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon 16 pro, 2013 9:29 am
Bydliště: Praha

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod tusakvlasta » sob 06 srp, 2016 6:08 pm

Tak to zní výborně, a máte někdo taky u Brawy zkušenosti s objednáním náhradních dílů? Koupil jsem si M262 a má ulomená madla na čelech a taky bych potřeboval originální dekodér s reproduktorem pro ozvučení, jen nevím jestli to nepřijde dražší než od prodejce.
Mám takový dojem že pro prodejce je to spíš otrava. Zapíše si to ale pak to hodí k ledu. Na jeden díl čekám asi dva roky a na nedávný požadavek jsem nedostal ani odpověď jestli ano nebo ne, nebo co.
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod A2C » sob 06 srp, 2016 7:35 pm

Cez nemenovaný obchod v Bratislave som si objednával diely na Kof I. Trvalo to asi mesiac ale diely prišli naviac som ich objednával na starú Kof I ktorá má na sebe made in West Germany podľa priloženého listu ;)
Takže na nové modely si nemyslím že by to bol akýkoľvek problém
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod tusakvlasta » ned 07 srp, 2016 3:01 pm

Tak to je optimální/snesitelná doba čekání. Jen bych ještě potřeboval vědět jestli koupit origo dekoder a reproduktor přímo od výrobce nepřijde výrazně dráž.
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod tusakvlasta » pát 19 srp, 2016 7:28 pm

Tak bych chtěl jen pro ostatní poznamet že Brawa je opravdu rychlá. Od soukromého objednání náhradních dílů a zaplacení převodem mi přišel balík za 10 dnů.
Rychleji to snad ani nešlo.
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod Matěj » pon 29 srp, 2016 4:47 pm

Nevíte někdo, zda jde u nové 422.021 se zvukovým dekodérem snížit jas světel? Připadá mi, že je moc přesvícená. Díky.
Matěj
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod Aleson » čtv 01 zář, 2016 10:46 am

Snížit jas světel samozřejmě jde.
Front light 1 Brightness CV 262 hodnota 0 (min) až 31 (max).
Front light 2 Brightness CV358 hodnota 0 (min) až 31 (max).
Rear light 1 Brightness CV 270 hodnota 0 (min) až 31 (max).
Rear light 2 Brightness CV 366 hodnota 0 (min) až 31 (max).
Mám dojem, že namapování světel na tlačítko F0 bylo trochu divné, že tam byl snad někde použit ten výstup pro světla
s číslem 2, proto uvádím pro jistotu CVčka i pro ty "dvojky" Pokud budeš používat Lokomyš, měla by mít aktualizaci pro
programování vyšších adres. Já nastavuju dekodéry přes počítač a nastavovaní např. přes Roco Lokomyš už si moc nepamatuju. Já jsem slezl s hodnotou z původních max. 31 až na 5 a pořád to docela dost svítí. Zkusil bych napřed
změnit CV262, když se to neprojeví , tak ještě CV 358 (jeden z těch výstupů bude asi vypnutej). To by mělo mít
vliv na přední světla. Pak CV 270 (ev CV366 pro zadní světla).
Musím ale na závěr upozornit, že změny děláš na vlastní riziko :wink:


A já mám taky jeden dotaz :
Nevíte prosím někdo, jestli se dá sehnat kompresor na tuhle mašinu ? Od nějakého malovýrobce, odlitek, polotovar .... :?:
Díky.

Aleson
Aleson
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod tusakvlasta » sob 03 zář, 2016 5:36 pm

Aleson píše:Snížit jas světel samozřejmě jde.
Front light 1 Brightness CV 262 hodnota 0 (min) až 31 (max).
Front light 2 Brightness CV358 hodnota 0 (min) až 31 (max).
Rear light 1 Brightness CV 270 hodnota 0 (min) až 31 (max).
Rear light 2 Brightness CV 366 hodnota 0 (min) až 31 (max).
Mám dojem, že namapování světel na tlačítko F0 bylo trochu divné, že tam byl snad někde použit ten výstup pro světla
s číslem 2, proto uvádím pro jistotu CVčka i pro ty "dvojky" Pokud budeš používat Lokomyš, měla by mít aktualizaci pro
programování vyšších adres. Já nastavuju dekodéry přes počítač a nastavovaní např. přes Roco Lokomyš už si moc nepamatuju. Já jsem slezl s hodnotou z původních max. 31 až na 5 a pořád to docela dost svítí. Zkusil bych napřed
změnit CV262, když se to neprojeví , tak ještě CV 358 (jeden z těch výstupů bude asi vypnutej). To by mělo mít
vliv na přední světla. Pak CV 270 (ev CV366 pro zadní světla).
Musím ale na závěr upozornit, že změny děláš na vlastní riziko :wink:


A já mám taky jeden dotaz :
Nevíte prosím někdo, jestli se dá sehnat kompresor na tuhle mašinu ? Od nějakého malovýrobce, odlitek, polotovar .... :?:
Díky.

Aleson

Kompresor a pod. detaily jsem nedávno viděl ne jedněch stránkách, ale teď si nevzpomenu. Doporučuji ti kontaktovat p. Daleckého. On první verzi předělával a je to v jeho magazínu včetně toho jak ji rozebrat. http://www.modely.biz/magazin/clanek-pa ... -od-brawy/
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod Střelec » sob 08 říj, 2016 6:18 pm

Tak jsem se pokusil dneska zajet analogovou 422.0. ležela mi doma přes tři neděle a zatím se projela jen po rovné koleji. Dneska jsem ji nechal kroužit po kochacím kroužku a po 30 minutách přerušovaného kroužení (cca 20 minut čisté jízdy) začla skákat. Jízda šla tendrem vpřed a při prohlídce, proč to blbne jsem zjistil volně se protáčející přední nápravu - ustřihly se spojovací čepy. Měl jste někdo podobný problém?

Dost mě to otrávilo. Je chyba v lokomotivě, nebo může být v kolejišti? 411.2 od FLM na něm jezdí bez problémů, o strojích od Pika ani nemluvě.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod Rudolf » sob 08 říj, 2016 6:33 pm

Já měl před pár lety podobný problém s T3 také od Brawy. Lokomotivě se po delším jezdění rozpadl na jedné straně rozvod a byl také zničený plastový čep. Šla tedy na reklamaci. Po opravě po nějaké době došlo ke stejnému problému znovu. Reklamace zjevně vyřešila jen následek nikoli příčinu. Lokomotivu jsem pak rozebral včetně vyjmutí dvojkolí a zjistil jsem, že jedno dvojkolí šmajdá !!! a to hodně. Za provozu to vidět nebylo. Bylo to ale vidět, když samotné dvojkolí jelo po stole. Takže jsem potom vyměnil dvojkolí a od té doby je klid...

Ruda
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod jirkan » sob 08 říj, 2016 7:15 pm

Teď vyšla 94 od ESU a někteří majitelé si stěžují na totéž. Nějak mi připadá spojovat kovová kola a kovové rozvody plastovým čepem jako poněkud zvláštní a nepříliš technické.... :mrgreen:
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: lubz a 6 návštevníků