422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod spikeHO » pát 18 led, 2013 4:50 pm

Konečně mi taky dorazila. Ovšem po nedočkavém otevření krabičky přišlo rozčarování... když v Brawě osazovali doplňky na levou stranu, asi zrovna "padla" tak o zabalili jak to bylo a hurá na pivo...
Chyběla stupačka na vaně u kabiny, stupačka ve předu pod nárazníkem a pístnice... ještě bylo trochu pokroucené zábradlíčko na pravé vaně... V první chvíli jsem ji ani nechtěl vyndavat z krabičky a hned ji poslat zpět. Ale nedalo mi to a hned jak jsem ji vzal do ruky byla to láska na první pohled. Model je opravdu velice pěkně a jemně zpracován, hned jsem ji taky postavil na koleje a jezdí nádherně. Mám dcc verzi se zvukem, a ten se mi taky velice líbil. Nakonec jsem se rozhodl, že si ji nechám a chybějící doplňky si vyřeším sám. Pojezd je tichoumkej a jezdí perfektně. Pár fotek a krátký video mám na rajčeti.

http://spikexj.rajce.idnes.cz/HO_kolejiste#P1160053.jpg
Uživatelský avatar
spikeHO
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 19 čer, 2010 1:42 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 19 led, 2013 7:08 am

spikeHO píše: Nakonec jsem se rozhodl, že si ji nechám a chybějící doplňky si vyřeším sám.


Hele tohle není zrovna rozumný přístup u mašiny za desítku! Podporujuš tím jen další podobně laxní přístup výrobce!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod martin tichý » sob 19 led, 2013 2:04 pm

Opravdu krásný model!!!!!!!
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod jarnotrulli » ned 20 led, 2013 12:49 am

Tak už mám konečně zvukovou verzi taky doma :) jsem z ní úplně nadšenej - když za to zapojím vozy od ADA Plastik, tak to nemá chybu...
jarnotrulli
 
Příspěvky: 161
Registrován: stř 27 říj, 2010 8:57 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod spikeHO » úte 22 led, 2013 8:40 pm


Hele tohle není zrovna rozumný přístup u mašiny za desítku! Podporujuš tím jen další podobně laxní přístup výrobce!


Myslel jsem to tak, že nechci vracet celou mašinu, o chybějících doplňcích jsem napsal prodejci a neměl by být problém, brawa je pošle. Přilepit si to tam mi nedělá potíže.

Jinak stojim za tim, že model je perfektní. Ještě jsem malinko upravil hlasitost u několika zvuků.
A ještě otázka u sdruženého parního stroje je slyšet čtyři nebo jen dva výfuky páry za otáčku? Nebo tedy je slyšet přepouštění páry z vysokotlakého do nízkotlakého válce?
Uživatelský avatar
spikeHO
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 19 čer, 2010 1:42 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod greenery » úte 22 led, 2013 9:38 pm

spikeHO píše:

Hele tohle není zrovna rozumný přístup u mašiny za desítku! Podporujuš tím jen další podobně laxní přístup výrobce!


Myslel jsem to tak, že nechci vracet celou mašinu, o chybějících doplňcích jsem napsal prodejci a neměl by být problém, brawa je pošle. Přilepit si to tam mi nedělá potíže.

Jinak stojim za tim, že model je perfektní. Ještě jsem malinko upravil hlasitost u několika zvuků.
A ještě otázka u sdruženého parního stroje je slyšet čtyři nebo jen dva výfuky páry za otáčku? Nebo tedy je slyšet přepouštění páry z vysokotlakého do nízkotlakého válce?


.... jak jsi prosím tě upravoval hlasitost? Mě se to nedařilo.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod Jozo_cz » úte 22 led, 2013 10:53 pm

spikeHO píše:A ještě otázka u sdruženého parního stroje je slyšet čtyři nebo jen dva výfuky páry za otáčku?


Tohle má Brawa ošetřeno šalamounsky :wink: Mám dva kusy a jeden má 2 a druhý 4 výfuky za otáčku. Přestup páry mezi válci slyšet není.
Jozo_cz
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte 16 říj, 2012 5:01 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod spikeHO » stř 23 led, 2013 7:05 am

Dík, takže tam nechám ty dva za otáčku, dá se to nastavovat v CV 57 a 58.

.... jak jsi prosím tě upravoval hlasitost? Mě se to nedařilo.


V manuálu http://www.masinky.cz/data/I/J/w/ESU-LokSound.pdf si najdeš jaké CV přísluší kterému zvukovému slotu a tady je to dokonce přesně pro tuto mašinu http://www.esu.eu/download/geraeuschdateien/generation-4/loksound-v40-oem/?tx_esudecoderprojects_pi1%5BprintView%5D=63751532cd4cfdf5c3dfd8522a04ae57&cHash=3c99c4449596a682785d28817499cba7
Uživatelský avatar
spikeHO
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 19 čer, 2010 1:42 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod greenery » stř 23 led, 2013 7:21 am

spikeHO píše:Dík, takže tam nechám ty dva za otáčku, dá se to nastavovat v CV 57 a 58.

.... jak jsi prosím tě upravoval hlasitost? Mě se to nedařilo.


V manuálu http://www.masinky.cz/data/I/J/w/ESU-LokSound.pdf si najdeš jaké CV přísluší kterému zvukovému slotu a tady je to dokonce přesně pro tuto mašinu http://www.esu.eu/download/geraeuschdateien/generation-4/loksound-v40-oem/?tx_esudecoderprojects_pi1%5BprintView%5D=63751532cd4cfdf5c3dfd8522a04ae57&cHash=3c99c4449596a682785d28817499cba7


... díky, je tam návod, jak na to s Multimaus. To jsem potřeboval.....
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod t6791225 » čtv 24 led, 2013 10:43 pm

Zdravím pánové, potřeboval bych pomoci.
I já se nakonec rozhodnul, že do svojí lokomotivy pořídím dekodér ESU. Netrpělivě jsem dnes ráno očekával balíček s dekodérem a velice se těšil jak jej do mašinky konečně nainstaluji a budu moci po třech měsících čekání projet po kolejišti. Nadšení se však příliš nekonalo. Po instalaci dekodéru jsem lokomotivu posadil na koleje a naprogramoval příslušnou adresu do CV 1. Jakmile jsem však otočil regulátorem, tak mašinka udělala sotva čtvrt otáčky kola, poskočila v před a zastavila se. Bylo mi to docela dost divné, vždyť jsem model poprvé zkoušel před vánoci na našem klubovém kolejišti v analogu a žádné pocukávání jsem nezaznamenal (aspoň jsem v tom okolním rozruchu, který při posledním předvánočním ježdění panoval nic nepostřehnul). Po tomto mě napadla jedna věc a to, že by mohlo pomoci restartovat dekodér. A světe div se pomohlo to, ale jen částečně. Lokomotiva sice ted jezdí plynuleji, ale při minimálním rozjezdovém napětí pocukává a po té jede už zase dobře. Krom toho se v obloucích ozývá nějaké takové přelupkávání a také jsem si všimnul i toho, že se lokomotiva na kolejích tak nějak "vrtí". To se sice věc, která se vyskytuje i v reálu, ale určitě to bude mít nějakou souvislost s výše zmíněnými problémy. Nevíte čím by to mohlo být způsobenu?
Další věcí co rovněž moc nechápu je fakt, že když do CV 2 (minimální rozjezdové napětí) zapíši menší hodnotu než je 3, tak lokomotiva při rozjezdu začne rychle bafat, tak jako kdyby se protáčely kola. Jde to pomocí nějakého CV ošetřit? Osobně mám rád plynulý a pomaličký rozjezd, což zde platí jen částečně. Pokud do CV 3 (zrychlení) zapíší i klidně nějakou vyšší hodnotu lokomotiva se pozvolným a cukavým tempem rozjíždí stejně (asi tam bude nějaká souvislost s CV 2 - tu bych potřeboval snížit)
A jinak ještě než jsem dekodér poprvé restartoval, tak se světla zapínaly pozvolna s náběhem společně se zvukem turbínky. Teď zvuk turbínky už ani slyšet není a světla se zapínají skokově. Jde to určitě nějak nastavitelné pomocí CV, ale v manuálu jsem se k tomu nějak nedopátral nebo jsem asi slepý :)

Za případne návrhy a nápady budu moc vděčný
ČSD III./IV. epocha (1956-1975)
Uživatelský avatar
t6791225
 
Příspěvky: 226
Registrován: stř 22 úno, 2012 7:18 pm
Bydliště: Hulín

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod knoll » pát 25 led, 2013 8:28 am

Já bych doporučil přepojit si kolejiště na analogový zdroj (odpojit všechno ostatní, aby napětí nešlo jinde než do kolejí!) a v klidu si to doma vyzkoušet (nebo ještě lépe zkušební ovál, pokud máš). Pokud na analogu problémy nebudou, tak pak až řešit dekodér. Drobné vrtění a sem tam lupnutí jsem zazanamenal taky, v tom ale problém nevidím, rozjezd ale musí být hladký.
knoll
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 24 zář, 2012 10:10 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod knoll » pát 25 led, 2013 8:49 am

Ještě jsem zapomněl - taky napřed nechat pár hodin zajet, to je první věc vůbec.
knoll
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 24 zář, 2012 10:10 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod t6791225 » sob 26 led, 2013 10:15 pm

Tak včera jsem mašinku ještě jednou pro jistotu projel v analogu, abych zcela vyloučil konstrukční vadu na pojezdu a vše šlapalo jak mělo, takže chyba je v dekodréru. A už jsem asi přišel na to jaká. Dnes jsem si pořádně prostudoval manuál k dekodéru (konkrétně kapitolu 11 - řízení motoru) a dopátral se, že je do dekodéru pro plynulejší chod je zapotřebí naprogramovat CV 2, CV 52 až 56. To jsem provedl, ale pořád to nebylo ono. Tak jsem zkoušel jednotlivé CV latit hlavně tedy CV 53 a 55 a je to už mnohem lepší. Při zkouškách a experimentování s popsanými registry jsem se také náhodou dostal k původnímu nastavení některého z CV a v tu chvíli začala lokomotiva opět silně cukat. Jen rozjezd je trošku ostřejší, při minimálním rozjezdovém napětí v CV2 mám hodnotu 3 a pokud ji snížím, tak začne lokomotiva bafat, jako by jela plnou rychlostí...
Ještě se tedy zeptám těch co provozují mašinku v DCC a jezdí jim plynule, co mají nastavené za hodnoty v těch CV52 až 56?

Pročítal jsem si starší příspěvky a jeden kolega tam psal, že jeho stroj ujede i 1m za 4 minuty, tak to ta moje ujede na ten nejnižší stupeň, který mohu nastavit na multimausu, tak 1m za 1minutu možná trochu víc...
No ale pokud se mám vyjádřit k dekodérům ESU, tak pokud to nebude přímo vyřadovat model s nějakým atipickým rozhraním, co ZIMO nevyrábí, tak do ESU už nikdy v žádném případě nejdu. Tolik zmatku okolo programování dekodéru jsem snad ještě nezažil, zlaté Zimo, tam hned funguje vše a na 100%. Také programování registrů nad 255 se zde programuje tak nějak chaoticky. Abych programoval jednen CV podle delších třech a ještě takovým podivným způsebem :roll:
ČSD III./IV. epocha (1956-1975)
Uživatelský avatar
t6791225
 
Příspěvky: 226
Registrován: stř 22 úno, 2012 7:18 pm
Bydliště: Hulín

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod radeksindy » pon 28 led, 2013 10:06 am

Mám doma dva kousky, do obou jsem dával samozřejmě LokPilot DCC 4.0 s Next18, protože v tuto chvíli žádný jiný není (resp. ještěn Kühn, ale ten byl pro mne výrazně hůře dostupný). Vše naprosto bez problémů, jenom nasadit do patice a jezdil sem. Ani nevím o nikom dalším, kdo by měl výraznější problémy. Takže bych tipoval, že se jednalo o vadných kus, u kterého se vada projevovala takto netypickým způsobem.

Jinak také doufám, že s dekodéry s rozhraním Next18 přijdou časem další výrobci. Hlavně bych chtěl ZIMO. U výrobců, jejichž modely jsou dnes systematicky osazovány rozhraním 21MTC (BRAWA, Liliput, TRIX atd.), se dá čekat Next18 jako varianta pro menší modely. ROCO/Fleischmann asi zůstanou u podpory systému Plux.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod F. Placheta » pon 28 led, 2013 3:00 pm

t6791225 píše:Tak včera jsem mašinku ještě jednou pro jistotu projel v analogu, abych zcela vyloučil konstrukční vadu na pojezdu a vše šlapalo jak mělo, takže chyba je v dekodréru. A už jsem asi přišel na to jaká. Dnes jsem si pořádně prostudoval manuál k dekodéru (konkrétně kapitolu 11 - řízení motoru) a dopátral se, že je do dekodéru pro plynulejší chod je zapotřebí naprogramovat CV 2, CV 52 až 56. To jsem provedl, ale pořád to nebylo ono. Tak jsem zkoušel jednotlivé CV latit hlavně tedy CV 53 a 55 a je to už mnohem lepší. Při zkouškách a experimentování s popsanými registry jsem se také náhodou dostal k původnímu nastavení některého z CV a v tu chvíli začala lokomotiva opět silně cukat. Jen rozjezd je trošku ostřejší, při minimálním rozjezdovém napětí v CV2 mám hodnotu 3 a pokud ji snížím, tak začne lokomotiva bafat, jako by jela plnou rychlostí...
Ještě se tedy zeptám těch co provozují mašinku v DCC a jezdí jim plynule, co mají nastavené za hodnoty v těch CV52 až 56?

Pročítal jsem si starší příspěvky a jeden kolega tam psal, že jeho stroj ujede i 1m za 4 minuty, tak to ta moje ujede na ten nejnižší stupeň, který mohu nastavit na multimausu, tak 1m za 1minutu možná trochu víc...
No ale pokud se mám vyjádřit k dekodérům ESU, tak pokud to nebude přímo vyřadovat model s nějakým atipickým rozhraním, co ZIMO nevyrábí, tak do ESU už nikdy v žádném případě nejdu. Tolik zmatku okolo programování dekodéru jsem snad ještě nezažil, zlaté Zimo, tam hned funguje vše a na 100%. Také programování registrů nad 255 se zde programuje tak nějak chaoticky. Abych programoval jednen CV podle delších třech a ještě takovým podivným způsebem :roll:


Ja bych pridal jeste jednu zkusenost s ESU-k reklamacim se stavi srylem mrtvy brouk,narozdil napr. od Lenz,ktery meni odpalene dekodery i PO ZARUCE,a to jen za cenu materialu,coz je par korun...
HO - Digital - CSD IV

www.kolejiste.wbs.cz
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 297
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků