422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod Ruda72 » čtv 09 dub, 2020 6:07 am

petr.klems píše:Měl bych prosím dotaz na majitele lokomotivy 422. Má lokomotiva bandáže?
Děkuju za odpověď


nemá
Ruda72
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 14 led, 2018 10:11 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod A2C » stř 10 bře, 2021 6:52 pm

Páni, mám tu pred sebou 422.0 s baňatým komínkom.
Samozrejme od výroby osadený dymový generátor aj zvuk. Problém je práve v tom dymovom generátore (komín bol vymenený neroztečie sa) ale problém je že sa jej moc nechce dymiť keď je komín nasadený. Máte s tým podobnú skúsenosť? Ako pozerám videá tak to dymí o dosť viac než v mojom prípade. Bez komína je to fajn, s komínom je to slabota.
Ak ešte stlačím píšťalu tak sa to zlepší ale nie o moc.
Ďakujem za rady.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod Aleson » čtv 11 bře, 2021 10:10 am

Asi tě moc nepotěším svou zkušeností, ale je bohužel stejná -tedy špatná. Při prvním "zatopení" se původní komín teplem zdeformoval. Dostal jsem sice časem po reklamaci u prodejce nový, ale než přišel, vyrobil jsem si ho sám z tenkostěnné mosazné trubičky. Když nebyl na komíně nasazený ten baňatý jiskrojem, tak-nějak to docela kouřilo, po jeho nasazení nic. Trochu to prskalo, mašina byla zacákaná od "kouřové kapaliny", zkoušel jsme tam dávat málo i moc, ale "rozkouřit" se mi to nepodařilo .... Tak jsem to nakonec vzdal. V té baňaté části komína je myslím (jestli si to dobře pamatuju) taková tříramenná výztuha, která omezuje průchodnost otvoru komína a ten kouřový generátor je v komíně dost hluboko -to by mohly být důvody,proč to nefunguje, jak má. Jen mě překvapilo ( zvlášť zase u takto drahého modelu a věhlasného výrobce), že zřejmě nedělali žádné zkoušky funkčnosti, protože by jinak museli vědět, že po zahřátí se komín zbortí ..... :(
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod radeksindy » čtv 11 bře, 2021 3:02 pm

Aleson: Jak je udělaný komín? Bylo na zborceném komíně něco vidět? K mému překvapení jsem při přestavbě jednoho kusu zjistil, že odlitek kotle s parojemy a písečníky je velice zvláštně udělaný. Písečníky a parojem jsou ve skutečnosti z nějakého plastu, pravděpodobně jiného než ostatní díly. Plastové odlitky jsou nasazeny na jádro odlité s horní částí kotle. Pokud se vrtá z boku do parojemu, tak se po cca 1mm vrstvě plastu narazí na kov. U komína se nejsem jistý, kolik je toho z plastu a kolik z kovu.
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod Aleson » čtv 11 bře, 2021 4:21 pm

To radeksindy : Podívej se kdyžtak na stranu 22 tohoto vlákna, někde tak v polovině stránky je fotka s "odstrojeným" komínem bez jiskrojemu. Už jsem (a nejen já) tuhle lapálii s roztaveným komínem popisoval. Komín byl jen plastová trubička. Ten nový ( který jsem dostal po reklamaci) by měl asi vyšší teplotu vydržet, ale mosazná trubička potažená černou smršťovací bužírkou se mi jevila jako jistější řešení. Stejně je to ale jedno, protože to nekouří. :|
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod A2C » čtv 11 bře, 2021 10:01 pm

Ďakujem páni, tiež som to vzdal, najhoršie je že to tak zaprasilo lokomotívu aj koľaje, dvojkolia a zberače, že to nemá žiadny zmysel to používať.
Neexistuje kvapalina ktorá všetko nezamastí tak ako keby som nad tým údil slaninu?
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod radeksindy » pát 12 bře, 2021 12:55 pm

Aleson: Mě šlo hlavně o to, jestli je z poškozeného komína vidět z čeho je udělaný. Je o celé jen z plastu? Nebo tam je něco odlitého z kovu? A ještě otázka. Podle obrázků by měl jít komín vyndat a výměnit. Nechtěl jsem zatím používat moc síly. Jde rozumně vyndat nebo je s tím problém?
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod Aleson » pát 12 bře, 2021 1:23 pm

Tak ještě jednou (už potřetí 8) ) : Komín byl jen plastová trubička - vsazená do kovového nálitku na kotli. Jak moc dobře nebo špatně šel ven, to už přesně nevím, dělal jsem to ca před 4mi roky. A vzhledem k jeho zdeformování jsem neřešil jeho další destrukci. Díky tomu, že dýmnice je kovový odlitek, odstranit plastový komín nebyl žádný velký problém. Ale určitě jsem měl lokomotivu při jeho odstraňování rozebranou.
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod Střelec » stř 08 bře, 2023 6:24 pm

Tak jsem prohnal obě své 422.0 na borské spratkárně a bohužel vyplaval problém. Rozvod je jen secvakaný a po nějaké době ježdění vypadne ojnice z křižáku a pokud s to nezaregistruje včas, rozhodí celý rozvod. S trochou štěstí se dá rozvod sice secvakat zpátky, ale mě se u kusu s krátkými vanami ohnul čep a zpátky to nešlo. Je to běžný problém, nebo to může být spojeno s malým poloměrem oblouku? 310.0 na pojezdu FLM ani 311.3 (Liliput) s oblouky kochacího kroužku problémy zjevně neměly.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků