Rozborka Brejlovce od Rivarossi

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Rozborka Brejlovce od Rivarossi

Příspěvekod jobr » ned 26 pro, 2010 12:08 pm

Ahoj, nemate nekdo zkusenost s demontazi kastle a nadrze u brejlovce Rivarossi? V navodu jsou jen sipky, ze kterych neni jasne jak. ( napriklad u kastle sipky vpravo a vlevo, super, ale za co kastli vzit abych ji odtahnul :-( a u nadrze jen sipka dolu - jemne to nejde a na hrubou silu nemam nervy )

Diky Jirka
H0 DCC, navrat k masinkam kvuli detem :-)
Uživatelský avatar
jobr
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 01 bře, 2008 11:25 pm

Re: Rozborka Brejlovce od Rivarossi

Příspěvekod Michal Dalecký » ned 26 pro, 2010 2:22 pm

Je potreba sejmout nadrz (vycvaknout) a objevi se cca v polovine dva otvory v ramu. Temi malym sroubovakem vypacit karoserii z uchytu a opatrne sejmout. Bacha na to paceni skvirou mezi kastli a ramem. Zustane tam trvale poskozeni. Hlavne nepospichat. Nejde to tak rychle jako u jinych modelu.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Rozborka Brejlovce od Rivarossi

Příspěvekod Jojo » ned 26 pro, 2010 2:40 pm

Musíš strčit niečo plastove medzi kastlu a ram tam kde končí modra farba a zatlačit smerom hore. Ale plastovééééééééé. To iste medzi nadrž.
Ja nato používam plastove otvaratko na otvaranie mobil telef. Je to perfektna vec na akekolvek otvarania .
Přílohy
26122010478.jpg
26122010478.jpg (18.8 KiB) Zobrazeno 5226 krát
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Rozborka Brejlovce od Rivarossi

Příspěvekod Michal Dalecký » ned 26 pro, 2010 2:46 pm

A kde se da to "otviratko" poridit? Denne se peru s otviranim ruznych modelu, toto by pomohlo.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Rozborka Brejlovce od Rivarossi

Příspěvekod Jojo » ned 26 pro, 2010 3:17 pm

Ja som aj myslel ,že sa ozveš je to fakt perfektna vec. Da sa to objednat u mna ,alebo ak poznaš niekoho kto ma značkový servis Nokia. Je to výtvor Nokie na otvarania MT. :D :D
Označenie SRT6.
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Rozborka Brejlovce od Rivarossi

Příspěvekod jobr » ned 26 pro, 2010 5:43 pm

Diky Vam, takove hezke trsatko sice nemam, ale i kratke nehty pomohly po te co se mi podarilo sundat nadrz a vyhnout ram ( chvili jsem se sice snazil prostrcit sve nejtenci sroubovaky skrz ty ploche dirky, nez mi doslo, ze je to spise na "vetsi" sroubovak a chce to lehce zapacit, aby bylo kam strcit nehet ezi ram a kastli.

Jirka
H0 DCC, navrat k masinkam kvuli detem :-)
Uživatelský avatar
jobr
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 01 bře, 2008 11:25 pm

Re: Rozborka Brejlovce od Rivarossi

Příspěvekod Jojo » pon 27 pro, 2010 7:18 pm

jobr píše:Diky Vam, takove hezke trsatko sice nemam, ale i kratke nehty pomohly po te co se mi podarilo sundat nadrz a vyhnout ram ( chvili jsem se sice snazil prostrcit sve nejtenci sroubovaky skrz ty ploche dirky, nez mi doslo, ze je to spise na "vetsi" sroubovak a chce to lehce zapacit, aby bylo kam strcit nehet ezi ram a kastli.

Jirka



Po šrobovaku vždy ostanu stopy po otvaraní. Ale da sa samozrejme všeliako. :)
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Rozborka Brejlovce od Rivarossi

Příspěvekod jobr » pon 27 pro, 2010 7:23 pm

Ten sroubovak jsem pouzil jak psal Michal do otvoru v ramu pod nadrzi na vyhnuti ramu. Jsou tam otvory cca 1 x 4 mm kam se da strcit stejne velky sroubovak na 3mm do hloubky a lehce vyhnout. Kdyz se to udela jemne neni patrne zadne poskozeni a navic jsou ty otvory normalne skryte.
To Tvoje trsatko jsem tu nasel na par ceskych shopech, nechcete to Michale prodavat na kramu jako modelarskou pomucku? :-)
H0 DCC, navrat k masinkam kvuli detem :-)
Uživatelský avatar
jobr
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 01 bře, 2008 11:25 pm

Re: Rozborka Brejlovce od Rivarossi

Příspěvekod Jojo » pon 27 pro, 2010 7:39 pm

jobr píše:Ten sroubovak jsem pouzil jak psal Michal do otvoru v ramu pod nadrzi na vyhnuti ramu. Jsou tam otvory cca 1 x 4 mm kam se da strcit stejne velky sroubovak na 3mm do hloubky a lehce vyhnout. Kdyz se to udela jemne neni patrne zadne poskozeni a navic jsou ty otvory normalne skryte.
To Tvoje trsatko jsem tu nasel na par ceskych shopech, nechcete to Michale prodavat na kramu jako modelarskou pomucku? :-)



Určite ide vždy nájst nejaký system. Len mna vie osobne na..... ked su vidiet znaky po neodbornom otvaraní za model ktorí stojí 150€ a viac. Vhodne je to na otvaranie dialkových ovladaní atd. a mal som človeka ako otvorit Multi maus??????? :oops: :roll:
Velmi chytrá pomocka. :D :lol: :lol: :lol:
To len moj praktický poznatok.
Ako si spokojný s modelom :?: Asi tam nemaš zvukač. :?: Budeš davat. :?:
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Rozborka Brejlovce od Rivarossi

Příspěvekod apsolon » ned 14 srp, 2011 4:54 pm

Páni majitelia Rivarossi brejlovcov. Chcem si tohoto krásavca kúpiť tiež, ale mám otázku či sedí hrúbka osi na náprave s hrúbkou osi Roco??? Weinert totiž dodáva na Roco V100 nádherné Fine 25 dvojkolia, a či by sa teda dali tie dvojkolia nasadiť na osku od Rivarossi. Pokiaľ nie tak potom bohužiaľ, bez fine 25 alebo RP 25 sa nepohnem :( . Ďakujem za odpovede.
apsolon
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 11 srp, 2011 8:55 pm

Re: Rozborka Brejlovce od Rivarossi

Příspěvekod mpinta » ned 14 srp, 2011 6:46 pm

Asi uprostřed článku je obrázek způsobu, kterak sundávám mnoho kastlí. Rohy se na jedné straně seříznou do kulata a jde to jak po másle. Jen jsem časem papír vyměnil za pásky z takového průsvitného mléčného plastu, koupeného v papírnictví, jako nějaký obal.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Rozborka Brejlovce od Rivarossi

Příspěvekod Zx1974 » pon 15 srp, 2011 8:27 pm

Rivarossiho Brejlovec má průměr osy 2mm, V100 od Roca sice nemám, ale zatím vše s čím jsem se u Roca setkal mělo taky 2mm.
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: Rozborka Brejlovce od Rivarossi

Příspěvekod apsolon » úte 16 srp, 2011 11:47 am

Zx1974 píše:Rivarossiho Brejlovec má průměr osy 2mm, V100 od Roca sice nemám, ale zatím vše s čím jsem se u Roca setkal mělo taky 2mm.



Ďakujem za info. Premeral som orientačne nápravy na 3 vozoch a lokomotíve roco a sú to 2 mm. Konečne aspoň niečo pozitívne už sa len skontaktovať s dodávateľmi leptov 8) http://www.railtrains.sk/modules/xcgal/ ... fullsize=1
apsolon
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 11 srp, 2011 8:55 pm


Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: paveltt a 15 návštevníků